Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Megcsináltam a mágnestekercsben a hőbiztosíték-cserét. Működik, de a hangja továbbra is nagyon furcsa. Valamiért nem tudok linkelni, de a youtube-on "hibás klímakompresszor hangja" címen meghallgatható. Klímás szerint nagyon nem kéne használnom, mert ha nagyobb baja lesz, a teljes rendszer tisztítása nem lesz olcsó.

Szóval valamit kéne csinálni vele, hogy még legalább 5-6 évig jó legyen, amire 3 megfizethető lehetőség van:

- javítani a sajátomat

- felújítottat venni

. utángyártottat venni.

A javítás kb a felújított árába kerül: 50-60 ezer körül, az utángyártott 80-100 ezer körül. Utángyártottból egyébként általam eddig soha nem hallott típusok vannak, nem tudom, mennyire megbízhatóak.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik lehetőséget javasolnátok, és ha utángyártottat, akkor milyen márkájút.

Köszi!

Zoli

Szuper, már spóroltál is néhány tizest, és működik.

Akkor már csak keresned kell egy klímást, aki felcsapágyazza a kompresszorodat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném életre kelteni a klímát az autómban, ami kb. 1,5 - 2 éve állt meg. Elvittem egy szakihoz, aki azt mondta, hogy nyomáskapcsolót és behúzótekercset kell cserélni, meg látatlanba mondta hogy valamennyi gáz is fog bele kelleni. 40-50 körül mondott árat a komplett munkára a gáztól függően. Szerintetek ez reális lehet, vagy nézessem meg máshol is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném életre kelteni a klímát az autómban, ami kb. 1,5 - 2 éve állt meg. Elvittem egy szakihoz, aki azt mondta, hogy nyomáskapcsolót és behúzótekercset kell cserélni, meg látatlanba mondta hogy valamennyi gáz is fog bele kelleni. 40-50 körül mondott árat a komplett munkára a gáztól függően. Szerintetek ez reális lehet, vagy nézessem meg máshol is?

Picit olvass vissza a tekerccsel kapcsolatban. A többihez nem tudok szólni...

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki a keleti régióban elég érdekes szerelők vannak. Most telefonáltam, az egyik szerint a hőbiztosítékot nem is lehet cserélni. A másik azt mondta attól függ hogy tudják kivenni belőle. Ugye nem állok le vitatkozni egyikkel sem mert 99%-uk úgy áll hozzá hogy az van amit mondanak, az ügyfél úgy sem ért hozzá. Továbbra is keresek olyan embert aki debrecenben vagy vásárosnamény környékén megtudná ezt nekem csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki a keleti régióban elég érdekes szerelők vannak. Most telefonáltam, az egyik szerint a hőbiztosítékot nem is lehet cserélni. A másik azt mondta attól függ hogy tudják kivenni belőle. Ugye nem állok le vitatkozni egyikkel sem mert 99%-uk úgy áll hozzá hogy az van amit mondanak, az ügyfél úgy sem ért hozzá. Továbbra is keresek olyan embert aki debrecenben vagy vásárosnamény környékén megtudná ezt nekem csinálni.

A helyi autóvillamossági szerelők elbújhatnak. Autó hifis srácnak megmutattam képen mit kéne kicserélni, mondta hogy ebben semmi bonyolult nincs. Mondtam neki hogy 5 autóvillamossági szerelő közül 2 azt mondta nem lehet, másik 3 pedig azt hogy talán de nem biztos. Erre csak annyit mondott hogy aki nem akar dolgozni az nem is fog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 1 éve küzdök a klímámmal, így elmesélem mire jutottam!

Előzmény

"Elmeselem en hogy jartam a klimaval. Marciusban vasaroltam meg az opct, majd 18 20 fok kozott mar elkezdtem klimazni. 6,9 Fokot fujt, minden rendben. Egyik nap, megindultam a suliba, majd 2500 tol igen erdekes hangorkan jott a klimakompresszorbol. Na mondom, szuper, egybol a legrosszabbra gondoltam -> kompresszor csere.

Elmentem a klimashoz, megallapitotta, hogy szaritoszuro csere, mert dugulas van. ( 12 barrol felkuszik 25 barig siman... ) Hat miutan utanajartam mi a dolga ennek a szuronek, nehezen tudtam elkepzelni, hogy eldugul ugy, hogy bontatlan az egesz klima. Masnapra elkeszult az auto, nyomasszabalyzo makkant el. A hangra azt mondta a klimas, hogy el fog mulni, csak hordja szet az olajat. Kb 50 kmt mentem vele, amikor valoban elkezdett halkulni. Kesobb azt vettem eszre, hogy varosba 1 - 2 be mikor elindulok mindig van hangja, 3. ba szinte soha. ( 2500 folott ). 300 km utan, erdemi valtozas meg mindig nem tortent. Olvasgattam itt a forumon, es akkor lattam a postot, hogy elofordulhat az ellenallas megserulese, ami miatt nem kapcsol X fokozatot a ventillator. Klimassal vegigmertuk a 2 ellenallast, mindketto tokeletes. Na mondom szuper. Kutattak tovabb, majd kiderult, hogy a ventilator szabalyzo elektronika ( ez szabalyozza a klima ventit, es a vizhuto ventit is ) nem uzemel tokeletesen. Az lett a megoldas, hogy diodakkal es ellenallasokkal bekototte ugy az elso ventit, hogy amint kapcsolom a klimat, indul azonnal a venti es forog amig ki nem kapcsolom. Ezek utan megszunt minden hang, elkezdett 5,5 fokot fujni, es mindenki orul!"

Jelen:

Egyből az utolsó mondattól folytatnám. Leállítom a motort, kiszállok a kocsiból és a ventilátorok forognak tovább. FAIL! visszavittem a klímáshoz...

Kiderült, hogy a BEHR rendszerű hűtésem DELPHI elektronikával volt összerakva. Rendben. Szereztem egy BEHR elektronikát, összeraktuk. Bekapcsoltam a klímát egy idő után kapcsolta az első fokozatot, örültem. Mivel szemtembert írtunk már, annyira nem foglalkoztatott.

Tegnap újra klímáztam. Láss csodát, 3 ezertől MEGINT ordít a kompresszor. A diagnosztika egyszerű. Ugyan az mint volt. Felmegy a nyomás, kapcsol az ELSŐ fokozat, aztán nagynehezen behül és elhallgat. Miközbe búg a kompresszor, tehát megy is a venti, olyan hideget fúj be amilyet elvárnék alap esetben.

-A klímaventi külső tápra kapcsolja mindkettő fokozatot.

-Van új nyomáskapcsolóm is.

Furcsaság: Amikor állok be a garázsba, rendszeresen kapcsolnak a ventik MÁSODIK fokozatba IS(!!), úgy, hogy a klíma akkor már bőven nem megy. Ez gondolkodóba ejtett, hogy ha kintről jövök be és (tolatva) parkolok miért kapcsol ilyen magas fokozatba. Mellesleg, a vízhőfok is felmegy, tehát azt tudnám elképzelni, hogy a hő "megáll" a motortérbe és emiatt. Amúgy meg a parkolás sokáig is tart ha a többi autósnak nem sikerült valami jól...

Ha csak egy helybe járatom a motort, és nézem a motorteret, akkor egyértelműen látszódik, hogy csak az első fokozat kapcsolódik mindkettő ventin. Ha ilyenkor húzok egy kis gázt, megint ordít, tehát már a második fokozatnak kéne mennie gondolom.

Alapvető problémámat KETTŐ darab képpel mutatnám be:

Motor.JPGâ

395977_10151934472985204_1089175001_n.jpâ

A felső képen egy X20XER motor látható ( mint az enyém ), az alsón pedig egy Z20LET. A klímahűtő mérete ledöbbentő, és a klímásomat nagyon bosszantja ez az elrontott konstrukció. Véleménye szerint DIREKTBE kéne lennie kötve az első fokozatnak. 2 hét múlva viszem vissza az autót, ismét kitalál valami megoldást, hogy direktbe menjen.

Ez nem egy sikersztori, de gondoltam megosztom veletek, hogy ilyen is van. Észrevételeket tippeket szívesen fogadok, mert egyelőre megvagyok lőve ötletügyileg is!

Köszönöm!

Kellemes hétvégét

Link to comment
Megosztás:

Uhh. :huh:

Első felindulásomban rögtön az jutott eszembe hogy kizárt dolog hogy az a klímahűtő gyári legyen, nem hiszem el hogy ilyen kicsit szereltek egy OPC-be, mikor még az én 1.8-amban is a nagyobbik fajta van. Aztán kiderült hogy mégiscsak, valami obskúrus oknál fogva éppen a szívó OPC-ben és a dízelekben gyárilag ez a kisebb fajta klímahűtő van, szóval ezek szerint nem ez a hiba oka. Szerintem valami tényleg a hűtőmodullal lesz, írtad is hogy Delphi egységgel volt először összerakva, bár most már Behr van benne. Még azt tudom elképzelni hogy esetleg Behr hűtőmodulból is többféle van, és ez okozhatja a gondot (a tiédbe elvileg CJ jelzésű kell, ugyanaz mint az X20XEV-be, bár az is érdekes hogy annak sokkal nagyobb a klímahűtője).

Valaki korábban leírta ide hogy a hűtőmodulnak amúgy így kéne működnie ha minden rendben van:

Klíma üzem: Klíma bekapcsol 12-14 bar-nál indul az első venti és a hátsó 1es fokozaton ha tovább nő a nyomás akkor, 20-22 barnál indul az első venti 2es en a hátsó marad 1es majd 24-25 nél a hátsó is felkapcsol 2es re ha ez sem elég akkor vhol 28 barnál lelövi a rendszer a komprit még a nyomás nem megy 24 bar alá.

Vízhűtésnél 95 fokál indul a az első és a hátsó venti is 88 foknál kapcsol ki. Ha nem képes lehűteni a vizet és az vagy tovább növekszik 105 foknál vagy 95-100 fokos tartományban marad 180 mp ig akkor indul mindkét venti 2es en.
Vegyes üzem: Tehát klíma üzemel és a motor 95 fok fölé növekszik (ez nem normális üzemállapot ugyanis az alapban járó ventiknek képesnek kell lennie 95 fok alatt tartani a vizet) akkor is indul mind2 venti teljes gázon.
Egyéb védelmi funkciói a hűtőmodulnak: Szakadt hűtővíz jeladó köre esetén mind2 venti a gyújtás ráadása után indul 1es fokozaton+hűtés és ECU lámpa világít. Szakadt vagy nem jelenlévő venti esetén ha az első venti nincsen jelen vagy a csati nincsen rádugva mihelyst indul a klíma hibajelző kivilágít +hátsó venti teljes gőzzel üzemel. Ha a hátsó hiányzik vagy szakadt a köre akkor a klíma nem indul illetve ha üzem közben következik be akkor lekapcsolja. Illetve a hátsó hibánál folyamatosan megy az első és villog a hibajelző lámpa.
Link to comment
Megosztás:

Uhh. :huh:

Első felindulásomban rögtön az jutott eszembe hogy kizárt dolog hogy az a klímahűtő gyári legyen, nem hiszem el hogy ilyen kicsit szereltek egy OPC-be, mikor még az én 1.8-amban is a nagyobbik fajta van. Aztán kiderült hogy mégiscsak, valami obskúrus oknál fogva éppen a szívó OPC-ben és a dízelekben gyárilag ez a kisebb fajta klímahűtő van, szóval ezek szerint nem ez a hiba oka. Szerintem valami tényleg a hűtőmodullal lesz, írtad is hogy Delphi egységgel volt először összerakva, bár most már Behr van benne. Még azt tudom elképzelni hogy esetleg Behr hűtőmodulból is többféle van, és ez okozhatja a gondot (a tiédbe elvileg CJ jelzésű kell, ugyanaz mint az X20XEV-be, bár az is érdekes hogy annak sokkal nagyobb a klímahűtője).

Valaki korábban leírta ide hogy a hűtőmodulnak amúgy így kéne működnie ha minden rendben van:

Klíma üzem: Klíma bekapcsol 12-14 bar-nál indul az első venti és a hátsó 1es fokozaton ha tovább nő a nyomás akkor, 20-22 barnál indul az első venti 2es en a hátsó marad 1es majd 24-25 nél a hátsó is felkapcsol 2es re ha ez sem elég akkor vhol 28 barnál lelövi a rendszer a komprit még a nyomás nem megy 24 bar alá.

Vízhűtésnél 95 fokál indul a az első és a hátsó venti is 88 foknál kapcsol ki. Ha nem képes lehűteni a vizet és az vagy tovább növekszik 105 foknál vagy 95-100 fokos tartományban marad 180 mp ig akkor indul mindkét venti 2es en.

Vegyes üzem: Tehát klíma üzemel és a motor 95 fok fölé növekszik (ez nem normális üzemállapot ugyanis az alapban járó ventiknek képesnek kell lennie 95 fok alatt tartani a vizet) akkor is indul mind2 venti teljes gázon.

Egyéb védelmi funkciói a hűtőmodulnak: Szakadt hűtővíz jeladó köre esetén mind2 venti a gyújtás ráadása után indul 1es fokozaton+hűtés és ECU lámpa világít. Szakadt vagy nem jelenlévő venti esetén ha az első venti nincsen jelen vagy a csati nincsen rádugva mihelyst indul a klíma hibajelző kivilágít +hátsó venti teljes gőzzel üzemel. Ha a hátsó hiányzik vagy szakadt a köre akkor a klíma nem indul illetve ha üzem közben következik be akkor lekapcsolja. Illetve a hátsó hibánál folyamatosan megy az első és villog a hibajelző lámpa.

Az írásod alapján nálam se lehet kerek valami, mikor 2 éve klímásnál voltam 20-22 barnál kapcsol 1es fokozatra az első venti, de a hátsó meg megy mikor klímát kapcsolok 1esen. Viszont akkor a nyomás vissza megy 10-15 bar közé és akkor le is kapcsol az első. És ez így is ismétlődik, 2es fokozaton még soha nem hallottam menni egyik ventilátort se.hűtővíz max 90-93 fok körül van klímával nyáron a 40 fokban, most meg olyan 85-88 körül megáll a víz szóval a hőfokkal szerintem minden rendben. Viszont többen írták a hetekben itt hogy náluk is ilyen a dolog szóval nem is tudom akkor hogy mi is a normális :) létezne hogy elég sokunknak akkor nem stimmel valami?! :) Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Az írásod alapján nálam se lehet kerek valami, mikor 2 éve klímásnál voltam 20-22 barnál kapcsol 1es fokozatra az első venti, de a hátsó meg megy mikor klímát kapcsolok 1esen. Viszont akkor a nyomás vissza megy 10-15 bar közé és akkor le is kapcsol az első. És ez így is ismétlődik, 2es fokozaton még soha nem hallottam menni egyik ventilátort se.hűtővíz max 90-93 fok körül van klímával nyáron a 40 fokban, most meg olyan 85-88 körül megáll a víz szóval a hőfokkal szerintem minden rendben. Viszont többen írták a hetekben itt hogy náluk is ilyen a dolog szóval nem is tudom akkor hogy mi is a normális :) létezne hogy elég sokunknak akkor nem stimmel valami?! :)

A homerseklet ertekeket obd-n keresztul neztetek?

Csak mert a mutatos muszer szerint 2 Astranal is a 91 fok az obd szerint mar 100 °.

Nalam klima nelkul obd szerint 100 fokon kapcsol az 1-es fokozat. 1 ventis az enyem.

Link to comment
Megosztás:

A homerseklet ertekeket obd-n keresztul neztetek?

Csak mert a mutatos muszer szerint 2 Astranal is a 91 fok az obd szerint mar 100 °.

Nalam klima nelkul obd szerint 100 fokon kapcsol az 1-es fokozat. 1 ventis az enyem.

Mi nem OBD-ztunk meg, majd most, de egyertelmu hogy valami nagyon oda van.

tgabika: cj400 volt a delphis elso is, es cj400 a behr-es mostani is.

Amikor először bekerült a BEHR vezérlő, volt check engine, venti lámpa és mentek maxon a ventik, majd

amikor a klímás kezébe került , szétszedte és multimeterrel méregette, azt vette észre, hogy valamin nem megy át a "Power". Elvitte egy műszerészhez aki aztán megforrasztott valamit amitől jó lett. A nyákon nem volt se égés nyom semmi.

Link to comment
Megosztás:

Az írásod alapján nálam se lehet kerek valami, mikor 2 éve klímásnál voltam 20-22 barnál kapcsol 1es fokozatra az első venti, de a hátsó meg megy mikor klímát kapcsolok 1esen. Viszont akkor a nyomás vissza megy 10-15 bar közé és akkor le is kapcsol az első. És ez így is ismétlődik, 2es fokozaton még soha nem hallottam menni egyik ventilátort se.hűtővíz max 90-93 fok körül van klímával nyáron a 40 fokban, most meg olyan 85-88 körül megáll a víz szóval a hőfokkal szerintem minden rendben. Viszont többen írták a hetekben itt hogy náluk is ilyen a dolog szóval nem is tudom akkor hogy mi is a normális :) létezne hogy elég sokunknak akkor nem stimmel valami?! :)

Szerintem a 20 bar körüli 1es klíma venti fokozat kapcsolás túl késő. Nálam is ekörül kapcsol be, és ez már elméletileg óriási nyomás, ezért is jelzi hanggal a kompresszor Nekem :D Viszont az fura, hogy egyből megy Neked a hátsó, mert Nekem a kettő együtt megy vagy nem megy, külön külön nem élnek.

Ezért szerintem eljutok megint oda, hogy direktre lesz kötve az egyes fokozat. Azt is eltudnám képzelni, hogy az ecu van oda.

UI: végig gondolva gyakorlatilag akkor kapcsol az egyes fokozat mikor kéne menni a 2esnek..

UI 2: Ha az előtét ellenállás (deszépszó) van oda, akkor külső tápos direktre kötés esetén sem kéne menni mindkét fokozatnak? Visszább #2363. HSZ-nél a kolléga mondta, hogy későn kapcsolt neki is az egyes...

Link to comment
Megosztás:

A homerseklet ertekeket obd-n keresztul neztetek?

Csak mert a mutatos muszer szerint 2 Astranal is a 91 fok az obd szerint mar 100 °.

Nalam klima nelkul obd szerint 100 fokon kapcsol az 1-es fokozat. 1 ventis az enyem.

Óra szerint látom ezeket a számokat, nincs obd kütyüm így nem tudom azzal megnézni. Érdemes lenne akkor elvinnem egy klímáshoz esetleg?

Szerintem a 20 bar körüli 1es klíma venti fokozat kapcsolás túl késő. Nálam is ekörül kapcsol be, és ez már elméletileg óriási nyomás, ezért is jelzi hanggal a kompresszor Nekem :D Viszont az fura, hogy egyből megy Neked a hátsó, mert Nekem a kettő együtt megy vagy nem megy, külön külön nem élnek.

Ezért szerintem eljutok megint oda, hogy direktre lesz kötve az egyes fokozat. Azt is eltudnám képzelni, hogy az ecu van oda.

UI: végig gondolva gyakorlatilag akkor kapcsol az egyes fokozat mikor kéne menni a 2esnek..

UI 2: Ha az előtét ellenállás (deszépszó) van oda, akkor külső tápos direktre kötés esetén sem kéne menni mindkét fokozatnak? Visszább #2363. HSZ-nél a kolléga mondta, hogy későn kapcsolt neki is az egyes...

Külön életet él nekem a két ventilátor ebből a szempontból, előtét ellenállás az merre található az első ventilátornál? Arról azt Hallottam hogy külön nem is lehet beszerezni csak ventivel együt.

Szekszárd és környéke esetleg itt a fórumon valaki? AC-ker nevű cégről esetleg vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Óra szerint látom ezeket a számokat, nincs obd kütyüm így nem tudom azzal megnézni. Érdemes lenne akkor elvinnem egy klímáshoz esetleg?

Külön életet él nekem a két ventilátor ebből a szempontból, előtét ellenállás az merre található az első ventilátornál? Arról azt Hallottam hogy külön nem is lehet beszerezni csak ventivel együt.

Szekszárd és környéke esetleg itt a fórumon valaki? AC-ker nevű cégről esetleg vélemény?

https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30730000-huto-ventilator-keret-es-resze/30730638-hutoventilator-alkatreszei/313138-hutoventilator-ellenallas-opel-astra-g-zafira-a

Vagy inkább ezt nézd át!

https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30730000-huto-ventilator-keret-es-resze/30730638-hutoventilator-alkatreszei/?kereso_modell=48&kereso_marka=Opel

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Óra szerint látom ezeket a számokat, nincs obd kütyüm így nem tudom azzal megnézni. Érdemes lenne akkor elvinnem egy klímáshoz esetleg?

Külön életet él nekem a két ventilátor ebből a szempontból, előtét ellenállás az merre található az első ventilátornál? Arról azt Hallottam hogy külön nem is lehet beszerezni csak ventivel együt.

Szekszárd és környéke esetleg itt a fórumon valaki? AC-ker nevű cégről esetleg vélemény?

Dunaújvárosban tudok jó klímást, az nincs messze.(relatív, és szerintem) Solt, Kalocsa között pedig van OBD kütyü.

Link to comment
Megosztás:

Szoval akkor kapható hozzá, viszont gondolom ki lehet mérni hogy valóban rossz-e az az ellenállás vagy sem, keresnem kell valakit úgy érzem aki ért ehhez :)

Dunaújvárosban tudok jó klímást, az nincs messze.(relatív, és szerintem) Solt, Kalocsa között pedig van OBD kütyü.

Szekszárd tőlem 40km-re van és még onnan dunaújváros, az nekem már annyira nem jön be, azért gondoltam szekszárdra mert általában szekszárd és vonzáskörzetében melózom, így munka előtt le tudom tenni és ha kész van akkor tudok érte menni is, nem tudom mennyi időt vesz igénybe a teljes átvizsgálás és mibe kerül de a héten ha úgy van időm akkor odamegyek és megérdeklődöm.

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Nos!

Tovább jutottam a hibafeltárással!

"Vízhűtésnél 95 fokál indul a az első és a hátsó venti is 88 foknál kapcsol ki. Ha nem képes lehűteni a vizet és az vagy tovább növekszik 105 foknál vagy 95-100 fokos tartományban marad 180 mp ig akkor indul mindkét venti 2es en. "

Olyan trükköt vetettem be, hogy járattam a motort, és amikor kapcsoltak a ventik gyorsan leállítottam, majd vissza raktam a gyújtást. Nyilván ezt nem szereti annyira a motor... Forogtak a ventik tovább tovább tovább tovább ... Hiába mentek tovább mint 3 perc, az istennek nem kapcsoltak magasabb fokozatba.

Ezzel a tapasztalattal egy új szintre jutottunk :D Nincsenek meg a második fokozatok. Ezt vajon mi szabályozhatja? Elmentem a klímáshoz, és elmeséltem neki. Azt mondta, hogy a 2. fokozatot az ECU kapcsolja, tehát akár egy kósza kábelszakadás is lehet. A venti vezérlőre esküszik, hogy jól lett megcsinálva.

Készítettem két videót. Az egyik videón nem jár a motor és úgy mennek a ventik, a másik videón pedig jár a motor és megy a klíma is.

Álló motornál a ventik

Járó motor klímával.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma végre volt időm megmérni a klímához tartozó értékeket:

Z14XE, 2003-as, 1 ventilátoros, panaszmentes szerkezet:

Hosszú állás után a klímanyomás 540 kPa kikapcsolt állapotban.

Klíma bekapcsolásakor 1280-1300 kPa-ig (1,8-1,9 V) emelkedik a nyomás,
ekkor bekapcsol az 1-es ventilátor fokozat, és kezd csökkenni.
1000 kPa (1,5 V) nyomásnál pedig kikapcsol. Ez ismétlődik.

Klíma kikapcsolásakor meleg motornál 900 kPa-ra csökken a nyomás.

Klíma nélkül 99 foknál kapcsol az 1-es ventilátor fokozat, 95 foknál pedig kikapcsol.

Másik mérés egy Z14XE, 2004-es gyengén hűtő klímával:

Állás utáni motor indításkor klíma nyomás: 340 kPa.

Üzem meleg motornál klíma bekapcsoláskor felment a nyomás 400 kPa-ig.

Érdekes, hogy ilyen alacsony nyomáson is tolja be a hideget, bár nem meggyőző, de elégséges.

Kikapcsolás után visszament 340 kPa-ra. A ventilátor nem kapcsol egyszer sem.

A venti 1-es fokozata klíma nélkül itt 98-nál indult, és 95 foknál állt le.

Szóval a ventilátor és előtét itt is jó.

Hátha segítenek ezek az értékek a hibafeltárásban valakinek!

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a fentit, nekem olyan 600-800 kpa körüli értékek vannak, pedig 2 hónapja töltötték fel a rendszert (néha hallani is, hogy búg a kompresszor). A hűtés nálam sem meggyőző, a levegőrostélynál mérve (középen) olyan 12-13 fokos volt a befújt levegő, 4-es ventiálláson.

Link to comment
Megosztás:

Folytatom a történetet:

A "beteg" Astrával ma voltam klímásnál. 10 évig és 100e km-ig nem kellett a klímához nyúlni! :D

Gáz mennyiség ellenőrzés, a szükséges 600g helyett volt benne 30g.

1000 kPa nyomáson 1-2 perces nyomás próba alatt tartotta a nyomást.

Ezután következett az olajjal, színezékkel, gázzal történő feltöltés.

600g beletöltése után szinte azonnal indult is az első ventilátor fokozat, és dőlt a hideg.

Most legalább kétnaponta néhány perces klímajáratás van előírva, és 1-1,5 hét múlva újra vissza kell menni, tömítettség vizsgálatra,
ekkor lesz felállítva a végső diagnózis.

Ha kihűlt a motor, akkor nézek még ma egy üresjárati nyomásértéket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap megcsináltattam a klímakompresszoromat, és szerintem most már minden tökéletes (hűt és csendes) a klímarendszerben.

De...

A klímás azt mondta, hogy valami sönt ellenállás hibája még van, ezért a klíma bekapcsoláskor nem indul azonnal a hűtőventillátor, sürgősen vigyem vissza hozzá, és addig ne használjam, merthogy a megnőtt gáznyomás szétnyomja a rendszert. Gyanús, hogy át akar verni, mert ismét egy teljes napos munkáról beszélt, meg hogy a 2. venti nem indul... 1 ventis, digit klímás Z14XE motorom van, amin tudtommal a motorvezérlés kapcsolja a ventit, ami vízmelegedésre működik is.

Meg tudnátok mondani, hogy lehet-e valóság alapja ennek a hibának, és ha igen, akkor hogy tudok utánajárni? Hétvégén megyek a szüleimhez, ott rá tudok akasztani egy OBD-s műszert is, ha szükséges.

Köszi!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap megcsináltattam a klímakompresszoromat, és szerintem most már minden tökéletes (hűt és csendes) a klímarendszerben.

De...

A klímás azt mondta, hogy valami sönt ellenállás hibája még van, ezért a klíma bekapcsoláskor nem indul azonnal a hűtőventillátor, sürgősen vigyem vissza hozzá, és addig ne használjam, merthogy a megnőtt gáznyomás szétnyomja a rendszert. Gyanús, hogy át akar verni, mert ismét egy teljes napos munkáról beszélt, meg hogy a 2. venti nem indul... 1 ventis, digit klímás Z14XE motorom van, amin tudtommal a motorvezérlés kapcsolja a ventit, ami vízmelegedésre működik is.

Meg tudnátok mondani, hogy lehet-e valóság alapja ennek a hibának, és ha igen, akkor hogy tudok utánajárni? Hétvégén megyek a szüleimhez, ott rá tudok akasztani egy OBD-s műszert is, ha szükséges.

Köszi!

Zoli

Néhány hozzászólást visszaolvasva látod is a kiolvasandó adatokat, így le tudod ellenőrizni, igazat mond-e!

1300 kPa-nál kell indulnia a venti 1-es fokozatnak, vagy 98-100 fokos víznél. Ha ekkor nem indul és a nyomás fölé megy, valóban gond van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.