Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

látom értesz hozzá, biztos láttál már párat ;)

mit tudok ezzel kezdeni, hogy ne nedvesedjen a szőnyeg? meg van törve valahol, vagy mi lehet vele?

sosem volt ilyen bajom, mivel sosem volt klímás kocsim... :unsure:

több lehetőség van miért nedves a szőnyeg....

pl el van dugulva a kivezető

vagy rosszul van benne a pollen szűrő és hozzá ér a hőcserélőhöz és kivezeti a vizet

ezeket nézd meg első körben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én Astrámon ilyen klimahütő van: https://cromax.hu/310000000-legkondicionalo-rendszer/311610000-legkondicionalo-alkatreszei/311610678-klima-alkatreszei/143295-legkondicionalo-huto-opel-astra-g-1998-2009-benzines

A kép bal alsó sarkán a hütőbe jár egy szűrő. Cserélt már valaki ilyen szűrőt?

Hogy lehet ezt cserélni? Menetes, vagy bele van préselve az alu házba?

Az alu ház és a szűrő müanyag kupakja között szökik a gáz. Van ott valami tömítés?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

ma voltam szakinál, aki megnézte, majd a következőket mondta:

klímahűtő 28.000

feltöltés 10.000

szerelés 5.000 Ft

azaz mindennel együtt: 43.000 pénz, ami kicsit soknak tűnik nekem...

nem sok egy kicsit 28 egy hűtőért?

nekem nagy klímahűtő van benne, ami majdnem akkora, mint a vízhűtő /vagy lehet, hogy van is akkora/ de több helyen láttam, hogy létezik ebből kisebb is, amit ugyan ilyen motorkóddal /x16xel/ szerelthez árulnak. Az is jó bele?

attól függ milyen gyártmányú hűtőt veszel. A gyári vhol 80-110 között van (az enyémbe Hella-Behr kellett volna). Végülis utángyártott Nissens vettem, mert ha jól vágom viszonylag ott vannak hűtőkben. Kedvezményesen vettem 25-ért.

Mellesleg nekem azt mondták 2 módon tudják javítani a kavicsok miatt kilyukadt hűtőt. 1. beforrasztják; 2. kizárják azt a szegmenst az áramlásból. 5-6 ezer a javítás.

Link to comment
Megosztás:

az így nem tűnik soknak, de pl Cromaxnál 23K-ért is van hűtő + ha hozzászámoljuk, hogy ez egy elég nagy, és régen működő szervíz, ahová vittem, ezért valószínűleg jóval olcsóbban beszerzik az alkatrészt, mint mondjuk én akármelyik boltból, és még így is raknak rá... na akkor már szerintem sok...

érdekes, mert nekem a miskolci Cromax-nál ajánlottak egy Holland OEM hűtőt :) 19-ért...

Link to comment
Megosztás:

érdekes, mert nekem a miskolci Cromax-nál ajánlottak egy Holland OEM hűtőt :) 19-ért...

nissens márkájú hűtő lett, kedvezménnyel 22K-ért, ezt mondták még jónak a gyárin kívül.

pollenszűrőből mindegy milyet rakok be? vagy van ebből is valami megbízható gyártó?

Link to comment
Megosztás:

nissens márkájú hűtő lett, kedvezménnyel 22K-ért, ezt mondták még jónak a gyárin kívül.

pollenszűrőből mindegy milyet rakok be? vagy van ebből is valami megbízható gyártó?

attól függ milyen gyakran cseréled. én minden ősszel, ezért inkább olcsóbbat választok. de pl mikor megszületett a lányom kipróbáltam az aktívszeneset, nem éreztem semmi különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Végre jó lett a klimám....nem volt egyszerű.Valami aluminium dugó félénél eresztett,alaktrész 7e,de mire oké feltöltötték,olaj stb.A venti nem akart bekapcsolni még 20bar-nál sem,még rajta volt a gépen...ventilátor előtét ellenállás ment gajra hála a jó istennek,azt meg kerestünk 3 bontóban sehol nem volt.A gyártó külön venti nélkül nem adja el,az új meg 70e...most kicserélte az ellenállást benne,de gari erre a műveletre nem vállalt.Nem tudom meddig bírja így.Most jó álló helyzetben is megy szépen a venti több fokozatban is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tessék:

1068124-20130612-0w7yoX.jpg

Akkor nem értem miért ilyen fos.Két és fél éve volt utoljára töltve, és mielőtt most hozzányúltak sokkal hidegebbet fújt.Azt nem értettem már akkor sem, hogy ha 670-et szedtek le, akkor miért nem annyit töltöttek vissza?Csak 600-at nyomtak vissza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem pollenszűrőt a Cromaxnál valami technofilt gyártmány.Nincsen rajta nyíl,akkor mindegy hogyan rakom bele?

A képen a jobb oldalán látsz egy fület(?), annál fogva kell betolni, a képen látszik az áramlás írányát mutató nyíl. Feltéve, ha behr klímád van, a Delphit nem ismerem...

X049.jpg?time=1368384289

Link to comment
Megosztás:

A képen a jobb oldalán látsz egy fület(?), annál fogva kell betolni, a képen látszik az áramlás írányát mutató nyíl. Feltéve, ha behr klímád van, a Delphit nem ismerem...

Én ~1 éve tettem bele, most cseréltem, és a hófehér szűrő szürke lett, mintha aktív szenes lenne.... tiszta levegő. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.