Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Örülök hogy neked is bevált az olaj. :D

Én is döntöttem, idei télen nem lesz olajváltás (amióta megvan az Astra,

minden évben más márkára váltottam :P ), marad a Metabond, nagyon

királyul bírja a kiképzést. :P

WZsolt!

Pontosan! Mókusvakítás, hogy kisebb karbantartási költséget tudjanak kihozni... verseny van a piacon ugye... :D

Ha használni szeretnéd az autót 1xx000 km-rel is, akkor 15-önként olajcsere! :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából úgy szól a fáma az olajgyártók ajánlása szerint, hogy az újabb környezetvédelmi osztályokba sorolt autóknál (Opelnél Z-s motorokat jelenthet) 8-10e km a csereperiódus, amennyiben rövid távra van használva, vagy nagyobb igénybevételnek van kitéve. "Országúti cirkáló módban" 15-20e km periódust emlegetnek.

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából úgy szól a fáma az olajgyártók ajánlása szerint, hogy az újabb környezetvédelmi osztályokba sorolt autóknál (Opelnél Z-s motorokat jelenthet) 8-10e km a csereperiódus, amennyiben rövid távra van használva, vagy nagyobb igénybevételnek van kitéve. "Országúti cirkáló módban" 15-20e km periódust emlegetnek.

S, aki tanulta a szakmát, elmúlt 18 éves, az nem hisz a mesékben.Szerintem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

S, aki tanulta a szakmát, elmúlt 18 éves, az nem hisz a mesékben.Szerintem. :wink:

Azért vannak dolgok amivel megtámogatták a mesét. Állítólag jobb minőségű a szűrő, jobb olajat is követel, ja és nem 3.6l hanem 5l olaj megy bele. Kamionoknál van ami 100ekm-t elmegy egy olajcserével de ott is komoly olajszűrőrendszer van és nagy, nagyon nagy mennyiségű motorolaj!

Link to comment
Megosztás:

Azért vannak dolgok amivel megtámogatták a mesét. Állítólag jobb minőségű a szűrő, jobb olajat is követel, ja és nem 3.6l hanem 5l olaj megy bele. Kamionoknál van ami 100ekm-t elmegy egy olajcserével de ott is komoly olajszűrőrendszer van és nagy, nagyon nagy mennyiségű motorolaj!

De az Astra nem kamion bázz! :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy, milyen minőségű a szűrő... ha az olaj veszít a viszkozításából, azt a szűrő nem adja vissza.

A kamionok már egyszer szóba kerültek... szerinted a 100e km alatt hányszor hül le egy kamionban az olaj? :P

Folyamatos üzemben nem veszti annyira el a tulajdonságait az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy, milyen minőségű a szűrő... ha az olaj veszít a viszkozításából, azt a szűrő nem adja vissza.

A kamionok már egyszer szóba kerültek... szerinted a 100e km alatt hányszor hül le egy kamionban az olaj? :P

Folyamatos üzemben nem veszti annyira el a tulajdonságait az olaj.

Akkor mégis lehet valami abban a 30ekm vagy 1év verzióban. Ha ennyit megy az ember egy év alatt akkor feltételezhető, hogy hosszú utakra használja és nem hűl le annyiszor az olaj :D

OK abbahagyom csak gondoltam vitatkozom egy kicsit :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én március óta mentem az Omegával 20000km-ert. Zömében rövid utak ezek... Nem tudnának rábeszélni, hogy 10 ezernél többet menjek egy olajjal, pedig nagyon jó minőségű van benne (Metabond).

Tehát még belegondolás szinten sem foglalkozom ezzel a 30e km-rel, ezt a marketingmenedzserek találták ki, akik köztudottan azért lettek azok, mert nem értenek semmihez, csak az üres szövegeléshez. :P

Link to comment
Megosztás:

Megnézheted bármelyik olajgyártó ajánlását, és utána beinthetsz az autógyárak ajánlásainak.

Örök téma lesz,de komolyabb olaj cégnél nem találsz csere ajánlást.Az autó előírása a mérvadó,az olajos cégek/amelyiknek saját fejlesztő laborja van!/az autó gyártóktól kapják az igényeket mit kell teljesíteni az adott motorhoz,az olajnak.Ennek ellenére meggyőztetek én is 15000km körül cserélem,bár 2 hónapja volt fejtágítás olaj ügyben,az olasz tudor mást mesélt. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Az olaszokban szemernyi bizodalmam sincs. Főleg azután, hogy ők vezették be először (Fiat) ezt a hosszú karbantartási intervallumot, amivel mindjárt jól rá is b@sztam, mikor megpróbáltam betartani...

Azóta semmi kétségem affelől, ami az olajgyártó ajánlása (pl. BP állásfoglalásban olvastam valahol, hogy ők 10e km-t ajánlanak személyautóknál az összes általuk kínált különböző viszkozítású olajokra cserének) az autógyáréval szemben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bekerült az Astrába a Metabond olaj. Ezzel kapcsolatban pár észrevétel.

Az autó az olajcsere után szinte kicserélődött, vajpuha lett a járása.

Az Opel olaj a 3000 km (igaz nagyon rövid utakkal) után úgy nézett ki, hogy a szerelő megkérdezte milyen olaj ez, hogy ilyen rosszul néz ki.

Most világosodott meg számomra, hogy az előző olajcserénél a szerelő kb 0,5 liter régi olajat benhagyott a motorban, ezért lett az olajszint MAX fölötti 3,5 liter beöntése után.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is most Opel 10W40 olaj van benne, de legközelebb biztos nem ez kerül bele. Kicsit keményebb a motor járása, mint előtte volt, bár nem tudom, mi lehett benne előtte :roll:

Kérdés: olvastam itt, hogy évente le kell cserélni az olajat, ez most komoly? Akkor is célszerű lecserélni, ha még közel se mentem vele 10e km-t? Mióta megvan ez autó (júni közepe) kb. 1600km-t mentem vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.