Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem is most Opel 10W40 olaj van benne, de legközelebb biztos nem ez kerül bele. Kicsit keményebb a motor járása, mint előtte volt, bár nem tudom, mi lehett benne előtte :roll:

Kérdés: olvastam itt, hogy évente le kell cserélni az olajat, ez most komoly? Akkor is célszerű lecserélni, ha még közel se mentem vele 10e km-t? Mióta megvan ez autó (júni közepe) kb. 1600km-t mentem vele.

Le bizony, mert veszít a kenőképességéből. 10e vagy évente.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: olvastam itt, hogy évente le kell cserélni az olajat, ez most komoly? Akkor is célszerű lecserélni, ha még közel se mentem vele 10e km-t? Mióta megvan ez autó (júni közepe) kb. 1600km-t mentem vele.

Jaja, adalékok, ilyenek szépen kiválnak az olajból... Kémia. Én is kb így fogok járni, ahogy saccolom, 5-6ekm között fogok cserélni.

De akkor is Metabond+adalék fog belecsurogni, nagyon szépen ketyeg tőle az öreg vas. :P

Link to comment
Megosztás:

Hogy tovább örvendezzek a Metabond melletti voksomnak, megosztom a mai tapasztalatomat. :D

Ma szereltük szét ugyanis a versenygépet az idei 11 verseny után.

Kíváncsian vártam a hengerfej lebontását, hogy felmérjük a motor állapotát, ugyanis tavaly az év elején berakott újszerű motorban 14 verseny után lötyögtek a dugók, annyira elkoptak (5000 utcai, és verseny km). Féltem tőle hogy idén is így lesz, de szerencsére ez most nem így lett. :P

A mostani motor előéletéről annyit, hogy ez az eredeti motorja volt az Astrának, 185000km-rel. Ez az év elején fel lett fúrva, és újabb dugók kerültek bele. Az idei szezont becsülettel végigharcolta, 11 versenyen nyúztam végig, hiba nélkül teljesített. Persze elejétől kezdve Metabond olajjal lett kényeztetve a vas, év közben mindösszesen egyszer volt cserélve (3000 etap és verseny km). A motor mindőssze annyit kopott ezidő alatt, hogy a felfúrás utáni "elliptikus nyomok" eltűntek a hengerfalról, de a hengerfal átmérője mérhetően nem változott. Ez nagyjából egy "bejáratásnak" felel meg, így a motorblokkot változtatás nélkül jövőre is használni tudjuk.

A Metabond olaj így számomra végleg bizonyította teljesítményét, jövőre is kitartok a márka mellett. Remélem nem változik a minősége, és jövőre is hasonló jó tapasztalatokkal tudok majd szolgálni. :D

ui: Bebizonyosodott, hogy a motor utóbbi időben tapasztalt "nagy füstjét" nagyrészt a szelepszárszimmeringek hibája okozta, annyira kifeküdtek, hogy a szelepszárak tocsognak az olajban.

Link to comment
Megosztás:

Hogy tovább örvendezzek a Metabond melletti voksomnak, megosztom a mai tapasztalatomat. :D

Ma szereltük szét ugyanis a versenygépet az idei 11 verseny után.

Kíváncsian vártam a hengerfej lebontását, hogy felmérjük a motor állapotát, ugyanis tavaly az év elején berakott újszerű motorban 14 verseny után lötyögtek a dugók, annyira elkoptak (5000 utcai, és verseny km). Féltem tőle hogy idén is így lesz, de szerencsére ez most nem így lett. :P

A mostani motor előéletéről annyit, hogy ez az eredeti motorja volt az Astrának, 185000km-rel. Ez az év elején fel lett fúrva, és újabb dugók kerültek bele. Az idei szezont becsülettel végigharcolta, 11 versenyen nyúztam végig, hiba nélkül teljesített. Persze elejétől kezdve Metabond olajjal lett kényeztetve a vas, év közben mindösszesen egyszer volt cserélve (3000 etap és verseny km). A motor mindőssze annyit kopott ezidő alatt, hogy a felfúrás utáni "elliptikus nyomok" eltűntek a hengerfalról, de a hengerfal átmérője mérhetően nem változott. Ez nagyjából egy "bejáratásnak" felel meg, így a motorblokkot változtatás nélkül jövőre is használni tudjuk.

A Metabond olaj így számomra végleg bizonyította teljesítményét, jövőre is kitartok a márka mellett. Remélem nem változik a minősége, és jövőre is hasonló jó tapasztalatokkal tudok majd szolgálni. :D

ui: Bebizonyosodott, hogy a motor utóbbi időben tapasztalt "nagy füstjét" nagyrészt a szelepszárszimmeringek hibája okozta, annyira kifeküdtek, hogy a szelepszárak tocsognak az olajban.

Hát ezeket olvasva már majdnem biztos hogy én is a Metabond mellett fogok dönteni tavasszal,mert marhára zavar a hidrotőke kopácsolása,pedig Castrol Rs van benne,de ezt már korábban írtam.

Valaki írta itt régebben,talán pont Te Opel16v,hogy a hidrotőkéket "jó olajjal" lehet némiképp kényeztetni.

Gondolom ez így is van. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Azért azt ne felejtsük, hogy a halálba kopott tőkéken a csoda sem tud segíteni, nem hogy egy jó olaj... Szal kényeztetni előre kell a tőkéket, nem utólag. Persze meg kell próbálni, lehet hogy csak a szarabb magyar töltésű Castrol olaj miatt panaszkodnak a tőkék.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt ne felejtsük, hogy a halálba kopott tőkéken a csoda sem tud segíteni, nem hogy egy jó olaj... Szal kényeztetni előre kell a tőkéket, nem utólag. Persze meg kell próbálni, lehet hogy csak a szarabb magyar töltésű Castrol olaj miatt panaszkodnak a tőkék.
A múltkor írtad, hogy nem az igazi az Aral blue tronic.

szerintem se. Valszeg idő előtt le fogom cserélni. Tegnap meló után(éjszakás vok) beindítottam(mint mindig), hogy amíg el nem indulok (és a kollegám által felkínált cigit elszívjam) szépen kezdjen el melegedni, + álljon be alapra.

Mikor beállt alapra, kicsit elkomorodtam. Mintha egy órát hallottam volna ketyegni (felgyorsítva). Olyan szép, halk ketyegés.

Ilyet még az előző, kb. 10e km-t futott olajjal se tett. Ez pedig még csak 2500-nál tart.

Melyik metabondot ajánlod?

Link to comment
Megosztás:

Azért azt ne felejtsük, hogy a halálba kopott tőkéken a csoda sem tud segíteni, nem hogy egy jó olaj... Szal kényeztetni előre kell a tőkéket, nem utólag. Persze meg kell próbálni, lehet hogy csak a szarabb magyar töltésű Castrol olaj miatt panaszkodnak a tőkék.

Hát ha a 2év alatt megtett 13000km koptatta "halálba"a tőkéket akkor valóban az én hibám,és nem az olajé!

De ha azt figyelembe vesszük hogy az utolsó olajcsere óta csinálja,és hogy amióta meglett hengerfejezve azóta úgy bánok vele mint a hímestojással és melegen is leginkább a nagymuter stílusában autózom,akkor lehet hogy mégis a "magyar töltésű Castrol"a bűnös.

Azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

De amúgy hülye vagyok mert az én esetemet vagyis az olajcsere óta muzsikáló hidrotőkék témáját már egyszer kitárgyaltuk.

1.Vagy az olajnyomásszabályzó szelep alá került valami szennyeződés,a szűrőcserekor és amiatt csinálja vagy

2. az 5w-ről a 10w-re váltás pont elég volt ahoz hogy muzsikálni kezdjenek a tőkék.

Veszek 1 gyári olajszűrőt megnézzük az olajnyomásszabályzó szelepet és ha zenélni fog továbbra is akkor tavasszal oilcsere ismét valami 5w-sre.

Kb az rs-ben akkor lesz 2ekm. :?

Link to comment
Megosztás:

"Stock, nekem metabond van benne és csattog csunyán "

Erről beszéltem, a halálba kopott tőkéken nem segít ez sem. :P

Stock!

13000km-el ezelőtt ha jól értelmezem, volt motorgenerálod tőkecserével?

Mert akkor szinte biztos hogy az olaj vagy pumpa a hibás (kivéve ha nem valami szar utángyártott tőkék lettek belerakva).

5W-sre csere után biztos hogy még jobban fog kattogni, az sokkal hígabb olaj! Neked amúgy is 10W kell.

Link to comment
Megosztás:

Mackosajt!

Klubtagokra vonatkozik, illetve ha veszel hozzá adalékot is, akkor is megvan a végárból a -10%. :D

Azé kérdeztem, mert be akaródzok lépni klubba....Nem a spórolás miatt...hisz a tagsági több, mint amit spórolna a tag. :P

Jó lenne, ha lenne vki, aki megy majd felétek, társulnék benyába, valszeg ócsóbb, mint a posta vagy a futár.

Link to comment
Megosztás:

Ha belépsz, akkor automatikusan -10% az olajból is. :P

Ha jársz erre Pest felé, be tudsz ugrani a boltba a 11.kerbe a Lágymányosi híd tövében, vagy ha csak este tudsz ilyet intézni, akkor én elhozom neked, és beugrasz hozzám érte Budaörsre. :D

Csak előtte szólj nekem, ha már tudod. :D

Link to comment
Megosztás:

"Stock, nekem metabond van benne és csattog csunyán "

Erről beszéltem, a halálba kopott tőkéken nem segít ez sem. :P

Stock!

13000km-el ezelőtt ha jól értelmezem, volt motorgenerálod tőkecserével?

Mert akkor szinte biztos hogy az olaj vagy pumpa a hibás (kivéve ha nem valami szar utángyártott tőkék lettek belerakva).

5W-sre csere után biztos hogy még jobban fog kattogni, az sokkal hígabb olaj! Neked amúgy is 10W kell.

Én csak azért gondolom hogy nem a tőkék a ludasak,mert abban a pillanatban hogy a txt-t leengedtem és az rs-t beletöltöttem megszólaltak a tőkék és azóta is csattognak minden 1es hidegindításkor.

Gondolom hogy 1ik pillanatról a másikra csak nem kopnak meg úgy hogy be sincs índítva.:oops:

Ma megvettem a szűrőt azt kicseréljük + megnézzük a szelepet,és írom hogy mik a fejlemények.

Opel16v!

A hengerfejezésnél tudomásom szerint a tőkék nem lettek kicserélve csak ki lettek pucolva,és a szerelő haverom szerint nem voltak rossz állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Most én is opel olajat raktam bele előszőr mert 5liter 3690 ft volt ha beválik ráállok erre. Egyébként szerintem is mindegy milyen olaj csak időben legyen cserélve és ne a legolcsóbb legyen.

Szerintem meg nincs igazad az olajjal kapcsolatban, a másik dolog, szerinted ez drága olaj, ennél aligha van olcsóbb.

Én 20 körül vettem az elfet 5w 40, és 5e km után is piszkossárga színe volt :twisted: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.