Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Mondjuk az ac relé kivétele is sokat segít, ha nem akarunk benyát...

Háát te szed ki akkor az AC relét !! :) :) én inkább csak leveszem a bizti tábla tetejét, és ki a biztit, mint hogy lebontsam a fél lábteret :lol: de ez már kezd OFF lenni, oszt kapunk a pofánkra :blink:

ui: nem sértésnek, poénnak szántam a hozzászólást!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Stock!

A gyári ajánlást érdemes szem előtt tartani, ahol is 10-es alsó viszkozítási indexű olajat

mondják. A felső index lehet 40,50,60 is, az a felső hőtűrését hivatott jelezni.

Persze lehet bele 5-ös olajat is tenni, csak az sokkal "hígabb, vékonyabb", ezért többet

fog dolgozni az olajpumpa, a hidrotőkéknek nagyobb lesz a nyomásvesztése... ez pedig

főleg nagyobb km szám után már vizualizálható lesz. :blink:

Olaj nélkül nem ajánlom megpörgetni a motort, ugyanis a hidrotőkék pár 10 fordulat alatt elengedik

a teljes olajnyomásukat, és csak nagyon nehezen veszik újra fel. Tehát jópár percig kell járatni a

motort egy ilyen után úgy, hogy hatalmas szelephézag van, ez pedig nem tesz jót neki...

Link to comment
Megosztás:

Olaj nélkül nem ajánlom megpörgetni a motort, ugyanis a hidrotőkék pár 10 fordulat alatt elengedik

a teljes olajnyomásukat, és csak nagyon nehezen veszik újra fel. Tehát jópár percig kell járatni a

motort egy ilyen után úgy, hogy hatalmas szelephézag van, ez pedig nem tesz jót neki...

Vettem. :blink:

Mondjuk normális olajat lecserélve, betartva a csere periódust, sok kosz nem maradhat bennt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Stock!

A gyári ajánlást érdemes szem előtt tartani, ahol is 10-es alsó viszkozítási indexű olajat

mondják. A felső index lehet 40,50,60 is, az a felső hőtűrését hivatott jelezni.

Persze lehet bele 5-ös olajat is tenni, csak az sokkal "hígabb, vékonyabb", ezért többet

fog dolgozni az olajpumpa, a hidrotőkéknek nagyobb lesz a nyomásvesztése... ez pedig

főleg nagyobb km szám után már vizualizálható lesz. :)

Olaj nélkül nem ajánlom megpörgetni a motort, ugyanis a hidrotőkék pár 10 fordulat alatt elengedik

a teljes olajnyomásukat, és csak nagyon nehezen veszik újra fel. Tehát jópár percig kell járatni a

motort egy ilyen után úgy, hogy hatalmas szelephézag van, ez pedig nem tesz jót neki...

Értem. :D

Megmondom őszintén hogy nekem nagyon tetszik a metabond 10w40-ese és itt elsősorban az igen kedvező ár/érték arányára gondolok,de az nem "baj" hogy "csak" félszintetikus?

A 10w 40-es mind az lesz igaz?

1et láttam eddig amire szintetikus volt írva,de azt gyanítom hogy elírták.

Link to comment
Megosztás:

I_S!

Ha ott nem tudsz szerválni helyben, akkor hívj holnap, és csütörtökre biztosan lesz

a boltban egy a nevedre félretéve! :) 7-17h között tudsz bemenni érte, lágymányosi

hídnál a budai oldalon.

Stock!

Az összes 10W40 résszintetikus, de neked ez kell.

Link to comment
Megosztás:

I_S!

Ha ott nem tudsz szerválni helyben, akkor hívj holnap, és csütörtökre biztosan lesz

a boltban egy a nevedre félretéve! :) 7-17h között tudsz bemenni érte, lágymányosi

hídnál a budai oldalon.

Stock!

Az összes 10W40 résszintetikus, de neked ez kell.

Jó rendben van ilyen megy bele legközelebb.

Thx;)

Link to comment
Megosztás:

Na a nagy "Metabond hurráhangulat" dacára Valvoline Maxlife került a Caravan-ba :)

Meglássuk milyen lesz.

Várom tapasztalataidat :D Mert én is vacilálok, hogy Valvoline Maxlife legyen, vagy Metabond... Most Valvo Topgard van benne, ami mondjuk szépen "muzsikál" (megszűnt a hidegindítás utáni tőke kopogás). De mivel már 180k km felett járok, a Maxlife-t javasolták a Topgard helyett. Mondjuk a Valvo nagyon fogyogat, de ez talán nem is csoda, egyrészt öreg motor, másrészt rettentő rövid távokat megyek hétközben, csak hétvégén van megjáratva a verda, de akkor sem túl hosszú távokon (max 60-70km, hétközben napi 6-8km átlagban).

Link to comment
Megosztás:

Várom tapasztalataidat :) Mert én is vacilálok, hogy Valvoline Maxlife legyen, vagy Metabond... Most Valvo Topgard van benne, ami mondjuk szépen "muzsikál" (megszűnt a hidegindítás utáni tőke kopogás). De mivel már 180k km felett járok, a Maxlife-t javasolták a Topgard helyett. Mondjuk a Valvo nagyon fogyogat, de ez talán nem is csoda, egyrészt öreg motor, másrészt rettentő rövid távokat megyek hétközben, csak hétvégén van megjáratva a verda, de akkor sem túl hosszú távokon (max 60-70km, hétközben napi 6-8km átlagban).

Olajfogyasztás kapcsán nem fogok tudni igazán reális tapasztalatokról beszámolni, mert a hft-nél nyomja ki hátrafelé, a blokkra az olajat, meg a szelepfedél tömítése is megint megadta magát, hiába lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Olajfogyasztás kapcsán nem fogok tudni igazán reális tapasztalatokról beszámolni, mert a hft-nél nyomja ki hátrafelé, a blokkra az olajat, meg a szelepfedél tömítése is megint megadta magát, hiába lett cserélve.

Mélykék: nem lehet, hogy túl nagy az olajnyomás? :)

Link to comment
Megosztás:

10w40est.

GsiTomi használ 15w40et ugye ?

Próbáld meg, aztán ha nem jön be, akkor csak az marad, amit Anti említett.

Laikusként az mondanám, hogy korábban nem volt olaj a blokk utastér felé eső oldalán, most meg van.

Gondolom, elfáradt a tőmítés, ami azért reális 93as autónál.

ui: mondjuk lehet 1 olyan megoldás is, hogy a hft a nagy nyomás miatt adta meg magát :)

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Az UNI magassabb teljesítményszinttel bír, jobban is van adalékolva. Pl. turbósokhoz nem is

ajánlják a HARD-ot. Én is inkább az UNI-t javaslom.

Redi!

"én asszem belerakom a 15w40-et mert elegem van a csattogásból"

Tippppikus... Rakjad csak, de ne csodálkozz, hogy utána nemsokára teljes motorgenerál ugrik

be a hidrotőkék cseréje helyett. ;)

Pííísta!

Elhagyni jó a Valvó is. :) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.