Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Unatkozol? :)

Igazad van, felületes voltam egy kissé. Tehát kipárolog a helyes kifejezés. :lol:

na minnyá más! :) igen, indulás előtt olvasgattam. már kezdtem azt hinni, hogy bizonyos kenőolajok szublimálnak, mert hát az Ön szaktekintélye az nekem sokat számít. :) :) (és ez nem is volt vicc).

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Le tudna valaki irni, hogy mit kell megvenni ehhez,

tömitést??? :unsure:

:huh: :lol: :lol:

semmi az egész. 1 db parafa tömités van ott.

kartel le, tömités lekapar, ujtömitéssel kartel vissza...

monyuk egy nem gyakorlott embernek 2 óra... meg asszem szét kell kötni a kipufogót, de ez nem bitos

Link to comment
Megosztás:

tömitést??? :unsure:

:huh: :lol: :lol:

semmi az egész. 1 db parafa tömités van ott.

kartel le, tömités lekapar, ujtömitéssel kartel vissza...

monyuk egy nem gyakorlott embernek 2 óra... meg asszem szét kell kötni a kipufogót, de ez nem bitos

Köszönöm. Tehát nem kell semmit sem ragasztani? Éppen itt a fórumban valaki gyári ragasztóról írt a tömítés kapcsán, de lehet, hogy az egyik másik Opel más típusú olajteknője volt...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Tehát nem kell semmit sem ragasztani? Éppen itt a fórumban valaki gyári ragasztóról írt a tömítés kapcsán, de lehet, hogy az egyik másik Opel más típusú olajteknője volt...

Ha nem lemez kartel van alatta nem szükséges a "pampuc" a tömítésre,ha lemez,akkor nem árt!

Nem tom azon a mocin milyen van,de ha alukartel,ott sem ártasz vele,ha hajszálvékonyan megkened tömítőanyaggal a tömítést.De tényleg csak nagyon vékonyan!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Gábor, egy kérdés: ha rendelek tőled olajat, meddig tárolható, mielőtt az autóba kerülne? Van valami szavatossági ideje?

Jah. Elméletileg a felhasználhatósága 1 év. Tehát ha megvetted mondjuk októberben, akkor következő októberben

legkésőbb illik cserélni. Ugyanis ennyi időt adnak szavatosságnak arra, hogy nem csapódik ki belőle az adalékanyag.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Májsztrók!

Ájne kvescsön: Szal adva van egy 94-3e F Astra 1,8/16v, namost erősen javítás alatt van és totál olajcsere mindenhol.

Valami tanács kellene, hogy milyen olajat nyomassak a motorba, illetve elötte érdemes-e valamivel átmosni. Nagyon sok olajsár található benne. Amit leküldtem belőle olajat, tök fekete volt, olyasmi szaggal mint a mekdönci sütödéje.

Esetleg valami adalék még az öreglánynak?

Jah és még kellene hajtóműolaj, szervóolaj és fékolaj, többféle nincs benne úgye? :blush:))

Ezekből milyent javasoltok?

Ha esetleg már sokat szóltatok erről a topikokban, akkor jelezzétek és átrágom magam rajta, de sajnos még hátra van a motor, futómű és az összes technikai topik:))))

köszi

Link to comment
Megosztás:

Már egy éve alig eszi az olajat. ;)

Ahhoz képest hogy kinyomom a szemét is, versenyenként max 1 vagy 2 deci hiányzik. :blush:

Hogy mikor cserélem? Változó. Tavaly ugye 5 versenyen voltam, akkor az év eleji új olajbetöltés

után csak egyszer cseréltünk a 3. verseny után. Nagyjából ez a cél, 3-4 versenyenként csere.

Km-ben abszolút nem tudom, mennyi ez. :D

Link to comment
Megosztás:

Már egy éve alig eszi az olajat. ;)

Ahhoz képest hogy kinyomom a szemét is, versenyenként max 1 vagy 2 deci hiányzik. :blush:

Hogy mikor cserélem? Változó. Tavaly ugye 5 versenyen voltam, akkor az év eleji új olajbetöltés

után csak egyszer cseréltünk a 3. verseny után. Nagyjából ez a cél, 3-4 versenyenként csere.

Km-ben abszolút nem tudom, mennyi ez. :D

Akkor az tuti nem többezer km.

Igazából azon gondolkozom, nem lenne-e célszerű rövidíteni a 10ezres periódust. Mostanában kap rendesen fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

Akkor az tuti nem többezer km.

Igazából azon gondolkozom, nem lenne-e célszerű rövidíteni a 10ezres periódust. Mostanában kap rendesen fordulatot.

Etapokkal max 2000-2500km lehet egy csere.

Igazából csak azért cserélem ilyen sűrűn, mert a versenykm-ek alatt végig 6-7ezres fordulaton max gázon

üzemel a motor, és hát ez eléggé lerövidíti az olaj élettartamát. Így amikor elkezd kokszosodni az olaj, akkor

mindenképpen cserélem. Ezzel megelőzöm a hidrotőkés gondokat, ilyen olajcserés szokások mellett nem jön

elő szinte sosem a hidrotőke nyomáscsökkenése, azaz a melegen kopogás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.