Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

A Bosch szűrőkhöz is adnak alátétet,de a gyáriban nincs,pedig nem ezt a húsz forintos alk-részt kellene kispórolni,mertna gy méreg mikor leengeded az oilt és bevillan,nincs új alátéted,majd rohangálsz hogy hol kapsz és mekkora kell :evil:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F ASTRA 96' C14SE motoros 2éve van nálam de a váltóban még nem cseréltem olajat ,milyen olajat javasoltok.

KÖSZI!

Miért is kell azt cserélni ???

Asszem tán 400e-t bír a gyári....

Amúgy pedig mindenképpen a gyári váltóolajat. (nem is drága). A Csergőben 1700 egy liter www.csergoe.hu

Link to comment
Megosztás:

Miért is kell azt cserélni ???

Asszem tán 400e-t bír a gyári....

Amúgy pedig mindenképpen a gyári váltóolajat. (nem is drága). A Csergőben 1700 egy liter www.csergoe.hu

Én jobbat mondok: www.parsnet.hu

Megnevezés: OLAJ OPEL SEBVALTO

Egységár (darabár): 1 420 Ft

Egyébként ebből a gyári váltóolajból nekem is van egy bontatlan, mert hármat vettem és csak kettő kellett bele. Pontosabban az f13-as váltó 1,7 litert vesz fel.

...ha kell, dobj egy mailt. Olcsón megszámítom.

A csere nálam nem váltójavítás miatt vált indokoltá.

Egyszerűen csak nem akarta szedni rendesen a sebességeket.

Csere után, mint a vaj :)

Jótanács: leeresztőcsavart ne keress, mert az nincs az opel váltókon többnyire.

Tipp: szintellenörzőnél kis szilikoncső segítségével kiszívatod, vagy féltengyely bontással ki lehet ereszteni.

Link to comment
Megosztás:

Cserélni akkor még nem kell (én úgy tudtam, hogy az Opelnél a váltóólaj a váltó teljes élettartamára szól, ezért nincs leeresztöcsavar), viszont ha a szivárgást megszüntetted, szvsz feltétlenül pótold a hiányzó mennyiséget, különben kinyírod a szinkrongyürüket, aztán meg szép lassan a komplett váltót

Link to comment
Megosztás:

Tipp: szintellenörzőnél kis szilikoncső segítségével kiszívatod, vagy féltengyely bontással ki lehet ereszteni.

Ezt inkább nem javaslom...inkább vedd le a váltó alján lévő fedelet...a tömítés pár száz forint vagy ezres környéki és így tökéletesen le lehet cserélni...az Ősök opel kadett-jében 2 hónapja cseréltem (F11-es vagy 10-es? 5sebes váltóval) abba is így csináltam...abba is 1,7 liter kellett! (2 flakon) :wink: ja és persze a szerelő szerint 100ekm után cserélni kell... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na szóval.Eldöntöttem, hogy igaz, hogy még csak 10e.km van az Opelolajban, de mivel már több mint egy lityit benyakalt az 1.6 16V-m, hát lecserélem.Egy kicsit későn idultam olajvadászatra, ezért beugrottam arra a helyre, ahol álltalában az alkatrészeket beszerzem, és kérdeztem, hogy Valvoline 10W-40 van-e?Mire az eladó csak ennyit mondott: Ez egy tömegolaj, ami nem jobb a gyárinál, de nem forgalmazzák.Nekem szent elhatározásom, hogy kipróbálom, ezért felteszem a kérdést:

-Valakinek esetleg negatív tapasztalata?-

Pozítívnak jobban örünék!

Link to comment
Megosztás:

Én is pont ma hallottam rosszat a TopGard-ról.. de amúgy nekem is az van benne...

Annyit hallottam, hogy két kocsiban is (igaz vágták őket, mint a répát) elég rossz tapasztalatok voltak vele...

Komolyan mondom én már nem tudom... eddig azt hittem ez az király, de mostmár ehhez is kritikusabban állok. Mindenesetre nézni fogom sűrűn....

Amúgy ROWE volt benne eddig, és semmi negatívumot nem tudok mondani arról sem... még a hangja is ugyanolyan most a Valvoline-al is...

Az előzőből 7e. alatt bekajált egy litert... de ebben rengeteg rövidtávú használat és hidegindítás van, szóval egy 16V-től így ez szerintem simán elmegy...

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam az olajcsrét a váltóban ,gyári olajat vettem 1790Ft/l volt a szervizben. Nem volt a váltóban csak 1l ,gondolom azért még nem lett

különösebb baj a vele.Meg mitha könyebb volna a visszaváltás.

warwolf

Én eddig Valvoline10w40 olajat használtam de semmi negativ csak az ára.

Most Mol Dynamic 10w40 tettem bele de a szelepek hangosabbak egy kicsit de nem eszi az olajat igaz ez C14SE motor. Kiváncsi vagyok 10000km után milyen lessz a mol olaj.

Link to comment
Megosztás:

Gábor nyert!Ma meg is ejtem az olajcserét! 8)

.................és megvan.Érdekes volt, ahogy csöndesebb lett a motor járása, valamint az, hogy az Opelolaj hihetetlenül el volt már használódva.Utóbbival nem akarok senkit riogatni, de ez volt az első, és utolsó, hogy ilyen olaj került bele a mociba.10e.km múlva elmesélem a Valvoline Durablenddel kapcsolatos észrevételeimet. :)

Hja, a kecskemétieknek és mindenkinek aki erre jár javasolnám az Olajdepót, mert ott vettem, gyors és korekt kiszolgálás, és egy Valvolines baseball satyi ajándékba. :D Amúgy 6700 péz volt a 4L

Link to comment
Megosztás:

:D :lol: Lehet éééén is eztet veszek akkor..

Bár nem is tom. Fura ez az olaj kérdés..

Legelösször.. (2003.09 103ekm) Gyári opel 5w40 került bele...

Szépen halkan jól elment vele 10e kmert.. nem is ette.. a maradékot kellett csak utántöltenem az 5lityiböl..

Erre a köv cserénél megkapta a szintén opel, de 10w40 et...

Érdekes.. ezt elkezdte kajálni, meg irogatja hogy kevés az olaj,amikor még jo a szintje.. az 5w40 nél akkor csinálta ezt,amikor már szar volt az olaj. Valszeg ez is kuka már.. pedig most ugy sacra 8e km magasságában járok. Ez mintha kevesebbet bírt volna... :)

De ugyérzem cserélem jöv hóban, ha marad rá lové..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.