Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Korábban olvastam a Metabond (forgalmazásának) történetéről. A Metabond magyar honlapján még ma is van egy rövid anyag, a német honlapot viszont most nem tudtam elérni. A történeti áttekintés nem ad választ az itt felmerült kérdésekre?

Egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a témával, ezért óvatosan fogalmazom. Hosszabb németországi tartózkodásom során nekem az volt a benyomásom (és ez tényleg csak benyomás volt), hogy a Metabond termékek nem elterjedtek (ott sem?!), a Metabond német honlapja kritikán aluli színvonalat képviselt, frissítésnek nyoma sem volt; általánosságban pedig Magyarországhoz képest sokkal több konkurens cég terméke volt beszerezhető.

Igen, én pontosan ugyanezeket tapasztaltam/tapasztalom. Én is úgy vettem észre, hogy talán még kevésbé elterjedt illetve ismert németországban, mint itthon.

Mondjuk a németekre egyébként is jellemző, hogy amiben csak lehet, a hazai cégeket részesítik előnyben egy termék kiválasztásánál. (Lehet, hogy ezt érdemes lenne eltanulni tőlük :huh:)

Link to comment
Megosztás:

A metabond történetéhez annyit, hogy a cég jogelődje fejlesztette ki a II. világháború előtt a mostani adalékok

ősatyját, méghozzá azon szent céltól vezérelve, hogy a repülőgépek motorja a légi manőverek közben a kenés

tökéletlensége miatt (olaj arra vándorol a motorban, amerre a centripetális erő hat rá) ne károsodjon, vagyis

hosszú élettartammal bírjon. Azóta persze sokat változott, a kor követelményeihez igazodva, sok külön típusa

ismert már. Tudtommal maga az anyacég is régi tradíciókat követ, és ez valószínű okozója a minőség folyamatos

fenntartásának, ami szerintem bánná a nagy kereskedelmi lánc kiépülését. :huh:

(lásd: castrol RS is be lett áldozva a kereskedelem oltárán, ma már szemetet árulnak ahhoz képest, milyen

volt az fénykorában)

Link to comment
Megosztás:

egyébként a metabond évekkel ezelőtt itt borsodban is nagyon élte világát, egészen annyira hogy meg is hamisittották, és ebből balhé is volt, és egészen mostanáig be volt tiltva, ha jol emlékszem sípos ur mondatatira.

ez is egy ok pl a nem tulzott elterjedésnek, de én pl kb10 éve ismerem az adalékot.

Link to comment
Megosztás:

Érd, Velencei út 23. Autósbolt az út jobboldalán ha Kápolnásnyék felől jössz a 70-esen, és Tárnok után balra bejössz Érdre, (tábla Biatorbágy felé mutat) és azon az úton egyenesen, közlekedési lámpán át egyenesen. Az a Velencei út. Vasúti híd alatt át csak egyenesen, fel a dombra, és a púp után kb. 150 m a jobb oldalon. 5 liter emlékeim szerint kb 7300 Ft.

Köszi!

És mindig van neki, vagy szólni kell előre, he mennék olajért?

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy az olaj a belga finomítóból jön, mert az a honlapon is le van írva. Engem a többi termék érdekel. Azok nem német fejlesztésűek?

Szerintem csak az európai piacra való gyártás folyik belgium-ban, ugyanúgy ahogy pl. a Valvoline esetében.

A Metabond egy amerikai termék nem?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

És mindig van neki, vagy szólni kell előre, he mennék olajért?

Nekem ez úgy működik, hogy beugrom hozzá, szóban megrendelem, és amikor megérkezik (kb 3-4 nap) telefonál nekem a mobilomra. Azt hiszem én vagyok az egyetlen ilyen vevője. Sajna tegnap már zárás után értem oda, ezért nem tudtam telfonszámot kérni. Ha ma arra járok megpróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Gábor, egy olajos kérdés: adott egy 2005-ös 1.3CDTi Corsa, 30000körüli km-rel. Melyik olajat javaslod hozzá, 5W40, vagy 0W40 PDTDi ? Metabond M adalék mehet bele?

Metabondból mindenképpen a C3 LSX 5W30 vagy az 5W40-es PDTDI kell bele. M adalék mehet, persze.

Egyébként havonta egyszer szombat reggel megyek le M7-en, vasárnap este meg vissza.

Ha kell, ilyenkor tudok vinni (ha átveszed útközben egy parkolóban) neked olajat meg adalékot.

Link to comment
Megosztás:

Metabondból mindenképpen a C3 LSX 5W30 vagy az 5W40-es PDTDI kell bele. M adalék mehet, persze.

Egyébként havonta egyszer szombat reggel megyek le M7-en, vasárnap este meg vissza.

Ha kell, ilyenkor tudok vinni (ha átveszed útközben egy parkolóban) neked olajat meg adalékot.

Az nagyon jó, a velencei lehajtónál van egy Mol kút, annak a parkolója tökéletes lenne. Ebben a hónapban melyik hétvége lesz az?

Link to comment
Megosztás:

Hogy az micsoda egy béna motor!Látszik hogy olasz! :huh:

Ilyet azé nem mondanééék! Az olaszok már 70 évvel ezelőtt is csináltak olyan 12 hengeres motorokat, hogy úgy szólt mint mint egy koncertorgona! Aztán fülre hangolták, mert ahhoz már akkor is igencsak értettek. Nem véletlenül muzikális nép! Volt egy haveromnak egy 12 hengeres Alfa Rómeója 1964-ben, igaz már akkor is veteránnak számított az a gép, de olyan hangot! Most is elhallgatnám, kész szekszuális élmény!

Az olszok igencsak tudnak motort konstruálni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet azé nem mondanééék! Az olaszok már 70 évvel ezelőtt is csináltak olyan 12 hengeres motorokat, hogy úgy szólt mint mint egy koncertorgona! Aztán fülre hangolták, mert ahhoz már akkor is igencsak értettek. Nem véletlenül muzikális nép! Volt egy haveromnak egy 12 hengeres Alfa Rómeója 1964-ben, igaz már akkor is veteránnak számított az a gép, de olyan hangot! Most is elhallgatnám, kész szekszuális élmény!

Az olszok igencsak tudnak motort konstruálni.

Csak dieselt nem annyira. Egy 90-es körüli diesel Uno vagy Tipo nem kimondottan koncertélmény, inkább idegesítő :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.