Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Konkrét érveléseket is találsz valamivel visszább. Nekem Metabond van, az itteniek közül még sokaknak. Másoknak más, de GM-el kevesen járnak. Rossz a minősége.

Köszi szépen. Azt hiszem kipróbálom én is a Metabondot.

És az olajszűrővel mi a helyzet? Minden olajcserénél ajánlott a csere?

Link to comment
Megosztás:

Sz@r az olaj ... Mondom Castrol Rs most cseréltem 10W60 as... azt mondja erre akor meg tegyek bele 5W et mert a 10 es vastag azér kerepel... De érdekes picit felmelegszik a motor, már semmi hangja mintha elemes lenne ... nemhinném hogy vastag lenne a 10W-s olaj!

Ahhoz a szerelőhöz nem biztos hogy kéne többet vinni :D

Beletöltöd a drága 5W-s olajat, és még jobban fog kerepelni reggelente :D

Van egy '97es f astrám 1.6 ecotec és csipegeti az olajat.Szelepszárszimerig volt cserélve.Van vmi jó adalék amit esetleg meg lehetne próbálnom?

Azért 5w40estraktam bele mert opel szervizes ismerős azt mondta h az kell bele,én meg gondoltam ért hozzá.

Mindenképpen 10W40! Ajánlom a metabond speed típust. Mindenféle tömítő-csodaszer adalékot nem érdemes beletenni,

mert igaz hogy csendesebb lesz tőle a motor, de a csapágyak nem fognak megfelelő kenést kapni utána, közel lesz az a generál... :P

Metabondnak van sok súrlódáscsökkentő adaléka, de azok nem a szanaszét kopott motorokhoz valók, hanem megelőzésre. :)

Előbb próbálj egy jó 10W40 olajat, és utána meglátod ;)

Ezek szerint mégsem ért hozzá... :D

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz a szerelőhöz nem biztos hogy kéne többet vinni :D

Beletöltöd a drága 5W-s olajat, és még jobban fog kerepelni reggelente :D

Mindenképpen 10W40! Ajánlom a metabond speed típust. Mindenféle tömítő-csodaszer adalékot nem érdemes beletenni,

mert igaz hogy csendesebb lesz tőle a motor, de a csapágyak nem fognak megfelelő kenést kapni utána, közel lesz az a generál... :D

Metabondnak van sok súrlódáscsökkentő adaléka, de azok nem a szanaszét kopott motorokhoz valók, hanem megelőzésre. :)

Előbb próbálj egy jó 10W40 olajat, és utána meglátod ;)

Ezek szerint mégsem ért hozzá... :P

Hát az a faószer tuti nemfog hozzányúlni, Demó már beválalta a babusgatást ha gondomlessz csak ő nyúl hozzá itt Pakson egy kóklert sem engedek ;)

Amúgy szerintem is égbekiáltó baromságot mondott én vártam volna tőle egy iylet: Hmm lehet hogy a hidrótőkék cseréje megoldaná!

De e hejett látod minnyá az olajra fogta :D

Link to comment
Megosztás:

110 ezer km van benne!

Nekem azért annál jóval kevesebbet eszik: kb 2-3 ezer km-enként fél liter.

Az 5W-s motorolajok sokkal jobbak, mint a 10W-s, miért raknék bele azt? Ez teljesen szintetikus és többen is ezt ajánlották.

Mindig ezzel futott nálam az autó.

pont lehet azért eszi az olajat, mert 5w-s olajat töltesz bele.

10w40-el is ki kéne próbálni, és lehet meglepetést okozna.

Link to comment
Megosztás:

így van, ha eszi az 5W-st, az aszt jelenti, hogy vagy a szelepszárszimmering szar, vagy a gyűrűsor,

vagy csak simán kopik a motorod, és lazábbak már az illesztések. Pont emiatt kell a 10W40, mert

az "vastagabb" olaj, lazább illesztéseknél az már jobban ken, mint az 5W!!!

Link to comment
Megosztás:

Megvettem a Metabond Speed 10W40-es olajat.

Egy kisebb ajándék lesz az ótókának.

De amikor ott jártam, azt mondta a srác, ha van törzsvásárlóim, akkor -20% engedmény.

Nincs itt valakinek?

Vagy elgondolkodtató, ha lenne egy embernek és mindenki arra vásárolna...

persze ha lehet ilyet.

Vagy megoldani, hogy a kártya járjon kézről kézre, amikor valaki olajat akar venni.

(Vagy valami aloe verás sz@rt... :) )

Link to comment
Megosztás:

nekem van egy egyezményes tagkártyám egy budapesti kereskedőnél (szponzorációs alapon),

amivel adhatok a nála vásárolt olajokból 10%-ot, a másik 10% pedig pontok formájában gyűlik

a virtuális számlámon. Azt pedig levásárolhatom nála :) Lényegében így ingyen van az olaj

a versenyautóba, sőt, még az utcai autómba is (köszönet a lelkes olajhasználó kartársaknak :D ).

Link to comment
Megosztás:

nekem van egy egyezményes tagkártyám egy budapesti kereskedőnél (szponzorációs alapon),

amivel adhatok a nála vásárolt olajokból 10%-ot, a másik 10% pedig pontok formájában gyűlik

a virtuális számlámon. Azt pedig levásárolhatom nála :) Lényegében így ingyen van az olaj

a versenyautóba, sőt, még az utcai autómba is (köszönet a lelkes olajhasználó kartársaknak :D ).

Metabond?

Link to comment
Megosztás:

S ezt? Na akkor most töltsek 0W30-at az autómba?

A cikk írója nincs tisztában alapvető fizikai fogalmakkal, mint pl a sűrűség és viszkozítás (valamint ezek összefonódása).

Végig arra a saját következtetésére alapoz, hogy üzemmelegen minden olaj ugyanolyan "vastag".

Ezért az egész cikk fals, sajnálom hogy ilyen cikkek "közkinccsé" verbuválódnak... :)

Kedvenc mondatom:

"Szeretnénk az olaj dobozának jelöléseitől most elvonatkoztatni, mivel azok csak összezavarnak bennünket." :D

Tehát abszolút nem mindegy, hogy 10W40 vagy 0W30 megy abba a motorba, aminek egyébként az illesztései

10W40-es viszkozítási osztályú olajra lettek tervezve. Erről az illesztési témáról egy büdös szó sincs a cikkben,

ami számomra arra enged következtetni, hogy a cikk írója a gyakorlatban 0 tapasztalattal és értékelhető tudással

bír a motorolajok fizikájáról és a motorok tervezési szempontjairól. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Felhívom a Metabond-forgalmazóktól messze lakók, illetve a beszerzési nehézségekkel küzdők figyelmét, hogy már az olajshop.hu internetes áruházból is lehet vásárolni Metabond-termékeket. Ha a felső menüsoron az egyéb szóra kattintotok, akkor elérhető a teljes választék, néhány termék akciós áron. Ha jól tudom, 16 ezer forint feletti vásárlás felett ingyenes a kiszállítás az ország egész területén.

Link to comment
Megosztás:

Felhívom a Metabond-forgalmazóktól messze lakók, illetve a beszerzési nehézségekkel küzdők figyelmét, hogy már az olajshop.hu internetes áruházból is lehet vásárolni Metabond-termékeket. Ha a felső menüsoron az egyéb szóra kattintotok, akkor elérhető a teljes választék, néhány termék akciós áron. Ha jól tudom, 16 ezer forint feletti vásárlás felett ingyenes a kiszállítás az ország egész területén.

Na akkor meglesem úgy is kell szervóba olajat vennem :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.