Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sztem meg ki kell próbálni, hiszen a puding próbája az evés. Egyébként a Castrol honlapja még az NZ-s motorokba is írja az EDGE 0W40-et... Ez azért meredek, jó nekem a 10W60 is NZ-ben...:) Sőt a 10W hidegoldali viszkozitású olajnak egyébként -20 fokban is jól kell kennie.

Egyébként minden gyártó és önjelölt olajszakértő is mond ezt-azt. De én még nem láttam egy valamire való olajtesztet...

Próbálkozni a kiskutya szokott. Én maradok a gyári előírás mellett. :D Ám senki sem akadályoz meg, hogy azt használj, amit akarsz. :D

Link to comment
Megosztás:

ha úgy nézzük hogy az olajcsere periódus alatt közel 200ezer értékű benzint füstölünk el, akkor ehhez képest a 10w40es GMolaj és 5w40es Q8 szintetikus között kb 5ezer ft különbség elenyésző (10 doboz nem elszívott cigi)

0w40 olajat még nem néztem mibe kerül.......

szóval az ár nem mindig annyira mérvadó

azért is kérdeztem mik a vélemények olaj ügyben, mert felénk is az a nézet hogy "óccsóé köll az olaj" aztán szopnak majd ha kiolvad a hajtókarcsapágy mint az én gépembe....

persze az is igaz, hogy a jobb minőség nem feltétlen szükséges....

gyári adatok meg általában üzemi körülményekre vonatkoznak, szóval biztos nem arra gondoltak hogy napi 2x5 km-re van használva

Link to comment
Megosztás:

ha úgy nézzük hogy az olajcsere periódus alatt közel 200ezer értékű benzint füstölünk el, akkor ehhez képest a 10w40es GMolaj és 5w40es Q8 szintetikus között kb 5ezer ft különbség elenyésző (10 doboz nem elszívott cigi)

0w40 olajat még nem néztem mibe kerül.......

szóval az ár nem mindig annyira mérvadó

azért is kérdeztem mik a vélemények olaj ügyben, mert felénk is az a nézet hogy "óccsóé köll az olaj" aztán szopnak majd ha kiolvad a hajtókarcsapágy mint az én gépembe....

persze az is igaz, hogy a jobb minőség nem feltétlen szükséges....

gyári adatok meg általában üzemi körülményekre vonatkoznak, szóval biztos nem arra gondoltak hogy napi 2x5 km-re van használva

így így

felesleges annyira jobb minőségűt bltenni

de itt arról is szó van,hogy azillesztési hézagok nem annyira kifinomultak, mint egy uj fejlesztésű motorban, így akár még baja is lehet tőle, a nem megfelelő vastagságú olajfilmréteg miatt...

szerintem

Link to comment
Megosztás:

Most van az Edge Sport 10W-60-ba majd 8000km, és mostanság főleg rövidtávon használom. Elég sötét már a színe, úgy terveztem 10.000-nél eresztem le. Érdemes inkább hamarabb, mert eléggé idegesít az egyre sötétebb tónus... Vagyjó az a 10.000? Egyébként alig 65.000 van a gépben.

Link to comment
Megosztás:

Most van az Edge Sport 10W-60-ba majd 8000km, és mostanság főleg rövidtávon használom. Elég sötét már a színe, úgy terveztem 10.000-nél eresztem le. Érdemes inkább hamarabb, mert eléggé idegesít az egyre sötétebb tónus... Vagyjó az a 10.000? Egyébként alig 65.000 van a gépben.

ha benzines, akkor megvárhatod a 10et

az ne idegesítsen, hogy fekete, az a dolga szinte :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy az a dolga, csak ezek a hidegindítások és a rövidtávok aggasztanak, mivel csak ritkán megyek vele 30km-nél többet egyszerre... Emiatt üzemanyaggal és kondenzvízzel is keveredhet az olaj valamelyest, és nem tudom kiégetni belőle csak ritkán... Bár szintetikus technológia, csak megbirkózik a feladattal. Sőt ma éppen utántöltöttem vagy 2-3 dl-t, és láttam az olajsapka karimáján habzásnyomok voltak... Jó ez nekem, vagy ez azért van, mert egy hónap után végre tudtam menni 30km-nél többet?

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy az a dolga, csak ezek a hidegindítások és a rövidtávok aggasztanak, mivel csak ritkán megyek vele 30km-nél többet egyszerre... Emiatt az üzemanyaggal és kondenzvízzel is keveredhet az olaj valamelyest, és nem tudom kiégetni belőle csak ritkán... Bár szintetikus technológia, csak megbirkózik a feladattal. Sőt ma éppen utántöltöttem vagy 2-3 dl-t, és láttam az olajsapka karimáján habzásnyomok voltak... Jó ez nekem, vagy ez azért van, mert egy hónap után végre tudtam menni 30km-nél többet?

ilyenkor lesz is olyan habzásnyom

kicsapódás.

Link to comment
Megosztás:

Bödönnek hála ilyen habzásféle nálam még nyomokban sem fordul elő.

Talán írtam már róla, hogy a bödönben a meleg idő beálltával (kb. április végétől) nem gyűlt a szmötyi. Egész nyáron nem kellett kiürítenem.

No, most amióta beállt a hűvösebb idő, máris összejött kb 2 deci a trutymóból (vizes emulzió)!!! Szóval a bödön jól szuperál. :D

Link to comment
Megosztás:

Bödönnek hála ilyen habzásféle nálam még nyomokban sem fordul elő.

Talán írtam már róla, hogy a bödönben a meleg idő beálltával (kb. április végétől) nem gyűlt a szmötyi. Egész nyáron nem kellett kiürítenem.

No, most amióta beállt a hűvösebb idő, máris összejött kb 2 deci a trutymóból (vizes emulzió)!!! Szóval a bödön jól szuperál. :D

és télen mitöl nme fagy be a bödön?

nekem gázzal bevizesedik 1 hét alatt teljesen hidegben az olaj.már tavaly télen is gondolkoztam rajta,idén meg is csinálom asszem.

Link to comment
Megosztás:

és télen mitöl nme fagy be a bödön?

nekem gázzal bevizesedik 1 hét alatt teljesen hidegben az olaj.már tavaly télen is gondolkoztam rajta,idén meg is csinálom asszem.

Remélem nincs sértődés, hogy válaszolni merek anélkül hogy nekem ilyenem lenne! :D

Szerintem a motor melegen tartja. Ha meg mégis sokat áll fagypont alatt valamekkora tágulást azért elvisel a szerkezet - hiszen rendszeres ürités mellett nem szabadna teljesen megtelnie - vagy akár önthetsz az aljába egy kis fagyállót és már kész is.

Link to comment
Megosztás:

Remélem nincs sértődés, hogy válaszolni merek anélkül hogy nekem ilyenem lenne! :D

Szerintem a motor melegen tartja. Ha meg mégis sokat áll fagypont alatt valamekkora tágulást azért elvisel a szerkezet - hiszen rendszeres ürités mellett nem szabadna teljesen megtelnie - vagy akár önthetsz az aljába egy kis fagyállót és már kész is.

valami kell bele,mert ha áll a motor akkor befagy.......ha benyásban lessz hamar 2 deci akkor nekem mennyi lessz?????

gázzal indítok hidegben is és amíg hideg a moci az égéskor keletkező víz(a gáz nagyrész víz lessz)kicsapódik a hengerfalra és ez a bajom.

Link to comment
Megosztás:

valami kell bele,mert ha áll a motor akkor befagy.......ha benyásban lessz hamar 2 deci akkor nekem mennyi lessz?????

gázzal indítok hidegben is és amíg hideg a moci az égéskor keletkező víz(a gáz nagyrész víz lessz)kicsapódik a hengerfalra és ez a bajom.

és nem kibírnád azt a pár ezer ft-ot havonta, amit indításkor használ el a benzin??

Link to comment
Megosztás:

én is

rosszúl tudjátok!

a gáz légnemű állapotban kerül az égéstérbe míg a benya kicsapódik(legalább 1 része)és lemossa az olajfilmet a hengerfalról.

amúgy meg nem a pénz az igazán mérvadó,vmi nem jó a befecsimnél és hidegen nincs alapjárat........ennyi.igaz sok-sok év után örülök hogy megy már mással is mint gázzal.

Link to comment
Megosztás:

rosszúl tudjátok!

a gáz légnemű állapotban kerül az égéstérbe míg a benya kicsapódik(legalább 1 része)és lemossa az olajfilmet a hengerfalról.

amúgy meg nem a pénz az igazán mérvadó,vmi nem jó a befecsimnél és hidegen nincs alapjárat........ennyi.igaz sok-sok év után örülök hogy megy már mással is mint gázzal.

az előbb pont azt mondtad, hogy kicsapódik, ezért vizesedik is az olajod.

de ha más ok is van akkor ok.

Link to comment
Megosztás:

Bödönnek hála ilyen habzásféle nálam még nyomokban sem fordul elő.

Talán írtam már róla, hogy a bödönben a meleg idő beálltával (kb. április végétől) nem gyűlt a szmötyi. Egész nyáron nem kellett kiürítenem.

No, most amióta beállt a hűvösebb idő, máris összejött kb 2 deci a trutymóból (vizes emulzió)!!! Szóval a bödön jól szuperál. :D

Nekem még most sem kezd gyülni, meg kellene néznem nincs-e valami gubanc. De lehet csak kiszáradt a szivacs, és idő kell amig megtelik.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok valamit a q8 formula advance 10w 40 es olajról jó ez az astrába vagy használjam el lánckenő olajnak a fűrészbe (corába most 5000, 4 l )

nem lehet rossz olaj

van itt egy két emberke, aki agyondícsérte, de szerintem annyira nem jó az, de nem is rossz

de ha azt nézem,hogy 4 liter 5 ezer, nem is olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.