Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

T JOhnny!

" ... Haladok ..."

Miért nem nyitsz egy "VICCES FIÚK" topikot?

Ott elviccelődhetnétek, ahelyett, hogy egy más témájú topikot szét offoltok.

Az egy másik kérdés, hogy ilyen mentalitással egyáltalán hogy kerültél moderátorság közelébe.

Mostmár áruld el melyik olajgyártó cégnél dolgozol! :lol:

A mentalitás kérdéskörben pedig gyakorolj először önkritikát, aztán beszélhetünk róla. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom egy személyes tapasztalatomat, 4 éve van nálam az autó és eddig ha beindítottam mindig fél percig a hidrotőke csattogot probálkoztam több olajjal Mol Dynamic 10w 40, Castrol Magnetec 10w 40, és most legutóbb BP Visco 3000 10w 40, na ezzel az olajjal megszünt a tőkék hangja, na nem egyből olajcsere után,hanem pár ezer km után, És most 10.000 km nél nincs olyan fekete mint az eddigiek.

Ha valakinek ilyen hidrotőke problémája van érdemes kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom egy személyes tapasztalatomat, 4 éve van nálam az autó és eddig ha beindítottam mindig fél percig a hidrotőke csattogot probálkoztam több olajjal Mol Dynamic 10w 40, Castrol Magnetec 10w 40, és most legutóbb BP Visco 3000 10w 40, na ezzel az olajjal megszünt a tőkék hangja, na nem egyből olajcsere után,hanem pár ezer km után, És most 10.000 km nél nincs olyan fekete mint az eddigiek.

Ha valakinek ilyen hidrotőke problémája van érdemes kipróbálni.

Hi!

De rég jártál erre, már el is felejtettem, hogy van még itt ilyen színű gép :lol:

Link to comment
Megosztás:

T hakapeszimaki!

"... a Dexos 2,az nem kb. Z-s motorokra vonatkozik? ..."

A GM Dexos 2 követelmény a 2010-es modellévtől kötelező.

Felváltja a korábbi követelményeket.

Korszerű és olcsó motorolaj:

Geruine GM Motor Oil dexos2 5W-30.

Jaj, ne...

Szerinted akkor miért árulja még az Opel a GM 10w-40 és 15w-40-es olajokat.... Ne mondd már, hogy azok ma már nem jók azokba a motorokba amikbe 10 évvel ezelőtt még jók voltak... A Dexos2 a GM-ll-a/b-025 szabványt váltotta ki és igen a 2010-es modellévtől... De ez alapján amit írsz és ahogy írod, az bűnt követ el, aki az F Astrába nem Dexos2 olajat tölt... Az már más kérdés, hogy lehet, hogy jobban jár vele...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom egy személyes tapasztalatomat, 4 éve van nálam az autó és eddig ha beindítottam mindig fél percig a hidrotőke csattogot probálkoztam több olajjal Mol Dynamic 10w 40, Castrol Magnetec 10w 40, és most legutóbb BP Visco 3000 10w 40, na ezzel az olajjal megszünt a tőkék hangja, na nem egyből olajcsere után,hanem pár ezer km után, És most 10.000 km nél nincs olyan fekete mint az eddigiek.

Ha valakinek ilyen hidrotőke problémája van érdemes kipróbálni.

Egy ilyen vélemény számomra sokkal többet jelent, mint bármilyen tudóskodás. :D

(Azért én még maradok a Metánál, igaz, hogy nem csattog semmim....) :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Gondoltam megosztom egy személyes tapasztalatomat, 4 éve van nálam az autó és eddig ha beindítottam mindig fél percig a hidrotőke csattogot probálkoztam több olajjal Mol Dynamic 10w 40, Castrol Magnetec 10w 40, és most legutóbb BP Visco 3000 10w 40, na ezzel az olajjal megszünt a tőkék hangja, na nem egyből olajcsere után,hanem pár ezer km után, És most 10.000 km nél nincs olyan fekete mint az eddigiek.

Ha valakinek ilyen hidrotőke problémája van érdemes kipróbálni.

Heló! Érdeklődnék hogy 10.000km alatt menyit evett eből az olajból? A hidrotőke hangja teljessen eltünt? Nekem is hidegindításkor kopognak és váltani akarok olajat!

Link to comment
Megosztás:

Heló! Érdeklődnék hogy 10.000km alatt menyit evett eből az olajból? A hidrotőke hangja teljessen eltünt? Nekem is hidegindításkor kopognak és váltani akarok olajat!

Jó estét mindenkinek!Hosszabb állás,illeve hidegindítás alkalmával,a hidrotökék rövid idejü kb.5-10 másodperces "csattogása"mondhatni elfogadható jelenség.Üzemmeleg motornál azonban nem.Ha csak hidegindításkor tapasztalható rövid ideig a jelenség,nem igényel beavatkozást.Megpróbálhatsz másik olaj használatát,vegyesek a visszajelzések,valakinek megszünt a hidegindításkori csattogás,valakinél nem.Mennyi ideig csattognak a tőkék hidegindítás után?

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!Hosszabb állás,illeve hidegindítás alkalmával,a hidrotökék rövid idejü kb.5-10 másodperces "csattogása"mondhatni elfogadható jelenség.Üzemmeleg motornál azonban nem.Ha csak hidegindításkor tapasztalható rövid ideig a jelenség,nem igényel beavatkozást.Megpróbálhatsz másik olaj használatát,vegyesek a visszajelzések,valakinek megszünt a hidegindításkori csattogás,valakinél nem.Mennyi ideig csattognak a tőkék hidegindítás után?

Álltalában ahogy írtad, 5mp belöl elhalgat de nagyon hidegben volt kb. 10mp is de ez tény hogy ritka!

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!Hosszabb állás,illeve hidegindítás alkalmával,a hidrotökék rövid idejü kb.5-10 másodperces "csattogása"mondhatni elfogadható jelenség.Üzemmeleg motornál azonban nem.Ha csak hidegindításkor tapasztalható rövid ideig a jelenség,nem igényel beavatkozást.Megpróbálhatsz másik olaj használatát,vegyesek a visszajelzések,valakinek megszünt a hidegindításkori csattogás,valakinél nem.Mennyi ideig csattognak a tőkék hidegindítás után?

Álltalában ahogy írtad, 5mp belöl elhalgat de nagyon hidegben volt kb. 10mp is de ez tény hogy ritka!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következô dologban szeretném kérni a segítségetek. Van egy x17dl motorkódú diesel astrám. EddigLiqui moly 10w40 diesel olajat használtam, most, hogy vittem az autót olajcserére a szerelôm 15w40-es márkára sajnos nem tudom olajat töltött bele. A problémám a következô: Reggel mikor indítom be az autót 5-10 mp-ig nem alszik ki az olajnyomást jelzô pámpa. Ha hidegen adog neki ilyenkor egy kisebb gázfröccsöt akkor sem csak amikor az elôbb említett idô el telt. Azóta nem mertem használni az autót, mert félek, hogy esetleg csapágyas lesz. Esetleg másnál jelentkezett már ilyen hiba, vagy ez normális, mert a 10w40-es olajnál ezt nem produkálta. Az autóba kb 4 napja van ez az olaj eddig sem jelentkezett ez a hiba. Az olaj a probléma, vagy esetleg komolyabb hibára gondoljak, mint pl olajszivattyú, vagy esetleg olajgomba.

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következô dologban szeretném kérni a segítségetek. Van egy x17dl motorkódú diesel astrám. EddigLiqui moly 10w40 diesel olajat használtam, most, hogy vittem az autót olajcserére a szerelôm 15w40-es márkára sajnos nem tudom olajat töltött bele. A problémám a következô: Reggel mikor indítom be az autót 5-10 mp-ig nem alszik ki az olajnyomást jelzô pámpa. Ha hidegen adog neki ilyenkor egy kisebb gázfröccsöt akkor sem csak amikor az elôbb említett idô el telt. Azóta nem mertem használni az autót, mert félek, hogy esetleg csapágyas lesz. Esetleg másnál jelentkezett már ilyen hiba, vagy ez normális, mert a 10w40-es olajnál ezt nem produkálta. Az autóba kb 4 napja van ez az olaj eddig sem jelentkezett ez a hiba. Az olaj a probléma, vagy esetleg komolyabb hibára gondoljak, mint pl olajszivattyú, vagy esetleg olajgomba.

Köszönöm a segítséget

Hi!

Többet ne vidd ahhoz a szerelőhöz, a 15W-s olaj ilyen hidegben nagyon sűrű, gondolom ezért épül fel ilyen nehezen az olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Heló! Érdeklődnék hogy 10.000km alatt menyit evett eből az olajból? A hidrotőke hangja teljessen eltünt? Nekem is hidegindításkor kopognak és váltani akarok olajat!

Szia nekem kb fél liter de úgy hogy közbe szivárog is emitt amott és 200 E km van a motorban, tőkéket már nem hallom, még van egy 4 litr ha érdekel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következô dologban szeretném kérni a segítségetek. Van egy x17dl motorkódú diesel astrám. EddigLiqui moly 10w40 diesel olajat használtam, most, hogy vittem az autót olajcserére a szerelôm 15w40-es márkára sajnos nem tudom olajat töltött bele. A problémám a következô: Reggel mikor indítom be az autót 5-10 mp-ig nem alszik ki az olajnyomást jelzô pámpa. Ha hidegen adog neki ilyenkor egy kisebb gázfröccsöt akkor sem csak amikor az elôbb említett idô el telt. Azóta nem mertem használni az autót, mert félek, hogy esetleg csapágyas lesz. Esetleg másnál jelentkezett már ilyen hiba, vagy ez normális, mert a 10w40-es olajnál ezt nem produkálta. Az autóba kb 4 napja van ez az olaj eddig sem jelentkezett ez a hiba. Az olaj a probléma, vagy esetleg komolyabb hibára gondoljak, mint pl olajszivattyú, vagy esetleg olajgomba.

Köszönöm a segítséget

Csatlakozom FPepéhez, aki szerelő létére ilyet tesz a kocsidba, azt ha lehet messziről kerüld el!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6 16v (x16xl) motorba milyen olajat ájánlanátok? Az opel olajról többen lebeszélnek eddig castrolt használtam viszont jobb lenne valami olcsóbb olaj! Agipot használtatok már?Esetleg tapasztalat valakinek?Előre is köszi!

Üdv:Laca

Mennyiért veszed?

Link to comment
Megosztás:

Lassan nekem is olajat kéne cserélni!Csak még nem tom mit tegyek bele!Most meta van benne!Lehet,hogy marad az!Még nem tom!Jövö hónapban le kell dobnom belőle!

OMW Bixxol 10w40-est használ valaki?

Üdv.:zozo

Van valami gond azzal ami eddig benne volt? :blink: (akkor meg a facnak kutyulnál hozzá mást :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Kb fél éve van ez a jó kis Valvoline 104W40 a gépemben és most látok ismét némi olajkicsapódást a betöltősapkán, igaz piszok sokat megy rövideket (a héten le lett állítva mert nincs benne benya :) ), meg minden 4 hétben van egy 4napos 2*27 km járatás- asszony vezet :3 férfi retteg, annyira nem. De eléggé kínozza a kocsimat.

Kénytelen leszek egy jobb olajat beletöltenem váltáskor, mert ez ...kaki. Még az 5W30 is jobb volt, mint ez: hamarabb melegedett, igaz kicsit fogyogatott.

Jah és elérjük a bűvös 200.000 km-et.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.