Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

"a garancia is ugrik a motorrol, meg tök felesleges is. "

No és honnan tudják Opelék, hogy van benne adalék? 8)

Abban egyetértünk, ha az új motorba jó olajat tesznek, és

azt MAX 15000km vagy egy év után lecserélik, akkor nincs

más értelme az adaléknak, mint hogy még jobb lehet a motor

hatásfoka tőle, és így pár decivel kevesebbet fogyaszt.

Ja és azt ne felejtsük, hogy a motor megkímélt használat mellett is

csak 60-80ekm-ig számít "újnak".

Az Opel ajánlások pedig a szememben nem túl mérvadóak, amíg a

30000-es csereperiódust erőltetik. Mert ez nem műszaki, hanem

marketing szempontok alapján lett kitalálva. :)

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Kicsit elvonatkoztatok a témától, de mégis kapcsolódik a dologhoz.Szóval vettem egy kétütemű robogót, és mivel az olaj a benyához egy külön rendszeren keveredik be egy másik tartályból, érdekelne, hogy milyen olajat lehet bele tölteni, és ugye ennek milyen a jelölése.Már csak azért, hogy ne menjek be balgán egy robogószaküzlet és szervízbe, és vegyek meg egy olyan olajat, amit adott esetben máshol lehet, féláron meg tudnék venni.

Ha berakod bele az ásványi oilt, akkor kuka lessz hamar a gép. Ezekbe csak szintetikus oilt szabad tenni. Aminek min2000 péz az ára, de ne sajnáld rá :)

Link to comment
Megosztás:

"a garancia is ugrik a motorrol, meg tök felesleges is. "

No és honnan tudják Opelék, hogy van benne adalék? 8)

Abban egyetértünk, ha az új motorba jó olajat tesznek, és

azt MAX 15000km vagy egy év után lecserélik, akkor nincs

más értelme az adaléknak, mint hogy még jobb lehet a motor

hatásfoka tőle, és így pár decivel kevesebbet fogyaszt.

Ja és azt ne felejtsük, hogy a motor megkímélt használat mellett is

csak 60-80ekm-ig számít "újnak".

Az Opel ajánlások pedig a szememben nem túl mérvadóak, amíg a

30000-es csereperiódust erőltetik. Mert ez nem műszaki, hanem

marketing szempontok alapján lett kitalálva. :)

Fiat panda pont lejárt a gari és motor kuka, motor oil helyett valami sűrű méz folyt volna le, ha lefolyt volna . Nesze neked 30000oil csere. 8)

Link to comment
Megosztás:

Mivel habosodik az olajam, én is lecserélem a hétvégén.

MOL MSE SF 15W/40-et kap,

mivel a Valvilone-ra megharagudtam, (mert ez habosodik benne, de lehet az is, hogy csak a -20 fok szedte szét az olajat), és a németek is azt írják, hogy 20 éve járnak Baumax 15w/40 vagy 50-es olajjal, soha nem kapott semmi extrát: kopás=0.

na azért majd meglátom, és lehet ezt is cserélni kell majd 5 e km után.

Link to comment
Megosztás:

Ha berakod bele az ásványi oilt, akkor kuka lessz hamar a gép. Ezekbe csak szintetikus oilt szabad tenni. Aminek min2000 péz az ára, de ne sajnáld rá :)

Auchan, bevásrálás, és ott láttam meg a polcon egy flakon 2/T jelű olajat, és 1500ft volt a 2L.Remélem nem vettem hülyeséget, de kétütemű mocikhoz ajánlájk, mint pl. Robogó.

Link to comment
Megosztás:

Robogója válogatja. Szintetikus kell általában a japán robogókhoz. Tudod, az a *uvva bödös égett szag okozója minden robogós mögött. A nem szintetikus (ásványi) 2T-én max MZ/Simson/ stb szocreál viszonylatban használnám. Bár azt nem tudom pontosan milyen kárt tesz a robogóban azon kívül, hogy precízebb szerkezet lévén, a tökéletesebb égés kell neki, mint általában a magas fordulatú motoroknak. Akármilyen olajtól pedig sokminden kokszos lehet. Szerintem érdeklődj utána.

Link to comment
Megosztás:

Robogója válogatja. Szintetikus kell általában a japán robogókhoz. Tudod, az a *uvva bödös égett szag okozója minden robogós mögött. A nem szintetikus (ásványi) 2T-én max MZ/Simson/ stb szocreál viszonylatban használnám. Bár azt nem tudom pontosan milyen kárt tesz a robogóban azon kívül, hogy precízebb szerkezet lévén, a tökéletesebb égés kell neki, mint általában a magas fordulatú motoroknak. Akármilyen olajtól pedig sokminden kokszos lehet. Szerintem érdeklődj utána.

Szerintem akkor szerda délelőtt, mert addig ugysem vagyok otthon, a hónom alá csapom a szerzeményem, és bemejek egy mociboltba, és felhomályosítást kérek.Ez van. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Na azé ne ijedj meg, egy-két km-től, főleg piánóban nem fog behalni!!! Csa ugye ki tudja hogy tudja adagolni a különolajzás... arra kell vigyázni..

Mert ami a fuelba van keverve, az már adott keverési arány, de a különoil... nemtom ... gondolom sűrűségtől is függ.

Megkérdezem a cimbimet, ő szerelő a Suzuki Hollósnál, azelőtt pedig csak robogókat szerelt.

Link to comment
Megosztás:

Habosodni nem a víztől szokott??? Némi fehér takony kíséretében? :roll:

De, fehér takony...

Hosszabb (100-200 km) után mérsékeltebb mennyiség, rendszeres 5 km-k után tetemesebb).

Vízcsepp is van, de a hűtővizem nem fogy.

Állítólag nem kell vele foglalkzni, ez ilyen.

De lehet, hogy mégis fogok vele "foglalkozni", vízpumpa és hengerfejtömítéscsere keretében.

Ha megvan majd jelenkezem az eredménnyel.

totalOFF: BBC-n most megy a Speed a TopGear helyett.

Link to comment
Megosztás:

a TOP GEAR-t pedig naon csípem. Jeremy Clarkson pár napja úgy lefikázta a Hummert....:smt041 "Körülbelül úgy áll meg, mint kacsa a fagyott tavon" meg ehhez hasonló aranyköpések. :) TOTAL ON

A víz tiszta? Mert keveredhet is oil+vasszer.

Link to comment
Megosztás:

Azt ne felejtsük el hogy berlina autója gázos :!: Nekem az összes autóm kupakja tele van télen ilyen habos trutyival, mert sztem a gáz több vizet tartalmazhat mint a benzin és az kicsapódik. De ha jól csal az emlékezetem opel16v mesélt már erről vhol, de a lényege hogy nem kell vele foglalkozni :wink:

Link to comment
Megosztás:

Greg :evil: Nem azért van a habos trutyi mert gázos, azmiatt csak több van, hanem mert a hidegben kicsapódik a víz kartergázból és az ott rakódik la. Asszem vmi ilyesmit írt Opel16v.

Johnny. Lehet azért nincs válasz mert nem ismerik ezt az olajat, meg úgy látom hogy hétvégére eléggékihalt a fórum :roll:

Link to comment
Megosztás:

Greg :evil: Nem azért van a habos trutyi mert gázos, azmiatt csak több van, hanem mert a hidegben kicsapódik a víz kartergázból és az ott rakódik la. Asszem vmi ilyesmit írt Opel16v.

:

meg van olyan is mikor azért habzik az olaj, mert a dugattyuk mellett lefuj. de akkor nem fehér habja lesz, hanem látod ahogy a fekete olaj habzik egy picit...

ez a kopott motoroknál szokott lenni.......

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm mindenkinek a habos téma hozzászólásokat,

Akkor nem foglalkozom vele.

De még leírom: mikor Mobil1 volt benne akkor is volt ilyen szürkefehér trutyi, csak nagyonnagyon kevés és akkor még nem is volt gázos és nem is jártam vele rendszeres 5 km-ket, hanem ilyen 20 km-ket.

Új Mobil olajtól nagyon finom hangja volt. Valvoline olajtól is finom hangja volt csak hamarabb elmúlt ez a finom hang, mint a Mobiltól.

Persze mindeb új olajtól finom hangja volt eddig, most azért kap MOL emesét, mert ez harmadannyiba van meg magyar.

Aztán majd meglátjuk. egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Auchan, bevásrálás, és ott láttam meg a polcon egy flakon 2/T jelű olajat, és 1500ft volt a 2L.Remélem nem vettem hülyeséget, de kétütemű mocikhoz ajánlájk, mint pl. Robogó.

Gajra vágja a főtengely csapágyakat, és gyorsan kopik a motor, ez tapasztalat most is van szétszedve 1 nálam amiben arol2t vagy valami fos volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.