Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem az Edge Sport 10W-60 is habzik, mivel sokat megyek kis szakaszokon, és ha jön egy hosszabb etap, akkor kifő belőle a sok vizes-benzines trutymó. Amíg nem használtam rövid távokon, nekem sem volt habzás. Ebből is látszik, h nagyon nem tesz jót a motornak a rövid távú használat, ezt gyenge minőségű olajjal kombinálva könnyen ki lehet nyírni a motort...

Visszatérve a bejáratáshoz, azért az durva, hogy az Audi 150-200.000km-re tervezi a motorokat. Senki nem mondta nekik, h 30.000km-re kell növelni az olajcserét... Persze ez csak egy maximum, a technika úgyis jelez, ha sokat rosazalkodtunk... Na de véleményen szerint 10.000km fölött rohamosan az olaj rohamosan veszít a minőségéből.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az Edge Sport 10W-60 is habzik, mivel sokat megyek kis szakaszokon, és ha jön egy hosszabb etap, akkor kifő belőle a sok vizes-benzines trutymó. Amíg nem használtam rövid távokon, nekem sem volt habzás. Ebből is látszik, h nagyon nem tesz jót a motornak a rövid távú használat, ezt gyenge minőségű olajjal kombinálva könnyen ki lehet nyírni a motort...

Visszatérve a bejáratáshoz, azért az durva, hogy az Audi 150-200.000km-re tervezi a motorokat. Senki nem mondta nekik, h 30.000km-re kell növelni az olajcserét... Persze ez csak egy maximum, a technika úgyis jelez, ha sokat rosazalkodtunk... Na de véleményen szerint 10.000km fölött rohamosan az olaj rohamosan veszít a minőségéből.

Ezen könnyen segíthetsz egy filléres kartergázszűrő kiszedi neked a vizes-benzines trutyit az olajból, és mellesleg nem szennyezi be a pillangószelep környékét sem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Csak az ingedet mikor a bödönnel szarakodsz, hogy kiöntsed belőle a sok trutyit. :lol: Na és hova is öntöd?

Én mongyuk nem fehér ingben, nyakkendőben szoktam üríteni, (kivéve ha színházban jön rám... :huh: ) és van egy 5 literes szélvédő mosós műanyag ballonom amibe összegyűjtöm a trutyit, a motorjaim alkatrészeinek az elmosásakor keletkező mosó benzint, kismotorból, nagymotorból leeresztett fáradt olajat stb, és időnként elviszem a diósdi Mol kútra, ahol leadom a begyűjtőbe..... :lol:

Ez így működik.

Link to comment
Megosztás:

Én mongyuk nem fehér ingben, nyakkendőben szoktam üríteni, (kivéve ha színházban jön rám... :lol: ) és van egy 5 literes szélvédő mosós műanyag ballonom amibe összegyűjtöm a trutyit, a motorjaim alkatrészeinek az elmosásakor keletkező mosó benzint, kismotorból, nagymotorból leeresztett fáradt olajat stb, és időnként elviszem a diósdi Mol kútra, ahol leadom a begyűjtőbe..... :lol:

Ez így működik.

Nálad igen. Na de mindenkinél? Nálam az ilyeneket a szerelőm cseréli, és nagy tételben adja le. De sajnos nem mindenki van ezzel így. Főleg ha házilag barkácsolnak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nálad igen. Na de mindenkinél? Nálam az ilyeneket a szerelőm cseréli, és nagy tételben adja le. De sajnos nem mindenki van ezzel így. Főleg ha házilag barkácsolnak. :huh:

Ha valaki házilag barkácsol mint én is, akkor miért fehér ingben akar kartergázszűrőt üríteni? A szerelő pedig nem fog kartergázszűrővel vacakolni, tehát a kérdés nem kérdés. Az olajat a kocsimon én is szerelővel cseréltetem, mert nincs aknám, és egyébként is öreg vagyok már arra, hogy kocsik alatt bujkáljak......

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki házilag barkácsol mint én is, akkor miért fehér ingben akar kartergázszűrőt üríteni? A szerelő pedig nem fog kartergázszűrővel vacakolni, tehát a kérdés nem kérdés. Az olajat a kocsimon én is szerelővel cseréltetem, mert nincs aknám, és egyébként is öreg vagyok már arra, hogy kocsik alatt bujkáljak......

Én nem emlegettem fehér inget. Csak a trutyik elhelyezésére tettem említést. Mivel sajnos sokan simán kiöntik, vagy szemétbe dobják.

De ezt most nehogy magadra vedd, csak elmondtam.

Link to comment
Megosztás:

Nálad igen. Na de mindenkinél? Nálam az ilyeneket a szerelőm cseréli, és nagy tételben adja le. De sajnos nem mindenki van ezzel így. Főleg ha házilag barkácsolnak. :lol:

Nagy lofaust. Multkor a szomszéd csávó az apjával a tömbház előtti a parkolóban cserélte az olajat. :lol:

Milyen szempontból?

Pl. Minőség... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Csak az ingedet mikor a bödönnel szarakodsz, hogy kiöntsed belőle a sok trutyit. :D Na és hova is öntöd?

Egyenlőre gyüjtöm. Hogy mit csinálok vele, ha sok lesz arra meg már válaszoltak előttem. Na és aki nem csapatja le, az mit csinál vele? Beküldi a motorba, elégeti és mehet a levegőbe? :huh: Nincs is fehér ingem. De van, de már kinőttem. :lol: Khmmm---kihíztam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Fuchs olajokkal kapcsolatban van valakinek véleménye? (visszaolvastam, de nem találkoztam vele...) Barátnőm apja szerelő, ő ajánlotta nekem a Z14XEP-be a Supersyn Ecoflexet. Azt mondja ez az Opelek gyári olaja (mármint nem a GM Geniune, hanem ezzel töltik a mocikat a gyárba) meg állítólag a többi német márka gyári olaját is a Fuchs gyártja, szóval rossz gondolom, hogy nem lehet.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Fuchs olajokkal kapcsolatban van valakinek véleménye? (visszaolvastam, de nem találkoztam vele...) Barátnőm apja szerelő, ő ajánlotta nekem a Z14XEP-be a Supersyn Ecoflexet. Azt mondja ez az Opelek gyári olaja (mármint nem a GM Geniune, hanem ezzel töltik a mocikat a gyárba) meg állítólag a többi német márka gyári olaját is a Fuchs gyártja, szóval rossz gondolom, hogy nem lehet.

Vélemény?

Nem ismerem, nekem most Castrol van benne, de nekem semmi bajom nem volt a GM-el sem, bár azt mondják a kis kiszerelésüt hamisítják. Igaz nekem már 240ezer kilóméter van a motorban, és mivel nem ismerem az előéletét, milyen gyakran, és milyen olajat raktak bele, annyira már nem kell féltenem. Olvass utánna neten mit írnak róla, mennyien használják, árban hol helyezkedik el, mert bár nem mindíg a legdrágább a legjobb, de azért az ár némileg tükrözi a minőséget. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Fuchs olajokkal kapcsolatban van valakinek véleménye? (visszaolvastam, de nem találkoztam vele...) Barátnőm apja szerelő, ő ajánlotta nekem a Z14XEP-be a Supersyn Ecoflexet. Azt mondja ez az Opelek gyári olaja (mármint nem a GM Geniune, hanem ezzel töltik a mocikat a gyárba) meg állítólag a többi német márka gyári olaját is a Fuchs gyártja, szóval rossz gondolom, hogy nem lehet.

Vélemény?

A Fuchs teljesen jó minőséget tekintve. :huh: Az én párom édesapja is szerelő, gyakran tölt ilyet autókba.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :huh:

Mondjuk max. 15 ezret fogom benne hagyni, olajtól függetlenül nem szeretném megvárni a 30 ezret.

Apósjelöltem ha jól emléxem elég magas árat mondott rá, valami 16 ezer körül lenne a 4 liter, de ha valóban jó akkor nem fogom sajnálni rá a pénzt. Végülis évente kb. kétszer kell (ha 15 ezrenként cserélem), ennek ára elenyésző a kocsival járó többi költség mellett (biztosítás, adó, üzemanyag, stb.)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :huh:

Mondjuk max. 15 ezret fogom benne hagyni, olajtól függetlenül nem szeretném megvárni a 30 ezret.

Apósjelöltem ha jól emléxem elég magas árat mondott rá, valami 16 ezer körül lenne a 4 liter, de ha valóban jó akkor nem fogom sajnálni rá a pénzt. Végülis évente kb. kétszer kell (ha 15 ezrenként cserélem), ennek ára elenyésző a kocsival járó többi költség mellett (biztosítás, adó, üzemanyag, stb.)

Hát nem tudom, én 10ezrenként cserélek olajat, vagy évente. Most pölö nem mentem egy év alatt ennyit, ezért olyan 8000 kilóméternél volt az olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :huh:

Mondjuk max. 15 ezret fogom benne hagyni, olajtól függetlenül nem szeretném megvárni a 30 ezret.

Apósjelöltem ha jól emléxem elég magas árat mondott rá, valami 16 ezer körül lenne a 4 liter, de ha valóban jó akkor nem fogom sajnálni rá a pénzt. Végülis évente kb. kétszer kell (ha 15 ezrenként cserélem), ennek ára elenyésző a kocsival járó többi költség mellett (biztosítás, adó, üzemanyag, stb.)

16 ropi nem sok érte egy kicsit? Múltkor Ósenben volt 4 lter Castrol 10w40 5 ropiért.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :huh:

Mondjuk max. 15 ezret fogom benne hagyni, olajtól függetlenül nem szeretném megvárni a 30 ezret.

Apósjelöltem ha jól emléxem elég magas árat mondott rá, valami 16 ezer körül lenne a 4 liter, de ha valóban jó akkor nem fogom sajnálni rá a pénzt. Végülis évente kb. kétszer kell (ha 15 ezrenként cserélem), ennek ára elenyésző a kocsival járó többi költség mellett (biztosítás, adó, üzemanyag, stb.)

Valóban több márka gyári beszállítója.

Itt egy kis infó róla: Fuchs Titan Supersyn Ecoflex

http://olajwebshop.com/shop_artdet.php?sho...ikk=unas_693769

és

http://www.kovacsauto.hu/userdata/hasznosi...lex%205W-30.pdf

Link to comment
Megosztás:

16 ropi nem sok érte egy kicsit? Múltkor Ósenben volt 4 lter Castrol 10w40 5 ropiért.

Én a Kórában múltkor 12.xxx-ért láttam a 4 literes 10W-40 Magnatec-et, poros-koszos sérült flakonban... Azért ez milyen már?! :huh: Mondjuk a K. amúgyis a legnagyobb rablóbanda ezt eddig is tudtam...

Link to comment
Megosztás:

Gugliban utánakerestem kicsit a dolognak, végül nem apósjelöltemtől kértem :huh:, mert itt olcsóbban megtaláltam. Inkább rendelek 5 litert kb. ugyanennyiért és akkor marad utántölteni is.

Azért az a Dizel 50 ezrenkénti csere remélem elírás. Nem értem miért épp a dízelnél majd kétszer akkora a csereperiódus. De a benzines 30 ezer is sok egy kicsit. Na de dizelben 50 ezrenként. Hmm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.