Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Te nyertél :lol:

Amikor ma vettem Fehérváron, csak néztem, hogy nem olyan a kanna, mint amit eddig láttam (ilyen), de elég friss olaj lehet, mert 22.04.10.-i dátummal gyártották.

Amúgy lehet csak hülyeség, de úgy éreztem hazafele, mintha kicsit könnyebben járna a motor- de mondom lehet csak az új olaj tudata... :devlish:

Hmmm...csak az a baj, nekem 4 liter nem elég. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm...csak az a baj, nekem 4 liter nem elég. :lol:

Me' mér'? Nem lehet annyira nagy az az 1,4-es motor, hogy ne legyen elég a 3,5 liter :devlish:

Amúgy a leengedett Q8 olyan fekete volt, hogy csak néztem- Az előző is Q8 volt, de az nem volt ennyire fekete, mint ez. Igaz, hogy ezt most 13ezernél cseréltem, de lett is hozzáöntve majdnem fél liter,de akkor is rohadt fekete volt.

Link to comment
Megosztás:

Me' mér'? Nem lehet annyira nagy az az 1,4-es motor, hogy ne legyen elég a 3,5 liter :lol:

Amúgy a leengedett Q8 olyan fekete volt, hogy csak néztem- Az előző is Q8 volt, de az nem volt ennyire fekete, mint ez. Igaz, hogy ezt most 13ezernél cseréltem, de lett is hozzáöntve majdnem fél liter,de akkor is rohadt fekete volt.

Figyelj!

Akinek a benzin mellé ugyanannyi olajat eszik a szekér, az ne csodálkozzon :lol: Amúgy az enyémbe kb 3 liter ment bele, és fullon van. Szal nemtudom, hogy a maradék 0,65 mi miatt nem fér bele. De már előző olajcserénél is így volt. 11000 km alatt töltöttem bele kb 3 deci GM-es cuccost. Kíváncsi leszek hogy a Castrolt hogy fogja csipegetni :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Me' mér'? Nem lehet annyira nagy az az 1,4-es motor, hogy ne legyen elég a 3,5 liter :lol:

Amúgy a leengedett Q8 olyan fekete volt, hogy csak néztem- Az előző is Q8 volt, de az nem volt ennyire fekete, mint ez. Igaz, hogy ezt most 13ezernél cseréltem, de lett is hozzáöntve majdnem fél liter,de akkor is rohadt fekete volt.

Az első feltöltéskor elég...csak sokat felvesz az olajszűrő. Olyan havonta fél litert. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Te nyertél :lol:

Amikor ma vettem Fehérváron, csak néztem, hogy nem olyan a kanna, mint amit eddig láttam (ilyen), de elég friss olaj lehet, mert 22.04.10.-i dátummal gyártották.

Amúgy lehet csak hülyeség, de úgy éreztem hazafele, mintha kicsit könnyebben járna a motor- de mondom lehet csak az új olaj tudata... :devlish:

Állítólag ez valami új fejlesztés a Magnatec termékcsaládban a Castrolnál, 10W40 létére tudja az ACEA B4 szabványt. (Ez diesel-re vonatkozik).

A régi még csak a B3-at tudta.

Link to comment
Megosztás:

Mitől no komment?

10.000 körül minden olaj emegy.3000 km után ha valami eszi akkor bármilyen profi olajat is teszek bele,akkor is fos.

Ha a másik nem ette,arra mi a komment????

C16NZ?

Kissé eszi a magáét.Szerintetek mi menjen bele?

Valamilyen márkásabb 10W 40-es olaj. Pl. Castrol Magnatec, Liqui Moly, Mobil1, Metabond

Visszatérve még az előzőre, 10e körül elmegy az olaj, sőt az 2x10e-t is elmegy, de a hidrotőke és a motor többi illesztett alkatrésze nem biztos, hogy bírja röhögés (kopás) nélkül. Az olajfogyasztás eltérése egy másik géphez, azért sok mindentől lehet. Egyrészt az autód nem mai és caravan, lehet nagy terheléssel jártak vele sokat, ami okozhat olajfogyasztást. Ha van rajt vonóhorog is, akkor még inkább. Nehéz, csak futásteljesítmény alapján következtetést levonni.

Link to comment
Megosztás:

Valamilyen márkásabb 10W 40-es olaj. Pl. Castrol Magnatec, Liqui Moly, Mobil1, Metabond

Visszatérve még az előzőre, 10e körül elmegy az olaj, sőt az 2x10e-t is elmegy, de a hidrotőke és a motor többi illesztett alkatrésze nem biztos, hogy bírja röhögés (kopás) nélkül. Az olajfogyasztás eltérése egy másik géphez, azért sok mindentől lehet. Egyrészt az autód nem mai és caravan, lehet nagy terheléssel jártak vele sokat, ami okozhat olajfogyasztást. Ha van rajt vonóhorog is, akkor még inkább. Nehéz, csak futásteljesítmény alapján következtetést levonni.

Ez oké, csak ugye ha eszi az olajat, annak oka van. Az hogy egy jobb (vagy egyes nézetek szerint "tegyünk bele vastagot me' azt nem eszi és akkor jóvan") olajat tesz bele, attól az ok, amiért eszi, még nem fog megszűnni. :devlish: Ha fogy belőle akkor nem az olaj a fő bűnös, hanem rendbe kéne tenni a vasat, aztán mehet bele rendes olaj, hogy meg is maradjon az állapota :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez oké, csak ugye ha eszi az olajat, annak oka van. Az hogy egy jobb (vagy egyes nézetek szerint "tegyünk bele vastagot me' azt nem eszi és akkor jóvan") olajat tesz bele, attól az ok, amiért eszi, még nem fog megszűnni. :devlish: Ha fogy belőle akkor nem az olaj a fő bűnös, hanem rendbe-tenni a vasat. Aztán mehet bele rendes olaj, hogy meg is maradjon az állapota :lol:

Rossz minőségű olajat nekem is ette, a jobbat már nem, aztán azt is elkezdte egy bizonyos probléma miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez oké, csak ugye ha eszi az olajat, annak oka van. Az hogy egy jobb (vagy egyes nézetek szerint "tegyünk bele vastagot me' azt nem eszi és akkor jóvan") olajat tesz bele, attól az ok, amiért eszi, még nem fog megszűnni. :devlish: Ha fogy belőle akkor nem az olaj a fő bűnös, hanem rendbe kéne tenni a vasat, aztán mehet bele rendes olaj, hogy meg is maradjon az állapota :lol:

Azt senki nem mondta, hogy ezután nem eszi az olajat. :lol:

Bálintka 1.6i írta valahol (most meg nem keresem), hogy ért hozzá, csak kíváncsi a véleményekre.

Így biztos el tudja dönteni, hogy mi éri meg neki. Sok hibaforrás lehet, az eltömődött kartergáz visszavezetéstől, a kopott szelepszár szimeringen át a tönkrekopott motorig, ebből adódóan a javítási összeg is elég széles skálán mozoghat. Egy most vett autónál biztos nem a legdrágább javítást választanám, persze ha nyomja a kék füstöt a kipufogó, az más. Kérdés még a munkadíj, megszereli-e magának egy hétvége alatt, vagy ki kell fizetni azt is? Lehet olcsóbb 10e km-enként 1L olajat venni, ha csak annyi fogy. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nah ha már igy témába vág nekem is c16nz most cseréltem castrol magnaszart (10w40) ugyanilyenre 9112km után :rolleyes:

most h az aljáról levettem a védőlemezt nem is folyt szét annyira az olaj ;)

*az olajszint jelzó lámpám azér lehet szar mer már régi és trutyis vagy csak ugy alapból? :D

Link to comment
Megosztás:

nah ha már igy témába vág nekem is c16nz most cseréltem castrol magnaszart (10w40) ugyanilyenre 9112km után ;)

most h az aljáról levettem a védőlemezt nem is folyt szét annyira az olaj :D

*az olajszint jelzó lámpám azér lehet szar mer már régi és trutyis vagy csak ugy alapból? :D

Olajszint jelző? Nekem csak olajnyomás jelző van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jóvanna :rolleyes: az a piros szar ami elalszik egy idő után, annak akkor nem kéne világítania ha kevés az olaj?

Nem. Az csak akkor világítt ha nincs olajnyomás behalt pumpa, vagy nagyon-nagyon kevés olaj miatt. Ha hiányzik belőle fél-egy liter, akkor nem világítt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.