Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem Valvoline 10W40, és nincs utántöltögetés 10 ezer km alatt.

Nem az olaj miatt van utántöltögetés, már próbáltam sokfélét (5W, 10W, többféle gyártótól), mind ugyanennyire ette.

Van egy kis kartergáz, kopott a motor, de nem annyira, hogy érdemes lenne hozzányúlni. A legnagyobb hidegben is jól indul. Ennyi baja van, 15 ezer km-en megeszik 2,5-3 litert. Erre csak annyit tudok mondani, hogy jó étvágyat hozzá, és beletöltöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem van egy 1.6 16 szelepes Astra F-em(1997) és nagyon eszi az olajat(300km-en kb 1 litert). Az lenne a kérdésem hogy mit csináljak vele:Vegyek bele használt motort vagy ezt érdemesebb felújítani? Előre is köszönöm!

Ha szerencséd van, akkor szelepszár szimmering csere megoldja a dolgot, ha nem, akkor a gyűrűk környékén lesz a gond, az már költségesebb mutatvány.

Nem füstöl? Pl. hidegindításkor kéken?

Link to comment
Megosztás:

T Pisti22!

"... esz az olajat ..."

Ez a tünet. Az ok pedig: a tulajdonos(ok) által elmulasztott karbantartás.

Miért? Mert olcsóbb az olaj, mint a szerelő.

Hát eddig olcsóbb volt. Most itt a vége.

Vagy szerelő, vagy kuka.

Végülis ez a megfelelő válasz a feltett kérdésre...nem azt kérdezte hogy miért, hanem azt hogy mit érdemes csinálni vele.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sajnos füstöl...nem csak hidegindításkor. Kétezres fordulat után füstöl.

Hacsak nem valami nagyon nem belevaló olajjal jársz, akkor a megoldás egy motorgenerál.. vagy ha árban kedvezőbb akkor egy bontott motor. Egy emisszió és egy kompresszió mérésre elvihetnéd, bár a motor tényleges állapota a hengerfej levétele után derül ki..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem van egy 1.6 16 szelepes Astra F-em(1997) és nagyon eszi az olajat(300km-en kb 1 litert). Az lenne a kérdésem hogy mit csináljak vele:Vegyek bele használt motort vagy ezt érdemesebb felújítani? Előre is köszönöm!

20:1-hez keverék,az egy simsonnak is sok. :D

Szerintem ne szívasd magad a generállal,ilyen olajfogyasztásnál szerintem már gyűrűk törtek. Szétszedni,méregetni elég drága dolog,aztán megsaccolni,hogy hátha elég lesz gyűrűzni,meg HF-et felújítani az meg orosz rulett.

Füstmentes kipróbálható komplett motorral jobban jársz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv !

Most vettem egy astra kombit 1,4i/60Le (C14Nz) motoros. Kérdésem az lenne ,hogy milyen olajat ajánlotok bele ?

Csakis 10W40-est! A márkát illetően olvass vissza ebben a topicban!

Egyébként a 60 lóerős 1,4-es tipusjele nem 14i. Az a 82 lóerősé.

Link to comment
Megosztás:

Most ezt nem értem.

Az 1.4i miért nem ok a C14NZ-hez?

A 82 lovas meg 1.4Si

Tipusjelről beszélek.

A kocsi hátulján található.

A 60 lovasokon csak 1.4 jelzés volt, (nekm is ilyen volt) illetve a Classicról már azt is lehagyták, a 82 lovasokon pedig 1.4i jelzés volt/van.

A lányomnak is az utóbbi van.

Link to comment
Megosztás:

Tipusjelről beszélek.

A kocsi hátulján található.

A 60 lovasokon csak 1.4 jelzés volt, (nekm is ilyen volt) illetve a Classicról már azt is lehagyták, a 82 lovasokon pedig 1.4i jelzés volt/van.

A lányomnak is az utóbbi van.

Akkor az már nem az eredeti a lányod autóján, Si-nek kellene lennie rajta.

Link to comment
Megosztás:

Csakis 10W40-est! A márkát illetően olvass vissza ebben a topicban!

Egyébként a 60 lóerős 1,4-es tipusjele nem 14i. Az a 82 lóerősé.

Az i betűjelzés azt jelenti, hogy Injektion, tehát injektoros, befecskendezős... Az SI jelentése Shared Injektion, tehát osztott befecskendezés. Az 1.4i jelzés az összes 1.4-esen megvan, míg az SI csak az SE 1.4, 1.6 motoroknál. Érdekes módon az 1.6 16V-nél, meg a többi 16 szelepesnél nem emelték ki a Sharedet, míg a 16 V-t igen. Valszeg ez volt a nagy újítás a hengerenkénti befecskendezés után, tehát már nem akartak ezzel felvágni. Tehát ha logikusan gondolkodnánk, akkor 1.6SI 16V lenne az 1.6 16V... :)

Link to comment
Megosztás:

Az i betűjelzés azt jelenti, hogy Injektion, tehát injektoros, befecskendezős... Az SI jelentése Shared Injektion, tehát osztott befecskendezés. Az 1.4i jelzés az összes 1.4-esen megvan, míg az SI csak az SE 1.4, 1.6 motoroknál. Érdekes módon az 1.6 16V-nél, meg a többi 16 szelepesnél nem emelték ki a Sharedet, míg a 16 V-t igen. Valszeg ez volt a nagy újítás a hengerenkénti befecskendezés után, tehát már nem akartak ezzel felvágni. Tehát ha logikusan gondolkodnánk, akkor 1.6SI 16V lenne az 1.6 16V... :)

Arról lehet szó, hogy az SE motorokon a 4 befecsi egyszerre fecskendez, csak négy helyen.

Míg a 16V-s motorokon már külön-külön időzítetten fecskendeznek be... :)

De abban igazad van, hogy nagyobb újdonságnak számított a 16 szelep... :)

Link to comment
Megosztás:

Arról lehet szó, hogy az SE motorokon a 4 befecsi egyszerre fecskendez, csak négy helyen.

Kár, hogy így a motor el se indulna... :)

Míg a 16V-s motorokon már külön-külön időzítetten fecskendeznek be... :)

De abban igazad van, hogy nagyobb újdonságnak számított a 16 szelep... :)

Műszaki szempontból nem számított annyira újdonságnak, inkább csak marketing fogás volt. A japán autókba már elég régóta 16 szelepes motorokat raktak. Honda, Toyota. És nemcsak a GSI-hez hasonló sportautókba, hanem a normálokba is.

Visszatérve az autó hátulján található feliratra, ebben kár túl sok összefüggést keresni. 1.4i-vel jelöltek mindent, ami 1,4 és injektoros és a régi típusú nagy felirat volt. Si-vel csak Se motorost, viszont SE motoros gépen láttam már sima "Opel" másik oldalon Astra 1,6" feliratot, meg is lepődtem, amikor megláttam a motorterében az injektor sort. A tulaja szerint ő nem cserélte se az ajtót, se a feliratokat. Van amelyiken nincs is feltüntetve a motor, mint ahogy az én corsámon se. Bal oldalon Corsa, Jobb oldalon Opel felirat. Illetve ezek a feliratok az autó bal és jobboldalán is elfordulnak, hogy mikor melyiken, arra sem sikerült összefüggést találnom :)

A ráncfelvarrt feliratra pedig csak kb. annyi igaz, hogy nincs i betű, meg talán az, hogy 8V-s motorhoz nem írtak 16V-t. Ezen kívül bármelyik oldalon lehet a felirat bármilyen kombinációban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.