Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Külön tísztítgatni nem kéne. Ha a teknő tömítés úgyis ereszt, akkor azt érdemes levenni, kitakarítani, új tömítéssel összerakni, A betöltőnél lévő trutyit okozhatja sok rövidtávú, használat, azzal különösebben nem érdemes foglalkozni amíg egyébként nem tűnik vizesnek az olaj, vagy nem ereget gőzt maga után. Olajteknő kitakarít, rendes olajjal (Valvoline, Q8, Mobil, Meta, stb, stb) feltölt, és használ. (és nézegetni, nem fogy, vagy nem vizesedik -e, normál használat mellett). ;)

A trutyi nem olyan, mint ami hf esetén látszik (írtam újabb diagnózist a vízhiányra a másik fórumon :icon1:), hanem ilyen kis fekete korom morzsák. Akkor se adalékoljam legalább az első olajcserénél? Ha mégis akkor mivel célszerű?

Link to comment
Megosztás:

A trutyi nem olyan, mint ami hf esetén látszik (írtam újabb diagnózist a vízhiányra a másik fórumon :icon1:), hanem ilyen kis fekete korom morzsák. Akkor se adalékoljam legalább az első olajcserénél? Ha mégis akkor mivel célszerű?

Adalékot felejtsd el. Minőségi olajat kell beletölteni és nem lesz baja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Urak (illetve előbb Hölgyek, ha vannak)! A múlt héten beszerzett járgányom olajbeöntőjén keresztül vizsgálva a motort elég sok lerakódást látok, illetve az olajteknő tömítésnél ereszt rendesen. Kérdésem, hogy milyen csodaszerrel lehet ezt feloldani, illetve kitakarítani? Olvasgatva a fórumot nem hinném, hogy mostanában Metabondot fogok beletölteni (előbb meg kell ismerni a gépet). Mit javasoltok kitakarítás utáni első két olajcserére?

Én tavalyelőtt STPvel kimostam, olajcsere előtt a régi olajjal, hát volt feketeség.

A tavalyi csere már szebb volt és higabb.(ekkor csak sima csere volt)

A szelepfedélt(meg benne az a kis szüröt) meg a környékét meg petroleummal(ebből nem gond ha marad/folyik a motorba 1 kicsi) mostam ki.

Sztem használt neki, mondjuk azóta nehezebben áll fel a nyomás, de az lehet a kopástól is.(GM 10W40)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én tavalyelőtt STPvel kimostam, olajcsere előtt a régi olajjal, hát volt feketeség.

A tavalyi csere már szebb volt és higabb.(ekkor csak sima csere volt)

A szelepfedélt(meg benne az a kis szüröt) meg a környékét meg petroleummal(ebből nem gond ha marad/folyik a motorba 1 kicsi) mostam ki.

Sztem használt neki, mondjuk azóta nehezebben áll fel a nyomás, de az lehet a kopástól is.(GM 10W40)

A szelepfedelet akár le is lehet szedni mosogatni.

969240-20130326-afO1Lc.jpg

Tekerd ki a motor alján olajcserekor a rugós nyomásszabályzót, lehet mosogatás után aláment kosz nem zár rendesen azért gyengébb az olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

A szelepfedelet akár le is lehet szedni mosogatni.

Tekerd ki a motor alján olajcserekor a rugós nyomásszabályzót, lehet mosogatás után aláment kosz nem zár rendesen azért gyengébb az olajnyomás.

ja erre emléxem, ekkor nem volt otthon az asszonyod nem?

én ugyanezt csináltam cask kint és petroleummal, most csillli-villi a fedél

Link to comment
Megosztás:

ja erre emléxem, ekkor nem volt otthon az asszonyod nem?

én ugyanezt csináltam cask kint és petroleummal, most csillli-villi a fedél

Ugye az az általános vélemény hogy vagy nem kell piszkálni a trutyit vagy teljesen tisztára kell mosni mert ha csak piszkálva van akkor szokott eltömődni itt-ott az olajjárat. A belső felén azzal a fém durva szűrővel sokat kínlódtam mire teljesen tiszta lett.

Link to comment
Megosztás:

Ugye az az általános vélemény hogy vagy nem kell piszkálni a trutyit vagy teljesen tisztára kell mosni mert ha csak piszkálva van akkor szokott eltömődni itt-ott az olajjárat. A belső felén azzal a fém durva szűrővel sokat kínlódtam mire teljesen tiszta lett.

jaja pesze a "kint" arra vonatkozott, hogy nem a mosogatóban, hanem az udvaron :D

belül is szép tiszta lett, nekem a petroleum szépen feloldotta

Link to comment
Megosztás:

jaja pesze a "kint" arra vonatkozott, hogy nem a mosogatóban, hanem az udvaron :D

belül is szép tiszta lett, nekem a petroleum szépen feloldotta

Nekem a legjobban a sima olcsó Real-os zsíroldó jött be jobban leszedi mint pölö a brigéciol. A kartert meg magasnyomásúval verettem ki csak az copós játék mert leginkább a képembe csapta vissza a trutyit.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a legjobban a sima olcsó Real-os zsíroldó jött be jobban leszedi mint pölö a brigéciol. A kartert meg magasnyomásúval verettem ki csak az copós játék mert leginkább a képembe csapta vissza a trutyit.

egen... az új brigéciol már úgy használ a legtöbbet, ha az összegyürt flakonjával csiszolja le az ember a retket... :D
Link to comment
Megosztás:

biztos valami környezetvédelme megfontolásból nincs benne cucc.... :omg:

a vizel hígítható cuccok vhogy nekem "rendszeridegen", a petroleum mégiscsak kőolajszármazék, gondolom én......

mentettem még a régiböl, egy fél flakonnal. Az takarít mint állat. Ellocsoltam egy flakon újat, egy felnire, és sz.rt se hozott le. Aztán egy ecsetet belemártottam a régibe, körbekentem vele a felnit, és tisztára törölgettem... :lol:
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Meguin Syntech Premium 10w-40 típusú motorolajról halott már valaki? Netán használt ilyet?

Látom nem egy elterjedt olaj lehet ez. :D Csak azért kérdeztem, mert ezt tettek a gépmadárba és egyenlőre nem tűnik rossznak, viszont korábban nem hallottam/tudtam erről a márkáról semmit. Lehet, hogy csak én használom ??? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olajcsere előtt állok és azt szeretném kérdezni,hogy hol tudok jó árban olajat venni Budapesten?10W40-es kell és 5L.

Valakinek jó ötlet?

Kivételesen szervizben cseréltettem olajat pont a héten, mert voltak ezzel kapcsolatos más javítások is amiket én nem tudtam volna megcsinálni. Nekem ők szereztek be minden anyagot. Ha magam vennék a Neten keresgélnék. Ebben a kategóriában max. 1-2 ezer forint amit az ember meg tud takarítani. Nagyobb feladat kiválasztani, hogy milyen márkát vegyél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.