Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én tegnap öntöttem az enyimbe 1 litert az Opel olajból!!! :oops: :P :D :D

Nem is értem... a kocsinak semmi baja, nem is hajtom, és 7000 km körül járva már másfél liter olajnál tartok. Ez nekem ismeretlen volt eddig, mert egy kocsimnál sem fordult elő ilyen, pedig a másik Astra is ekótek volt. Igaz Opel olajat eddig nem használtam, csak Mobil1 -et, meg régesrégen Esso -t a Ládába!

Legközelebb nem Opelest fogok beleönteni, és megnézem milyen lesz az olajfogyim... ha látványosan visszaesik akkor csak az olaj lehet a ludas!

Azt már nem is merem leírni, hogy a szerelőm, (aki sztem világbajnok szerelő) nem tőti mosmá' az Opel gyárit a kocsikba, mert eszik az Opelek...

Azt tapasztalta, hogy akiknek(ecotec) olyant töltött cserénél mentek sorba vissza mert gond volt az olajfogyival. Töltött mást (Mobil1 -et amit nekem szokott) és megszünt a "csipegetés"

Nem tudom.... magam is kíváncsian várom, mi lesz afejlemény.

Mindenesetre a kocsim nem füstöl, rendesen műxik.... olajat meg még nem próbáltam másikat.

A főnökömnek is G Astra kombija van, de az övé 1.7 német disel, az pl. nem eszi az Opel olajat!!! Igaz az meg nem 16V eco....

Link to comment
Megosztás:

Csak a 10W40 Opel olaj lett ilyen szar minőségű egy ideje...

Pl. az 5W-s Opel olajról nem hallottam hasonló dolgokat, persze az jelentősen drágább is.

"a metabond se jobb ennél. az is pont ugyanolyan jó mint az opelolaj."

A hasonlóság mindössze annyi, hogy mindkettő folyékony állapotú. :P

Nem értünk egyet abban, hogy utcára teljesen jó az Opel 10W40 olaj.

Pont az általad említett összehasonlítást lenne jó megejteni, vagyis

hogy az Opel olaj, és más jobb minőségű olaj használata során mennyit

kopik, amortizálódik a motor bizonyos km megtétele után. Nem véletlenül

hallom mindenhonnan, hogy "eszi az Opel olajat", vagy hogy "kopognak

a hidrotőkék, mióta ez van benne".

Már leírtam többször is, saját tapasztalatom van vele, és nem kellett

versenyre mennem vele hogy kiderüljön, nem alkalmas megfelelő kenésre...

Link to comment
Megosztás:

Háát anno legelösször az enyémbe is Opel olaj kerűlt.. még az Opel sztrádában. 5w40 azzal nem is volt semmi gond. Ami megmaradt az 5literes kannából az ment bele utána 10e km. alatt.

Aztán pénzszüke miatt ment bele 10w40.. nah azt olyan 6e km után elkezdte zabálni(jó mondjuk nálam kapott is néha.., bár mondjuk az 5w40 meg rendszeresen) a szük 10e km(8 után inkább lecseréltem) egy külön literes flakon is elfogyott.

Most EZ van benne. 5w60.

MOst tartok 7e magasságában, és még van a maradék egy literből(sacc fél liter ment bele... (mondjuk kicsit soknak tünik..)

Link to comment
Megosztás:

nekem is opel olaj van benne, és a két csereperiódus között nem fogyott el egy deci sem.

5w30

egyszer volt, hogy a 10w40 esből megevett 1 litert 10 ezer alatt, akkor volt benne 300 km autópálya 180 nal, és utána elcsócsálta.

csere 5w30 ra, és azóta semmi baja.

pedig már 3. olajcserém volt 5w-s olajjal.

Link to comment
Megosztás:

nekem is opel olaj van benne, és a két csereperiódus között nem fogyott el egy deci sem.

5w30

egyszer volt, hogy a 10w40 esből megevett 1 litert 10 ezer alatt, akkor volt benne 300 km autópálya 180 nal, és utána elcsócsálta.

csere 5w30 ra, és azóta semmi baja.

pedig már 3. olajcserém volt 5w-s olajjal.

Asszem a következő olajcserét lehet én is bevállalom 5W30-cal, de Valvolineból.A jelenlegi 10W40 is szépen szolgál, de ugye fogyogat a motor sajátosságából adódóan.Hátha a 5W30 kicsit kevésbé fogyna. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt pár kérdésem a forum összeomlás előtt, és elvesztek, mielőtt megszakértettétek volna :D

Tehát:

-Valvoline TopGard 10W40-es van benne. Ebből mennyit ehet? :P

-Van a szelepfedélnél egyféle szűrő, amit legutóbb kipucolgattam, de mivel réteges ezért a közepét nem tudtam tökéletesen kifényesíteni. Ez a szűrő mire jó? Illetve érdemes-e cserélni, valamint mennyibe kerül újonan?

-Mennyi időnként cseréljem az olajat egy c20ne-ben? 5-7-10.000?

-Mikor szelepfedéltömítést cseréltem, nézegettem milyen az olaj. Vékony rétegben barnás, amúgy fekete. Jelent-e ez valamit?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene 1-2dl-nél többet ennie egy csere alatt, hacsak nem űzöd állandóan padlógázzal. :P

10000km legyen a csere. A színe annyira nem mérvadó, inkább a "halmazállapota", vagyis hogy mennyire "pisisedik" üzemmelegen.

A színe amiatt van, mert idővel egy csomó kokszot felold a motorból, ez is a dolga. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene 1-2dl-nél többet ennie egy csere alatt, hacsak nem űzöd állandóan padlógázzal. :P

10000km legyen a csere. A színe annyira nem mérvadó, inkább a "halmazállapota", vagyis hogy mennyire "pisisedik" üzemmelegen.

A színe amiatt van, mert idővel egy csomó kokszot felold a motorból, ez is a dolga. :D

Nem mindig kímélem... :? és 1 liter körül mozog egy csereperiódusnál... tehát 5 literes kannábal 4 liter bele, és 1 liter meg szépen lassacskán. de a zselepfedél nagyon eresztett az utóbbi időben.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ott mehetett el sok. Nekem is most szelepfedél tömítést kellett cserélnem, mert elkezdett könnyezni, és érdekes módon abban a 3 hétben amíg úgy jártam vele, elment vagy 3-4dl olaj belőle. Cseréld mielőbb. És ne valami gagyi legolcsóbbat.

Szia! Már cseréltem, Opel boltban azt mondták, hogy ez a gyári, és be van kenve valami speciális anyaggal a teteje és az alja. 600 Ft volt. A legjobbat kértem. Remélem bírja azért, aztán utána jön a hőálló tömítő paszta. Kíváncsi leszek!

A szelepfedélnél levő szűrőről tudsz valamit? Mennyire gáz, ha koszos, és mire jó?

Köszi! :P

Link to comment
Megosztás:

OFF, de ha már szóbajött:

Szelepfedél tömítés cserekor kell a csavarokat is cserélni?

Nyáron cseréltem én is, de a csavarokat nem.

Mivel ezeket elvileg nem húzod meg erőből, mert a tömítés különben szana széjjel menne, így semmi értelme őket cserélni...a hengerfej csavarokat is csak az előfeszítés miatti kúszás és nyúlás jelensége miatt kell cserélni. :P

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem be kell vallanom én most elb@sztam az olaj választást,amikor vettem! :x :P :roll:

Valvoline durablend 10w40-et kapott,de szörnyen sajnálom reggel indítani,kopog rendesen!Ezt a Castrol gtx3 15w40-el nem csinálta,10w40 híg lett neki!

Most vettem bele STP adalékot,hatott is,mert csendesebb lett!

stp_11.jpg

Futó mester!Metabondban van diselhez való olajad?Lehet én is ráfanyalodom végül a metabondra! :D

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Külön dízelhez jelölt olaj nincsen a Metabondnál, de mindegyik olaj rendelkezik teljesítménybesorolással (ráadásul nagyon jóval) a dízel kategóriában is, úgyhogy nyugodtan használhatod. :D NEked egyébként tudtommal a 10W40 kell, az pedig a Speed típus.

Jánoska!

Nem tudok arról a szűrőről, de gondolom az a jó, ha tiszta és funkcionál. :P

Link to comment
Megosztás:

Szia! Már cseréltem, Opel boltban azt mondták, hogy ez a gyári, és be van kenve valami speciális anyaggal a teteje és az alja. 600 Ft volt. A legjobbat kértem. Remélem bírja azért, aztán utána jön a hőálló tömítő paszta. Kíváncsi leszek!

A szelepfedélnél levő szűrőről tudsz valamit? Mennyire gáz, ha koszos, és mire jó?

Köszi! :D

Jánoska!

Én olvastam arról a szűrőről AZ ÍGY CSINÁLD-ban, mármint ami a dupla szelepfedél között van.

Azt írja, hogy kartergáz szűrő és ha kiveszed és olajos akkor benzinnel lehet vagy más oldószerrel tiísztítani. Sajnos én tavasszel erről még nem tudtam és nem mostam ki. De jövőre úgy is lesz vezérlés + ismét szelepfedél tömítés (múltkor nem raktam alá pasztát és izzazzad rendesen) akkor kimosom.

Az inyektor torkában is lehet látni ha már átereszti az olajos karter gázt akkor olajos a torok :x

Én a gumi szelepfedél tömítést 3500 Ft-rt vettem :P

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Külön dízelhez jelölt olaj nincsen a Metabondnál, de mindegyik olaj rendelkezik teljesítménybesorolással (ráadásul nagyon jóval) a dízel kategóriában is, úgyhogy nyugodtan használhatod. :D NEked egyébként tudtommal a 10W40 kell, az pedig a Speed típus.

:P

Kiváncsi lennék a Metabond 10w40-el milyen hangja lenne!

METABOND UNI 15W40

METABOND HARD 15W40

Ezek között mi a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.