Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Az állítólag egy igen érdekes szó. :)

Ha tuti hogy azok akkor jó vétel lehet. Bár alkudni is meg lehet próbálni. De megkérdezném miért is akarja eladni az illető.

Amúgy tévedtem nem minden a pénztől függ. Ebben az esetben fontos szempont az is hogy hogyan szoktál az autóddal közlekedni. Ha úgymond nagypapa tempóban vezetsz és nem mész sokat az autóval akkor szerintem bőven elég. Ha az ellenkező az eset akkor mérlegeld hogy az a +20ezer a több vagy a rizikó hogy összetöröd a kocsit.

Továbbá meddig akarod megtartani a kocsit? Ha nem sokáig akkor biztos hogy nem kapod vissza az új gumiknak az árát mégcsak közelítőleg sem. De ha több évre akkor megintcsak mérlegelni kell.

A döntés a tiéd. :wink:

Tápiószecső!

Köszi, végül megvettem a 4 Riken gumit 13-ért. Elég jó állapotban vannak (kb. 1 telet futhattak), a mintázatuk nem sokat kopott. Nálunk az asszony használja az Astrát, amit vettem, ő meg nem nagyon száguldozik, de azért fontos a téli gumi...

Link to comment
Megosztás:

Nokia hakapelita!

Hallott már erről valaki valamit? 2 db ilyen téligumi lenne 10ért acélfelnivel elég jó állaptban, de kissé ismeretlenül cseng számora ez a név! :) Úgy néz ki, mint egy terepjáró gumija.

Úgyérted Nokian?

Amúgy van köze a mobiltelós céghez, régen még azok is gyártottak gumit (bár még most is ők gyártják), csak hogy ne legyen megtévesztő, ezért hozzácsaptak még egy n-t. Amúgy mivel finn, nagyon rossz nem lehet, mer ők értenek a télhez. Asszem egész jó értékelést szokott kapni téligumitesztekben

Link to comment
Megosztás:

Úgyértem Nokia! :)

Ezért is kérdeztem. Lehet, h. srác írta el, de nem hiszem, mert a neten rákerestem arra hogy hakapelita és a Nokiát dobta ki mellé (mondjuk Nokian találat is volt :D ). De asszem már tárgytalan, találtam olcsó Falkent, inkább az lesz! 8)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!

Egy elég amatőr kérdésem lenne.

Nemrégiben vásároltam egy F Astra Caravant 1.6 16V Sport kivitelben!

Olyan 15"-os lemez felnik vannak rajta, mint a magyar rendőr Astrákon 195/55 R15-ös gumikkal/ezt írja a gyári méretnek is/.

Okoz-e valamilyen problémát ha 185/65 R15-ös gumikat teszek fel tavasszal?Illetve van-e valami eltérés fogyasztásban a 14"-os és a 15"-os kerék között?

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

A tavaszra készülőknek ajánlom, ha új 175/70R13 nyári gumit

vennének olcsón itt www.startgumi.hu Pl.: MICHELIN ENERGY E3B-t 10999.-HUF/DB

akciós áron találnak. (Máshol ugyanez 17800-18600 HUF/DB)

NEM reklámnak, segitségnek szántam!!!!!!!! (Nem kapok jutalékot!!!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!

Egy elég amatőr kérdésem lenne.

Nemrégiben vásároltam egy F Astra Caravant 1.6 16V Sport kivitelben!

Olyan 15"-os lemez felnik vannak rajta, mint a magyar rendőr Astrákon 195/55 R15-ös gumikkal/ezt írja a gyári méretnek is/.

Okoz-e valamilyen problémát ha 185/65 R15-ös gumikat teszek fel tavasszal?Illetve van-e valami eltérés fogyasztásban a 14"-os és a 15"-os kerék között?

ÖÖÖ ez nem váltó mérete a gyárinak....... (175/65R14 az alap) akkor 185/55R15 (185/60R15) vagy 195/50R15

A 185/65R15 kicsit túlzás...... amúgy 195-ös gumi sokkal nagyobb vezetési élmyét tud nyújtani... igaz Bátor barátom :)

Üdv Blau

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

GSI Astram van, amikor megvettem 215/40 R17-es kerekek voltak rajta, ami látványnak nagyon szép, viszont előfordult, (leginkább hirtelen fékezésnél) hogy beleért a kasztniba.

Az első defekt után vettem 195/50-es gumikat, 15"-felnikkel. (Ezekkel semmi gondom nincs)

Most a téli gumik vannak fenn.

Viszont nemsokára jön a tavasz és megfordult a fejemben, hogy mégiscsak a 17"-es felni lenne a nyerő. Viszont arra gondoltam, hogy nem 215/40-el, hanem 205/40-el próbálkoznék!

Vélemények?

Előre is köszi:

Mező

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.