Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hali!

Használ(t) valaki közületek Bridgestone EP150 "Ecopia" gumit? Az ER300-as Turanzát ismerem,de azt már alig-alig kapni, a T001 Turanza is kevés helyen kapható és drága, és csak 195-ben van, ezmeg van sok méretbe, meg árba se vészes.
Illetve a GoodYear Efficient Gripről van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Igen, ha a furata 56.6mm. Nekem ilyen a télikerekem, csak más gumival. Ez egyébként G Astra felni eredetileg.

Köszi a gyors választ.

A pontos furat méretet sajnos nem tudom megmérni mert nem fér oda a tolómérő rendesen, de szerintem 56,6 körül van.

Abban tud még valaki segíteni, hogy ehhez nagyon közeli értékű felni van e más autóra?

Nem akarok a gumisnál szebesülni vele, hogy mégse jó a méret.

Amit még találtam a felnin:

GM

HW ANH 11-06

NH10

Nem tudom valakinek mond-e ez valamit. Googleba nem nagyon találtam.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Lassan négy éve birtoklok egy C14SE-s csodát és olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amit már biztos százan feltettek már és a gumidoktor is emiatt lett inkább prosztatadoktor.

Mekkora felni való a vashoz és ahhoz a felnihez milyen gumi passzol?

Ilyen táblázatot keresek már jó ideje és akkor döntöttem el, hogy a többi sorstársat kérdezem meg.

Tisztában vagyok a következőkkel:

Váltóméretet kell figyelembe venni, és ezt választottam ki: 195/50 R15

4x100 osztókör, középfurat átmérő 56.5mm.

De a felni szélességére nem találtam konkrét adatot, hogy mekkora legyen.

Ebben kérném a segítségeteket.

Leültetve nincs, tuning nincs, csak 12 egymás mögé tett piros wunderbaum a visszapillantón (csak hogy menjen a kocsihoz) és jelenleg 13-as talicskakereken gördül a szekér.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan négy éve birtoklok egy C14SE-s csodát és olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amit már biztos százan feltettek már és a gumidoktor is emiatt lett inkább prosztatadoktor.

Mekkora felni való a vashoz és ahhoz a felnihez milyen gumi passzol?

Ilyen táblázatot keresek már jó ideje és akkor döntöttem el, hogy a többi sorstársat kérdezem meg.

Tisztában vagyok a következőkkel:

Váltóméretet kell figyelembe venni, és ezt választottam ki: 195/50 R15

4x100 osztókör, középfurat átmérő 56.5mm.

De a felni szélességére nem találtam konkrét adatot, hogy mekkora legyen.

Ebben kérném a segítségeteket.

Leültetve nincs, tuning nincs, csak 12 egymás mögé tett piros wunderbaum a visszapillantón (csak hogy menjen a kocsihoz) és jelenleg 13-as talicskakereken gördül a szekér.

Köszi előre is!

A gyári asszem 5,5Jx13 ET46 és ET49.

A 6-7J szélességű aláfér szerintem. Főleg ha az ET száma 40 körüli.

Link to comment
Megosztás:

A gyári asszem 5,5Jx13 ET46 és ET49.

A 6-7J szélességű aláfér szerintem. Főleg ha az ET száma 40 körüli.

Köszönöm a gyors választ!

Igen, a gyári 5,5-ös.

Szeretném kihasználni a szélességi lehetőséget, olyan széleset, amilyet ajánlatos, persze olyan keretek között, hogy a gyári alkatrészek elbírják, tehát nagy futómű átalakításba most nem vágnék bele.

Milyen érzékelhető különbség van egy 6-os és egy 7-es szélességű felni között?

82 lovas kocsira milyet érdemes? Mert azért tisztában vok, hogy ez nem egy GSI...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

Igen, a gyári 5,5-ös.

Szeretném kihasználni a szélességi lehetőséget, olyan széleset, amilyet ajánlatos, persze olyan keretek között, hogy a gyári alkatrészek elbírják, tehát nagy futómű átalakításba most nem vágnék bele.

Milyen érzékelhető különbség van egy 6-os és egy 7-es szélességű felni között?

82 lovas kocsira milyet érdemes? Mert azért tisztában vok, hogy ez nem egy GSI...

Köszi

7-es rámegy, de a 6.5 az optimális. Nem a felni számít, (ilyen méretben még nem annyira nehéz a felni) hanem a gumi. Széles gumi, nagyobb súrlódó felület. Ha szervós, és nem zavar, hogy keményebb a rugózás, akkor szélesebb felni+gumi. Lehet rárakni 185/55R15-öt is... Azzal optikailag a keskenyebb felnin is egyenes lesz az oldalfal. Szerintem vedd meg ami tetszik, ne csak a szélességgel törődj, mert attól még, hogy széles, de nem jön be, nem lesz jobb a boldogságérzeted. Nekem 6.5 felnin 195/50R15 van, és 38 ET. Már eleve sokat dob egy alufelni a vasfelni helyén...

Link to comment
Megosztás:

Én nem ragaszkodom a szélesebb kerékhez/gumihoz, sőt. Csak azért foglalkozom vele annyit, mert nem akarom tönkretenni a felfüggesztést, ezért akarom megtalálni a kocsihoz a legideálisabb választást, ezért nem is 17-es meg hasonló méretben gondolkodom. Mert nem véletlen, hogy nem olyannal adták ki gyárilag.

Igen, van benne szervó.

Csak azt nem találtam meg eddig, hogy ha van egy gumi (pl.190/50R15-38ET) akkor az jó egy 6,5-es és egy 7-es felnire is?

Vagy ilyenkor hogyan változik a felniméret? Mi az intervallum?

Pl. ehhez a két mérethez 190/50R15 ill. 185/55R15 milyen felni passzolna?

Az általad említett gumi és felni milyen astrán van? Azt ajánlanád az én kocsimra is?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

A felni szélessége coll-ban van megadva. Pontosabban a kerékpánt szélessége, ahová a gumi felfekszik.

Egy 7J széles felni ugye 175mm széles, amire 195-ös guminál kisebbet nem érdemes rárakni, mert akár így is kinézhet... :D

316262.jpg

De itt láthatod a gumiméretekhez ajánlott felniméreteket.

https://www.gumimarket.hu/Informacio.aspx?oldal=Gumi+kisokos&i=4

Link to comment
Megosztás:

Én nem ragaszkodom a szélesebb kerékhez/gumihoz, sőt. Csak azért foglalkozom vele annyit, mert nem akarom tönkretenni a felfüggesztést, ezért akarom megtalálni a kocsihoz a legideálisabb választást, ezért nem is 17-es meg hasonló méretben gondolkodom. Mert nem véletlen, hogy nem olyannal adták ki gyárilag.

Igen, van benne szervó.

Csak azt nem találtam meg eddig, hogy ha van egy gumi (pl.190/50R15-38ET) akkor az jó egy 6,5-es és egy 7-es felnire is?

Vagy ilyenkor hogyan változik a felniméret? Mi az intervallum?

Pl. ehhez a két mérethez 190/50R15 ill. 185/55R15 milyen felni passzolna?

Az általad említett gumi és felni milyen astrán van? Azt ajánlanád az én kocsimra is?

Köszi

Igazából a fentebb látható sínautó, és a bringagumi kinézet közt bármire felmegy a 2 gumi de normálisan 6-7.5 közt mutat... szerintem! Ez persze ízlés kérdése! Van akinek bejön a sínautós effektus, nekem az nagyon durván hülyén mutat. Nekem X16XEL-en van, de ugyan ez volt az 1.2-es 64 lovas Fabia-n is, és megette simán. Stabilabb lesz tőle az autó. Kényelem, és futómű kímélet szompontjából 6.5-7... Egyébként ritka az ennél szélesebb használtan, míg újonnan elég húzós áron kapható. Szerintem ha találsz valamit jó áron szép állapotban és 6 colos, akkor ne vesd el, mert keskeny lenne... Jó az is. Én inkább a felni állapotát preferálnám. Egy szép, megbízható keskenyebb jobb, mint egy tojás széles.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.