Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

2 órája, pszilaj írta:

Hát már ideje... :D

A Falkenek jófélék!

A Barum esőben nagyon csúszott, most olyat akartam aminek a vizes tapadása jó, és csak ennek volt A-s indexe.

1 órával ezelőtt, hening írta:

Én is csak múlt pénteken cseréltem.:blush:

Reggelente még simán időszerű a téli.:-)

Hétfőn reggelre kértem időpontot a Marosinál a szerelésre.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

A Barum esőben nagyon csúszott, most olyat akartam aminek a vizes tapadása jó, és csak ennek volt A-s indexe.

 

A barum az tényleg nagyon f@s... Nekem nem csak fékezésnél csúszott, de már lámpánál hirtelen elinduláskor is csak kapart a kocsi...

Nekem nem ez a fajta Falken van és csak B indexes, de kategóriákkal jobb. Ár érték arányban szerintem verhetetlen. :)

 

szerk:

Ilyennel nyomulok már második nyáron:

http://www.autogumibolt.hu/kep/FALKEN/ZE914/mutat.html

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

6 órája, pszilaj írta:

A barum az tényleg nagyon f@s... Nekem nem csak fékezésnél csúszott, de már lámpánál hirtelen elinduláskor is csak kapart a kocsi...

Nekem nem ez a fajta Falken van és csak B indexes, de kategóriákkal jobb. Ár érték arányban szerintem verhetetlen. :)

 

szerk:

Ilyennel nyomulok már második nyáron:

http://www.autogumibolt.hu/kep/FALKEN/ZE914/mutat.html

Hát nem találtam mást A-s esőindexel ilyen szélességben. Ha rámentem induláskor a zebrára , már konkrétan a fehér felfestésre elkapart már 3.-ban is...:-)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 14:53, zotya975 írta:

Hát nem találtam mást A-s esőindexel ilyen szélességben. Ha rámentem induláskor a zebrára , már konkrétan a fehér felfestésre elkapart már 3.-ban is...:-)

Én is ilyen Falkent raktam most fel, zsírúj. :) A gumis is ezt ajánlotta a Barum Brillantis 2 helyett. 

Link to comment
Megosztás:

Hazafelé elkapott egy jó nagy eső így volt lehetőségem tesztelni az A-s indexű "vizes " gumikat. Először a nyomvájukat jártam meg, persze csökkentett sebességgel és széles, forgalommentes úton, a régi ( Barum Polaris) már 50-60-nál úgy dobálta az orrát ilyen szituációban hogy életveszélyes volt, ennél csak inkább hallottam amikor a vízben jártam, nem ment oldalra. Aztán induláskor próbáltam megnyikkantani őket, a régi 2-ben ha rámentem a zebra felfestésére akkor 3-ben elkapart, ezt ( persze ésszel pörgetve) nem sikerült elforgatni. A harmadik tesztre voltak legkíváncsibb ugye a vészfékezésre. 40-50-es tempóról egyre erősebben fékezgettem kerestem a pontot amikor megcsúszik, nahát nem találtam meg. Biztos hogy egy durva satuféknél blokkolt volna, de már összetolt a lassulás mindent a csomagtartóban, én meg féltem hogy másvalami fog engedni ( na most előjött a ropogás) mert a gumik nem akartak. Összehasonlítás képen a régi már egy közepes erejű fékezésnél is tolta az orrát. Szóval királyság.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem 4 Db új alumínium felniközepet/Ebay/. Elvileg van rajta kétoldalú ragasztó, de szerintem ez kevés lesz.Az első nagyobb eső után el is fogom hagyni a bepattintot műanyagról.Van itthon maradék Pattex Palmafix építési ragasztó, vagy inkább Palmatex kellene?Vagy esetleg műgyanta, vagy epoxi ragasztó?

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Hazafelé elkapott egy jó nagy eső így volt lehetőségem tesztelni az A-s indexű "vizes " gumikat. Először a nyomvájukat jártam meg, persze csökkentett sebességgel és széles, forgalommentes úton, a régi ( Barum Polaris) már 50-60-nál úgy dobálta az orrát ilyen szituációban hogy életveszélyes volt, ennél csak inkább hallottam amikor a vízben jártam, nem ment oldalra. Aztán induláskor próbáltam megnyikkantani őket, a régi 2-ben ha rámentem a zebra felfestésére akkor 3-ben elkapart, ezt ( persze ésszel pörgetve) nem sikerült elforgatni. A harmadik tesztre voltak legkíváncsibb ugye a vészfékezésre. 40-50-es tempóról egyre erősebben fékezgettem kerestem a pontot amikor megcsúszik, nahát nem találtam meg. Biztos hogy egy durva satuféknél blokkolt volna, de már összetolt a lassulás mindent a csomagtartóban, én meg féltem hogy másvalami fog engedni ( na most előjött a ropogás) mert a gumik nem akartak. Összehasonlítás képen a régi már egy közepes erejű fékezésnél is tolta az orrát. Szóval királyság.

Szia!

Nálunk Debrecen környékén is hatalmas esőzések voltak, így én is teszteltem a Hankook gumikat, 175/65 R14. 

Kiválóan tették a dolgukat, jól tapadt, nem okozott gondot a nyomvályúban álló víz, nem csúszkált. Szóval szintén királyság! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Nemrég szert tettem egy Azev alufelni garnitúrára 7j x 15h2 ET 25. 15 ezer ft volt szinte ingyen volt gumik kukák voltak. Egy gumis ismim mondta nyáriba lehet használtat venni nyugodtan mert ott nem számít a lágyság. Na raktam is rá használt pirelli P5000- (195/50 R15) típusut alig kopottak csak olyan problémám van vele, hogy olyan a hangja mint a terepmintás guminak gondolom ez ellen nem lehet tenni semmit. Azt szeretném kideríteni milyen új normális gumikat tudnék rá rakni ami nem túl drága, de nem is gagyi. A másik baj aztmondták nekem opelesek, hogy az ET 25 pont felmegy még rá ez igaz is csak a gumi széle bukkanókba beleér a sárvédő belső perembe. Ha ezt a belső peremet levágom mert szerintem tök felesleges akkor már tényleg elfog férni?? Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Pingvin írta:

Azért én nem vágnám le azt a belső peremet onnan, nem ok nélkül került az oda.

Én sem mertem még.. De úgy tudom csak merevítés ütközés esetén, de hogyha oda belemennek vagy meg nyomják akkor már szerintem teljesen mindegy, hogy ottvan vagy nincs. Egyébként tálen megy lakatolásra a sárvédőket is javítani kell valahogy normálisan megcsináltatnám.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Időszerű lesz lassan a téligumi szett vásárlás opel astrámra. Gyári acélfelnikre szeretnék 13 colosak. És egyben egy kérdés. Nekem mondta egy gumisműhely, hogy érdemesebb megvenni a 14 colos acélfelniket és azt felgumizni, mert az sokkal jobb. Ez valóban így lenne?? Mert ha nem muszáj nem szeretnék venni másikakat, de ha sokkal jobb valóban akkor egye fene. Még azt szeretném kérdezni milyen márkát ajánlanátok gumiba. Nézegettem teszteket elég nehéz dönteni. Valamint ha tudtok székesfehérváron esetleg olyan gumisműhelyt ahol beszerzik és fel is szerelik elfogadható áron ne kíméljetek! Előre is köszönóm!! :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.