Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hi!

Nem ragaszkodnék a 13-as mérethez, csak sajna nincs mostanában keret új gumikra; másrészt az autóm nem szervós, úgyhogy nem lenne célszerű "úthengereket" tenni az autó alá :roll:

Ha ehhez lenne alufelni, akkor a mostani acélfelnikre télig összespórolnék egy téligumiszettet.

Link to comment
Megosztás:

firestone 590 ,nem csúszik fog rendesen és nem úszik a vizen ,csak a mögöttem jövők nem látnak semmit.defektre is próbálva,somogyban dombos dimbes részen,szépen megállt velem ,csak az oldalát darálta be/val.már jó ideje mehettem rajta,de kicsit hangosan szólt a zene.../úgy 40e van benne,de még él.

Link to comment
Megosztás:

firestone 590 ,nem csúszik fog rendesen és nem úszik a vizen ,csak a mögöttem jövők nem látnak semmit.defektre is próbálva,somogyban dombos dimbes részen,szépen megállt velem ,csak az oldalát darálta be/val.már jó ideje mehettem rajta,de kicsit hangosan szólt a zene.../úgy 40e van benne,de még él.

Én is ilyet néztem ki magamnak, akkor Te ajánlod...?

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nem ragaszkodnék a 13-as mérethez, csak sajna nincs mostanában keret új gumikra; másrészt az autóm nem szervós, úgyhogy nem lenne célszerű "úthengereket" tenni az autó alá :roll:

Ha ehhez lenne alufelni, akkor a mostani acélfelnikre télig összespórolnék egy téligumiszettet.

No, akkor megsúgom, h nem gáz a 195/50R15-os Dunlop Sp01, csak parkolásnál érdekes. Plusz az első nagyobb pocsolyánál, amikor felfut rá az ember, és berosál a parától, meg az első komolyabb nyomvályunál, h ez vazz de elkapja.

De ezeket az előnyei simán felülmúlják, ha módodban áll, mindenképp megéri r13-ról cserélni. Nekem bejött, a téli szett maradt a 13"-os felnin. :(

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nem ragaszkodnék a 13-as mérethez, csak sajna nincs mostanában keret új gumikra; másrészt az autóm nem szervós, úgyhogy nem lenne célszerű "úthengereket" tenni az autó alá :roll:

Ha ehhez lenne alufelni, akkor a mostani acélfelnikre télig összespórolnék egy téligumiszettet.

Az én verdám sem szervós. Véleményem szerint ez lényegtelen.

Nekem 14-esek vannak fent és semmi gáz se kanyarban, se parkolásnál :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem bevállt,a michelinnnél jobban kopik ugyan,de nemis csúszik annyira /igaz az xt elment 65e.-ret/de idáig a yoko volt acsúcs igaz az kisebb vagyonomba került,tapadt mint a disznó/m7-m1közti kanyar 150/de hamar elfogyott. a tűzkö viszont nagyon bejött a demszky cég tesztpályáin.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem minden csak megszokás kérdése. Tisztában kell lenni a papucsok adottságaival, és annak megfelelően kell gurulni.

Nekem 205/45 R16, szervó minek, és még soha nem volt semilyen gondom.

Igaz a nyomvályukat nagyon észreveszi, de ezt tudom, és ennek megfelelően vezetek, ill. tartom a kormányt, de pl. parkolásnál semilyen gondom nem volt még soha.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem tolod neki, akkor a Dunlop is elvisz 60000km-t.

És szerintem elég frankó az ár/érték aránya. 195/50R15 méretben

legutóbb 14 volt az ára/db. :lol:

most hallottam, hogy a Barumnak a H BRAVURIS gumiabroncsa nagyon jól szerepelt több teszten is. Ez igaz?

Dupla oldalfal merevítése van (parkolásnál ez jól jöhet), jól tapad, nem úszik fel, stb...

Te hogyan vélekedsz róla?

(Előre is köszi)

Link to comment
Megosztás:

Ezek a tesztek engem is érdekelnének (barum bravuris)

Most látom már 9490/db lehet kapni (185/60R14 H).

Ha tényleg jó a teszten akkor én belevágok a cserébe.

Bár valaki írta korábban, hogy barumja van és bizony tud csúszkálni.

Ja és a 2003-as adac teszten sem szerepelt jól:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...ageID=8772%230#

Vannak újabb tesztek? Netán változtattak a minőségen is barumnál?

Link to comment
Megosztás:

Ezek a tesztek engem is érdekelnének (barum bravuris)

Most látom már 9490/db lehet kapni (185/60R14 H).

Ha tényleg jó a teszten akkor én belevágok a cserébe.

Bár valaki írta korábban, hogy barumja van és bizony tud csúszkálni.

Ja és a 2003-as adac teszten sem szerepelt jól:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...ageID=8772%230#

Vannak újabb tesztek? Netán változtattak a minőségen is barumnál?

Én nem láttam egy tesztet sem, csak hallottam róla.

A Conti állítólag nagyon nincs sehol, pedig az most tök akciós egy helyen, de ha sz@r, akkor mindegy, hogy mennyibe kerül.

Ebbe a Barum-ba bizakodok én, de majd a nagyok megmondják, hogy mennyire érdemes.

Link to comment
Megosztás:

hali!

vettem most egy astra kombit, 13"-as felnikkel

a régin 14"-os volt ki lehet cserélni simán a 13-ast 14-es re??

kormánymű bírja? esetleg a sebességmérő jól mér majd ??

aki érti ezeket segítsen!

köszi!!

várj várj várj

én ugyan nem vagyok szagértő de mit szeretnél mire cserélni? mmármint milyen gumit milyenre? nem a márkája a fontos hanem a paraméterei :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.