Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Én is 14"-ost keresek már lassan 1éve. Ami az elképzelésem ugye hogy 4x100-as 6" széles hogy a 185-ös gumik rendesen álljanak rajta mert most a gyári lemezen vannak ami meg ugye 5,5". ET-t meg úgy keresek hogy 35-38-as nagyobba még nem is nagyon láttam, biztos van csak ugye azért nem jó a 49-es pl ha van ilyenbe mert a coll miatt meg kijebb kell hogy álljon.

Ami meg szimpi felni volt az meg oda vissza 200km-er ami meg megint nem éri meg pedig jó árba volt de se gumis a közelben se semmi. Ha veszel használtan akkor mindenképp pörgesd meg gumisnál mert én már szívtam meg ilyennel. Ez csak egy jótanács volt! :lol: Jahh és a középfurat 56.5 vagy nagyobb legyen és akkor központosítóval. Kisebbet ne vegyél mert esztergáltatni kell belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!

Kinéztem egy felnit a következő méretekkel F Astrára (ferdehátú):

Felni:7x16" 4x100 ET 38 KF

Gumi: 195/45 R16

A kérdésem pedig az hogy hátul elfér -e a sárvédő peremétől, vagy neccesen közel van?

Szia!

Nagyon necces lesz szerintem.

Nekem a kocsin 7x15 ET38 van, 195/60-as gumikkal és le kellett szedetni a sárvédő peremekből hátul, mert néha-néha horzsolta a gumi oldalát...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!

Kinéztem egy felnit a következő méretekkel F Astrára (ferdehátú):

Felni:7x16" 4x100 ET 38 KF

Gumi: 195/45 R16

A kérdésem pedig az hogy hátul elfér -e a sárvédő peremétől, vagy neccesen közel van?

Szia!

Nekem 195/50 R15-ös gumik vannak fent ET40-es 6,5"os felnin. Ez átszámolva a Te méretednek felel meg. Szerintem elfog férni. Nekem elég nagy a hely a kerék és a sárvédő közt, még megpakolva is. És nem ér bele semmibe.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon necces lesz szerintem.

Nekem a kocsin 7x15 ET38 van, 195/60-as gumikkal és le kellett szedetni a sárvédő peremekből hátul, mert néha-néha horzsolta a gumi oldalát...

Szia köszönöm válaszod!

Érdekes, mert egy felnis oldalon kimondottan F astrára kerestem 16" felnit, és csak ilyen méreteket dobott ET38 :S Sőt még az ajánlott gumiméretet is egyből kidobta rá hogy 195/45

Ki vagyok bukva mert már kinéztem egy jó felnit, és hátkiderül hogy kurvára nem jó 100 % ban

Link to comment
Megosztás:

Szia köszönöm válaszod!

Érdekes, mert egy felnis oldalon kimondottan F astrára kerestem 16" felnit, és csak ilyen méreteket dobott ET38 :S Sőt még az ajánlott gumiméretet is egyből kidobta rá hogy 195/45

Ki vagyok bukva mert már kinéztem egy jó felnit, és hátkiderül hogy kurvára nem jó 100 % ban

Halihó, még ne keseredj el mert jó lehet az attól, hogy valakinek beleér. :lol: Nekem 7.25" széles a felnim és nem karcolta a peremet de az ujjam már nem fért be. :lol: 15" az átmérője és 35 az ET-je, szóval próbáld alá és ha befér a kezed a kerék és a sárvédő perem közé, akkor ne parázz nem fog beleérni. :D

Link to comment
Megosztás:

Halihó, még ne keseredj el mert jó lehet az attól, hogy valakinek beleér. :D Nekem 7.25" széles a felnim és nem karcolta a peremet de az ujjam már nem fért be. :lol: 15" az átmérője és 35 az ET-je, szóval próbáld alá és ha befér a kezed a kerék és a sárvédő perem közé, akkor ne parázz nem fog beleérni. :D

Oké, köszi a bátorítást , de neked is 195 ös gumid van a felnin? :lol:

Hát az a baj hogy ahhoz meg kéne vennem hogy felpróbáljam, meg gumit venni rá...és ez most így nem jön össze. Azért is akarok biztosra menni...mert addig nem veszem meg

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi a bátorítást , de neked is 195 ös gumid van a felnin? :lol:

Hát az a baj hogy ahhoz meg kéne vennem hogy felpróbáljam, meg gumit venni rá...és ez most így nem jön össze. Azért is akarok biztosra menni...mert addig nem veszem meg

Nem biztos, hogy neked is gondod lesz vele...volt akinek a nagyobb kerékkel sem volt gondja...

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi a bátorítást , de neked is 195 ös gumid van a felnin? :lol:

Hát az a baj hogy ahhoz meg kéne vennem hogy felpróbáljam, meg gumit venni rá...és ez most így nem jön össze. Azért is akarok biztosra menni...mert addig nem veszem meg

Jaja 195/50es gumim van. Még épp elfér hátul, de csak ültetőrugóval volt feltűnő, hogy mennyire közel van a felni pereme a sárvédőívhez, mert akkor majdnem egy vonalban volt ha hátra beültek 3-an :lol:

http://www.kepfeltoltes.hu/110905/2011-04-...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam, hogy nekem az lehet a baj hátul, hogy alapból széles a fékdob. A híd gondolom mindegyiken egyforma.Ezért nekem a kerékfelfogatás pár milliméterrel kintebb esik. Lehet, hogy ezért van a surmálási különbség két autó között.Mert van akinek az ugyanilyen felni simán befér, van akinek surmál a gumi...

Az astra F gyári felnik is két ET számmal készültek: ET46 és ET49...

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam, hogy nekem az lehet a baj hátul, hogy alapból széles a fékdob. A híd gondolom mindegyiken egyforma.Ezért nekem a kerékfelfogatás pár milliméterrel kintebb esik. Lehet, hogy ezért van a surmálási különbség két autó között.Mert van akinek az ugyanilyen felni simán befér, van akinek surmál a gumi...

Az astra F gyári felnik is két ET számmal készültek: ET46 és ET49...

A különböző dobokhoz más-más alsó lemez jár.

Szerintem nincs kijjebb, mert az agyat a hídra fogatod, nem a dob lemezéhez.

Link to comment
Megosztás:

Idén tavasszal nem vettem le a téli kerekeimet, mert már 6 évesek és még sok volt rajtuk a minta. Konkrétan 5,5 mm, amit a nyáron el akartam fogyasztani, hogy télre vehessek újakat.

Sikerült! Mostanra már csak 3,5 mm minta maradt! :lol:

Én meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy a cégesen egész évben téli gumi van, és tudom mennyire csúszkál vele, pölö körforgóban kicsit odaépek, és már tolja is az orrát. Ezért a most 4.5-5-milis téli gumikat valszeg utoljára fogom használni, aztán kidobom őket vagy megkapja valaki játszani. Aztán ha a következő télre nem lesz pénzem gumira hát nem megyek a kocsival. Nekem nem munkeszköz, megtehetem.

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy a cégesen egész évben téli gumi van, és tudom mennyire csúszkál vele, pölö körforgóban kicsit odaépek, és már tolja is az orrát. Ezért a most 4.5-5-milis téli gumikat valszeg utoljára fogom használni, aztán kidobom őket vagy megkapja valaki játszani. Aztán ha a következő télre nem lesz pénzem gumira hát nem megyek a kocsival. Nekem nem munkeszköz, megtehetem.

Nekem a nyárik is 2-3 mm-esek... és ráadásul C-s gumik, aminek ha jól tudom 5mm az alja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy a cégesen egész évben téli gumi van, és tudom mennyire csúszkál vele, pölö körforgóban kicsit odaépek, és már tolja is az orrát. Ezért a most 4.5-5-milis téli gumikat valszeg utoljára fogom használni, aztán kidobom őket vagy megkapja valaki játszani. Aztán ha a következő télre nem lesz pénzem gumira hát nem megyek a kocsival. Nekem nem munkeszköz, megtehetem.

Bizony tolja az elejét az enyém is! Meg azért is mert a télim 10 mm-el keskenyebb.... Viszont jobb a fogyasztásom vele! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.