Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

na a centírozás megoldotta a rászkódást :-D csak az az érdekes, hogy 20g-k voltak a felnikbe, így már csak arra tudok gondolni, hogy sz..rok a gumik, pedig tavaly vettem rá. De hallotam már olyat, hogy nyúlik a gumi és mindíg utána kell centírozni, amilyen szerencsém van kifogtam egy ilyet (kleber, dynaxer hp3) valamit esetleg tudtok ezekről a gumikról? :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...kis segitsegre lenne szuksegem, vagyis infora...kerekcseren mentem at de sehol nemtalalom a matricat az auton a guminyomassal kapcsolatban...szoval aki tudja legyenszives kisegiteni...175\70 r13 -as gumik....es meg eggy valami erdekelne,eddig sosem volt mas,mindig csak gyari felni az auton...a kerdesem az lenne,hogy mekkora es milyen szeles kerekeket tehetek igy fel atalakitas nelkul, marmint az auton nem akarok semmit cserelni egyelore csak kereket

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...kis segitsegre lenne szuksegem, vagyis infora...kerekcseren mentem at de sehol nemtalalom a matricat az auton a guminyomassal kapcsolatban...szoval aki tudja legyenszives kisegiteni...175\70 r13 -as gumik....es meg eggy valami erdekelne,eddig sosem volt mas,mindig csak gyari felni az auton...a kerdesem az lenne,hogy mekkora es milyen szeles kerekeket tehetek igy fel atalakitas nelkul, marmint az auton nem akarok semmit cserelni egyelore csak kereket

Szia,

A gumi nyomásra egy elég érdekes táblázat van gyárilag, ami terheléstől, kasznitól függ. Véleményem szerint ha 2,1-2,3 bar-ra állítod be, akkor nem lesz gond vele.

Guminál a lényeg, hogy váltóméret legyen, így nem fog csalni a kilóméterórád. Ezt megtalálod bármelyik gumit áruló honlapon, de ha jól rémlik a Tiéd váltómérete 185/60R14 illetve 195/50R15. Fontos még a felni szélessége és az ún. ET szám, ami lényegében azt adja meg, hogy "mennyire lóg ki a kasztniból". Nekem az R15-ös felni ETZ49-es és 6 coll széles (6Jx15 ET49). Ennél nagyobb ET szám szerintem már beleés belül a dobba. Ha jól emlékszem aminimális ET szám ami "peremezés" nélkül még felmegy az autó alá, az ET35 (de ahogy írtam ez összefügg a felni szélességével).

Van neten ET kalkulátor, ahol megadva a jelenlegi és az új felni adatait megadja, hogy kb mennyivel lesz a széle beljebb illetve kijjebb... Ezután méricskélve megmérhető, hogy aláfér-e.

Egy példa erre:

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/etkalkulator

Remélme érthető voltam így este tájékán, kérdés van csak bátran! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

A gumi nyomásra egy elég érdekes táblázat van gyárilag, ami terheléstől, kasznitól függ. Véleményem szerint ha 2,1-2,3 bar-ra állítod be, akkor nem lesz gond vele.

Guminál a lényeg, hogy váltóméret legyen, így nem fog csalni a kilóméterórád. Ezt megtalálod bármelyik gumit áruló honlapon, de ha jól rémlik a Tiéd váltómérete 185/60R14 illetve 195/50R15. Fontos még a felni szélessége és az ún. ET szám, ami lényegében azt adja meg, hogy "mennyire lóg ki a kasztniból". Nekem az R15-ös felni ETZ49-es és 6 coll széles (6Jx15 ET49). Ennél nagyobb ET szám szerintem már beleés belül a dobba. Ha jól emlékszem aminimális ET szám ami "peremezés" nélkül még felmegy az autó alá, az ET35 (de ahogy írtam ez összefügg a felni szélességével).

Van neten ET kalkulátor, ahol megadva a jelenlegi és az új felni adatait megadja, hogy kb mennyivel lesz a széle beljebb illetve kijjebb... Ezután méricskélve megmérhető, hogy aláfér-e.

Egy példa erre:

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/etkalkulator

Remélme érthető voltam így este tájékán, kérdés van csak bátran! ;)

Koszonom a gyors valaszt, google segitsegevel kerestem de semmi konkretat nem talaltam viszont azt igen,hogy ha alacsony a nyomas tobbet fogyaszt es most keszulok haza nemetbol, ugyhogy 2000 km-nel szamit a fogyasztas, de szervizbe ugyse tudnam megertetni mit akarok meg az eurokat se dobaljak utannam, ugyhogy megeggyszer koszi...a nagyobb kerekekre meg raerek csak kivancsi voltam de azert feljegyeztem, hogy ha majd eljutok odaig tudjak mibol kiindulni...a km oram meg igy is annyira hazudos, hogy nem zavartatom magam miatta 50-nel mutat 60-at, 100-nal 115 korulit es 130-nal meg 150-et, navigacio szerint 168- al mentem es az oram 190-nel jart szoval kiigazodni rajta igysem lehet, ugyhogy annak nem art

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Engem pedig az érdekelne, hogy elfér-e a 195/60 R15-ös gumi az F Astra Caravan alatt? 40-es ET-jű alufelnivel.

Annyit tudok, hogy a 195/50-es még megpakolva sem ér bele semmibe...

A /60 az az oldalfal magasságát határozza meg... El el fog férni, de marha nagy lesz a kerék, és ezért a gyorsuláson már érezhetően rosszabbul teljesít.

Link to comment
Megosztás:

A /60 az az oldalfal magasságát határozza meg... El el fog férni, de marha nagy lesz a kerék, és ezért a gyorsuláson már érezhetően rosszabbul teljesít.

Tudom mit jelent a /60... a 195 mm futófelület 60%-át.

Haveromnak a Vectráján 195/65 R15-ös gumi van, de annak az a szabványos mérete a német forgalmi szerint. Viszont az már tényleg hatalmas lenne. Ezért kérdeztem, hogy elfér-e, hátha volt már valakinek /60-as.

Link to comment
Megosztás:

Tudom mit jelent a /60... a 195 mm futófelület 60%-át.

Haveromnak a Vectráján 195/65 R15-ös gumi van, de annak az a szabványos mérete a német forgalmi szerint. Viszont az már tényleg hatalmas lenne. Ezért kérdeztem, hogy elfér-e, hátha volt már valakinek /60-as.

Et40-en elfér. Nekem olyan 30 körültől kezdett beleérni. http://p.coldline.hu/2014/04/29/1443722-20140429-gtr4FJ.jpg
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.