Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

És akkor most mi is a gond??? :roll: ...hiszen ez teljesen jó! Nem??

Eztet én sem értem... Teljesen jó ez a fogyasztás. Egyébként hasonló körülmények között szerintem másoknak sincs sokkal nagyobb fogyija. Kemény városi dugóban ez persze feljebb megy, de ha nincs dugó, és ennyire tojás van a láb alatt, sztem a többségnek hasonló fogyi jön ki.

Link to comment
Megosztás:

Mert melyik volt a rossz akkor?? Mert én olyant se nagyon olvastam.... :roll:

Hát ezaz!? Különböző vezetési stílus, különböző fogyasztások. Komolyan, azért honnan jönne ki az a 90 LE, ha nem energiából. SZVSZ, ha úgy mész vele, mint egy hagyományos 1.4 nem eszik sokat, de ha duhajkotsz a lőerőkkel, valamit valamiért, nem?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.8 és épp most téptem 40lityivel 560km-t (7.1). Budapest-Wien és vissza, stabil 130al tempomattal, nagyjából és meg plusz város.Lődörgés bécsben meg kijutás pestről.

Egyébként városban 10et cupákol. Országúton meg 6,3-at.

Most tudtam csak igazán próbára tenni a tempomatot a vasárnapi laza forgalom miatt. EGY ISTEN A CUCC! Tök mindegy, hogy emelkedő vagy lejtő, amire belövöd azon áll a km óra mérnöki pontossággal és ahogy érzed a motoron a változást a vezérlés miatt az emelkedőn, meg a lejtőn az nem mindennapi.

Az M0-on állat volt 80-ra belőni, így tuti nem kapsz fotót. A sok majom, meg össze vissza melletted. Hihetetlen és érthetetlen számomra, hogy 80-as táblánál minek kell legalább 130-al tépni! Volt aki csak szimpán a sor elejére tépett, hogy Ő legyen a king, azán meg beállt 80-ra. TAPS!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.8 és épp most téptem 40lityivel 560km-t (7.1). Budapest-Wien és vissza, stabil 130al tempomattal, nagyjából és meg plusz város.Lődörgés bécsben meg kijutás pestről.

Egyébként városban 10et cupákol. Országúton meg 6,3-at.

Na véééégre valaki, akinek nem csak termeli a benzint a kocsija, hanem eszi is!!! :( :wink:

Link to comment
Megosztás:

Elfelejtettem, hogy ebben volt klímás rész is, meg kb 50km nyitott tető 130-al baseball sapiban! És nem fújta le a szél, meg menet közben még beszélgettem is a párommal.

Ja. Egyszer egy laza 200 is becsusszant próbaképp, mert azt még nem próbáltam. Mit is mondjak, nyeste mint régen a mantám. Mondjuk a manta 220 fölött is nyeste lazán. Hiába a ccm az lényeges!

Link to comment
Megosztás:

Na véééégre valaki, akinek nem csak termeli a benzint a kocsija, hanem eszi is!!! :( :wink:

Hát tudod,a haladáshoz kell anyag,szalonna,benzin,gázolaj.....!

Érdekes dolog mikor egy nagy márka/nagy motoros/ tulajával beszélgettem,és ő 6l körüli fogyit valott be!140-150 temponál!Na most a volt szomszédom pár hónap múlva ua.kocsit vett és neki más adatok jöttek ki alapból.Szerintem a fizikát nehéz becsapni,az én"caravánom" is biztos elmenne 5literrel csak olyan lassan még nem mentem vele hosszasan./nem is igen tudnék!! :lol: / Igy meg vagyok elégedve a fogyasztásával. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elfelejtettem, hogy ebben volt klímás rész is, meg kb 50km nyitott tető 130-al baseball sapiban! És nem fújta le a szél, meg menet közben még beszélgettem is a párommal.

Ja. Egyszer egy laza 200 is becsusszant próbaképp, mert azt még nem próbáltam. Mit is mondjak, nyeste mint régen a mantám. Mondjuk a manta 220 fölött is nyeste lazán. Hiába a ccm az lényeges!

Hidd el nekem nyesi ez is 220 felett.csak akkor jóval többet fogyaszt de akkor már az másodlagos.
Link to comment
Megosztás:

Hi Coupe!

Neked is kb. ilyen adatok jönnek ki?

Voltak elöttem és nem tudtam tovább nyomni, de a könyv szerint 210 a max.

Akkor nem tilt véletlenül a computer?

A mantám iker weber karburátoros volt és leakadt az óra 220-nál, mert addig mutatott, de még elég sok volt pedálban is és fordulatba is.

Nem tiltott le, mert nem volt computer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most már én is leírom az autóval kapcsolatos fogyasztási tapasztalataimat:

Motor: 1.2 16V

Eddig megtett km: 6.500 (1 év)

Legmagasabb fogyasztási adat:7,7 l (télen 90% város)

Legalacsonyabb fogy. adat: 6,6 l (sok klíma, 50% autópálya 50% országút)

Átlag fogyasztás: 7,25 l (átlagban kevés klíma használat, sok városi közlekedés)

Az eddigi tapasztalatok alapján meg vagyok elégedve a gép fogyasztásával. A fórumozók leírásai alapján számítok még egy kb. 5-6%-os fogyasztás csökkenésre, ami a teljes bejáródás (10-12.000 km után) következménye. Ha nem jön be, akkor sem leszek elkeseredve, de azért titkon reménykedem. :(

Egyébként érezhetően jobban megy (főleg gyorsulás szempontjából), mint az mostanival teljesen megegyező teljesítményű, de 1.4-es 8 szelepes motorral rendelkező előző gépem. Márkát nem írok, mert az nagyon off lenne. Az átlagfogyasztása klíma nélkül kb. 0,5 literrel volt kevesebb, mint az Opelé.

Hát egyenlőre ennyi. Egy év múlva újra megírom a tapasztalataimat, addigra talán beáll némi változás.

Üdv. mindenkinek: Sanyo

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Először az előző autómról. Opel Astra G Viva 1,2, 75LE, alap, 3 ajtó stb.

2003 decemberében vásároltam és idén áprilisban adtam el kb. 23.000 km-rel. Átlagfogyszatásom 6,5-7 literre jött ki úgy, hogy szerettem néha nyomni a gázpedált. Nagyon meg voltam elégedve vele, mert nem sok különbséget lehet észrevenni az 1,2 és az egyel nagyobb 1,4 között. Magas fordulaton nagyon ment a gép, családi autónak tökéletes. Nem igaz az, hogy öreg bácsikáknak, nyugdíjasoknak való, mert ha kellett ment is.

Most egy 5 ajtós Classic2-öt vettem 1,4-es Twinport mocival. Ennek a fogysztása dettó ugyanaz mint az 1,2-esé volt, aminek nagyon örülök. Ezt a fogyasztást klímával, tempós közlekedéssel tartja!

Havonta átlagban 400km városi és 800km országuti távot megyek.

Nagyon jól fogyaszt ez az új motor, bár a teljesítménykülönbség a kisebb és e között nem számottevő, de azért picit érezhető.

Link to comment
Megosztás:

én a hétvégén kocsikáztam egyet Németországba.

2 nap alatt beletekertem 2.600 km-t az Astrába.

Fogyasztás: a legjobb: 6,0 a legrosszabb: 7,0 L/100 km.

amit tudni kell: 4 személlyel, félig tele csomagtartóval mentünk, nappal klimáztunk, mert k.meleg volt az autóban.

autópályán 130-160 között, ebből ausztria 130, németország meg padlón, mert előzni másképp nem lehet, mert ugy mennek mint az állat. :(

olajfogyasztás: 0 deci gyári opelolajból.... méghogy szar az opelolaj....

Link to comment
Megosztás:

Rekordot döntöttem :( :lol: :lol: (legalábbis a sajátomat biztosan).

Budapest - Sárvár - Köszeg - Sümeg - Győr - Budapest útvonal. Odafelé Székefehérvárig autópálya, a többi sima országút. Ebből kb. 75% klímázva, mindenhol betartva a sebességhatárok. Fogyasztás 6,06 L/100km :lol: :lol: :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.