Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Ezt

nem igazán értem?! Ez olyan régi trabis beidegződés lehet.

Lehet. Volt Trabim. :omg:

Attól függetlenül nem érdemes túlságosan kifogyasztani a tankot, mert ha levegőt szív (pl. emelkedőn v. lejtőn való megállásnál), akkor igen nehezen indul el. Ez G Astrás tapasztalat ,nem Trabantos.

Link to comment
Megosztás:

Vácon, 418Ft pillanatnyilag. Göd nincs olyan messze.

Azt én is láttam kiírva. Lehet én vagyok vak, de a kútra begurulva a kútoszlopoknál nem láttam :D Ott csak sima 95, maxxmotion 95, diesel és maxxmotion diesel van. Ráadásul a kútoszlopoknál a a kis ártáblán a 100ashoz már 0ft kitéve. Nekem ott mondták, hogy nem is árulják :o

Link to comment
Megosztás:

Azt én is láttam kiírva. Lehet én vagyok vak, de a kútra begurulva a kútoszlopoknál nem láttam :D Ott csak sima 95, maxxmotion 95, diesel és maxxmotion diesel van. Ráadásul a kútoszlopoknál a a kis ártáblán a 100ashoz már 0ft kitéve. Nekem ott mondták, hogy nem is árulják :o

Most vasárnap délután ott tankoltam. Ez egy félreeső kútfő a telek épülettel átellenes sarkán, a telekhatár főúttal kapcsolatos részén. Jobban nem tudom elmagyarázni. Kizárt, hogy vasárnap óta megszünt...
Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Most vasárnap délután ott tankoltam. Ez egy félreeső kútfő a telek épülettel átellenes sarkán, a telekhatár főúttal kapcsolatos részén. Jobban nem tudom elmagyarázni. Kizárt, hogy vasárnap óta megszünt...

Köszi, megtaláltam. Mostmár tuti el kell mennem a szemészetre :D De akor a kutas is nagyon toppon lehetett, vagy csak nem értette mit keresek.

Link to comment
Megosztás:

Ez valszeg elő is fordul. Velem konkrétan két LUK kútnál fordult elő (Érd-Diósd határán, ill. Budakeszin, ami az Auchanhoz közelebb van), hogy 98-t tankolva, sárgalámpázott és ledadogott az autóm. Konkrétan ilyen akkor fordult elő, ha a benzinhez kb. 8-10% etanolt öntök. (A szoftver módosítása óta nem bírja az etanolt, részterhelésen túl szegény lesz neki a keverék...) Nem állítom, hogy ezeknél a kutaknál etanollal húzzák fel a 98-t, de azért kicsit gyanús a hasonlóság... :huh:

Sőt az etanol-benzin-víz az terner elegy. Három komponens adott arányban tökéletesen elkeveredik. Nagyjából 4-5% víz tökéletesen eltűnik benne. Tehát ha kikevertük az E15 elegyünket ,akkor nyugodtan belerakhatjuk a slagot és a 10köbös tartályba engedhetünk fél köbméter vizet. Na az lesz a tiszta haszon. :D

Otthon üvegbe kipróbáltam már ezt a terner elegyet és hogy ne vesszen kárba beleöntöttem a fűnyíróba,ami zokszó nélkül megette.

Link to comment
Megosztás:

Sőt az etanol-benzin-víz az terner elegy. Három komponens adott arányban tökéletesen elkeveredik. Nagyjából 4-5% víz tökéletesen eltűnik benne. Tehát ha kikevertük az E15 elegyünket ,akkor nyugodtan belerakhatjuk a slagot és a 10köbös tartályba engedhetünk fél köbméter vizet. Na az lesz a tiszta haszon. :D

Otthon üvegbe kipróbáltam már ezt a terner elegyet és hogy ne vesszen kárba beleöntöttem a fűnyíróba,ami zokszó nélkül megette.

:D like :D

Link to comment
Megosztás:

Sőt az etanol-benzin-víz az terner elegy. Három komponens adott arányban tökéletesen elkeveredik. Nagyjából 4-5% víz tökéletesen eltűnik benne. Tehát ha kikevertük az E15 elegyünket ,akkor nyugodtan belerakhatjuk a slagot és a 10köbös tartályba engedhetünk fél köbméter vizet. Na az lesz a tiszta haszon. :D

Otthon üvegbe kipróbáltam már ezt a terner elegyet és hogy ne vesszen kárba beleöntöttem a fűnyíróba,ami zokszó nélkül megette.

Ezen már én is gondolkodtam, a vízbefecskendezés egy lehetséges alternatívájaként, de aztán letettem róla... Nem tudja valaki, az E85Power kit képes az előgyújtást szabályozni?

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

a "Gépkocsi üzembentartási táblarendszer"-ben is szereplő, meg egyébként is, miként is kell számolni az üzemanyag jelző százalékokat?

hol lesz 5 - 10 %?

nagyobb vonalak a 25-50-75-100% azt értem

majd az első kettő?

5% majd 10% majd jön a 25% és nincs 0?

vagy 0-5-25-50-75-100?

a1_2013_11_19_8heksg52d6.jpg

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

a "Gépkocsi üzembentartási táblarendszer"-ben is szereplő, meg egyébként is, miként is kell számolni az üzemanyag jelző százalékokat?

hol lesz 5 - 10 %?

nagyobb vonalak a 25-50-75-100% azt értem

majd az első kettő?

5% majd 10% majd jön a 25% és nincs 0?

vagy 0-5-25-50-75-100?

Ha világít akkor kevés benne a benzin, ha villog akkor nagyon kevés.... Én még a villogásig sosem engedtem el... De amikor világított akkor mindig mentem tankolni, de inkább 1/4-nél. Most mindig 3/4 felett van. :D

Szerintem ne centizgetsd, mert több lesz a kár, mint a haszon. Amúgy a mutató nem pontos, úgyhogy a %-os megközelítésnek nem látom sok értelmét.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szevasztok

a "Gépkocsi üzembentartási táblarendszer"-ben is szereplő, meg egyébként is, miként is kell számolni az üzemanyag jelző százalékokat?

hol lesz 5 - 10 %?

nagyobb vonalak a 25-50-75-100% azt értem

majd az első kettő?

5% majd 10% majd jön a 25% és nincs 0?

vagy 0-5-25-50-75-100?

a1_2013_11_19_8heksg52d6.jpg

Nem líneáris, ezért nem is pontos, mivel a tank nem szimmetrikus. Csak közelítő értékeket mutat. Ha világít, akkor tankolj. ne centizgesd. Nekem is csak néha megy le odáig, hogy elkezdjen világítani, villogni még ritkábban szokott. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szevasztok

a "Gépkocsi üzembentartási táblarendszer"-ben is szereplő, meg egyébként is, miként is kell számolni az üzemanyag jelző százalékokat?

hol lesz 5 - 10 %?

nagyobb vonalak a 25-50-75-100% azt értem

majd az első kettő?

5% majd 10% majd jön a 25% és nincs 0?

vagy 0-5-25-50-75-100?

Villogóval mentem már 30 km-t, de volt hátul a kannában benya. :)

De volt amikor elkezdett villogni, mentem a kútra és tankoltam 49,5 l-t.

Tehát nem érdemes kicentizni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

köszi srácok

spritmonitor-ban tud valaki segíteni hogyan töltsem ki? olvastam valahol hogy legelőször semmi mást nem kell beírni csak a km állást

aztán? főleg az odometer, trip odometert nem értem

tankolaskor kitöltöm amit kell, árat, litert, milyen stílus stb... majd az aktuális km-t? és akkor minek az utazási? trip... nem tudja kiszámolni?

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_mcglhj265o.jpg

szerk:

látom a tripet ő tölti ki, de akkor először kell valami olyat csinálni amit fentebb irtam hogy csak km állást irok semmi mást?

na de akkor a következő bejegyzésnél mi lesz? tankolás és ugyanaz a km állás?

szerk2: kicsit sokallja a km állásomat :P

"'282210' must be between '0' and '30000'"

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_vau218yjkh.jpg

szerk3: kitöröltem a trip sort és rögzíteni tudtam, majd tankoláskor meglássuk mennyit fogyaszt

és amit nem értek, honnan tudja hogy kifogyott, elfogyott e amit korábban beletankoltam? lehet félig tele és rátankolok aztán majdnem kifogyasztom majd tankolás majd teli, majd alig ment le megint tankolok....

Link to comment
Megosztás:

Villogóval mentem már 30 km-t, de volt hátul a kannában benya. :)

De volt amikor elkezdett villogni, mentem a kútra és tankoltam 49,5 l-t.

Tehát nem érdemes kicentizni.

Egyetértek, amikor villog már erősen a tank aljáról szív benzint, meg még ki tudja mit, nem is húz nekem olyankor rendesen.

Világít : 7-8 liter, villog : 3-4 liter.

Link to comment
Megosztás:

köszi srácok

spritmonitor-ban tud valaki segíteni hogyan töltsem ki? olvastam valahol hogy legelőször semmi mást nem kell beírni csak a km állást

aztán? főleg az odometer, trip odometert nem értem

tankolaskor kitöltöm amit kell, árat, litert, milyen stílus stb... majd az aktuális km-t? és akkor minek az utazási? trip... nem tudja kiszámolni?

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_mcglhj265o.jpg

szerk:

látom a tripet ő tölti ki, de akkor először kell valami olyat csinálni amit fentebb irtam hogy csak km állást irok semmi mást?

na de akkor a következő bejegyzésnél mi lesz? tankolás és ugyanaz a km állás?

szerk2: kicsit sokallja a km állásomat :P

"'282210' must be between '0' and '30000'"

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_vau218yjkh.jpg

szerk3: kitöröltem a trip sort és rögzíteni tudtam, majd tankoláskor meglássuk mennyit fogyaszt

és amit nem értek, honnan tudja hogy kifogyott, elfogyott e amit korábban beletankoltam? lehet félig tele és rátankolok aztán majdnem kifogyasztom majd tankolás majd teli, majd alig ment le megint tankolok....

Az odometer az az össz kilóméterszámláló állása. A trip odometer az a km, amit egy tankkal mész. Ezt csak akkor tudja számolni, ha már min. 2 tankolás fel van víve. Mert akkor számolja a különbséget az odometerbe beírt értékek között és akkor tölti ki automatikusan a trip odometert.

A 2. képeden azért írja automatikusan be a 282210-et mert előtte nem volt még semmi felvéve, ezért 0nak veszi. De átírod kézzel hogy mentél teszem azt 680km-t a tripbe és máris jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Oké, de akkor miért indul be piszok nehezen meg alig megy amikor alig van benne benzin.(villogás - 10km)

Többször is volt ilyen.

Azt nem tudom, de pl. a benzin tetején is úszhat valami kevésbé gyúlékony kicsapódás, amit így viszont beszív a pumpa. Bár nem tudom, mi lehet ez, de elképzelhető. Na meg amikor már nagyon kevés van, akkor pl. levegőt is kaphat a pumpa, így nem tudja tartani a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap vizsgázott az autó, ráadásul első magyarországi forgalombahelyezés volt, úgyhogy a vizsgára a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál került sor. Az autó trélerrel lett a helyszínre szállítva és már a trélerről történő leszedéskor villogott az üzemanyagszintjelző ikon. Egy kicsit paráztam, főleg, hogy üzemmelegre is kellett melegítenem a dízelmotort a környezetvédelmi vizsgálathoz, de szerencsére kitartott a gázolaj. Ráadásul többször is a leszabályozásig (4380 fordulat/perc) nyomta a gázpedált a vizsgáztató, rossz volt hallgatni... Kíváncsi vagyok mennyi lehetett a pillanatnyi fogyasztása akkor. :)

Link to comment
Megosztás:

köszi srácok

spritmonitor-ban tud valaki segíteni hogyan töltsem ki? olvastam valahol hogy legelőször semmi mást nem kell beírni csak a km állást

aztán? főleg az odometer, trip odometert nem értem

tankolaskor kitöltöm amit kell, árat, litert, milyen stílus stb... majd az aktuális km-t? és akkor minek az utazási? trip... nem tudja kiszámolni?

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_mcglhj265o.jpg

szerk:

látom a tripet ő tölti ki, de akkor először kell valami olyat csinálni amit fentebb irtam hogy csak km állást irok semmi mást?

na de akkor a következő bejegyzésnél mi lesz? tankolás és ugyanaz a km állás?

szerk2: kicsit sokallja a km állásomat :P

"'282210' must be between '0' and '30000'"

http://www.kephost.com/images4/2013/11/20/a1_2013_11_20_vau218yjkh.jpg

szerk3: kitöröltem a trip sort és rögzíteni tudtam, majd tankoláskor meglássuk mennyit fogyaszt

és amit nem értek, honnan tudja hogy kifogyott, elfogyott e amit korábban beletankoltam? lehet félig tele és rátankolok aztán majdnem kifogyasztom majd tankolás majd teli, majd alig ment le megint tankolok....

A tankolásokat csak tankoláskor kell kitölteni. 1. tankoláskor tele kell tankolni, és ki kell választani a 'Type'-nál, hogy 'First fueling'-et (első tankolás), és akkor nincs gond a kilométerekkel. Később, ha nem tankolod tele, akkor válaszd a 'Partly full'-t (részleges tankolás), ha tele tankolod, akkor pedig a "Full"-t. Amíg nem mondod meg neki, hogy mennyi anyag van a tankban (nem tudhatod amíg nincs tele, és nem is mondhatod meg neki :icon1:), addig nem fogja tudni. Viszont ha egyszer tele tankolod, akkor onnantól már követi a fogyasztást, azonban csak a következő teli tanknál lesz meg a következő pontos fogyasztás érték.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

világított, bár meglepő módon rövid ideig, majd villogni kezdett, mindez 30 km-en belül, mutató szerint első kéť piros csík között de inkabb már az első, majd TELItankolás (közel 31 évem alatt az első :D ) és belement 47.44 liter ;)

átlagomat meg én 5.9 - 6.6 nak számolom

Link to comment
Megosztás:

világított, bár meglepő módon rövid ideig, majd villogni kezdett, mindez 30 km-en belül, mutató szerint első kéť piros csík között de inkabb már az első, majd TELItankolás (közel 31 évem alatt az első :D ) és belement 47.44 liter ;)

átlagomat meg én 5.9 - 6.6 nak számolom

Valamit rosszul írhattál be, mert két első tankolásod van (az elsőt ki kellene törölni), illetve első tankolásnak azt kellene beírni, amikor tele tankoltad, úgy lesz pontos a mérés. Azt sem értem, hogy jött ki 5.9-6.6 fogyasztás, ha 395 kilométert mentél, és több mint 47 litert tankoltál.

Még valami. A Price sorban az EUR-t állítsd át HUF-ra. Mondjuk még abban is soknak tűnik, nem hogy euróban. Milyen gázolajat tankolsz literenként 486 euróért? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valamit rosszul írhattál be, mert két első tankolásod van (az elsőt ki kellene törölni), illetve első tankolásnak azt kellene beírni, amikor tele tankoltad, úgy lesz pontos a mérés. Azt sem értem, hogy jött ki 5.9-6.6 fogyasztás, ha 395 kilométert mentél, és több mint 47 litert tankoltál.

Még valami. A Price sorban az EUR-t állítsd át HUF-ra. Mondjuk még abban is soknak tűnik, nem hogy euróban. Milyen gázolajat tankolsz literenként 486 euróért? :D

:D

tankoltam 23 litert egy hónapja és 395 km-t mentem vele mire megint kb ott van a mutató

é most nyomattam tele és 47 liter ment bele és most fogyasztok

nem értem miért a 47el számolta a 395öt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.