Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt, ls nincs időm minden bejegyzést végigolvasni. A napokban vettünk egy 1.6 16v opel astrát, comfort felszereltséggel, automata váltóval, ekotec motorral. Van valakinek tapasztalata mennyit eszik a kicsike?

Amennyire nyomod neki. Valamint az sem mindegy, hol használod, vagy milyen arányú a város/országút/autópálya...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, ls nincs időm minden bejegyzést végigolvasni. A napokban vettünk egy 1.6 16v opel astrát, comfort felszereltséggel, automata váltóval, ekotec motorral. Van valakinek tapasztalata mennyit eszik a kicsike?

Szia. Nekem Z18XE és automata 8.3 - 8.6 között mozog az átlag elég sok város van benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy 2003-mas 1.4 Classic II -nek (4 ajtós) mennyi kb. a vegyes fogyasztása? Ingázó autónak venném (napi 120-130km) így elég fontos szempont a fogyasztás.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia! 2003-as nem classic. A motor miatt fontos.

Tehat Z14XE-rol van szo.

Nekem vegyesben 6.4.

Varosban 7-10l.

Autopalyan min. 8l.

Orszagut 90-nel 5.8-6.1.

70-80-al 6 liter alatt.

Erossen lab, korulmeny es allapot fuggo.

De a gyari adatokat siman hozza.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! 2003-as nem classic. A motor miatt fontos.

Tehat Z14XE-rol van szo.

Nekem vegyesben 6.4.

Varosban 7-10l.

Autopalyan min. 8l.

Orszagut 90-nel 5.8-6.1.

70-80-al 6 liter alatt.

Erossen lab, korulmeny es allapot fuggo.

De a gyari adatokat siman hozza.

 

Értem, köszönöm a gyors választ! :)

 

Am ugyanebből az évjáratból 1,2-es (5 ajtós) esetén mennyire módosul a fogyasztás? Gyári adatok szerint kb. átlag 1 literrel eszik kevesebbet, ami ennyi km-nél már mérvadó. Viszont az sem akarom, hogy esetleg nagyon erőtlen legyen a motor, vagyis másik kérdésem, hogy mire elég az zaz 1.2 az 1.4-el szemben?

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm a gyors választ! :)

 

Am ugyanebből az évjáratból 1,2-es (5 ajtós) esetén mennyire módosul a fogyasztás? Gyári adatok szerint kb. átlag 1 literrel eszik kevesebbet, ami ennyi km-nél már mérvadó. Viszont az sem akarom, hogy esetleg nagyon erőtlen legyen a motor, vagyis másik kérdésem, hogy mire elég az zaz 1.2 az 1.4-el szemben?

Munkatársam vett tavasszal egy 1.2-est. Jó, megbízható, meg megy is ha tolod neki (80-100-ig egész rugalmas), városban tekeregni -esetleg agglomerációból ingázni autóúton x távot; nem százat- elég. 

Azonban valóban helyén kell kezelni a teljesítményét, ha hajszolod annyit eszik majdnem mint az 1.6-os. Klímát nem használ és így épp elégséges összességében (autópályára nem az igazi). Azonban vegyesben 7 literrel eljár (ebben van minden). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Leendő Astra tulajdonos lennék, a dízelt elvetettem a valószínűen sokat futott, majd gondosan visszatekert példányok miatt, ezért benzines lesz helyette. Hacsak nem akad egy dízel, ami tényleg az ami. :) 

Autópályán használnám elsősorban, durván 130 környéki tempóban, hosszú utakon. Az 1.2-es kilőve, az 1.4 és 1.6 ami bent marad. Olvasgattam, de annyi itt az információ, hogy elveszek bennük, de mintha valahol azt írták volna, hogy az 1.6- os nagyjából annyit eszik, mint a kisebb társa. Ez így van? 

Jellemzően egy utasnyi súly lenne rajtam kívül az autóban. Nézegessem inkább a nagyobb motorral őket? Később gázzal szeretném használni.

Van-e valami titok, amire érdemes figyelni ezeknél? Előtte Wagon R-em volt, az szinte hiba nélkül elment alattam 280e-t. 

 

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

57 minutes ago, banda írta:

Sziasztok!

Leendő Astra tulajdonos lennék, a dízelt elvetettem a valószínűen sokat futott, majd gondosan visszatekert példányok miatt, ezért benzines lesz helyette. Hacsak nem akad egy dízel, ami tényleg az ami. :) 

Autópályán használnám elsősorban, durván 130 környéki tempóban, hosszú utakon. Az 1.2-es kilőve, az 1.4 és 1.6 ami bent marad. Olvasgattam, de annyi itt az információ, hogy elveszek bennük, de mintha valahol azt írták volna, hogy az 1.6- os nagyjából annyit eszik, mint a kisebb társa. Ez így van? 

Jellemzően egy utasnyi súly lenne rajtam kívül az autóban. Nézegessem inkább a nagyobb motorral őket? Később gázzal szeretném használni.

Van-e valami titok, amire érdemes figyelni ezeknél? Előtte Wagon R-em volt, az szinte hiba nélkül elment alattam 280e-t. 

 

A segítséget előre is köszönöm!

1.4 tulaj vagyok, autópálya nem az ő terepe. Hangos, magas a fordulat és itt már bizony eszik is. Óra szerinti 140-nél 4250-es fordulatszám. Ha elsősorban tényleg pályára kell akkor szerintem ne vesd el a dízelt.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, banda írta:

Sziasztok!

Leendő Astra tulajdonos lennék, a dízelt elvetettem a valószínűen sokat futott, majd gondosan visszatekert példányok miatt, ezért benzines lesz helyette. Hacsak nem akad egy dízel, ami tényleg az ami. :) 

Autópályán használnám elsősorban, durván 130 környéki tempóban, hosszú utakon. Az 1.2-es kilőve, az 1.4 és 1.6 ami bent marad. Olvasgattam, de annyi itt az információ, hogy elveszek bennük, de mintha valahol azt írták volna, hogy az 1.6- os nagyjából annyit eszik, mint a kisebb társa. Ez így van? 

Jellemzően egy utasnyi súly lenne rajtam kívül az autóban. Nézegessem inkább a nagyobb motorral őket? Később gázzal szeretném használni.

Van-e valami titok, amire érdemes figyelni ezeknél? Előtte Wagon R-em volt, az szinte hiba nélkül elment alattam 280e-t. 

 

A segítséget előre is köszönöm!

 

21 minutes ago, trassher írta:

1.4 tulaj vagyok, autópálya nem az ő terepe. Hangos, magas a fordulat és itt már bizony eszik is. Óra szerinti 140-nél 4250-es fordulatszám. Ha elsősorban tényleg pályára kell akkor szerintem ne vesd el a dízelt.

Vagy az 1.6 (főleg a 16v) jó kompromisszum (fogyasztás, viselkedés, fenntarthatóság), tartósságban leginkább az 1.6 8v. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, banda said:

Sziasztok!

Leendő Astra tulajdonos lennék, a dízelt elvetettem a valószínűen sokat futott, majd gondosan visszatekert példányok miatt, ezért benzines lesz helyette. Hacsak nem akad egy dízel, ami tényleg az ami. :) 

Autópályán használnám elsősorban, durván 130 környéki tempóban, hosszú utakon. Az 1.2-es kilőve, az 1.4 és 1.6 ami bent marad. Olvasgattam, de annyi itt az információ, hogy elveszek bennük, de mintha valahol azt írták volna, hogy az 1.6- os nagyjából annyit eszik, mint a kisebb társa. Ez így van? 

Jellemzően egy utasnyi súly lenne rajtam kívül az autóban. Nézegessem inkább a nagyobb motorral őket? Később gázzal szeretném használni.

Van-e valami titok, amire érdemes figyelni ezeknél? Előtte Wagon R-em volt, az szinte hiba nélkül elment alattam 280e-t. 

 

A segítséget előre is köszönöm!

1.4 nem autópályára való. Én kerülöm is. Ha felhajtok, akkor is max 110. A következő ezért lesz dízel, vagy 1.8-as benzin.

Inkább nézz dízelt, 1.4-et megbánnád.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 

Az 1.6-os mennyit fogyaszthat kb. 130-as tempónál? Én 7 liter környékére gondolnék, persze ez lehet, hogy másképp van. :icon1:  A dízelekből inkább az Isuzu-félét ajánlották, állítólag a többi nem az igazi, de gondolom fogyasztásban a nagyobb(2.0 DTI) sem lehet sokkal rosszabb. 

Ez már kicsit off felé hajlik, de láttam egy 1.6 Twinportot(2004), de kicsit drágállom 1 Ft- híján millióért. Reális ez? Ha benzines lesz, akkor hosszútávon mindenképp gázban gondolkozom, nem tudom gondolom 8,5 környékén abból is megállna.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem idén júliusban balatoni nyaralásnál, ahol voltunk 4 en, teli csomagtartóval ( sedan) klímával 7,77 l jött ki a sima Omv-s benzinből.Néhány domb is benne volt a Balaton-felvidéken. Igazából nem tudtam hogy mire számítsak, mert nyaralás előtti héten vettem az autót, és az volt az első hosszabb útja.

Azóta Maxxmotion 95-el tankoltam, legutóbbi 2 tankolásnál Maxxmotion 100-al.

Van valakinek tapasztalata a Maxxmotion 95 és 100-al, hogy a 100 as mennyivel jobb? 

 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, petya029 írta:

Nekem idén júliusban balatoni nyaralásnál, ahol voltunk 4 en, teli csomagtartóval ( sedan) klímával 7,77 l jött ki a sima Omv-s benzinből.Néhány domb is benne volt a Balaton-felvidéken. Igazából nem tudtam hogy mire számítsak, mert nyaralás előtti héten vettem az autót, és az volt az első hosszabb útja.

Azóta Maxxmotion 95-el tankoltam, legutóbbi 2 tankolásnál Maxxmotion 100-al.

Van valakinek tapasztalata a Maxxmotion 95 és 100-al, hogy a 100 as mennyivel jobb? 

 

Most én is így vagyok.

100-assal mintha kicsit jobban menne alacsonyabb fordulatnál, egyenletesebben jár a motor.

Fogyasztásban nem tudom, most a tél miatt ugye megugrott. De így télire szerintem nyomom majd 100-assal...

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 09. 28., Stofl írta:

Szia! 2003-as nem classic. A motor miatt fontos.

Tehat Z14XE-rol van szo.

Nekem vegyesben 6.4.

Varosban 7-10l.

Autopalyan min. 8l.

Orszagut 90-nel 5.8-6.1.

70-80-al 6 liter alatt.

Erossen lab, korulmeny es allapot fuggo.

De a gyari adatokat siman hozza.

Nekem autópályán kb 5,8-at evett! Max 120-al, csak maxx motion 95, és fullra rakva...

Persze fürgeségről nem beszélhetünk...

Városban, főleg hidegen rövidtávon hozza azt amit írtál...

Ilyen értékek mellett, amit írtál, nem tudom hogy hozod ki a 6,4 vegyeset... :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, outsider said:

Nekem autópályán kb 5,8-at evett! Max 120-al, csak maxx motion 95, és fullra rakva...

Persze fürgeségről nem beszélhetünk...

Városban, főleg hidegen rövidtávon hozza azt amit írtál...

Ilyen értékek mellett, amit írtál, nem tudom hogy hozod ki a 6,4 vegyeset... :)

Falun lakom, helyben sosem veszem elő az autót. (bicikli)

Autópályát kerülöm, ha mégis akkor a fagyizást leszámítva csak 110-el megyek. És 99%-ban 2 személy.

Tehát túlnyomórészt országutazom, ezért jön ki 6,4 vegyesben. Igaz az utóbbi 1-2 évben már bátrabban megyek, így többnyire inkább 6,6-6,8 csúszik le.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/507869.html

Itt viszont vissza tudod nézni a pontos adminisztrációt, ha érdekel!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma voltam egy hosszabb úton a kocsival. Kalocsa-Pécs-Kalocsa. 206 km, többsége országút 90-100-as tempó, kivéve M9 autóút, ott 110, meg kb 20 km Pécsen belül. Ketten voltunk a kocsiban, csomag nem volt. 6,34 l jött ki a Maxxmotion 100-al.

Ezzel meg vagyok elégedve.  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Jelenleg nekem teljesen városban 11,5 - 12l a fogyasztás, nyáron a városi 9,7-10l volt.
Viszont amikor nyaralni mentünk (Debrecen - Kecskemét - Soltvadkert) akkor az országúton 5,6-6,5 volt a fogyasztás klímával, megpakolva teljesen, két fővel.

Elégedett vagyok a fogyasztással, mert viszonylag dinamikusan vezetek :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén megint megsétáltattuk a Corsát (z12xe), kb. 500km, végig autópálya 120-130, ill. átszeltük Bp-t, közepes forgalomban. 6,3 lett az átlag MOL100-ból. Ami ebben érdekes lehet számotokra is, hogy kb egy hónapja is megtettük ezt a túrát, csak akkor az M0-n kerültük Pestet, és 6.9-t kért a 100-as Shell 100V-powerből... Pedig akkor sem mentünk gyorsabban...

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Alex75 írta:

Hétvégén megint megsétáltattuk a Corsát (z12xe), kb. 500km, végig autópálya 120-130, ill. átszeltük Bp-t, közepes forgalomban. 6,3 lett az átlag MOL100-ból. Ami ebben érdekes lehet számotokra is, hogy kb egy hónapja is megtettük ezt a túrát, csak akkor az M0-n kerültük Pestet, és 6.9-t kért a 100-as Shell 100V-powerből... Pedig akkor sem mentünk gyorsabban...

Igazából nem lepődöm meg. A három nagy (OMV, Shell, MOL) közül nekem is az MOL 100-as benzinjével eszik a legkevesebbet, és az OMV premium üzemanyagával a legerősebb. Az sokkal jobban érdekel hogy miért töltesz a Z12XE-be 100-as benzint?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, tgabika76 írta:

Igazából nem lepődöm meg. A három nagy (OMV, Shell, MOL) közül nekem is az MOL 100-as benzinjével eszik a legkevesebbet, és az OMV premium üzemanyagával a legerősebb. Az sokkal jobban érdekel hogy miért töltesz a Z12XE-be 100-as benzint?

Én nem használok mostanában csak sima 95-öst de abból is megerősíteni tudom, hogy a mol-al jobb a fogyasztás mint a shell féle 95-el.

Link to comment
Megosztás:

Én mostanában Maxxmotion 100-al tolom, korábban Maxxmotion 95-el. Mindkettő jobb volt a sima 95-höz képest. Igazából azért teszem bele, hogy takarítsa a gépet. A 100-asra váltásnál nem vettem észre különbséget, de most hosszabb távon mintha alacsonyabb fordulatnál jobban, dinamikusabban menne. Ezt már a Maxxmotion 95-re váltásnál is észrevettem, kb 3000 km után.

A szerelőm egyébként azt mondta, hogy az ilyen trottyos városi vezetés okozta kokszolódást, meg dinamikavesztést akár 15-20e km alatt lehet csak kijáratni az autóból, ha megfelelően használja az ember... Ő is így volt az anyjától átvett Fabia-val...

Én ezért tankolok csak adalékos benzint, és ezért használok premium olajat...

Érdekes ez a MOL-os észrevétel, kipróbálom majd, hogy egy ideig csak azt tankolok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.