Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

gödöllői dombság környéke dombok völgyek de pest is itt van ami lapos

a kannás megoldás dieselnél nem szerencsés sok vele a szopi hogy újra iduljon

Ez igaz, de nem írtad, hogy öngyújtós a paripa ! ;)

Akkor meg tankoljál időben és ne kiváncsiskodjál, mert ha a műszerekre hagyatkozol és kifogy,

akkor tényleg szopi-szopi... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy ez hiányzik neki? Irány Fehérvárra fagyizni! ;)

erre gondoltam amikor kérdeztem, hogy meddig engedi forogni (mármint nem a fagyira, az is jó ötlet, csak most inkább télifagyi kéne), mert nekem bejött, amit UHU mondott (meg nem csak Ő), hogy 2500 alatt ne nagyon váltsak el, jobban szeretik a magasabb tartományt. Azóta a városi 8-9 lityis téli fogyim lement 7-8 lityire, pedig még elég hidegek voltak, most, hogy nappal már van néha 10 fok, stabilizálódni látszik olyan 7 körül.

Mind1, mi itt jól le beszélgetünk, de várjuk meg Endorf kollégát, mit mond a feldobott kérdésekre.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de nem írtad, hogy öngyújtós a paripa ! :lol:

Akkor meg tankoljál időben és ne kiváncsiskodjál, mert ha a műszerekre hagyatkozol és kifogy,

akkor tényleg szopi-szopi... :) :lol:

:lol:

viszont akkor kicsit sokallom a fogyiját... vagy csak nekem tülik soknak ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm az Urakat!

(Csá I S!) Kérdéseitekre:napi 10km-et használom munkábajáráshoz+ide-oda városban.Plusz súlyt nem cipelek és ugrásszerűen megnőtt a fogyasztás.Néha pörgetem,de nem gyorsulóbajnok vagyok,szal..max4-5000-ig nyomom.A sebességhatárt betartom max10% eltéréssel:)Gyári kipufogó van rajta és a a levegőszűrőt cserélem olajcserekor+amikor eszembe jut ki is tisztítom.Guminyomásom 2.1bar.

215/40 R17-el járok tavaly április óta és ezekkel evett 7l/100km-en ugy,h Pl:Hajdúszomoszló-Mátészalka távon nyáron klímával és 5 személlyel 6.9l fogyasztott..Augusztus környékén vettem észre,h 10l/100km és azóta ennyit is eszik.Téli gumim:185/65 R15 és ezekkel is 10l...Ugy tudom,h 10W-40 kell neki.Ezek után én inkább injektor hibára gyanakodom!

Idézek innen.

"Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig"

Szerintetek?????

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm az Urakat!

(Csá I S!) Kérdéseitekre:napi 10km-et használom munkábajáráshoz+ide-oda városban.Plusz súlyt nem cipelek és ugrásszerűen megnőtt a fogyasztás.Néha pörgetem,de nem gyorsulóbajnok vagyok,szal..max4-5000-ig nyomom.A sebességhatárt betartom max10% eltéréssel:)Gyári kipufogó van rajta és a a levegőszűrőt cserélem olajcserekor+amikor eszembe jut ki is tisztítom.Guminyomásom 2.1bar.

215/40 R17-el járok tavaly április óta és ezekkel evett 7l/100km-en ugy,h Pl:Hajdúszomoszló-Mátészalka távon nyáron klímával és 5 személlyel 6.9l fogyasztott..Augusztus környékén vettem észre,h 10l/100km és azóta ennyit is eszik.Téli gumim:185/65 R15 és ezekkel is 10l...Ugy tudom,h 10W-40 kell neki.Ezek után én inkább injektor hibára gyanakodom!

Idézek innen.

"Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig"

Szerintetek?????

Mivel alapvető hiba nem igen lehet, ezért ha mást nem injektor tisztítót megpróbálhatnád, ha eddig nem tetted meg. Vagy az említett ultrahangos tisztítás, mert ez a fogyi nagyon sokkk. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mivel alapvető hiba nem igen lehet, ezért ha mást nem injektor tisztítót megpróbálhatnád, ha eddig nem tetted meg. Vagy az említett ultrahangos tisztítás, mert ez a fogyi nagyon sokkk. ;)

Az lesz mindenképp!Na meg egy ultrahangos tisztítás!Az illető azt írta,h 6800Ft volt neki....

Link to comment
Megosztás:

Az lesz mindenképp!Na meg egy ultrahangos tisztítás!Az illető azt írta,h 6800Ft volt neki....

;) az...nem....sok... Lehet az már nekem sem ártana, pláne ha ennyiből meg lehet úszni. szvsz az enyémben még nem volt tisztítva, pedig 140ekm van benne.

Link to comment
Megosztás:

erre gondoltam amikor kérdeztem, hogy meddig engedi forogni (mármint nem a fagyira, az is jó ötlet, csak most inkább télifagyi kéne), mert nekem bejött, amit UHU mondott (meg nem csak Ő), hogy 2500 alatt ne nagyon váltsak el, jobban szeretik a magasabb tartományt. Azóta a városi 8-9 lityis téli fogyim lement 7-8 lityire, pedig még elég hidegek voltak, most, hogy nappal már van néha 10 fok, stabilizálódni látszik olyan 7 körül.

Mind1, mi itt jól le beszélgetünk, de várjuk meg Endorf kollégát, mit mond a feldobott kérdésekre.

Az nyerő. Nekem vegyesben evett most utolsó előtti tankolásnál 7,5-t, de városban 10,7 volt úgy, hogy max 5 km-es távokat mentem vele sok lámpával, ami azért elég fájó pont. Remélem következő tankolásnál már kevesebb lesz, azót megpróbálom máshogy hajtani de az átlag 5-10km -es szakaszok maradtak. Olyan 2500-3000ig engedem pörögni a motort aztán váltok, így városban 60 körül 4-es megy 2000-2200as fordulaton. De ezt a 10,7-t egy Z16XE-be sokallom.

Link to comment
Megosztás:

Az nyerő. Nekem vegyesben evett most utolsó előtti tankolásnál 7,5-t, de városban 10,7 volt úgy, hogy max 5 km-es távokat mentem vele sok lámpával, ami azért elég fájó pont. Remélem következő tankolásnál már kevesebb lesz, azót megpróbálom máshogy hajtani de az átlag 5-10km -es szakaszok maradtak. Olyan 2500-3000ig engedem pörögni a motort aztán váltok, így városban 60 körül 4-es megy 2000-2200as fordulaton. De ezt a 10,7-t egy Z16XE-be sokallom.

Egyetértek, szerintem is sok.

Link to comment
Megosztás:

118000km van benne és nem hiszem,h kopott lenne a motor.Hidegen egy kicsit lehet hallani a hidrotőkéket,de ez általános szerintem.

Akkor mehet a 10w10, én is azt teszek bele.

Hidegen nekem is van egy 1-2perces cirip, de el is múlik, viszont ez lehet az olajamtól, most annyira nem vagyok megelégedve a metabonddal, cimborám is jelezte, hogy ez az uccsó vétel nem volt nyerő, neki is ciripelt csere óta meg nekem is, pedig az előző csereérett olajjal nem volt ilyesmi.

Most kipróbálom az opel olajat.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm az Urakat!

(Csá I S!) Kérdéseitekre:napi 10km-et használom munkábajáráshoz+ide-oda városban.Plusz súlyt nem cipelek és ugrásszerűen megnőtt a fogyasztás.Néha pörgetem,de nem gyorsulóbajnok vagyok,szal..max4-5000-ig nyomom.A sebességhatárt betartom max10% eltéréssel:)Gyári kipufogó van rajta és a a levegőszűrőt cserélem olajcserekor+amikor eszembe jut ki is tisztítom.Guminyomásom 2.1bar.

215/40 R17-el járok tavaly április óta és ezekkel evett 7l/100km-en ugy,h Pl:Hajdúszomoszló-Mátészalka távon nyáron klímával és 5 személlyel 6.9l fogyasztott..Augusztus környékén vettem észre,h 10l/100km és azóta ennyit is eszik.Téli gumim:185/65 R15 és ezekkel is 10l...Ugy tudom,h 10W-40 kell neki.Ezek után én inkább injektor hibára gyanakodom!

Idézek innen.

"Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig"

Szerintetek?????

Üdvözlöm Kedves Endorf Cartárs!

Teljesen megnyugtattál, hogy nem hajtod szét a motort és nem vagy egy " Streetfighter " ! ;)

Amit leírtál - 10km+ide-oda - az számomra azt feltételezi, hogy sokat jársz hideg motorral, amikor a rendszer amúgy is több benzint spriccel a torokba-> hidegindítás ! :lol:

Ezért én a helyedben várnék még az injektorok tisztításával, inkább tisztítsd ki először a fojtószelepházat, aztán vidd el egy kicsit hosszabb útra, ahol tudsz tartósan 110-120km/h -val haladni. pl. az M35-ön Hajdúböszörménybe fagyizni...

Az én gépem, ha csak városban használom úgy, mint Te, akkor az is legurít 9-10-et simán. Amúgy hosszabb távokon sokkal szerényebb az étvágya, megelégszik 6,2-6,7l-rel. ( 195/60-R15 , 2,2bar )

A Z14XE motoros Caravánom egy picit többet kajált, 6,5 - 6,8-at, 185/65-R15-ös gumikon.

Egyszer egy Zalaegerszeg - Miskolc úton behúzott majd egy tank nedűt ( 9,8l/100km !! )közvetlen a 30ezres szervíz után! Kiderült, hogy a levegőszűrőt csak papíron cserélték ki, mert ami a kocsiban volt, az tök mocsok volt...új szűrővel hazafelé már beállt a 7,3l-100km-es normál fogyi! ( Autópályán sajna ennyi a norma 130km/h-nál... )

Szerintem nincs nagy gáz, de ha ultrahangozol, azzal sem teszel kárt a gépben !

Üdv:

Opelaner

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm Kedves Endorf Cartárs!

Teljesen megnyugtattál, hogy nem hajtod szét a motort és nem vagy egy " Streetfighter " ! ;)

Amit leírtál - 10km+ide-oda - az számomra azt feltételezi, hogy sokat jársz hideg motorral, amikor a rendszer amúgy is több benzint spriccel a torokba-> hidegindítás ! :lol:

Ezért én a helyedben várnék még az injektorok tisztításával, inkább tisztítsd ki először a fojtószelepházat, aztán vidd el egy kicsit hosszabb útra, ahol tudsz tartósan 110-120km/h -val haladni. pl. az M35-ön Hajdúböszörménybe fagyizni...

Az én gépem, ha csak városban használom úgy, mint Te, akkor az is legurít 9-10-et simán. Amúgy hosszabb távokon sokkal szerényebb az étvágya, megelégszik 6,2-6,7l-rel. ( 195/60-R15 , 2,2bar )

A Z14XE motoros Caravánom egy picit többet kajált, 6,5 - 6,8-at, 185/65-R15-ös gumikon.

Egyszer egy Zalaegerszeg - Miskolc úton behúzott majd egy tank nedűt ( 9,8l/100km !! )közvetlen a 30ezres szervíz után! Kiderült, hogy a levegőszűrőt csak papíron cserélték ki, mert ami a kocsiban volt, az tök mocsok volt...új szűrővel hazafelé már beállt a 7,3l-100km-es normál fogyi! ( Autópályán sajna ennyi a norma 130km/h-nál... )

Szerintem nincs nagy gáz, de ha ultrahangozol, azzal sem teszel kárt a gépben !

Üdv:

Opelaner

Nekem ebben csak az a furcsa, hogy előtte szinte ugyanolyan használatnál kevesebben kajált, és hirtelen ugrott fel neki a fogyi. A folytószelepház taknyosodása szvsz egyéb jeleket is produkálna, ill. inkább azokat, de egy tisztítást az is megér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mégegyszer felteszem a problémám,hátha valaki rájön a megoldásra vagy netán így járt mostanába...

Van egy 2004-es 1.4 16v Ecotec-es Astra G-m(Z14XE,nem láncos)A problémám a következő:10L/100km tavaly augusztus óta,előtte 6.5-7l/100km volt és ez városban.A motort nem hajtom!Van egy Opel szevízes villamosságis ismerősöm és hibakódolvasóra rádugva semmilyen hiba nincs(műszerfal sem jelez semmilyen hibát)először lambdára gyanakodtam,de nem mert a mért adatok jók.Egy ismerős ajánlotta,h cseréljek gyertyát és motorolajat....megvolt(gyári gyertya bele) és castrol magnatec 10W-40 és azóta is maradt a 10l/100km...Én EGR-re gyanakodok ezek után!Bár a fórumot olvasva nem láttam,h valakinek EGR miatt nőtt volna a fogyasztása,szal...már akkor ez is kilőve!Kifufogógáz nem büdös,nem füstöl Mol,Shell,Caerher,stb...benzinnel járok.Motor indul mindíg tökéletesen és megy is rendesen.Nincs Egr-re utaló hiba sem.Pl:nincs alacsony fordulaton lévő rángatás sem a motor szépen működik minden tartományban és sebességben.Segítsetek valami ötlettel,h mit csináljak,mert kezd kiborítani a 10-es fogyasztás.

(napi 10km-et használom munkábajáráshoz+ide-oda városban.Plusz súlyt nem cipelek és ugrásszerűen megnőtt a fogyasztás.Néha pörgetem,de nem gyorsulóbajnok vagyok,szal..max4-5000-ig nyomom.A sebességhatárt betartom max10% eltéréssel:)Gyári kipufogó van rajta és a a levegőszűrőt cserélem olajcserekor+amikor eszembe jut ki is tisztítom.Guminyomásom 2.1bar. 215/40 R17-el járok tavaly április óta és ezekkel evett 7l/100km-en ugy,h Pl:Hajdúszomoszló-Mátészalka távon nyáron klímával és 5 személlyel 6.9l fogyasztott..Augusztus környékén vettem észre,h 10l/100km és azóta ennyit is eszik.Téli gumim:185/65 R15 és ezekkel is 10l...Ugy tudom,h 10W-40 kell neki.Ezek után én inkább injektor hibára gyanakodom! Idézek innen. "Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig" Szerintetek????? )

Előre is köszi:endorf

Link to comment
Megosztás:

takarékos vezetés

Nem tudom, hogy olvastátok-e ezt a cikket, van benne pár érdekes dolog.....

Nem mindennel értek egyet, pláne nem az 50km/h 5. fokozattal.

Nekem pont azóta csökkent érezhetően a fogyim városban, hogy hagyom felforogni (nem versenyzek, csak normális dinamikával) 2500-2800 körülre és csak itt váltok el, valamint 70 alatt hanyagolom az 5-öt.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz nincs olyan általános érvényű szabály amelyik minden autóra jó és megmondja milyen sebességnél kell kapcsolni melyik fokozatot. Én ma is azt gondolom hogy a fogyasztás leginkább a gázpedálállás függvénye, úgyhogy olyan sebességnél kell kapcsolni, hogy a váltás után visszaeső fordulat még ne legyen olyan alacsony hogy erőlködnie kelljen a motornak. Szóval az hogy az adott motor milyen fordulatszámnál és mennyi nyomatékot ad le, nagy szerepet játszik ebben. Nekem ugyan a téli autómban nincs ötödik fokozat, de a szerény 45Le és ~80Nm meg is ellene ha 60-65km/h alatt elváltanám a negyediket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mégegyszer felteszem a problémám,hátha valaki rájön a megoldásra vagy netán így járt mostanába...

Van egy 2004-es 1.4 16v Ecotec-es Astra G-m(Z14XE,nem láncos)A problémám a következő:10L/100km tavaly augusztus óta,előtte 6.5-7l/100km volt és ez városban.A motort nem hajtom!Van egy Opel szevízes villamosságis ismerősöm és hibakódolvasóra rádugva semmilyen hiba nincs(műszerfal sem jelez semmilyen hibát)először lambdára gyanakodtam,de nem mert a mért adatok jók.Egy ismerős ajánlotta,h cseréljek gyertyát és motorolajat....megvolt(gyári gyertya bele) és castrol magnatec 10W-40 és azóta is maradt a 10l/100km...Én EGR-re gyanakodok ezek után!Bár a fórumot olvasva nem láttam,h valakinek EGR miatt nőtt volna a fogyasztása,szal...már akkor ez is kilőve!Kifufogógáz nem büdös,nem füstöl Mol,Shell,Caerher,stb...benzinnel járok.Motor indul mindíg tökéletesen és megy is rendesen.Nincs Egr-re utaló hiba sem.Pl:nincs alacsony fordulaton lévő rángatás sem a motor szépen működik minden tartományban és sebességben.Segítsetek valami ötlettel,h mit csináljak,mert kezd kiborítani a 10-es fogyasztás.

Lambdát kellene szkóppal méretni,jobb kipufogós cégeknél megcsinálják.

Termosztátod jó?

Link to comment
Megosztás:

Nem mindennel értek egyet, pláne nem az 50km/h 5. fokozattal.

Nekem pont azóta csökkent érezhetően a fogyim városban, hogy hagyom felforogni (nem versenyzek, csak normális dinamikával) 2500-2800 körülre és csak itt váltok el, valamint 70 alatt hanyagolom az 5-öt.

Szia!

Igazad van az 5. kapcsolásával!

Olvasd el ezt a hosszabb cikket is. :

http://www.autostitkok.hu/autos_cikkek_megtakaritas.html

Itt már azt írja,hogy:

Egy adott sík útszakaszon, ahol azonos sebességgel 4-es helyett 5-ös fokozatban halad, 10 - 16% üzemanyag megtakarítás is elérhető.

Tehát, amennyit csak ésszerűen lehet, közlekedjen 5. sebességfokozatban, városban is.

Három dologra azonban figyeljen oda!

Az egyik: (a kocsi méretéhez képest) kisebb űrtartalmú motorok esetében elképzelhető, hogy az autó 5. sebességfokozatban 50-55 km/h sebességnél csak erőlködik. Ebben az esetben ezt a módszert ne használja.

A másik, pedig egy olyan hiba, ami figyelmetlenség esetén könnyen rendszeres velejárója lehet a módszernek! Ha a forgalom tempója nem teszi lehetővé az ötös fokozatba kapcsolást, ne felejtse a váltót hármasban, hanem kapcsoljon fel négyes fokozatba, illetve ha kissé le kellett lassítania (mondjuk 45-re) akkor gyorsításhoz kapcsoljon vissza a megfelelő fokozatba, és ne hagyja, hogy a motor ötösben erőlködjön, mert rossz lesz a gyorsítás hatásfoka.

A harmadik pedig az, ami eleinte különösen könnyen előfordul, hogy mire ránézünk a sebességmérőre, az már 60 km/h feletti értéket mutat, ugyanis a fülünkkel megszoktuk, hogy városi forgalomban, 50-60 között milyen hangja van a motornak, és az a hang 5. fokozatban nyilván magasabb sebességnél jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.