Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sokan sokféle autónál panaszkodtak, hogy a fed.comp. hazudik mind az átlagfogyi, mind a megtehető távolság tekintetében.

Uhuhu! Nálad mi a helyzet?

csal, de nem vészes. olyan 0 ás 2 deci között... (ez 600 km re vetítve) de nagyon ritkán számook utána, hogy mennyi a tényleges fogyasztás,.

a maradék km-t meg sose nézem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli gumi tett csodát, na meg a 7 fok körüli levegő, meg a viszonylag sok m0/országút/pálya, meg lehet, hogy öregszem :huh:

Az elmúlt egy hónapban beletoltam majd 3e-t a Coupe-ba (Z18XE) s majdnem mindig 7 alatt evett: 7.01, 6.7x, 6.61 :lol:, 6,74

Hiába no, az ültetés jót tesz a légellenállásnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli gumi tett csodát, na meg a 7 fok körüli levegő, meg a viszonylag sok m0/országút/pálya, meg lehet, hogy öregszem :huh:

Az elmúlt egy hónapban beletoltam majd 3e-t a Coupe-ba (Z18XE) s majdnem mindig 7 alatt evett: 7.01, 6.7x, 6.61 :lol:, 6,74

Hiába no, az ültetés jót tesz a légellenállásnak :lol:

Öhh... akkor lehet nekem is ültetnem kéne a Coupét, mert eddig úgy átlagban majd egy literrel többet eszik mint a tied (részletek lentebb az aláírásomban), pedig a chip nálam is jótékony hatással volt a fogyasztásra. Igaz én nem megyek annyit hosszútávon.

Link to comment
Megosztás:

A pattogásért cserébe kell némi vigaszdíj :lol: De persze most ebben elég sok hosszútáv volt, Pesten is igyekeztem elkerülni a dugókat (mind időben, mind kilométerben :lol: ) s pályán is nyugisan mentem. A gumin túl egyébként sztem még a tempomat is számíthat, arra az elejétől fogva nagyon rákattantam, csak hát nyáron a 215-ös gumi meg klíma nem hagyta hogy ez megmutatkozzon :D Ha lenne benne egy hatodik mit lehetne ezzel etetni... :huh: De gondolom a turbós váltója meg áttételben nem igazán passzolna hozzá, ha egyáltalán rámenne.

Öhh... akkor lehet nekem is ültetnem kéne a Coupét, mert eddig úgy átlagban majd egy literrel többet eszik mint a tied (részletek lentebb az aláírásomban), pedig a chip nálam is jótékony hatással volt a fogyasztásra. Igaz én nem megyek annyit hosszútávon.
Link to comment
Megosztás:

Ja, tökjó gazdija volt előttem, nekem csak vigyáznom kell rá :lol:

Tény, hogy a motor zsiir állapota is kellett ezekhez a fogyikhoz, mert azért nincs mindig tojáshéj a lábam alatt... s ráadásul ebben benne van a kerék átszámítása is, anélkül 6.4 volt a 6.6 :lol:

(dejókocsidvan bazzeg... :huh: )
Link to comment
Megosztás:

Ha lenne benne egy hatodik mit lehetne ezzel etetni... :lol: De gondolom a turbós váltója meg áttételben nem igazán passzolna hozzá, ha egyáltalán rámenne.

Öö... A Coupéban a turbós is 5 sebességes volt. :huh:

(Amennyire tudom, eddig két autót szereltek 6sebességes váltóval Opelék, az egyik a Calibra Turbo volt, a másik meg az Insignia.)

Link to comment
Megosztás:

Hopp, igaz, ezek szerint rosszul emlékeztem... :huh: Viszont van a C Vectrában is 6-os: az 1.9 diesel olyan: http://www.opel-infos.de/getriebe/f40.html

Akkor csak F18WR-re lehetne cserélni, de az meg megölné a jellegét szegénynek... marad a CR :lol:

Öö... A Coupéban a turbós is 5 sebességes volt. :lol:

(Amennyire tudom, eddig két autót szereltek 6sebességes váltóval Opelék, az egyik a Calibra Turbo volt, a másik meg az Insignia.)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali mindenki!!

Nem tudom már mi van ezzel a kocsival de marhára sokallom a fogyasztást. Most ezekben a hidegekben sokat városozva 10 körül fogyaszt. Z14XE a motor 89 ezer km vel. Szerintetek mi baja lehet. Gyertyába talán 3000 km van légszűrőbe kb 12 ezer. Vizhőfok 80 felett. Próbáltam már kifüstölni is de nem lett jobb. Segítsektek nekem, szerelőhöz nekem akarom vinni mert az most igen sok lenne. Jah hibalámpa sem ég.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!

Nem tudom már mi van ezzel a kocsival de marhára sokallom a fogyasztást. Most ezekben a hidegekben sokat városozva 10 körül fogyaszt. Z14XE a motor 89 ezer km vel. Szerintetek mi baja lehet. Gyertyába talán 3000 km van légszűrőbe kb 12 ezer. Vizhőfok 80 felett. Próbáltam már kifüstölni is de nem lett jobb. Segítsektek nekem, szerelőhöz nekem akarom vinni mert az most igen sok lenne. Jah hibalámpa sem ég.

Szia nekem is ugyan ez a motor van 96000Km -rel és nekem is 9 körül fogyaszt nekem új a kipufogó rendszer és a gyertyák ill a légszürő is. Erre a fogyasztásra az ismerőseim is panaszkodnak ezzel nem nagyon lehet mit tenni.

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem is ugyan ez a motor van 96000Km -rel és nekem is 9 körül fogyaszt nekem új a kipufogó rendszer és a gyertyák ill a légszürő is. Erre a fogyasztásra az ismerőseim is panaszkodnak ezzel nem nagyon lehet mit tenni.

Nekem is Z14Xe és 9L a városim.Télen 10L is szokott lenni.

Törődj bele nyugodtan

Vegyesen 6-7L közt kijövök.....

Link to comment
Megosztás:

Most ezekben a hidegekben sokat városozva 10 körül fogyaszt. Z14XE a motor 89 ezer km vel. Szerintetek mi baja lehet. Gyertyába talán 3000 km van légszűrőbe kb 12 ezer. Vizhőfok 80 felett. Próbáltam már kifüstölni is de nem lett jobb. Segítsektek nekem, szerelőhöz nekem akarom vinni mert az most igen sok lenne. Jah hibalámpa sem ég.

Sajnos nincsenek csodák: a motor nem tud felmelegedni, állandóan megy a dúsítás, a forgalomban gyorsítás-lassítás... Fojtószelepházad legyen tiszta, a légszűrődet nem árt cserélni, aztán kb. ennyi. Ez a fogyasztás még szerintem nem üti meg a szerelők ingerküszöbét sem, meg nemigen tudnának vele mit kezdeni. Majd a tavasz segít. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincsenek csodák: a motor nem tud felmelegedni, állandóan megy a dúsítás, a forgalomban gyorsítás-lassítás... Fojtószelepházad legyen tiszta, a légszűrődet nem árt cserélni, aztán kb. ennyi. Ez a fogyasztás még szerintem nem üti meg a szerelők ingerküszöbét sem, meg nemigen tudnának vele mit kezdeni. Majd a tavasz segít. :rolleyes:

De fel tud melegedni mert bejön a 80 fok fölé. Vagy az nem elég? Hát egy részről szomorú más részről nyugodt vok. Ha azt mondjátok hogy télen normális akkor megnyugodtam. Már gondoltam lambda szondára meg trafó hidra.

Link to comment
Megosztás:

De fel tud melegedni mert bejön a 80 fok fölé. Vagy az nem elég? Hát egy részről szomorú más részről nyugodt vok. Ha azt mondjátok hogy télen normális akkor megnyugodtam. Már gondoltam lambda szondára meg trafó hidra.

Az nem segít, hogy mire odaérsz felmelegszik, mert mondjuk hidegen nyel 11 litert, aztán 80 fokosan nyel 7 litert, a kettő között meg mondjuk lineáris az összefüggés, tehát átlagban 9 litert fogyaszt, mire bemelegszik a motor. Ha bemelegedés után mennél többet, akkor az átlag közelebb menne a hét literhez, de így nem lesz...

Link to comment
Megosztás:

De fel tud melegedni mert bejön a 80 fok fölé. Vagy az nem elég? Hát egy részről szomorú más részről nyugodt vok. Ha azt mondjátok hogy télen normális akkor megnyugodtam. Már gondoltam lambda szondára meg trafó hidra.

Szia! Amúgy hogy használod a kocsit alacsony fordulaton? Mert ha 2500-3000 körül váltasz nekem úgy jobbna fogyaszt mert kisebb gázadásra jobban reagál az autóm ilyenkor. Viszont ezt nem tudod csinálni ha minden nap állsz a dugó miatt és akkor marad a 10l.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!

Nem tudom már mi van ezzel a kocsival de marhára sokallom a fogyasztást. Most ezekben a hidegekben sokat városozva 10 körül fogyaszt. Z14XE a motor 89 ezer km vel. Szerintetek mi baja lehet. Gyertyába talán 3000 km van légszűrőbe kb 12 ezer. Vizhőfok 80 felett. Próbáltam már kifüstölni is de nem lett jobb. Segítsektek nekem, szerelőhöz nekem akarom vinni mert az most igen sok lenne. Jah hibalámpa sem ég.

rövid távokat mész vele, és ezért fogyaszt ennyit...

Link to comment
Megosztás:

ez az oka a túlfogyasztásnak. ugyanis egy 1500 as fordulaton müködő motor sokkal több benzinnel gyorsitja fel az autót 2500 ra mint 2500 ról 3500 ra.

próba: most használd úgy hogy nyugodtan pörgesd fel 3000 felő is elváltás elött.

én a z14xe vel rendeszeresen 3500-4000 között váltottam, és eljártam van 8 - 8.5 liter benzinnel...

Link to comment
Megosztás:

akkor egy pár kép tőlem is...

a napi számláló mutatja (felső) a megtett kilométerre vetitett átlagfogyasztást :rolleyes:

[ig]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/1.jpg

[mg]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/2.jpg

[ig]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/3.jpg

[ig]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/4.jpg

[ig]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/5.jpg

[ig]http://emc.elte.hu/~uhuhu/fogyi/6.jpg

Sziasztok! Nekem országúton átlag 100km/h nál az x20xev Astra f 6,5l evett klíma nélkül, klímával 7l-t. De ez egy 2000-res autó volt bőven elég pacival:) A Tesóm 1,8-as C Corsa Gsi-je z18xe 7l-t eszik városban.

Módosítva : uhuhu
képpel nem idézünk! ejnyebejnye :P
Link to comment
Megosztás:

Nemrég kértem infót az etanollal kapcsolatban, most én is megosztom tapasztalataimat.

tankoltam 45 l 95-öst 290.9, ezzel amikor eljutottam 200 km-ig (télben, hidegben) akkor rátöltöttem ~ 15 l etanolt 219 / l.

Az abszolut vegyes (városban, forgalomban, autópályán + hóban fagyban mentem) Úgy sikerült, hogy a végén 833 km-ig jutottam el.

Minedenesetre kb. 7 l lett a fogyasztás, valamint kb. 20 Ft egy km.

Ezt nem tartom rossznak, mert ugyanezt tegnap is eljátszottam, a havas utakon az első 200 km-re 8 literre jött ki. (ez persze extrém körülmények között, hideg + hó)

Hidegindítással gond 0. Tegnap is pöccre indult a -16,5 fokban. Amit megfigyeltem, hogy autópályán jobban húzott az autó egy-egy odalépés alkalmával. Nagyon pozitív meglepetés volt, mert ilyet nem tapasztaltam, mióta megvan az 1.4-esem :rolleyes:

Azt hiszem az etanolos vegyes használatot eljátszom majd többször is; az igazán mérvadó az lesz majd, ha normál körülmények között tudom mérni a fogyasztás/költség eltérést. Mindenesetre az eddigiekkel elégedett vagyok.

J.

Link to comment
Megosztás:

ez az oka a túlfogyasztásnak. ugyanis egy 1500 as fordulaton müködő motor sokkal több benzinnel gyorsitja fel az autót 2500 ra mint 2500 ról 3500 ra.

próba: most használd úgy hogy nyugodtan pörgesd fel 3000 felő is elváltás elött.

én a z14xe vel rendeszeresen 3500-4000 között váltottam, és eljártam van 8 - 8.5 liter benzinnel...

És ebben a tartományban váltva hamarabb éri el az üzemi hőmérsékletét is?

Link to comment
Megosztás:

És ebben a tartományban váltva hamarabb éri el az üzemi hőmérsékletét is?

:rolleyes:

igen, hamarabb eléri, de elöübb el is fog köszönni a motor.

hidegen csak kiméletesen.....

Akkor most kíméletesen vagy 3000-nél kapcsolva ?? :blink:

Ha már üzemi hőmérséklet, akkor a minél alacsonyabb fordulaton minél nagyobb terhelés a lényeg !

( pl. elindulsz és alacsony 1200-1800-on váltva minél előbb felgangolsz a legmagasabb fokozatba és tartod a tempót. )

Így melegszik fel a leggyorsabban...

Pörgetni csak utána....

Az én Z14XE-m 6,5-lel is megelégedett így ! A 8-at sokallom...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.