Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Lehet hülye kérdést fogok feltenni de annyi verziót hallottam már. Hogy kellene vezetni az autót, hogy takarékos legyen? Hallottam, hogy nagy gázzal gyorsít, gyorsan eléri a kívánt sebességet és utána csak tartani. Volt aki azt mondta, hogy nagyon finoman kell adni neki a gázt és hamar elváltani. Valaki, hogy pörgetni kell mert az a jó. Én az 1-est olyan 3000-nél váltom, a többit meg 2500-nál. És nem adok neki túl nagy gázt mert ez hallatszik jónak. Persze lehet, hogy hülyeség :rolleyes: És mennyiben kellene másképp csinálni mindezt ha elektromos a gázpedál? (mert nekem az) Előre is köszönöm annak aki válaszol erre az ostobának tűnő kérdésre, de tényleg érdekelne az igazság :blink:

Link to comment
Megosztás:

Adj egy mailcímet, s elküldöm a listát, amibe írom, mikor mennyit tankolok....ha nem hiszed

Az egész csak annak a függvénye, milyen vérmérséklettel vezetsz.

Zegen nincsenek dugok, általában nem sokat megyek városban, használom a motorféket, előretekintően vezetek (ha lakott település jön, akkor elveszem a gázróla lábam, s motorfékkel gurulok be, se a féket, se a gumit nem eszi)

félreértés elkerülése végett én nem szeretnék vitatkozni veled és tényleg nem kötekedni akartam! A lényeg annyi hogy 5 éve autóértékesítő vagyok ebből 2 évet Opel szalonban dolgoztam monoron. Eladtam kb 50 db ebből a típusból szóval elég sok tulajdonossal elbeszélgettün az autóval kapcsolatban amikor jöttek szervízre, nem mellesleg van egy két ilyen autó az ismeretségi körömben. Én az általam kialakult összkérpe és saját tapasztalatokra támaszkodtam. nah meg elvileg a gyár által mért átlagfogyasztás 6,6 L/100 Km amit az opel honlapján is megtalálsz :rolleyes: de nem is ez a lényeg. Ha neked illetve nektek ennyit fogyaszt akkor ennek nagyon örülök! Kifogtatok egy nagyon jó autót és a vezetésetek is nagyszerű!

Ahogy látom akkor a diesel autók fogyasztanak nagyon sokat, mert csak 2-3 L/100 km lenne a reális az általad írtakhoz képest.

Nem beszélve az új octavia benzin gáz vegyes üzemben nagy szenzációt kelltett különböző lapokon hogy, a fogyasztási versenyben csak országúton elment az első helyezett: 4,78 L /100 Km

De ezek szerint az új 320D sem sikerült nagy durranásnak mert többet eszik mint a benzinesed.

Illetve a ismerősöm III clioja ami egy 1,5 DCI motorral van szerelve azzal is valami baj lehet mert 5,5 - 6 litert eszik.

További kellemes ünnepeket.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülye kérdést fogok feltenni de annyi verziót hallottam már. Hogy kellene vezetni az autót, hogy takarékos legyen? Hallottam, hogy nagy gázzal gyorsít, gyorsan eléri a kívánt sebességet és utána csak tartani. Volt aki azt mondta, hogy nagyon finoman kell adni neki a gázt és hamar elváltani. Valaki, hogy pörgetni kell mert az a jó. Én az 1-est olyan 3000-nél váltom, a többit meg 2500-nál. És nem adok neki túl nagy gázt mert ez hallatszik jónak. Persze lehet, hogy hülyeség :rolleyes: És mennyiben kellene másképp csinálni mindezt ha elektromos a gázpedál? (mert nekem az) Előre is köszönöm annak aki válaszol erre az ostobának tűnő kérdésre, de tényleg érdekelne az igazság :blink:

Én mindig lassan gyorsítok (hagyom a lámpánál a többieket, hadd húzzanak L), aztán minél kevesebb fék-gáz. Fontos, ha már látod, hogy fékezned kell, akkor le a lábat a gázról és hadd menjen a motorfék! Nekem az autóim eddig (3 volt) mind jól fogyasztottak, soxor a gyári értéket sem értem L, pedig gondolom, oda mindig keveset írtak. Sokat érhetsz L azzal is, ha mindig csak annyi villanyos cucc megy, ami feltétlenül kell.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülye kérdést fogok feltenni de annyi verziót hallottam már. Hogy kellene vezetni az autót, hogy takarékos legyen? Hallottam, hogy nagy gázzal gyorsít, gyorsan eléri a kívánt sebességet és utána csak tartani. Volt aki azt mondta, hogy nagyon finoman kell adni neki a gázt és hamar elváltani. Valaki, hogy pörgetni kell mert az a jó. Én az 1-est olyan 3000-nél váltom, a többit meg 2500-nál. És nem adok neki túl nagy gázt mert ez hallatszik jónak. Persze lehet, hogy hülyeség :rolleyes: És mennyiben kellene másképp csinálni mindezt ha elektromos a gázpedál? (mert nekem az) Előre is köszönöm annak aki válaszol erre az ostobának tűnő kérdésre, de tényleg érdekelne az igazság :blink:

A kérdés jogos, sok verzió kering. A bovdenesnél te szabályzod jobbára a pillangó szelep állását amihez gyorsításkor a vezérlő előre meghatározott karakterisztika alapján rendel benyát. Így parkettánál önti bele, hogy fenmaradjon a benzin levegő arány, de gyorsuljon is. Természetesen korrigálja ezt az aktuális fordulatszám alapján.

Itt jön az előnye az elektromos gázpedálnak, mert itt már a pillangó szelep állását is a vezérlő végzi. Így egy parketta esetében a gyár által meghatározott karakterisztika alapján nyitja a szelepet és adja hozzá a benzint. (e miatt hasított majdnem keresztbe egy kamion, mert nem akart ugrani kiforduláskor)

Ford Focus-os ismerőstöl is hallotam azt a tapasztalatot, hogy az elektromos gázpedállal szerelt model több mint fél literrel eszik kevesebbet.

Szerintem a bovdenesnél talán a finom gyorsítás a jó, elektromosnál meg kinálni kell neki, a vezérlő majd meghatározza az optimumot igyekezve kihozni a legjobb hatásfokot a gyorsításkor. Bár elektromosnál lehet teljesen mindegy, mert én még nem tapasztaltam hogy különbség lenne hogy taposom épp neki.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés jogos, sok verzió kering. A bovdenesnél te szabályzod jobbára a pillangó szelep állását amihez gyorsításkor a vezérlő előre meghatározott karakterisztika alapján rendel benyát. Így parkettánál önti bele, hogy fenmaradjon a benzin levegő arány, de gyorsuljon is. Természetesen korrigálja ezt az aktuális fordulatszám alapján.

Itt jön az előnye az elektromos gázpedálnak, mert itt már a pillangó szelep állását is a vezérlő végzi. Így egy parketta esetében a gyár által meghatározott karakterisztika alapján nyitja a szelepet és adja hozzá a benzint. (e miatt hasított majdnem keresztbe egy kamion, mert nem akart ugrani kiforduláskor)

Ford Focus-os ismerőstöl is hallotam azt a tapasztalatot, hogy az elektromos gázpedállal szerelt model több mint fél literrel eszik kevesebbet.

Szerintem a bovdenesnél talán a finom gyorsítás a jó, elektromosnál meg kinálni kell neki, a vezérlő majd meghatározza az optimumot igyekezve kihozni a legjobb hatásfokot a gyorsításkor. Bár elektromosnál lehet teljesen mindegy, mert én még nem tapasztaltam hogy különbség lenne hogy taposom épp neki.

Ez a helyzet, hogy sokszor nekem is kevesebbet fogyaszt az autó ha nyomom neki mintha finomkodnék vele. Mondani meg ennek az ellenkezőjét mondják, hogy ne nyomjam. Én is úgy vezetek, hogy igyekszem előrébb látni a helyzeteket a forgalomban és ha tudom akkor berakom ötödikbe és hagyom gurulni mert azt hiszem akkor nem kap annyi üzemanyagot. Amúgy tényleg rossz abból a szempontból az elektromos pedál, hogy odalép neki az ember akkor nem megy. Aztán egyszer csak elér egy fordulatot akkor indul meg rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Ez a helyzet, hogy sokszor nekem is kevesebbet fogyaszt az autó ha nyomom neki mintha finomkodnék vele. Mondani meg ennek az ellenkezőjét mondják, hogy ne nyomjam. Én is úgy vezetek, hogy igyekszem előrébb látni a helyzeteket a forgalomban és ha tudom akkor berakom ötödikbe és hagyom gurulni mert azt hiszem akkor nem kap annyi üzemanyagot. Amúgy tényleg rossz abból a szempontból az elektromos pedál, hogy odalép neki az ember akkor nem megy. Aztán egyszer csak elér egy fordulatot akkor indul meg rendesen.

Na tessék,akkor megsüthetem a gazdaságos vezetési tudományomat, ami eddig annyira bejött :rolleyes: Merhogy nekem is elektronikus a gázpedálom,mivel tudok hibakódot fék-gáz módszerrel villogtatni,az meg csak úgy megy, nem? Mind1, ha motorfékkel lassítok,az ártani biztos nem árt, ha más nem, legalább a fék kevésbé kopik. Lehet, h a gyorsításokkal nem kell törődnöm...

Link to comment
Megosztás:

Na tessék,akkor megsüthetem a gazdaságos vezetési tudományomat, ami eddig annyira bejött :rolleyes: Merhogy nekem is elektronikus a gázpedálom,mivel tudok hibakódot fék-gáz módszerrel villogtatni,az meg csak úgy megy, nem? Mind1, ha motorfékkel lassítok,az ártani biztos nem árt, ha más nem, legalább a fék kevésbé kopik. Lehet, h a gyorsításokkal nem kell törődnöm...

Igen én is úgy tudom, hogy csak az elektromossal lehet hibakódot villogtatni. Szerintem úgy vezess ahogy az a te autódnak megfelelő. Ha neked az a módszer jött be akkor úgy csináld. Nincsen két egyforma autó. Én már csak azért is voltam kíváncsi erre, hogy most melyik is a jó taktika mert hall az ember ezt meg azt és közben nekem meg lehet, hogy egy harmadik változat jön be. Az, hogy elveszed a gázt és hagyod gurulni az autót az egy nagyon okos vezetési stílus. Nem kopik annyira a féked és azt hiszem amikor motorfékkel gurul a kocsi talán nem is fogyaszt semmit mert elzárja a benzin útját (ebben nem vagyok biztos, ha hülyeség akkor bocsi :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Igen én is úgy tudom, hogy csak az elektromossal lehet hibakódot villogtatni. Szerintem úgy vezess ahogy az a te autódnak megfelelő. Ha neked az a módszer jött be akkor úgy csináld. Nincsen két egyforma autó. Én már csak azért is voltam kíváncsi erre, hogy most melyik is a jó taktika mert hall az ember ezt meg azt és közben nekem meg lehet, hogy egy harmadik változat jön be. Az, hogy elveszed a gázt és hagyod gurulni az autót az egy nagyon okos vezetési stílus. Nem kopik annyira a féked és azt hiszem amikor motorfékkel gurul a kocsi talán nem is fogyaszt semmit mert elzárja a benzin útját (ebben nem vagyok biztos, ha hülyeség akkor bocsi :rolleyes: )

Igen, elzárja, én is igy hallottam. De ha szaki jár erre, magyarázza már el nekem, mert érdekel, ha nem jut a motorba motorféknél benzin/gázolaj, akkor miért nem áll le a motor? (mondjuk ha 5 km-t gurulok lejtőn motorfékkel?) Vagy ilyenkor az van, mint régen, mikor hegyen laktam és az 1200-as Zsigával mindig "gurulóval indultam" (a kerekek mozgása indította be a motort, nem az önindító), ott még nem volt katalizátor, és igy az akkut is kíméltem. Szóval ha nem jut nafta a motorba, miért nem áll le és miért hallom, h jár a motor?

Link to comment
Megosztás:

Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Igen, pontosan azért nem áll le a motor mert a kerekek forgatják a sebességváltón keresztül. Amennyiben a motor fordulatszáma egy megadott érték alá esik akkor az ECU megpróbálja ezt kompenzálni és újra adagol üzemanyagot a hengerekbe, persze túl kicsi sebesség és túl nagy sebességfokozat esetén ez nemigen vezet eredményre, szinte biztos hogy lefullad az autó.

Link to comment
Megosztás:

Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Igen, pontosan azért nem áll le a motor mert a kerekek forgatják a sebességváltón keresztül. Amennyiben a motor fordulatszáma egy megadott érték alá esik akkor az ECU megpróbálja ezt kompenzálni és újra adagol üzemanyagot a hengerekbe, persze túl kicsi sebesség és túl nagy sebességfokozat esetén ez nemigen vezet eredményre, szinte biztos hogy lefullad az autó.

Ezt a verziót ismertem én is.

Link to comment
Megosztás:

Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Igen, pontosan azért nem áll le a motor mert a kerekek forgatják a sebességváltón keresztül. Amennyiben a motor fordulatszáma egy megadott érték alá esik akkor az ECU megpróbálja ezt kompenzálni és újra adagol üzemanyagot a hengerekbe, persze túl kicsi sebesség és túl nagy sebességfokozat esetén ez nemigen vezet eredményre, szinte biztos hogy lefullad az autó.

Na, akkor jól tévedtem, köszönöm szépen a választ!

Link to comment
Megosztás:

Ezt a verziót ismertem én is.

Én igazából már a kérdésfelvetésem meglepődtem, hogy egy fogaskerekekkel összekapcsolt rendszernél hogy merült fel a kérdés. Mondjuk automata váltónál már lehetne mindenféle ravaszságokat csinálni elektronikus úton, mint pl. gázelvételnél motor alapjáraton járjon és közben gurulni 130-al meg hasonlók. De kézi váltónál a motor főtengelye és a kerekek között merev kapcsolat van, ha egyik forog, akkor a másiknak is kell (persze ha nem üresben van a váltó és nincs a kuplung kinyomva).

Amúgy tudtommal Euro3 óta nem áll le teljesen a befecskendezés motorféknél azért, hogy a katalizátor ne hűljön le. De abban biztos vagyok, hogy így is kevesebb fogy, mintha az ember üresbe rakná a váltót és hagyná gurulni alapjáraton járó a motorral.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy tudtommal Euro3 óta nem áll le teljesen a befecskendezés motorféknél azért, hogy a katalizátor ne hűljön le.

Ebben lehet valami, mert a céges autómnak (OFF Fiat Ducato 2007-ből ON) motorféknél is alapjárati fogyasztást mutat a computere (a Calibráé régen simán 0-t mutatott ilyenkor). Eddig nem értettem miért, de így megvan a magyarázat.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy tudtommal Euro3 óta nem áll le teljesen a befecskendezés motorféknél azért, hogy a katalizátor ne hűljön le. De abban biztos vagyok, hogy így is kevesebb fogy, mintha az ember üresbe rakná a váltót és hagyná gurulni alapjáraton járó a motorral.

Rosszul tudod !

Leáll a befecskendezés, ha a motorfordulatszám és a sebességjeladó által küldött jelek, valamint a motor üzemi hőmérséklete ezt lehetővé teszik!

Vagyis üzem meleg motornál 1500 1/min feletti tartományban és nagy sebességnél motorféküzemben a szállított üzemanyag mennyiség NULLA.

Akinek van az autójában BC, az ezt az állításomat le is csekkolhatja - az enyém így működik és EUR II-es, de az EUR V-ös XER motoroknál sincs ez másként... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Rosszul tudod !

Leáll a befecskendezés, ha a motorfordulatszám és a sebességjeladó által küldött jelek, valamint a motor üzemi hőmérséklete ezt lehetővé teszik!

Vagyis üzem meleg motornál 1500 1/min feletti tartományban és nagy sebességnél motorféküzemben a szállított üzemanyag mennyiség NULLA.

Akinek van az autójában BC, az ezt az állításomat le is csekkolhatja - az enyém így működik és EUR II-es, de az EUR V-ös XER motoroknál sincs ez másként... :rolleyes: :blink:

Lehet nálam itt a gond mert én bizony ha látom hogy piros a lámpa akkor váltó üres aztán diszkréten fékezek hogy kb odáig elguruljak. Lehet el kéne venni a gázt majd mindig egyet vissza aztán csak a végén kicsit fék?

Link to comment
Megosztás:

Lehet nálam itt a gond mert én bizony ha látom hogy piros a lámpa akkor váltó üres aztán diszkréten fékezek hogy kb odáig elguruljak. Lehet el kéne venni a gázt majd mindig egyet vissza aztán csak a végén kicsit fék?

Elvenni a gázt, és gurulni addig, amíg a fordulat 1000 felett van a bekapcsolt fokozatban. Majd amikor már 1000 alá ment, akkor üresbe és onnan fék, ha kell. Annak már nem látom értelmét, hogy egyesével visszarakni a fokozatokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az üzemanyagszint mérő órán, szerintetek 2vonal közt hány liter van kb?

a mutató pont középen volt, mentem 110km-ert, már a másik vonalon van a mutató... Szerintem sokat fogyaszt a kocsi :S

Hát ez nagyon csak elnagyolt következtetés de feltételezzük hogy 52 L a teli akkor a fele 25 a 3/4 az 39 az 1/3 az meg 13 l de mint tudjuk az üzemanyag jeladó nem egy pontos műszer és egyaltalán nem lineráris. Tehát kb mikor félig van a mutató szerint az csak kb érték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az üzemanyagszint mérő órán, szerintetek 2vonal közt hány liter van kb?

a mutató pont középen volt, mentem 110km-ert, már a másik vonalon van a mutató... Szerintem sokat fogyaszt a kocsi :S

még csak véletlenül se ezzel akard lemérni a fogyasztását a kocsidnak :rolleyes:

Vannak arra jól bevált, hiteles, egzakt módszerek.

Link to comment
Megosztás:

még csak véletlenül se ezzel akard lemérni a fogyasztását a kocsidnak :rolleyes:

Vannak arra jól bevált, hiteles, egzakt módszerek.

Tudom, tudom :blink:

Ideje lenne már értelmesen tele tankolni, napi számlálót kinullázni, ha már majdnem üres, megint teletankolni azt kiszámolni h mennyi is az annyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, tudom :rolleyes:

Ideje lenne már értelmesen tele tankolni, napi számlálót kinullázni, ha már majdnem üres, megint teletankolni azt kiszámolni h mennyi is az annyi :blink:

Én minden egyes tankolásnál így csinálom. Mivel nem az autóban lévő nafta határozza meg, mennyit autózom (valaki azért nem tankol teli, mert fél, h akkor többet megy), ezért mindig teli tankolok, előkapom a mobilt, egy osztás az egész és indulás előtt megnyomom a nullázót. Szerintem ez abszolút nem nagy macera, és, ha megugrik a fogyi, abból sok minden kiderülhet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.