Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Nekem is jobban bejön a sedan, hisz az is van :D X16XEL és nekem is dicsérgetik (10,5éves) :D . Mondjuk hűtőt én sem nap mint nap hordok magamnál :D

Amúgy az én fogyasztásom 9,5-9,8L/100 Km. Ez "nagyátlag" legtöbbször (80 %) inkább város, városközpont. 8,4L/100Km volt a legkevesebb amit eddig mértem vegyes használat során. Volt egy remek téli hónapom (január) ott 11,5L/100Km :rolleyes:

Ettől függetlenül szeretem a kis vasparibám ;)

Szintén hasonló körülmények között használva nekem is ilyesmit produkál. Én 6km-t megyek vele város egyik végéből a másikba. Most ebben az időben 1-1,5km után már majdnem üzemmeleg legalábbis a viz :D Azért idegesítő egy kicsit mert azért ez a 6 km nem szütyörgősen megy hanem nagyjából egyenletesen haladva. Talán 2 max 3 lámpa fog meg,szal az út 60 % át egyenletes folyamatos tempóba teszem meg. Ez a 9-10,5 L /100 as fogyasztást ehez sokallom. Mert ahogy irod Te városközpontba mérsz ennyit, én meg várost átszelve. Ha hosszú útra viszem akkor 7,5-8,5 a fogyasztás. Volt már gépen is, sőt mentünk vele úgy hogy autóvillamosságis haver ölében ott volt a laptop kirakva az élőképek és ő is mindent rendbe talált. Szal többen is mondták hogy ez ilyen :S Nehezen tudom elfogadni emellett az üzemanyag árak mellet. Főleg hogy a bejárásomat nem fizetik máshogy odajutni a város szélére nagyon nehéz(napi 2 órám elmenne az amúgy is pocsék beosztást ez csak még tovább fokozná szal mindenképpen muszáj kocsival járni). Ezekre meg még mindre rájön az, hogy a fizetésemet is nagyon alacsonyan húzták meg, ami szerintem itt a legfőbb probléma!!!!

Link to comment
Megosztás:

@Robi:

Hiába tűnik úgy hogy hamar bemelegszik az autó, igazából csak a hűtővized éri el nagyjából az üzemi hőmérsékletet, és biztos vagyok benne hogy a vezérlőelektronika az egész út alatt több üzemanyagot fecskendez be a szokásosnál (amikor tényleg hosszú útra mész). Az a helyzet hogy a 6km még mindig nagyon rövid táv, úgyhogy ez nem az autó hibája, szvsz más autó is így fogyasztana hasonló körülmények között.

Bejárásra: vegyél egy biciklit, a 6km azzal 10perc alatt letudható, és annak 0 a fogyasztása. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

@Robi:

Bejárásra: vegyél egy biciklit, a 6km azzal 10perc alatt letudható, és annak 0 a fogyasztása. :D

És az edzés is letudva + nincs környezetszennyezés.... Én így csinálom, csak nálam 5 km a melóhely. Számoljunk csak... : ez legalább 3 légy egy csapásra. Nálam a kocsi hosszú táv + feleség + 2 kölök. Egy főre vetítve így a legjobb a fogyi :rolleyes:

Mondjuk könnyen beszélek, mert imádok bringázni + zuglóban élek, itt is dolgozom, kertek alatt bringázom. + hál istennek nem utazó ügynök vagyok, csak 1 helyben üllő ;) DTP-s

Link to comment
Megosztás:

Szintén hasonló körülmények között használva nekem is ilyesmit produkál. Én 6km-t megyek vele város egyik végéből a másikba. Most ebben az időben 1-1,5km után már majdnem üzemmeleg legalábbis a viz :D Azért idegesítő egy kicsit mert azért ez a 6 km nem szütyörgősen megy hanem nagyjából egyenletesen haladva. Talán 2 max 3 lámpa fog meg,szal az út 60 % át egyenletes folyamatos tempóba teszem meg. Ez a 9-10,5 L /100 as fogyasztást ehez sokallom. Mert ahogy irod Te városközpontba mérsz ennyit, én meg várost átszelve. Ha hosszú útra viszem akkor 7,5-8,5 a fogyasztás. Volt már gépen is, sőt mentünk vele úgy hogy autóvillamosságis haver ölében ott volt a laptop kirakva az élőképek és ő is mindent rendbe talált. Szal többen is mondták hogy ez ilyen :S Nehezen tudom elfogadni emellett az üzemanyag árak mellet. Főleg hogy a bejárásomat nem fizetik máshogy odajutni a város szélére nagyon nehéz(napi 2 órám elmenne az amúgy is pocsék beosztást ez csak még tovább fokozná szal mindenképpen muszáj kocsival járni). Ezekre meg még mindre rájön az, hogy a fizetésemet is nagyon alacsonyan húzták meg, ami szerintem itt a legfőbb probléma!!!!

Sok embert megkérdeztem és az ilyen használat mellett nem találta senki sem kimagaslóan rossznak (csak én :rolleyes: ) inkább átlagos, úgyhogy ebbe hamar beletörődtem. Viszont cserébe ha rálépek a jobb oldali kis pedálra akkor melegség tölti el a kis belsőmet és nem ér csalódás.

Olajból meg nekem se eszik szinte semmit (illetve 2-3 dl kb. 4500km alatt, ami tesztidőnek volt mondható ;))

Link to comment
Megosztás:

Szintén hasonló körülmények között használva nekem is ilyesmit produkál. Én 6km-t megyek vele város egyik végéből a másikba. Most ebben az időben 1-1,5km után már majdnem üzemmeleg legalábbis a viz ;) Azért idegesítő egy kicsit mert azért ez a 6 km nem szütyörgősen megy hanem nagyjából egyenletesen haladva. Talán 2 max 3 lámpa fog meg,szal az út 60 % át egyenletes folyamatos tempóba teszem meg. Ez a 9-10,5 L /100 as fogyasztást ehez sokallom. Mert ahogy irod Te városközpontba mérsz ennyit, én meg várost átszelve. Ha hosszú útra viszem akkor 7,5-8,5 a fogyasztás. Volt már gépen is, sőt mentünk vele úgy hogy autóvillamosságis haver ölében ott volt a laptop kirakva az élőképek és ő is mindent rendbe talált. Szal többen is mondták hogy ez ilyen :S Nehezen tudom elfogadni emellett az üzemanyag árak mellet. Főleg hogy a bejárásomat nem fizetik máshogy odajutni a város szélére nagyon nehéz(napi 2 órám elmenne az amúgy is pocsék beosztást ez csak még tovább fokozná szal mindenképpen muszáj kocsival járni). Ezekre meg még mindre rájön az, hogy a fizetésemet is nagyon alacsonyan húzták meg, ami szerintem itt a legfőbb probléma!!!!

Ja! egyébként a bicikli sem rossz dolog, csak reggel szakadó esőben két gyerekkel a hónom alatt rohanni, hogy beérjek melózni elég sz@r dolog. Egy évig így jártam, csak még canga sem volt, hanem a két lábam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja! egyébként a bicikli sem rossz dolog, csak reggel szakadó esőben két gyerekkel a hónom alatt rohanni, hogy beérjek melózni elég sz@r dolog. Egy évig így jártam, csak még canga sem volt, hanem a két lábam. :rolleyes:

Nah igen! Nálam ugyan még gyerkőc nincsen, de szakadó eső plusz az isten háta mögötti melóhely az van. Biciklivel életveszélyes az az útszakasz, ahoz hogy ne legyen az úgy meg a táv majd 3 km vel hosszabb plusz eléggé dizsindzsás erdős rész. Ugyanis én kinnt dolgozok a város szélén már a Győr táblát is elhagyva kb 2 km el. Szóval nagyon megvok lőve ezzel a hellyel, ezt sosem vállaltam volna el mert anyagilag nagyon szar! Mióta dolgozok sosem éltem ennyire kevés lóvéból. A kocsimat már csak erre használom hogy oda meg vissza járjak mert ez is jóformán egy tank benzin egy hónapba ami 15000 ft. Meg persze ha akad maszek, mert emellet a beosztás mellet az is eléggé esélytelen! Lehet azért lettem mostanában ennyire fogyasztás érzékeny mert mikor megvettem akkor a fizum jóval elkerülte a 100 ezret mostanra meg el sem éri :S:S:S Meg ami még gondolkodásra késztet e témában az az hogy itt sokaknak megáll 7-8 körül városba használva, akkor joggal kérdezi az ember hogy ugyanaz a motor nálam miért fogyaszt jó 20% al többet, mikor nem vagyok egy állat módra vezető emberke!

Link to comment
Megosztás:

Nah igen! Nálam ugyan még gyerkőc nincsen, de szakadó eső plusz az isten háta mögötti melóhely az van. Biciklivel életveszélyes az az útszakasz, ahoz hogy ne legyen az úgy meg a táv majd 3 km vel hosszabb plusz eléggé dizsindzsás erdős rész. Ugyanis én kinnt dolgozok a város szélén már a Győr táblát is elhagyva kb 2 km el. Szóval nagyon megvok lőve ezzel a hellyel, ezt sosem vállaltam volna el mert anyagilag nagyon szar! Mióta dolgozok sosem éltem ennyire kevés lóvéból. A kocsimat már csak erre használom hogy oda meg vissza járjak mert ez is jóformán egy tank benzin egy hónapba ami 15000 ft. Meg persze ha akad maszek, mert emellet a beosztás mellet az is eléggé esélytelen! Lehet azért lettem mostanában ennyire fogyasztás érzékeny mert mikor megvettem akkor a fizum jóval elkerülte a 100 ezret mostanra meg el sem éri :S:S:S Meg ami még gondolkodásra késztet e témában az az hogy itt sokaknak megáll 7-8 körül városba használva, akkor joggal kérdezi az ember hogy ugyanaz a motor nálam miért fogyaszt jó 20% al többet, mikor nem vagyok egy állat módra vezető emberke!

Robi vegyél egy 4ütemű robogót olcsón...

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás egyébként nagyon kicsi hosszabb távakon 100 km/h sebbességel haladva 80 km-ren 5 liter Kb G ASTRA 1.4! :rolleyes:

Lívi milyen kocsi ez? Mi a motorkódod? Z14XE vagy XEP? Jellemzően hogy gyorsulsz fel 100ra? Mekkora az a hosszútáv? Azért ez a sok kérdés mert nekem még 5 öt sosem evett, a legjobb eddigi az 6,5-6,7 között volt.

Link to comment
Megosztás:

Lívi milyen kocsi ez? Mi a motorkódod? Z14XE vagy XEP? Jellemzően hogy gyorsulsz fel 100ra? Mekkora az a hosszútáv? Azért ez a sok kérdés mert nekem még 5 öt sosem evett, a legjobb eddigi az 6,5-6,7 között volt.

Én úgy számolom, hogy Lívinek 6,25 liter / 100 km a fogyasztása. Az az 5 liter 80 km-re vonatkozott.

Link to comment
Megosztás:

Nah igen! Nálam ugyan még gyerkőc nincsen, de szakadó eső plusz az isten háta mögötti melóhely az van. Biciklivel életveszélyes az az útszakasz, ahoz hogy ne legyen az úgy meg a táv majd 3 km vel hosszabb plusz eléggé dizsindzsás erdős rész. Ugyanis én kinnt dolgozok a város szélén már a Győr táblát is elhagyva kb 2 km el. Szóval nagyon megvok lőve ezzel a hellyel, ezt sosem vállaltam volna el mert anyagilag nagyon szar! Mióta dolgozok sosem éltem ennyire kevés lóvéból. A kocsimat már csak erre használom hogy oda meg vissza járjak mert ez is jóformán egy tank benzin egy hónapba ami 15000 ft. Meg persze ha akad maszek, mert emellet a beosztás mellet az is eléggé esélytelen! Lehet azért lettem mostanában ennyire fogyasztás érzékeny mert mikor megvettem akkor a fizum jóval elkerülte a 100 ezret mostanra meg el sem éri :S:S:S Meg ami még gondolkodásra késztet e témában az az hogy itt sokaknak megáll 7-8 körül városba használva, akkor joggal kérdezi az ember hogy ugyanaz a motor nálam miért fogyaszt jó 20% al többet, mikor nem vagyok egy állat módra vezető emberke!

Hosszabb országúti vagy autópályás menetben mennyit nyel? Egyébként a "rossz" városi fogyasztásod annak is betudható, hogy éppen közben melegszik fel a motor is. Más üzemmeleg motorral városozni és más "hideggel". És ezeket is figyelembe véve nem feltétlenül irreális a fogyasztásod, sajnos...

Link to comment
Megosztás:

A motorbicikli is beázik :D

és biztonsági öv sincs rajta ;)

uram isten! MIket beszélek ....1 éve még gyalog mentem 2 karton tejért is a boltba most meg seggemre nőt a kocsi :rolleyes:

ÖNURALOM emberek :D nekem itt az imádott kombi, szintúgy imádok vezetni, de télleg csak 7végén használom, vagy esőben (akkor is csak azért, mert a gyerekülést a bringán csak nem használnám esőben). Pölö holnap tuti kocsi lesz, mert esőt mondanak egész napra, de 1ébként bringa lenne. Az 5 km-en összvissz 1 sört fogyaszt :D

Link to comment
Megosztás:

A motorbicikli is beázik :D

és biztonsági öv sincs rajta ;)

uram isten! MIket beszélek ....1 éve még gyalog mentem 2 karton tejért is a boltba most meg seggemre nőt a kocsi :rolleyes:

Én nem mertem írni,hogy elvagyunk kényelmesedve.

Mert ha más megtudja oldani autó nélkül......

Másrészt az autó az egy szükséges rossz :D

Link to comment
Megosztás:

ÖNURALOM emberek :D nekem itt az imádott kombi, szintúgy imádok vezetni, de télleg csak 7végén használom, vagy esőben (akkor is csak azért, mert a gyerekülést a bringán csak nem használnám esőben). Pölö holnap tuti kocsi lesz, mert esőt mondanak egész napra, de 1ébként bringa lenne. Az 5 km-en összvissz 1 sört fogyaszt :D

Az egyik haverom fogyózik. ma kb. 60km tekert. 60/5km= 12 üveg sör. milyen részeg lenne :rolleyes: ;) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hosszabb országúti vagy autópályás menetben mennyit nyel? Egyébként a "rossz" városi fogyasztásod annak is betudható, hogy éppen közben melegszik fel a motor is. Más üzemmeleg motorral városozni és más "hideggel". És ezeket is figyelembe véve nem feltétlenül irreális a fogyasztásod, sajnos...

Hosszú országúti túrára nem mentem mostanában, de legutóbb mikor Zalakarosra mentem akkor 6,5-6,7 volt. Ezzel a bemelegedős történettel lehet beletrafáltál itt volt elöttem de látod ezt eddig nem vettem figyelembe. Innentől persze hogy jók az értékek a villamosságisnál hisz ott már meleg a blokk. Hát akkor be kell érjem ezzel. Arra lennék kiváncsi hogy akinek jól fogyaszt városba annak hogyan melegszik és hogy használja.

Link to comment
Megosztás:

Én nem mertem írni,hogy elvagyunk kényelmesedve.

Mert ha más megtudja oldani autó nélkül......

Másrészt az autó az egy szükséges rossz ;)

és mikor nem volt mobiltelefon? meg net.

most meg szinte nem tudunk meglenni nélkülük. (már aki :D ) hiába a XXI. század "civilizációs betegségeit" okozó rosszak.

Jaja! ez kezd átmenni szókratészba..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az egyik haverom fogyózik. ma kb. 60km tekert. 60/5km= 12 üveg sör. milyen részeg lenne :rolleyes: ;) :D :D

3 sör nekem a max bringán, bár tudom, az is tilos. 1x a ligetben már léptem meg zsernyákok elől a susnyásba, nem vagyok rá büszke, de télen-nyáron kocsmázni is bringával a legjobb: kocsiba nem ülök még konyakosmeggyel se, a taxi drága, bkv-val meg éccaka 2 óra, ami bringával 20 perc. Titeket meg majd kikerüllek, ne ti üssetek el :D. Amúgy télleg józanul, okosan csinálom, nem mint áálllat...

Amúgy 60 km nem rossz, nekem 115 a max majdnem együltő helyben. Na jó, kicsit haladtam is az Őrségben :D

Link to comment
Megosztás:

és mikor nem volt mobiltelefon? meg net.

most meg szinte nem tudunk meglenni nélkülük. (már aki :D ) hiába a XXI. század "civilizációs betegségeit" okozó rosszak.

Jaja! ez kezd átmenni szókratészba..... :D

3 sör nekem a max bringán, bár tudom, az is tilos. 1x a ligetben már léptem meg zsernyákok elől a susnyásba, nem vagyok rá büszke, de télen-nyáron kocsmázni is bringával a legjobb: kocsiba nem ülök még konyakosmeggyel se, a taxi drága, bkv-val meg éccaka 2 óra, ami bringával 20 perc. Titeket meg majd kikerüllek, ne ti üssetek el ;) . Amúgy télleg józanul, okosan csinálom, nem mint áálllat...

Amúgy 60 km nem rossz, nekem 115 a max majdnem együltő helyben. Na jó, kicsit haladtam is az Őrségben :D

Jó lesz ezt a csevejt abbahagyni, és az autók fogyasztásáról írni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.