Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hát elméleti szinten érdekelne engem is, de sosem fogom megtudni, kizárt hogy legyen alkalmam kijárni egy tankot csak városban....

Addig jó Neked, amíg nem állsz dugóban :) Az 1.6-os SZR F Astrám is pont 5,2-t fogyasztott a Budapest-Kolozsvár viszonylaton 90-nel... De az ugye kicsit könnyebb is volt, meg elektronika sem volt benne...

Link to comment
Megosztás:

Ez még a dizeles topicban is megállná a helyét... nekem ha belefér 600-630 km, akkor boldog vagyok... :lol: valószínű akkor neked gumit sem kell cserélned 5 évente és a fékjeid is jó sokáig bírják... -_-

Na ja! Az utóbbi 1 év alatt elkezdtek a benzinesek kevesebbet fogyasztani, mint a dízelek! :) Biztos az idő előrehaladtával érnek! :icon13:

:D Ja, és EZ a hencegő-lódító rovat! Fogyasztási adatoknak itt a helye! <_<

Link to comment
Megosztás:

Megemelkedett az átlagfogyasztás ~2.5 dl/100km-rel. Először a hideg időre fogtam. Aztán most, hogy nem sötétben indulok és érkezek, észrevettem az okát. Mivel az utóbbi időben csak úgy kutyafuttában tankoltam, hát elmaradt az ellenőrzés, így a gumikban alig 2 bar volt a nyomás! :D :) A szervó miatt irányítási nehézség nem volt, a stabilitáson sem lehetett érezni semmit (na ja, aki nem száguldozik mit is érezne? <_< ).

Figyeljetek rá jobban Ti is!

Link to comment
Megosztás:

Megemelkedett az átlagfogyasztás ~2.5 dl/100km-rel. Először a hideg időre fogtam. Aztán most, hogy nem sötétben indulok és érkezek, észrevettem az okát. Mivel az utóbbi időben csak úgy kutyafuttában tankoltam, hát elmaradt az ellenőrzés, így a gumikban alig 2 bar volt a nyomás! :D :) A szervó miatt irányítási nehézség nem volt, a stabilitáson sem lehetett érezni semmit (na ja, aki nem száguldozik mit is érezne? <_< ).

Figyeljetek rá jobban Ti is!

Nálam múlt héten volt uez, 1,9 volt már két gumiban is.

Link to comment
Megosztás:

Na ja! Az utóbbi 1 év alatt elkezdtek a benzinesek kevesebbet fogyasztani, mint a dízelek! :) Biztos az idő előrehaladtával érnek! :icon13:

:D Ja, és EZ a hencegő-lódító rovat! Fogyasztási adatoknak itt a helye! <_<

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :icon13:

:) :D <_<

hüle vagy...

Link to comment
Megosztás:

:):D:D Szerintem, ha nem benzint, hanem etanolt használtál volna sóderes prolonggal (rázva, nem keverve), akkor még lejjebb ment volna, plusz a belső visszapillantót is m3-ra kell cserélni nekem az még fél litert jelentett!!!

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :D

Link to comment
Megosztás:

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :D

Ebből csak az 1,6 automata a nemigaz. Figyelek ám! :)

u.i. nekem mostanában felfele megy a fogyi, vagy kokszosodik, vagy kopik a kocsi, vagy a lában lett nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

Nálam múlt héten volt uez, 1,9 volt már két gumiban is.

A hátsó gummákba - kevés pakkal - pont ez a gyári előírás. :D

Nekem dízel Caravanom van, amire üresen elöl 2.3 bar, hátul 2.1 bar, megpakolva elöl 2.5 bar, hátul 3.4 bar az előírás.

Azt hittem, hogy 2 bar alá már csak a spec. pályagumiknál mennek, meg az ilyen loser userek, mint én. :)

Link to comment
Megosztás:

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :)

:D besírtam <_<

Link to comment
Megosztás:

Szinte már hihetetlen értékek ezek.Sajna nekem full város és 10 felett! Semmi tuning normális vezetés mellet. Volt diagnosztikán/füstgázmérésen minden érték normális. Tehát baja nincsen keréknyomás normális. Üzemanyagra gyanakodtam még de sokfajtát próbálva ugyanazokat az értékeket produkálta . Szóval ez a Z14XE ennyit tud full városi használat mellet. Bejárós kocsinak sajna ez nem való kisebb kéne és diesel!!!! Úgy döntöttem benzinest soha többé. Kirándulásra hosszú útra hétvégi kocsikázásokra jó mert kényelmes de bejárni ezzel egy gyenge fizus melóhelyre nagyon nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Szinte már hihetetlen értékek ezek.Sajna nekem full város és 10 felett! Semmi tuning normális vezetés mellet. Volt diagnosztikán/füstgázmérésen minden érték normális. Tehát baja nincsen keréknyomás normális. Üzemanyagra gyanakodtam még de sokfajtát próbálva ugyanazokat az értékeket produkálta . Szóval ez a Z14XE ennyit tud full városi használat mellet. Bejárós kocsinak sajna ez nem való kisebb kéne és diesel!!!! Úgy döntöttem benzinest soha többé. Kirándulásra hosszú útra hétvégi kocsikázásokra jó mert kényelmes de bejárni ezzel egy gyenge fizus melóhelyre nagyon nem jó.

helló!

nyugi full városban nekem is hasonló! vegyesben 7,5 - 8 :)!!! Egy benzines ennyit tud szerintem! Igen vannak itt értékek amik kicsit szürreálisak pl: 1.7 CDTI ugyan annyit eszik vagy még többet mint egy Z14XEP :D <_< hagyjad már! :icon13: Kérdezem én mint laikus autótulajdonos! Ha egy dízel autó ugyan annyit vagy néha "többet" eszik mint egy benzines akkor ki az az elme roggyant aki majdnem 1 millió HUF-al többet ad egy dízel autóért? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezért nehéz a mezei autótulajok élete.

Nehéz eldönteni,hogy milyen autót vegyen,mert többféle szempont van.

Egyfelől ugye van egy pénzkeret és van egy minimum elvárás az autóval szemben,évjárat,km,szépség,kinézet,mire használod,

fenntartási költségek,fogyasztás,szerelhetőség,alkatrészárak és még a hiúság is ,hogy megnézzék az utcán meg a szomszédok,rokonok.

Így aztán nem könnyű dűlőre jutni.Mindenki szeretne új,csillivilli autót,de nem mindenkinek

adatik meg,hogy meg is tudja venni.Aki meg megvette mondjuk full hitelre az meg most nyögi a következményeit!

Én most azon a véleményen vagyok,hogy ez a 10 éves G Astra nekem pont jó,nem kell annyira félteni,mint

egy újat,nem kerül sokba,annyira nem idegesítem magam,ha rányitják az ajtót a bolt előtt,alkatrész van

dögivel hozzá,van benne elég hely,nem fogyaszt túl sokat,nem akarok felvágni már senki előtt,nekem meg amúgy is tettszik!

Link to comment
Megosztás:

helló!

nyugi full városban nekem is hasonló! vegyesben 7,5 - 8 :D!!! Egy benzines ennyit tud szerintem! Igen vannak itt értékek amik kicsit szürreálisak pl: 1.7 CDTI ugyan annyit eszik vagy még többet mint egy Z14XEP <_< :icon13: hagyjad már! :lol: Kérdezem én mint laikus autótulajdonos! Ha egy dízel autó ugyan annyit vagy néha "többet" eszik mint egy benzines akkor ki az az elme roggyant aki majdnem 1 millió HUF-al többet ad egy dízel autóért? -_-

Hát ha annyit enne, ideges is lennék.De szerencsére nem. Város max 6 télen, vidék max 5 felett kicsivel. Az örök vita :)

Ha 1 milla különbség lett volna, eszembe se jutott volna, hogy megvegyem, de szerencsére annyi volt, mint egy benzines... És a gázolaj is olcsóbb... De nekem még akkor sem érte volna meg a dízel, ha csak 2-300E-rel lett volna drágább, mint a benzines, mert 7végi autós vagyok, egyébként szigorúan bringa... De így ok nekem - eddig...

Link to comment
Megosztás:

Ezért nehéz a mezei autótulajok élete.

Nehéz eldönteni,hogy milyen autót vegyen,mert többféle szempont van.

Egyfelől ugye van egy pénzkeret és van egy minimum elvárás az autóval szemben,évjárat,km,szépség,kinézet,mire használod,

fenntartási költségek,fogyasztás,szerelhetőség,alkatrészárak és még a hiúság is ,hogy megnézzék az utcán meg a szomszédok,rokonok.

Így aztán nem könnyű dűlőre jutni.Mindenki szeretne új,csillivilli autót,de nem mindenkinek

adatik meg,hogy meg is tudja venni.Aki meg megvette mondjuk full hitelre az meg most nyögi a következményeit!

Én most azon a véleményen vagyok,hogy ez a 10 éves G Astra nekem pont jó,nem kell annyira félteni,mint

egy újat,nem kerül sokba,annyira nem idegesítem magam,ha rányitják az ajtót a bolt előtt,alkatrész van

dögivel hozzá,van benne elég hely,nem fogyaszt túl sokat,nem akarok felvágni már senki előtt,nekem meg amúgy is tettszik!

alapvetően én inkább úgy fogalmaznék:

azért nehéz az autóvásárlók élete, mert általában sokkal többet akar mint amire pénze van, és ezért képes belemenni olyan dolgokba amiből csak és kizárólag rosszul lehet kijönni.

akinek nagyon korlátozott a pénz mennyisége amit autóra tud költeni, nem kéne megvenni azt amivel pont nullára futtatom a pénzemet, és utána már az 50.000 Ft os javitás is fáj.

igazánól én ugy látom, hogy ha van 2 millám autóra akkor nm 2 millás autót kéne nézni, mert az kicentizés. hanem 1.2M Ft ost, mert akkor marad tarcsiba annyi, hogy ha bármi történik akkor se kell eretvágni, hogy most autózunk vagy javitunk.

Link to comment
Megosztás:

alapvetően én inkább úgy fogalmaznék:

azért nehéz az autóvásárlók élete, mert általában sokkal többet akar mint amire pénze van, és ezért képes belemenni olyan dolgokba amiből csak és kizárólag rosszul lehet kijönni.

akinek nagyon korlátozott a pénz mennyisége amit autóra tud költeni, nem kéne megvenni azt amivel pont nullára futtatom a pénzemet, és utána már az 50.000 Ft os javitás is fáj.

igazánól én ugy látom, hogy ha van 2 millám autóra akkor nm 2 millás autót kéne nézni, mert az kicentizés. hanem 1.2M Ft ost, mert akkor marad tarcsiba annyi, hogy ha bármi történik akkor se kell eretvágni, hogy most autózunk vagy javitunk.

Teljesen egyetértek. Egyébként régebben olvastam egy felmérésről, amiből az derül ki, hogy a magyarok nagy többsége egy számmal nagyobb autóval jár, mint amit reálisan megengedhetne magának. Megmondom őszintén, hogy a siránkozó, nulla befizetéses autóhitelesek legnagyobb részét nem is tudom sajnálni. Nekik nem hitelt kéne adni, hanem életvezetési tanácsot, a sok karácsonyi hiteles plazmatévé vevővel együtt...

Link to comment
Megosztás:

Szinte már hihetetlen értékek ezek.Sajna nekem full város és 10 felett! Semmi tuning normális vezetés mellet. Volt diagnosztikán/füstgázmérésen minden érték normális. Tehát baja nincsen keréknyomás normális. Üzemanyagra gyanakodtam még de sokfajtát próbálva ugyanazokat az értékeket produkálta . Szóval ez a Z14XE ennyit tud full városi használat mellet. Bejárós kocsinak sajna ez nem való kisebb kéne és diesel!!!! Úgy döntöttem benzinest soha többé. Kirándulásra hosszú útra hétvégi kocsikázásokra jó mert kényelmes de bejárni ezzel egy gyenge fizus melóhelyre nagyon nem jó.

A városi 10 liter nekem nem újdonság,én főleg rövid távokat megyek,emiatt fokozottan érvényes rám ez a szép kerek szám :)

Egyébként akkor sírnál még,ha 35 fokban,folyamatos klímahasználattal néznéd a fogyasztást...Én mindenesetre nem mertem kiszámolni... <_< De legalább nem olvadok bele az aszfaltba,és ezért elnézem neki ezt a kis pluszt :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ha annyit enne, ideges is lennék.De szerencsére nem. Város max 6 télen, vidék max 5 felett kicsivel. Az örök vita :)

Ha 1 milla különbség lett volna, eszembe se jutott volna, hogy megvegyem, de szerencsére annyi volt, mint egy benzines... És a gázolaj is olcsóbb... De nekem még akkor sem érte volna meg a dízel, ha csak 2-300E-rel lett volna drágább, mint a benzines, mert 7végi autós vagyok, egyébként szigorúan bringa... De így ok nekem - eddig...

persze használtnál nincs akkora árkülönbség, én új autónál gondoltam, ott sajnos ekkora arányú a különbség :S

Link to comment
Megosztás:

persze használtnál nincs akkora árkülönbség, én új autónál gondoltam, ott sajnos ekkora arányú a különbség :S

Hát, új autóm asszem sosem lesz. Ha nagyon akarnám, még vehetnék is, de egyszerűen sajnálom rá a pénzt, ez az igazság. Plusz mindig márkaszerviz.... a gatyája is rámegy az embernek... A használtat meg ki kell fogni, de ez a 3. és eddig még mindig szerencsém volt. Új autónak is meglehet a varázsa, de nekem nem ér annyit az új szag :)

Az autóhasználati szokásomról: biztos kiröhögtök, de nekem egy tank simán kitart 2,5 hónapig. Persze, egy tankkal elmegyek úgy 1000-1100-at, de akkor is. Nyáron utazunk sokat, akkor több nafta kell, de városban csak bringa, évente szerintem több 10E a zsebemben marad. És a fogyim is jobb, 10 km-en egy sör :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.