Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Húúúúú! Nekem ezek a fogyasztási adatok hihetetlenek! Autóztok is, vagy csak azt nézitek hogyan eszik kevesebbet? Nekem ennyit sosem evett - még benzilből sem! Valami nem kerek az enyémmel, vagy ennyit számít hogy kombi?

Autozunk es pörgetjük is.Így eszik jól.

Link to comment
Megosztás:

Húúúúú! Nekem ezek a fogyasztási adatok hihetetlenek! Autóztok is, vagy csak azt nézitek hogyan eszik kevesebbet? Nekem ennyit sosem evett - még benzilből sem! Valami nem kerek az enyémmel, vagy ennyit számít hogy kombi?

Jól mondod, benZIL, na az egy jó járgány vót. :D

Ott nemigön köll nézni a fogyasztást. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!Ezek szerint nekem ezért eszik majd 9l városban.

Persze nem árt, ha pl. a fojtószelepház, meg a levegőszűrő is tiszta, meg jó a guminyomás, szóval az alapok rendben vannak. Mindenesetre meleg motornál hadd forogjon, különben úgy jár a gép, mint a köszörűs macskája.

Link to comment
Megosztás:

Persze nem árt, ha pl. a fojtószelepház, meg a levegőszűrő is tiszta, meg jó a guminyomás, szóval az alapok rendben vannak. Mindenesetre meleg motornál hadd forogjon, különben úgy jár a gép, mint a köszörűs macskája.

Hát írd már meg lécci, mire jó az a fojtószelepház? Eszik, vagy isszák?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Igazuk van, elváltani - elvileg - 3000 körül kell. Aztán ha elérted a sebességet, már tötymöröghetsz. Úgy látszik, még gyakorolni kell, mert nem megy ez nekünk! :D

Nem! Ha elérted a sebességet se tötymörögj.

Tartósan 2500-3000 nem árt neki.

Én városban csak ott használok 4.-et, ahol engedik a 60-at. 3.-ban tolom rendszerint.

Gyorsításkor pedig 3500 felett váltom el.

És így kajál 6.5-7-et vegyesben.

Link to comment
Megosztás:

Nem! Ha elérted a sebességet se tötymörögj.

Tartósan 2500-3000 nem árt neki.

Én városban csak ott használok 4.-et, ahol engedik a 60-at. 3.-ban tolom rendszerint.

Gyorsításkor pedig 3500 felett váltom el.

És így kajál 6.5-7-et vegyesben.

Kb. én is így csinálom, mióta felhomályosítottatok. Kicsit még szokni kell, hogy városba nem rakom föl negyedikbe, kíváncsi leszek a fogyasztásra.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nektek etanollal hogy eszik a verda? 19liter 95ös omw, 16liter e85, 260km és már a negyede alatt van a mutató, kb 10-10,5-re fog kijönni a fogyasztás. :D 100% város. Benzinböl is 8,5-9 körül szokott enni, ezt is sokallom. :icon4:

Én 70-30%-ban használtam régebben, s úgy max 5-10%-al evett kevesebbet. (Z14XEP max. 6,4l az előbb írt keveréknél!)

Nálad ez ha teljesen üres tankra számolom 55-45%. 30%-os etanol arány felett rohamosan nőt a fogyasztásom, de ilyen keverék mellett a motorkontroll lámpa is kigyulladhat, üzemanyag korrekciós hibát generálva.

Link to comment
Megosztás:

Én 70-30%-ban használtam régebben, s úgy max 5-10%-al evett kevesebbet. (Z14XEP max. 6,4l az előbb írt keveréknél!)

Nálad ez ha teljesen üres tankra számolom 55-45%. 30%-os etanol arány felett rohamosan nőt a fogyasztásom, de ilyen keverék mellett a motorkontroll lámpa is kigyulladhat, üzemanyag korrekciós hibát generálva.

Kis távokat megyek, többször 1 nap, sajnos kigyullad a sárga lámpa 4-5km megtétele után. :icon4: majd valamikor kipóbálom 70-30% arányban, de most egy ideig etanolos kút közelébe se megyek. :D

Link to comment
Megosztás:

Kis távokat megyek, többször 1 nap, sajnos kigyullad a sárga lámpa 4-5km megtétele után. :icon4: majd valamikor kipóbálom 70-30% arányban, de most egy ideig etanolos kút közelébe se megyek. :D

Én sem. :icon4:

Ruházz be LPG-be, ott tényleg olcsóbban lehet autózni, az etanollal sokat nem lehet fogni a költségeken.

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolásom: 43.3l , 611km-re., 7.1/100km. 500km országút 3 személlyel 100-110es sebesség, a többi városi tötymörgés főleg csúcsforgalomban vagyis adott idő alatt a kocsi többet áll mint halad. Én tűrhetőnek tartom, habár ez majdnem másfélszerese a kettővel ezelőtti autóménak.OFF (Fabia 1.9 SDI). Nem legenda, de tényleg jól fogyasztott.

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolásom: 43.3l , 611km-re., 7.1/100km. 500km országút 3 személlyel 100-110es sebesség, a többi városi tötymörgés főleg csúcsforgalomban vagyis adott idő alatt a kocsi többet áll mint halad. Én tűrhetőnek tartom, habár ez majdnem másfélszerese a kettővel ezelőtti autóménak.OFF (Fabia 1.9 SDI). Nem legenda, de tényleg jól fogyasztott.

Ne csodálkozz, hogy a városi tötymörgés felviszi, s a benzinest nem érdemes a dieselhez hasonlítani. :D

Nekem normál használat mellett 5.8-6,5l (de átlagban 6l) volt az átlagfogyasztásom benzinből...

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolásom: 43.3l , 611km-re., 7.1/100km. 500km országút 3 személlyel 100-110es sebesség, a többi városi tötymörgés főleg csúcsforgalomban vagyis adott idő alatt a kocsi többet áll mint halad. Én tűrhetőnek tartom, habár ez majdnem másfélszerese a kettővel ezelőtti autóménak.OFF (Fabia 1.9 SDI). Nem legenda, de tényleg jól fogyasztott.

A kis olasz full városi használat mellett 600km-re megevett 38liter benzint, ami 6,3l/100km! :D Én meg vagyok elégedve vele :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.