Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

valamiért úgy emlékszek hogy Te miskolci vagy ... vagy nem :icon4:

jól emlékszel, igen de már csak hétvégén..., de most néztem meg az árakat. Magasak. Úgyhogy törölve. Még jó hogy olcsó üzemanyag kúthálózatnak hirdetik magukat.. :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Full város 38 L üzemanyag 413 km alatt elfogyott ami 9,02L/100Km. Közbe ment a klíma többször meg rengeteg ökölődés. Sajna ez ilyen, hasonló kocsik ismiknél max 8-8,5 és akkor nem klímázott vagy nincs is benne. Van egy olyan gyanúm hogy ez az Opel motor effajta körülmények között ennyit tud.

Link to comment
Megosztás:

Full város 38 L üzemanyag 413 km alatt elfogyott ami 9,02L/100Km. Közbe ment a klíma többször meg rengeteg ökölődés. Sajna ez ilyen, hasonló kocsik ismiknél max 8-8,5 és akkor nem klímázott vagy nincs is benne. Van egy olyan gyanúm hogy ez az Opel motor effajta körülmények között ennyit tud.

igen,az egyém kb 10 körül eszik vegyesben klimával,mondjuk 2000turbó:D

Link to comment
Megosztás:

Full város 38 L üzemanyag 413 km alatt elfogyott ami 9,02L/100Km. Közbe ment a klíma többször meg rengeteg ökölődés. Sajna ez ilyen, hasonló kocsik ismiknél max 8-8,5 és akkor nem klímázott vagy nincs is benne. Van egy olyan gyanúm hogy ez az Opel motor effajta körülmények között ennyit tud.

Hát nemtudom, nekem talán 1-2x volt 7l fölött a fogyasztásom, de az is télen rövid távokon. Még LPG-ből sem eszik annyit, mint neked benzinből. :D

Nincs kitöltve hogy milyen a motorod, de ha Z14XE-d van igaz az alapból kb +1l-el többet kér, mint a Z14XEP.

A városozás meg relatív, mivel lehet egész nap dugóban ülsz, és úgy eszik annyit (akkor reális), vagy folyamatosan haladsz (akkor meg sokat eszik)....

Egy autópályás, vagy országúti adat többet mond mint a város.... :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Debrecen-Zamárdi-Debrecen 700km, ebböl kb 650 pálya 56liter lötyi 8L átlag.... Odafele 120-130, visszafele stabil 140-el. 3 személy, nem túl nehéz tatyókkal. Csak én érzem k*rva soknak? Kezd elegem lenni a kocsibol, 8 liter alá nemnagyon sikerül levinni soha a fogyasztást...

Link to comment
Megosztás:

Debrecen-Zamárdi-Debrecen 700km, ebböl kb 650 pálya 56liter lötyi 8L átlag.... Odafele 120-130, visszafele stabil 140-el. 3 személy, nem túl nehéz tatyókkal. Csak én érzem k*rva soknak? Kezd elegem lenni a kocsibol, 8 liter alá nemnagyon sikerül levinni soha a fogyasztást...

8 az valóban nem tűnik kedvezőnek ilyen hosszú távon

Link to comment
Megosztás:

a 8 liter nem sok. 1200 kg os autó 90 ponilóval 4000 feletti fordulattal.

ez sok?

mennyé 90 nel 5. ben és akkor majd eszik kevesebbet.

( a zafira ennél a sebességnél 10 litert eszik. az 1400 kg, és busz. ennyi )

és a klima használatról ne is beszéljünk.....

kellett volna venni egy 1.8 ast, az is ennyit eszik, de az legalább megy is...

Link to comment
Megosztás:

Debrecen-Zamárdi-Debrecen 700km, ebböl kb 650 pálya 56liter lötyi 8L átlag.... Odafele 120-130, visszafele stabil 140-el. 3 személy, nem túl nehéz tatyókkal. Csak én érzem k*rva soknak? Kezd elegem lenni a kocsibol, 8 liter alá nemnagyon sikerül levinni soha a fogyasztást...

Én ezt a 8 litert nem érzem annyira k.va soknak. Az enyémben 1.6-os motor van (X16XEL), és az a tapasztalatom, hogy legjobban akkor fogyaszt, ha hosszú távon tartósan 90-100 km/h körül haladok, ekkor olyan 6,5 l/100km. Autópályán 130-140 km/h haladásnál már emelkedik, kb 7l/100km. De ez 1.6-os motor, autópályás tempónál nem erőlködik annyit, szerintem a tied 8l-es fogyasztása ha nem is a legjobb, még belefér. Viszont hogy soha nem megy 8l alá, az tényleg kicsit soknak tűnik, de ez nagyban függ a használat körülményeitől is. Úgy tudom, hogy ezeknek a motoroknak általában is elég nagy a szórása fogyasztás terén a körülmények függvényében, az enyém is 6 és 10l között mozog attól függően, hogy hol, mennyit, és milyen tempóban megyek. Viszont legújabb tapasztalataim alapján szinte teljesen mindegy a vezetési stílus, én direkt próbálgattam mostanában az egészen "sportostól" az "öregurasig", fogyasztásban gyakorlatilag nem jött ki semmi különbség azonos körülmények között, mindig ugyan azt hozza.

Link to comment
Megosztás:

kellett volna venni egy 1.8 ast, az is ennyit eszik, de az legalább megy is...

Hasonló körülmények között sztem az megenne 10-et is...

Én is nehezen tudom leküzdeni 8 liter alá az 1.8-at, pedig 90-el megyek és tempomattal, igaz végig klímázva.

Amúgy pályán stabil 130-nál 8 liter egyáltalán nem sok egy 1.4-estől sztem sem.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló körülmények között sztem az megenne 10-et is...

Én is nehezen tudom leküzdeni 8 liter alá az 1.8-at, pedig 90-el megyek és tempomattal, igaz végig klímázva.

Amúgy pályán stabil 130-nál 8 liter egyáltalán nem sok egy 1.4-estől sztem sem.

hát az én coupéimmal bécs oda-visszát általában 7,5 - 8 literrel jártam meg mindig.

Horvátországot - Bosznia felé ( csak országút ) meg stabilan 7 literrel....

amikor nekem coupém az asszonynak Z14XE je volt akkor azért mentünk mindig a coupéval, mert az kevesebbet evett mint az egynégy....

Link to comment
Megosztás:

Debrecen-Zamárdi-Debrecen 700km, ebböl kb 650 pálya 56liter lötyi 8L átlag.... Odafele 120-130, visszafele stabil 140-el. 3 személy, nem túl nehéz tatyókkal. Csak én érzem k*rva soknak? Kezd elegem lenni a kocsibol, 8 liter alá nemnagyon sikerül levinni soha a fogyasztást...

Nekem volt z14xe. Ugyanez a turné (Debrecen-Balatonszemes-Debrecen) hasonló paraméterekkel

ugyanígy 8 lityiből jött ki.

Ugyanez a projekt a twinporttal már meg volt 7 literből. :D

Link to comment
Megosztás:

Én most járok 650km-nél és kb:630-nál villant fel a sárga benzinkút-ikon, de még nem villog...

Volt egy velencei -tó oda vissza M0-M6-7-es út olyan 80-100Km/h között 4.-5.-ben, ez kb:110km, a többi budapest kertváros sok lámpával, de mégsem belvárosi dugó.

Tehát zömében városi használat, de nevezzük vegyesnek: 6,4- 6,6 körül lesz várhatóan. 1,4 Twinport !!!

Lendületes vezetéssel 2,500 alá nem engedem a fordulatot, nem ritkán 2-esben 4-5-6ezerig húzatva, amikor olyanom van, persze aztán hamar felváltva.

Most melózok, este hazafelé tankolok, ha hazaértem megírom pontosan :D

Én nem panaszkodom :icon4:

update: kicsit több lett, valószinüleg màr közel lehetett a sàrga villogàshoz, ùgyhogy 6,9 lett a vège.

Link to comment
Megosztás:

Debrecen-Zamárdi-Debrecen 700km, ebböl kb 650 pálya 56liter lötyi 8L átlag.... Odafele 120-130, visszafele stabil 140-el. 3 személy, nem túl nehéz tatyókkal. Csak én érzem k*rva soknak? Kezd elegem lenni a kocsibol, 8 liter alá nemnagyon sikerül levinni soha a fogyasztást...

Kiugróan soknak nem mondanám, de nekem még 8 fölé nemigen sikerült feltornászni, esetleg téli rövid, hideg utakon megy 7,5 fölé. Pedig az enyém se twp...

Hosszú úton, egyenletes tempónál mérséklődnie kellene a fogyasztásnak is, kb. az országúti 90-100 városi menetekkel szintjére. Szerintem...

(Azért ne gyújtsd fel a géped. :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.