Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

6.5l/100km

1.4 twinport, 715km-es etáp volt, ebből 200km autópálya (130-140 sok klímával), többi város

Az jó!(nem sok-nem kevés) :D

Én mostanában nem mérem,nem szoktam mostmár teljesen megtankolni.De nem azért mert sokba kerül,hanem

mert mindig mikor első kattig öntöttem ,akkor egy darabig érezni lehetett a benzinszagot a kocsiban.(Tudom-tudom

ki kellene csak cserélni azt a bizgentyűt. :D Ma a középkonzollal szívattam magam.)

Mióta nem várom meg a kattott,hanem előtte leállítom azóta nincs benzinszag!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Az jó!(nem sok-nem kevés) :D

Én mostanában nem mérem,nem szoktam mostmár teljesen megtankolni.De nem azért mert sokba kerül,hanem

mert mindig mikor első kattig öntöttem ,akkor egy darabig érezni lehetett a benzinszagot a kocsiban.(Tudom-tudom

ki kellene csak cserélni azt a bizgentyűt. :D Ma a középkonzollal szívattam magam.)

Mióta nem várom meg a kattott,hanem előtte leállítom azóta nincs benzinszag!!! :)

nem azt kell cserélni, hanem az elöregedett betöltőcsöveket.

feküdj alá, nézd meg a betöltő gumicsőveket, láűtni fogod hogy mi a baj....

Link to comment
Megosztás:

Az jó!(nem sok-nem kevés) :D

Én mostanában nem mérem,nem szoktam mostmár teljesen megtankolni.De nem azért mert sokba kerül,hanem

mert mindig mikor első kattig öntöttem ,akkor egy darabig érezni lehetett a benzinszagot a kocsiban.(Tudom-tudom

ki kellene csak cserélni azt a bizgentyűt. :lol: Ma a középkonzollal szívattam magam.)

Mióta nem várom meg a kattott,hanem előtte leállítom azóta nincs benzinszag!!! :)

Nálam időnként fagyállószag-olajszag keveréke van, tankolástól függetlenül :D

Az előbbi kb azóta hogy letörött a vízpumpáról a műanyag sz*r és telenyomta vízzel a fél motorteret.

Az utóbbi meg vlsz amiatt hogy enyhén szivárog az olajbetöltőm (pedig már cseréltem gumit rajta, nem lett jó :D )

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne csak mindig benzingőzzel működő spórolóművészek szerepeljenek ebben a topikban:

Coupé, Z18XE, 639.8km (90% országút, 10%város, végig klímázva, de ahol lehet tempomattal, nagypapás stílusban) 46.97l --> 7.34l/100km

Ennél kevesebb nagyon nem lesz nálam... Ja és mindez a drága V-Power Racingből, a sima 98-asból majd' 1literrel több szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolásomból számított fogyasztásom: 8.1liter/100km. Fele város/220 ezres/, másik fele országút, végig klímával. Bizony vonszolja a ménes az üresen is 1209 kg-ot.

Link to comment
Megosztás:

és mennyivel?

Z14XE -ből hoztam ki én 6-litert, 90-nél tempomattal, klímával

de 130-140-es tempóval kell neki a 7 - 7,5 liter

Szerintem nincs ezekkel az értékekkel semmi baj. Sok rövid úttal mostanság én is 6,5 körül járok, pályamenetem újabban nem nagyon van.

Link to comment
Megosztás:

Most nyáron nagyon sokat megyek és nagyon érdekes dolgokat vettem észre fogyasztás terén. Ha hosszút megyek akár klímával akár anélkül kb 6-6.5 L/100 a fogyasztása az osztrák kékség sima 95öséből de ha városba kezdem használni akkor drasztikusan megugrik főleg klímázva akkor akár 10,5 is tud lenni. Ez nekem nagyon érdekes. Szerintetek ez normális vagy vmi itt nem okk. Vki azt mondta hogy ez lamba szonda problem. Szerintetek mi lehet???

Link to comment
Megosztás:

Most nyáron nagyon sokat megyek és nagyon érdekes dolgokat vettem észre fogyasztás terén. Ha hosszút megyek akár klímával akár anélkül kb 6-6.5 L/100 a fogyasztása az osztrák kékség sima 95öséből de ha városba kezdem használni akkor drasztikusan megugrik főleg klímázva akkor akár 10,5 is tud lenni. Ez nekem nagyon érdekes. Szerintetek ez normális vagy vmi itt nem okk. Vki azt mondta hogy ez lamba szonda problem. Szerintetek mi lehet???

Az természetes, hogy városban többet eszik, főleg ha egyszerre csak rövid távokat mész. A 10,5 mondjuk kicsit soknak tűnik, de lehet hogy ez ilyen, a többiek majd megmondják. Nekem az x16xel 6 és 9,5 között eszik, előbbi hosszú távokon 90-100 km/h mellett, utóbbi rövid, egy-két km-es városi szaladgálások esetén. Ja, és klímám nincs, neked biztos az is dob rá azért.

Link to comment
Megosztás:

Most nyáron nagyon sokat megyek és nagyon érdekes dolgokat vettem észre fogyasztás terén. Ha hosszút megyek akár klímával akár anélkül kb 6-6.5 L/100 a fogyasztása az osztrák kékség sima 95öséből de ha városba kezdem használni akkor drasztikusan megugrik főleg klímázva akkor akár 10,5 is tud lenni. Ez nekem nagyon érdekes. Szerintetek ez normális vagy vmi itt nem okk. Vki azt mondta hogy ez lamba szonda problem. Szerintetek mi lehet???

Nincs ezzel semmi gond ilyen a város és ilyen a klíma + 1L. :lol: Attól függ mekkora távot mész és mennyit araszolsz. :lol: Aki a lambda tanácsot adta nem fogadnék el tőle több tanácsot és nem szereltetnék vele semmit.

Link to comment
Megosztás:

Eddig az átlagom 7,5 liter (~3000 km után). A legjobb érték kicsivel 7 liter alatt volt (autópálya+országút), általában inkább 7,5-8 liter között mozog. Első saját autó, az eddigi családi járgányhoz képes sokallom a fogyasztását (Yaris 2 - országúton/városban 6-6,5 liternél nem evett többet, akárhogy nyomtam), de méreteihez képest nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Eddig az átlagom 7,5 liter (~3000 km után). A legjobb érték kicsivel 7 liter alatt volt (autópálya+országút), általában inkább 7,5-8 liter között mozog. Első saját autó, az eddigi családi járgányhoz képes sokallom a fogyasztását (Yaris 2 - országúton/városban 6-6,5 liternél nem evett többet, akárhogy nyomtam), de méreteihez képest nem vészes.

A Z14XEP-hez képest ez amúgy 1l-el többet eszik, és ahogy látom sokat jársz városba, klímával ez a fogyasztás normális. 2004-ben volt a váltás, Te még a többet fogyasztó motort vetted...

Link to comment
Megosztás:

Eddig az átlagom 7,5 liter (~3000 km után). A legjobb érték kicsivel 7 liter alatt volt (autópálya+országút), általában inkább 7,5-8 liter között mozog. Első saját autó, az eddigi családi járgányhoz képes sokallom a fogyasztását (Yaris 2 - országúton/városban 6-6,5 liternél nem evett többet, akárhogy nyomtam), de méreteihez képest nem vészes.

A Z14XEP-hez képest ez amúgy 1l-el többet eszik, és ahogy látom sokat jársz városba, klímával ez a fogyasztás normális. 2004-ben volt a váltás, Te még a többet fogyasztó motort vetted...

Link to comment
Megosztás:

A Z14XEP-hez képest ez amúgy 1l-el többet eszik, és ahogy látom sokat jársz városba, klímával ez a fogyasztás normális. 2004-ben volt a váltás, Te még a többet fogyasztó motort vetted...

Sajna most épp betegeskedik, így lehet, hogy javítás után még lesz jobb is a fogyasztása, elvégre csak elfojtotta a katalizátor (teljesen nem dugul el egyik pillanatról a másikra).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
715 km 44,71l benzinnel! ez 6,25l/100km

Klímával, és vegyesen.

Elárulnád, hogy mekkora motorral?

Nekem 44.04 l 95-ös MOL benzin 702.8 km-en, azaz 6.27 l/100km. Ebből 600 km 90-es tempomat-os utazások voltak egyedül (ablakok felhúzva, klíma). Ezen kívül volt öt kör a kecskeméti gokartpályán (nem kímélő körözés volt), 50 km város és 50 km város/országút megpakolt utánfutóval 40-es vagy 60-as tempóval.

Mindezt egy 1.8-as Bertone Coupe-val.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hétvégén Balatoni nyaraláson voltunk.

Tesóm és én is egy-egy twp astrával. 6l-es fogyi jött ki végig alsóbbrendű utakon.

Teljesen jó, figyelembe véve, hogy egy motoros csapattal mentünk,

és néha elég jól kellett szorítani, hogy tartsuk a lépést.

Már csak a csekkeket kellene megúszni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap jöttünk haza a nászutunkról. Bárna-Hatvan-(M3)-BP-(M7)-Székesfehérvár-(alsóbbrendű utak)-Hévíz. Hévízről Gyenesdiás-Keszthely-re néztünk el. Hazafelé Tihanyig az északi parton, majd ott komp Szántódra-Siófok(aranypart) majd rá a pályára és haza. Ma be meló és haza. Ez 703km és most van a mutató a negyedet jelző vonalnál. Igaz a klíma nem ment mert beszart, pályán max. 110km/h.

Link to comment
Megosztás:

Ennyit számít hogy 1.4 meg hogy Twinport.

Nekem a Coupénál most 45,39l benya 654km-re volt elég, ami 6,94l/100km-es fogyasztást jelent, nagypapásan vezetve (tempomat 90km/h), viszont klímával. Ennél kevesebbet csak egyszer sikerült csinálnom a 3 év alatt, úgyhogy elégedett vagyok, 1.8-tól sztem nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.