Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mai adat: 728 Km, 42,71l = 5,87 l/100Km biggrin.png Tegnap cseréltem le a téli gumit.

2012.04.03-2012.04.17-ig (14 nap) 631 km (52 km/nap).Ma volt 1 címem, 28 km oda, 28 vissza. mostanában, ez volt a leghosszabb táv...)

Átlagban, napi 40 km, rövid távok, max 90km/h, tempomat igen, AC nem, autópálya nem. (téli gumi igen.) több személy igen, Állandó cuccolás igen.

Ez még mindig hihetetlen :D Én is most tankoltam, enyém továbbra is hozza a konstans 7,5l/100km átlagot a napi 2x20 km-es fordulókkal.

Link to comment
Megosztás:

Mai adat: 728 Km, 42,71l = 5,87 l/100Km :D Tegnap cseréltem le a téli gumit.

2012.04.03-2012.04.17-ig (14 nap) 728 km (52 km/nap).Ma volt 1 címem, 28 km oda, 28 vissza. mostanában, ez volt a leghosszabb táv...)

Átlagban, napi 40 km, rövid távok, max 90km/h, tempomat igen, AC nem, autópálya nem. (téli gumi igen.) több személy igen, Állandó cuccolás igen.

Milyen méretű gumit használsz?

Elvileg annak is szerepe van a fogyasztás alakulásában. Keskeny, jó gördülési ellenállású gumi = jobb fogyasztás. 17 collos malomkerék = ...

Link to comment
Megosztás:

Ez még mindig hihetetlen :D Én is most tankoltam, enyém továbbra is hozza a konstans 7,5l/100km átlagot a napi 2x20 km-es fordulókkal.

A Nagy úr fogyasztási értéke ilyen üzemviszonyok közt egy dízelnek is a becsületére válna. Rajta kívül még senki, semmilyen 1.6 variánssal nem mért ennyit. Ezért hitetlenkedünk itt többen is, de el kell fogadjuk, hiszen semmi érdeke nem fűződik a valótlan értékek közzétételéhez. Ennél komolyabbnak ismertem meg így a fórumon keresztül.

Persze lehet, hogy erre is kitalált valamit csak nem teszi közzé! Meg egyébként is a sötét erő vele van!

Link to comment
Megosztás:

Milyen méretű gumit használsz?

Elvileg annak is szerepe van a fogyasztás alakulásában. Keskeny, jó gördülési ellenállású gumi = jobb fogyasztás. 17 collos malomkerék = ...

185-nél keskenyebbet nem valószínű, mert az már a stabilitás rovására menne, no meg cuccol is.

De most vonatkoztassunk el DV mérésétől!

Ha nem váltóméretű az abroncs, akkor az óra nem valós távolságot és sebességet mér, ami fals fogyasztási értékhez vezet. Bizonyos autóknál - jellemzően olyan műszerezettségűeknél, melyek több típusban is közösek, eltérő megjelenéssel vagy még azzal se - lehetőség van a (többnyire műszeres) kalibrálásra. Ez nem csak a mértékegység kiválasztására korlátozódik (digit óránál), hanem a kerékméret is meg lehet adni és ahhoz igazodik.

Link to comment
Megosztás:

185-nél keskenyebbet nem valószínű, mert az már a stabilitás rovására menne, no meg cuccol is.

De most vonatkoztassunk el DV mérésétől!

Ha nem váltóméretű az abroncs, akkor az óra nem valós távolságot és sebességet mér, ami fals fogyasztási értékhez vezet. Bizonyos autóknál - jellemzően olyan műszerezettségűeknél, melyek több típusban is közösek, eltérő megjelenéssel vagy még azzal se - lehetőség van a (többnyire műszeres) kalibrálásra. Ez nem csak a mértékegység kiválasztására korlátozódik (digit óránál), hanem a kerékméret is meg lehet adni és ahhoz igazodik.

Ez is igaz, a váltómérettől eltérő gumi valóban becsapja a távolságmérést. Konkrétan én a váltóméreten belüli szélesség módosulásokra gondoltam, ugyanis nem mindegy, hogy 18,5 vagy mondjuk 20,5 centin érintkezik az autó a talajjal: nagyobb a gördülési ellenállás, a rugózatlan tömeg, amik mind emelik a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

A téli gumi: PNEUMANT 185/65R15 P M+S100

A nyári gumi: GOOD YEAR 195/65R15 HYRDA Gr/p

Helyben kettő sebességmérő van telepítve. 50 Km/h a mérőm, annyi mint az autóban 50 Km/h.

Ha ismeritek a GPS-t, akkor azt mondom, hogy az pontos!

Ott is 50 Km/h-nál 48-50-et mér.

A nyári ugyan nem váltóméret, de nem vagyok biztos, hogy abból adódna ilyen eltérés, főleg, hogy most télivel mérte ezeket az értékeket.

Alufelnid van vagy acél?

Link to comment
Megosztás:

A nyári ugyan nem váltóméret, de nem vagyok biztos, hogy abból adódna ilyen eltérés, főleg, hogy most télivel mérte ezeket az értékeket. Alufelnid van vagy acél?

Ami 195/60 R15-ön 100 km/h az 195/65 R15-ön csak 97 km/h. Átmérőben 20 mm a különbség, ami már a nem ajánlott kategória.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy kicsit nézegettem az üzemanyagárakat környékünkön. Érdekes, hogy a teljesen automata benzinkútnál (ENVI), ahol még folyó ügyeit sem tudja lerendezni a kedves vásárló, drágább az üzemanyag, mint a magán kútnál (Mobil Petrol), ahol a töltőpisztolyhoz hozzá sem kell érni és még shop, autómosó és WC is van fedett pihenővel. A különbség nem számottevő (0.70 Ft/liter), de mégis érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában (pár hónapja) megfigyeltem, hogy elég jól fogyaszt a gépem. Shell eco 95-öt (vagy mi a neve) szoktam tankolni, ami hirdeti magáról, hogy fogyasztáscsökkentő adalék van benne. Nem nagyon hiszek az ilyen mókusvakító szövegekben, de lehet, hogy tényleg csökkent valamit. Nálatok?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában (pár hónapja) megfigyeltem, hogy elég jól fogyaszt a gépem. Shell eco 95-öt (vagy mi a neve) szoktam tankolni, ami hirdeti magáról, hogy fogyasztáscsökkentő adalék van benne. Nem nagyon hiszek az ilyen mókusvakító szövegekben, de lehet, hogy tényleg csökkent valamit. Nálatok?

Esetleg a jó idő miatt? ;)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a jó idő miatt? ;)

Persze, a nyári fogyasztás alapból kisebb, de nekem már a téli is kedvezőbben alakult, mint a szokásos, azért írtam, hogy pár hónapja.

Ha ez így megy, visszatermelni járok majd a benzinkútra. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Persze, a nyári fogyasztás alapból kisebb, de nekem már a téli is kedvezőbben alakult, mint a szokásos, azért írtam, hogy pár hónapja.

Ha ez így megy, visszatermelni járok majd a benzinkútra. :smartass:

A magas benzinárak miatt van szerintem a kisebb fogyasztás...

Tegnap pályán hazafelé a 110-es tempó helyett 120-125 körül jöttem, és csak 1-2 nagyobb kocsi ment el mellettem, szinte végig a külsőben mentem, mert a többiek lassabban mentek a belsőben...

Link to comment
Megosztás:

Mostanában (pár hónapja) megfigyeltem, hogy elég jól fogyaszt a gépem. Shell eco 95-öt (vagy mi a neve) szoktam tankolni, ami hirdeti magáról, hogy fogyasztáscsökkentő adalék van benne. Nem nagyon hiszek az ilyen mókusvakító szövegekben, de lehet, hogy tényleg csökkent valamit. Nálatok?

A hirdetett Teli tankonként 1 liter fogyasztáscsökkentés akkor is eléred, ha 105 helyett 95-el mész lakot területen kívül, vagy 10x nem húzatod 3000 fölé a motort. :)

Link to comment
Megosztás:

A hirdetett Teli tankonként 1 liter fogyasztáscsökkentés akkor is eléred, ha 105 helyett 95-el mész lakot területen kívül, vagy 10x nem húzatod 3000 fölé a motort. :)

Persze, viszont ugyanúgy járok, mint régebben. No, mindegy... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.