Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

5,2l ez még egy dízelnek is jó lenne,gondolom ebbe nem sok város volt

Nem tudom itt egyeseknek hogy tud ilyen fogyasztása lenni. Most hogy nyár van 430-440 nél többet nem tudok elmenni egy telivel (43-44L) Nekem stabil 9,5-10,5 között van, de én ezzel ki sem teszem a lábam Győrből. Tehát full város melegben klímával, és nem pörgetősen max 3000es fordulat gyorsan felkapcsolva pirosnál sebességbe kigurítva. Kilőni sem szoktam alapjáraton klímázást elfelejtettem teljesen. Nem értem. Annyit költöttem már erre a témára de még mindíg szar. Szerintem ebbe az időbe a 7,5-8,5 lenne elfogadható. Viszont ami fura hogy hosszúba még klímával is simán beéri 7L alatt. Szerintem ha vmi rossz lenne akkor az hosszúba is éreztetné hatását. Minden jó benne, stabil alapjárat, jól gyorsul nem rángat. Hibakód nincsen. Szűrők olaj 10000 km után cserélve. Gyertyákba max 15000 km van ami gyári GM.

Link to comment
Megosztás:

587km 45.8l benzinből, ez 7.8l/100km.

Ha hozzáteszem hogy ez egy Z18XE és a fenti kilométermennyiségből kb. 120-140km egy kerékpárral a tetőn kerül bele, gyakran klímázva és átlagos használat mellett vegyesben (város/városon kívül), akkor én azt mondanám hogy teljesen elégedett vagyok. Ja, mindez prémiumbengéával, Shell V-Power Racing 100.

Link to comment
Megosztás:

Akkor dicsekszem én is... :D Nemrég Tapolca-Baden(Austria)-Tapolca, 342km, 20,75L tapolcai Agip 98-ból. Igazából nem tudom, hogyan sikerült, haladtunk mindenhol a megengedett sebességgel. A tuning óta a legalacsonyabb fogyasztás. Ha 2L hibahatárral számolom, akkor is 6,5 körül van, egyébként 6,1... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Az átlagfogyasztás mérőnek mennyire lehet hinni? Az történt ugyanis, hogy amikor vettem az autót, 9,8-10liter környékén mutatott. Aztán ez szép lassan ment feljebb 11-re, majd az utóbbi időben már 12 volt. Ezt a repedt gyári leömlőnek tudtam be, ami egyre jobban szétnyílt, már nagyon tré hangja volt. Megérett a cserére. Gyárit még egyszer nem akartam, ezért csináltattam egy egyedi leömlőt. Egrus mester le is gyártotta, még egy hővédő lemezt is hajtott rá, hátha a gyári nem megy fel. A meglepetés ezután ért, mikor egy hét után eszembe jutott megnézni az átlagfogyasztást a BC-n. 6,8-at mutatott! Városban! 2.2-es benzines kombi! Ennyit számíthat az a leömlő? Létezik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az átlagfogyasztás mérőnek mennyire lehet hinni? Az történt ugyanis, hogy amikor vettem az autót, 9,8-10liter környékén mutatott. Aztán ez szép lassan ment feljebb 11-re, majd az utóbbi időben már 12 volt. Ezt a repedt gyári leömlőnek tudtam be, ami egyre jobban szétnyílt, már nagyon tré hangja volt. Megérett a cserére. Gyárit még egyszer nem akartam, ezért csináltattam egy egyedi leömlőt. Egrus mester le is gyártotta, még egy hővédő lemezt is hajtott rá, hátha a gyári nem megy fel. A meglepetés ezután ért, mikor egy hét után eszembe jutott megnézni az átlagfogyasztást a BC-n. 6,8-at mutatott! Városban! 2.2-es benzines kombi! Ennyit számíthat az a leömlő? Létezik?

2.2 benzines kombi városban 6,8l?igen létezhet,50km távon

Komolyra fordítva sztem 10l körűl a reális

Link to comment
Megosztás:

szevasztok.

Nem tudom tudna-e segíteni valaki G-astra fogyasztás ügyben.

Lehetséges-e valamilyen gomb kombinációval megnézni a fogyazstást 1,2-es Gastrán?

Nem.

Ha nincs gyárilag erre felkészített fedélzeti computered (=MID), akkor nem tudod megnézni, bár a motorvezérlő tudja az adatot, szóval elvileg op-com-mal is ki lehet csalogatni belőle...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az átlagfogyasztás mérőnek mennyire lehet hinni? Az történt ugyanis, hogy amikor vettem az autót, 9,8-10liter környékén mutatott. Aztán ez szép lassan ment feljebb 11-re, majd az utóbbi időben már 12 volt. Ezt a repedt gyári leömlőnek tudtam be, ami egyre jobban szétnyílt, már nagyon tré hangja volt. Megérett a cserére. Gyárit még egyszer nem akartam, ezért csináltattam egy egyedi leömlőt. Egrus mester le is gyártotta, még egy hővédő lemezt is hajtott rá, hátha a gyári nem megy fel. A meglepetés ezután ért, mikor egy hét után eszembe jutott megnézni az átlagfogyasztást a BC-n. 6,8-at mutatott! Városban! 2.2-es benzines kombi! Ennyit számíthat az a leömlő? Létezik?

Erre nagyon kiváncsi leszek... :blink: Elvileg a leömlőtől nem csalhat a fogyasztásmérő. Más változtatás nem történt? A Z22SE-nél a leömlőben is van katalizátor? Hol és mennyiért csináltattad? Nekem is jó lenne cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Elértem a számlálón a bűvös 1000-est és még van egy 8-ad tanknyi naftám. Ilyen még nem volt. Mi lesz ebből...?!

Na megvan az idei nyár 1. tankolása:

950,5 km 43,2 L gázolajjal,

mogyoródi úti, lukoil, 6. kútfej, 1. kattanás az egyik és a másik tankolás is. 4,54 l-es fogyi. nem rossz. Budapest - Pécs - M6, 110-125 km/h, néha települések között ide-oda 90-nel, néha klíma, 50-60 km BP-en.

Link to comment
Megosztás:

új teszt eredmény villogó lámpával 60 km. melóba menet elkezdett villogni mondom hazafele tankolok,

ja csak a bankkártyám maradt otthon lóvé meg egy cigire való maradt és ezt a kúton konstatáltam. még jó, hogy nem kezdtem el tankolni.

30 km ről tudtam, hogy képes rá de most megint meglepett. a mutató nem mozdul 1 mm-t sem gyújtás ráadásakor

na majd megírom mennyi ment bele

Link to comment
Megosztás:

Erre nagyon kiváncsi leszek... :blink: Elvileg a leömlőtől nem csalhat a fogyasztásmérő. Más változtatás nem történt? A Z22SE-nél a leömlőben is van katalizátor? Hol és mennyiért csináltattad? Nekem is jó lenne cserélni...

Más változtatás? Egy dupla szögletes krómvég, plusz első ajtókban hangfalak cseréje, a csomagtartóba meg beköltözött egy mélyláda. Mást nem változtattam.

Nincs katalizátor a leömlőben, külön van. 50-ezerért csinálta Egrus mester: http://egrus.uw.hu/

De már növekszik a fogyasztásom, ma már 7,5-öt mutatott. :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.