Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Csak nem LUK98? :) Pest környékén már én is szívtam vele, egyszer Érd-Diósd határában levő, egyszer Dunakeszin az Auchanhoz közelebb eső kútnál, volt probléma vele, sárgalámpa, dadogás... Valszeg túl volt benne löttyintve az etanol. Pár liter V-Powertől helyreállt a béke... :) Viszont a veszprémivel még nem vot problémám.

Nem , most is azzal járok ,(16ba a bökényföldin tankolok ,az van cég mellet :) )

Mogyorodi úton , talán avia ..

nekem nyomot egy p0090 :) ,aztán elfogyott , és inkább szűrőt is cseréltem még

Link to comment
Megosztás:

Ismét elfelejtettem megnézni, hogy hol kezdett el világítani a benzinszint-jelző. Szerintem 80 km-t mehettem vele (városon kívűl). Mire beértem a benzinkútra, a mutató már a legalsó piros vonalon állt. Csupán 48,8 liter ment bele második kattanásra, 770 km-t autózva . Így kb 3 liter benzin maradt a tankban. Valaki tesztelte már, hogy meddig lehet elmenni vele? (pl mutatóval a legalsó piros vonal alá menve)

Link to comment
Megosztás:

Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy le kellene cserélni az enyémet egy V6 turbo C Caravan-ra... Elvetemült lenne... :D

valamit valamiért van :)

igen 11.7 a nagy átlagom... :) de az érzés az brutál :D

ha azt nézem hogy egy 1.4 átlagja 6.5 körül van .... akkor egy szavam nem lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Ismét elfelejtettem megnézni, hogy hol kezdett el világítani a benzinszint-jelző. Szerintem 80 km-t mehettem vele (városon kívűl). Mire beértem a benzinkútra, a mutató már a legalsó piros vonalon állt. Csupán 48,8 liter ment bele második kattanásra, 770 km-t autózva . Így kb 3 liter benzin maradt a tankban. Valaki tesztelte már, hogy meddig lehet elmenni vele? (pl mutatóval a legalsó piros vonal alá menve)

Ne centizd ki, nem tesz jót az AC-nak sem....

Én már több LPG-t etettem meg a kocsival, mint benzint. :)

LPG-t ki szoktam centizni, az nem gond ha elfogy, mert marad benzin. Így a hatótávom olyan 1400km körül van.

Link to comment
Megosztás:

Ismét elfelejtettem megnézni, hogy hol kezdett el világítani a benzinszint-jelző. Szerintem 80 km-t mehettem vele (városon kívűl). Mire beértem a benzinkútra, a mutató már a legalsó piros vonalon állt. Csupán 48,8 liter ment bele második kattanásra, 770 km-t autózva . Így kb 3 liter benzin maradt a tankban. Valaki tesztelte már, hogy meddig lehet elmenni vele? (pl mutatóval a legalsó piros vonal alá menve)

Ha nekem elkezd világítani a sárga, már a legközelebbi utam a kútra vezet. 45-46 liter fér bele olyankor. Elvileg még legalább 50-60 km-re való anyag van benne, de minek próbálgatni?

Link to comment
Megosztás:

Ha nekem elkezd világítani a sárga, már a legközelebbi utam a kútra vezet. 45-46 liter fér bele olyankor. Elvileg még legalább 50-60 km-re való anyag van benne, de minek próbálgatni?

Nem szoktam próbálgatni, eddig összesen kétszer "játszottam" vele, mert nem volt kedvem másik (ismeretlen) kútnál tankolni. Csak örültem neki, hogy műszer szerinti teljesen üres állapotban is még volt kb 3 liter tartalék.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Csak nem bírok kibékülni ezzel a fogyasztással :)

Fogyasztáscsökkentő tuningről vannak tapasztalatok? Z16XEP-be lehet egyáltalán?

130-nál az enyém is 8 körül fogyaszt, de a tied már twinportos, az kevesebbet kellene fogyasszon.

Más körülmények között (város / lakott területen kívül) nincs gond a fogyasztással csak autópályán?

Link to comment
Megosztás:

130-nál az enyém is 8 körül fogyaszt, de a tied már twinportos, az kevesebbet kellene fogyasszon.

Más körülmények között (város / lakott területen kívül) nincs gond a fogyasztással csak autópályán?

De, arányosan mindenhol sokat fogyaszt, városban simán 10 liter. Normálisan közlekedve.

Link to comment
Megosztás:

használtan vettem de viszont opelszervízben volt előtte szervizen és ott rakták bele.A helyi opelnál is csak néztek,hogy mit raktak a kollégák bele :omg:

Szerinted érdekli őket, amikor 10W-40-et is szívfájdalom nélkül beleöntik? NEM!

És a tiedben gyárilag 1 pólusú van...

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam az OMV 100 Carrerát. Igaz nem volt üres a tank, kb. 1/3 részben volt még benne 95-ös Carrera. Érezhetően jobban megy vele az autó, mértem fogyasztást: 587km-re 45 liter=7.66 Ebből 1/3 város, a többi országút. Talán egy kicsit kevesebbet evett mint a 95-össel, ami szintén Carrera volt.

Nem számottevő mértékben, de az is igaz, hogy azért nem papásan vezetek, egyre jobban élvezem a nyomatékot, és a teljesítményt. 1500-as fordulatról gyorsul akár ötödikben is.

Link to comment
Megosztás:

eddigi legjobb fogyasztásom, most volt 1 hete:

645km 38.6literrel -> 5.98 l/100km :wink: ebben város nem nagyon volt..csak 20 km. a maxom szinte full város és abszolúte nem finom vezetési stílus 430km 38.4 literrel 8.93 l/100km :oops: nem tudom sok e de nekem ennyi a max/min... :?

Az tiszta jó. ;)

Én meg lasan átállok LPG-ről benzinre, ha tovább csökken a benzinár, s nem csökken az LPG ára.

Jelenleg ha 7l (284Ft/l) LPG és mellé 0.5l (400Ft/l) benzin fogy az így 100km-re 2200Ft/100km

Benzinből maximum 6l szokott fogyni, de inkább 5.8 volt az átlag, ha nem használtam etanolt. Így is 6l-el számolva 2400Ft. Szerintem 380Ft-os benzinnél már nem fogok LPG-t venni....

Link to comment
Megosztás:

Az tiszta jó. ;)

Én meg lasan átállok LPG-ről benzinre, ha tovább csökken a benzinár, s nem csökken az LPG ára.

Jelenleg ha 7l (284Ft/l) LPG és mellé 0.5l (400Ft/l) benzin fogy az így 100km-re 2200Ft/100km

Benzinből maximum 6l szokott fogyni, de inkább 5.8 volt az átlag, ha nem használtam etanolt. Így is 6l-el számolva 2400Ft. Szerintem 380Ft-os benzinnél már nem fogok LPG-t venni....

Sztem olyan nem lesz...Jövő héttől majd megfordul a tendencia :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1999-es g astra alkalmas tiszta bioetanol használatára?

Hol lehet ennek utána nézni, egyáltalán mit tehet tönkre?

Régebben a corsámba tankoltam tisztán, és totaz üzemanyg műszer megbolondult tőle, őssze vissza mutatott. Előtte elég lassan ment fel az értéke, az etanol után meg azt is mutatta, hogy lötyög az üzemanyag.

Aztán javuló tendenciával jobb lett, mint előtte. Többet csak benzin ment bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1999-es g astra alkalmas tiszta bioetanol használatára?

Hol lehet ennek utána nézni, egyáltalán mit tehet tönkre?

Régebben a corsámba tankoltam tisztán, és totaz üzemanyg műszer megbolondult tőle, őssze vissza mutatott. Előtte elég lassan ment fel az értéke, az etanol után meg azt is mutatta, hogy lötyög az üzemanyag.

Aztán javuló tendenciával jobb lett, mint előtte. Többet csak benzin ment bele.

NEM!

50-50%-nál már jelez, hogy nem tudja korrigálni akeveréket.

70-30%-al jó, én is használtam így, de így kb 5-8%-al többet fogyaszt. Most már tuti nem éri meg.

Átalakítóval pedig elviseli a 100% etanolt is. De sztem már nem árulják, mivel nem éri már meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretném tanácsotokat kérni, merre induljak el?

Sikerült autómmal (X14Xe) ismét egy 10,5L fogyasztást autózni 4+0,5 fővel. A táv Bp-Zamárdi-Bp volt~250km, pályán és elfogyott 26L lötty.

Furcsa, hogy csak pályán tapasztalok rendszerint ilyen mértékű fogyasztást, normál városi, országút vegyesben 7,5-8L körül mozog 2 fővel.

Illetve hasonlóan társul a benzin fogyás mellé hűtővíz fogyás is.(másik topicban írtam már róla, röviden volt hűtő csere, termosztát tömítés csere, ahol eresztett és aug.-ban egy garnitura fűtőradiátor tömítés csere is, mert el voltak öregedve)

Szóval normál városi/országúti használat mellett kb 1cm víz fogyott 650km-en, most ezen a fent említett Bp-Zamárdi-Bp távon sikerült a hűtővízből is 8dl-t meginnia.

Egyszerűen megrekedtem, mert nem tudok már mire gondolni, sem víz, sem benya ügyileg.

Azon agyalok mostanában, hogy lehet köze van az autópálya tempó alatt folyamatosan fent álló 3800-4500-as ford/perc terheléshez.

Járt itt a fórumon valaki hasonló cipőbe, esetleg ha vannak is "szakik", akik jobban értik az ok-okozat viszonyokat mint én, segíthetnének tanáccsal, mit figyeljek, esetleg mit nézessek meg?

Köszi

feel2006

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.