Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Már kezdek elgondolkozni,hogy jó-e kocsim!Sokan irnak itt 6,0 lt körüli városi fogyasztásról szemben az enyémmel 9-10lt!!

Esetleg lehet olyan,hogy a twinport szelep folyamatosan nyitva tartsa az összes szívó szelepet,fordulattól függetlenül?

6l városi fogyasztás nincs,max.dízel

A 9-10l rövid távokon,sok váltással,pirosnál dekkolva reális lehet,sőt télen 10l felett is

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a dizel sem eszik városba 6 litert :)
talán az 1.3 ...

de ez a fogyi téma elég meredek...

nincs két egyforma autó és ugyan olyan sofőr és és ugyan az a használati mód és ugyan az útvonal....... és még sorolhatnám :)

ezért erősen tájékoztató jellegű a dolog :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6l városi fogyasztás nincs,max.dízel

A 9-10l rövid távokon,sok váltással,pirosnál dekkolva reális lehet,sőt télen 10l felett is

Sok váltás adott sok kereszteződés+klíma nálam. Sajna brutál melegek vannak egyszerűen már nem bírok gondolkodni nap végére muszáj lehűnöm ezért klímázok. Nem hajtom mégis a mostani tankolással 12,6 volt fogyasztás amit rettentően sokallok. Tudom hogy nincsen benzinnel 6 literes városi fogyi de azért egy szar 1,4től 10 alattit várnék mindenképpen nem pedig jóval fölét. Továbbra is fenntartom soha többé kis benzinest!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sok váltás adott sok kereszteződés+klíma nálam. Sajna brutál melegek vannak egyszerűen már nem bírok gondolkodni nap végére muszáj lehűnöm ezért klímázok. Nem hajtom mégis a mostani tankolással 12,6 volt fogyasztás amit rettentően sokallok. Tudom hogy nincsen benzinnel 6 literes városi fogyi de azért egy szar 1,4től 10 alattit várnék mindenképpen nem pedig jóval fölét. Továbbra is fenntartom soha többé kis benzinest!!!!!

Milyen távokon használod? Nem Te vagy aki 3-4km-es távokon hajtja?

Nekem átlagba 6l körül szokott lenni, de 7l-nél több nem lehet...

Link to comment
Megosztás:

nincs két egyforma autó és ugyan olyan sofőr és és ugyan az a használati mód és ugyan az útvonal....... és még sorolhatnám :)

ezért erősen tájékoztató jellegű a dolog :)

Sőt, még két egyforma város sincs! Mert nekem pl. itt Tatabányán kizárólagos városi használat mellett, télen sem eszi meg a 10-et, 9,6-ot mértem max. De nincsenek dugók, 1-2 fokozatban való tartós tötymörgések.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36l,95-ös Metros(Envi)benyával 560km-t mentem 90-100km/h sebességgel,2felnőtt 1gyermek+csomagokkal,végig klimával

Ez így 6,42l,ami nekem teljesen jó :icon13:

Ez tényleg jó klímával, és megpakolva...

Nekem klíma nélkül egyedül országúton a legjobb adatom 5,33l volt, igaz akkor a kocsiban 3500Km volt. :)

LPG-vel már nincs sok haszon... Ha 75%-ot eléri a benzin LPG arány, akkor visszaállok benzinre.

3287 437 6942 23,31 294,00 5,33 3287 191,19 69716

Akkor a benzin is annyi volt, mint amenyiért most LPG-t tankolok. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nyaralásból visszaérve (Budapest - Bük/Bükkfürdő - helyi mászkálások - Nyúl - Dunakeszi) 825 km-re tankoltam kereken 40 lityó gázolajat.

Ebben volt klíma, végig országút kisfalvak 50 40. Falun kívül 90-110 forgalomtól függően.

Én meg vagyok elégedve. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nyaralásból visszaérve (Budapest - Bük/Bükkfürdő - helyi mászkálások - Nyúl - Dunakeszi) 825 km-re tankoltam kereken 40 lityó gázolajat.

Ebben volt klíma, végig országút kisfalvak 50 40. Falun kívül 90-110 forgalomtól függően.

Én meg vagyok elégedve. :icon1:

Nagyon keveset eszik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiába kacsingatok én az 1.7D Astra J-vel ;)

Én továbbra is utálom a gázolajat/dízelt/traktort. Nagyon nehezen fogadnám el, bár ha ingyen lenne, sokat segítene ;). Magam részéről benzinest tudok elképzelni továbbra is, főleg a kihaló félben lévőket. Hideg futkos a hátamon az 1-1.2-es turbós csodákon. Kenje a hajára. Ha megtehetném ma is nagyobb, min 1.8 literes szívó bentinest vennék. De elégedett vagyok a mostanival is, az állandó birtoklási vágy csak stresszt okoz :D.

Link to comment
Megosztás:

Én továbbra is utálom a gázolajat/dízelt/traktort. Nagyon nehezen fogadnám el, bár ha ingyen lenne, sokat segítene ;). Magam részéről benzinest tudok elképzelni továbbra is, főleg a kihaló félben lévőket. Hideg futkos a hátamon az 1-1.2-es turbós csodákon. Kenje a hajára. Ha megtehetném ma is nagyobb, min 1.8 literes szívó bentinest vennék. De elégedett vagyok a mostanival is, az állandó birtoklási vágy csak stresszt okoz :D.

Benzines sokat eszik, és nincs benne nyomaték.

Az 1.7-es diesel meg 2000rpm alatt mintha nem lenne benne erő, de cserébe keveset eszik. Igaz ha valami bedöglik, akkor fogszívás alaposan.

Lehet most megköveztek, de a legjobb vétel most, ha nem astrát nézzük, akkor a Chevrolett cruise SW 1.8 benzinmotorral. ;) Igaz az 5 ajtósnak is nagyobb a csomagtere mint az astrának.

Link to comment
Megosztás:

Benzines sokat eszik, és nincs benne nyomaték.

Múltkoriban mentem egy nagyon lazát, 80-90-nel, falvakon átsuhanva, egyébként országúton, 55km-en, az átlag 5,6 lett. 6,5-ből bármikor eljárok vegyesben is, ha nem állatkodok, persze, kevés várossal, ha nem megyek 120 fölé, megáll 7liter alatt. Ez sok? Hozzáteszem, ez egy két literes szívó benzines. Persze nem dízel, h eljárjon 5 literrel, de nincs is benne olyan, ami besz@rjon, ha mégis, szinte fillérekből javítható. Nyomaték is akad benne, lehet, hogy nem 2000-től tol, de nem is fogy el 4500-5000-nél. Menni is megy, ha kell, igaz, akkor zabál is, de a 2,5 tádékkal partiban van, de a régebbi 530d bmw-vel is tartja a lépést, igaz akkor 4500-6300 között kell tartani a fordulatszámot. Nekem nem kellene dízel. Hármasban 70-től, 3000környékéről rendesen gyorsul, 4500 fölött még rátesz egy lapáttal, 130-140-re hamar lép.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.