Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A "középkonzol kivétele" topic első oldalán is találsz leírást!

Köszi!

Tehát:

"Alul a hamutartó kinyit, 1 db csavar ki.

Rájöttem még, hogy a szivargyújtó műanyag panelja is kipattintható, alatta még egy db csavar fogja." Csak kérdés, hogy merre feszegessem, hogy kipattanjon és a 3 csavarból melyiket kell kicsavarni?! Gondolom a jobb szélsőt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Tehát:

"Alul a hamutartó kinyit, 1 db csavar ki.

Rájöttem még, hogy a szivargyújtó műanyag panelja is kipattintható, alatta még egy db csavar fogja." Csak kérdés, hogy merre feszegessem, hogy kipattanjon és a 3 csavarból melyiket kell kicsavarni?! Gondolom a jobb szélsőt.

Ott összesen négy csavar van. Kettő a középkonzolt, kettő a hamutartót fogja. Ha nem vagy biztos benne, melyik melyikhez tartozik (bár szerintem helyszínen elég egyértelműen látszik) akkor csavard ki mind a négyet. Pattintsd ki a hamutartó és a sebváltó box közötti műanyagot is és ki kell jönnie a hamutartó, szivargyújtó kombónak. Mondjuk mielőtt én nekiesnék megsasolnám a biztosítékot.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van tolató radarja vagy kamerája? melyik a jobb. Nem szeretnék gányolni. Ami szimpatikusabb nekem a kamera mert jobban el lehet rejteni viszont a "monitor" elhelyezése fogós kérdés. Radarok mennyire pontosak meg kinek mi a tapasztalata. Gyárit használtam sokat és azzal nem volt bajom soha.

Link to comment
Megosztás:

Ott összesen négy csavar van. Kettő a középkonzolt, kettő a hamutartót fogja. Ha nem vagy biztos benne, melyik melyikhez tartozik (bár szerintem helyszínen elég egyértelműen látszik) akkor csavard ki mind a négyet. Pattintsd ki a hamutartó és a sebváltó box közötti műanyagot is és ki kell jönnie a hamutartó, szivargyújtó kombónak. Mondjuk mielőtt én nekiesnék megsasolnám a biztosítékot.

Biztosíték ok. Szétkaptam, azért eléggé kell feszegetni, hogy kijöjjön. A csatik nem voltak visszatéve. Most ad le áramot, viszont a lámpa továbbra sem ég, hiába van fent a csatlakozó. Nem tudtam hogyan kell kivenni a lámpát, ebben tud valaki segíteni (ehhez is mindig ki kell szedni a panelt, meg mennyi egy ilyen lámpa)?

Más: Gondoltam kipróbálom a cigarettagyújtót (még sosem volt használva), erre valami fehér füst kellett gomolyogni a konzol mögül... és kihúztam a gyújtót. Minden működik, mi lehetett ez? Van esetleg ezeken is valami szilikon réteg vagy amikor lefújták a használt bazárban akkor kerülhetett bele valami?

Link to comment
Megosztás:

Biztosíték ok. Szétkaptam, azért eléggé kell feszegetni, hogy kijöjjön. A csatik nem voltak visszatéve. Most ad le áramot, viszont a lámpa továbbra sem ég, hiába van fent a csatlakozó. Nem tudtam hogyan kell kivenni a lámpát, ebben tud valaki segíteni (ehhez is mindig ki kell szedni a panelt, meg mennyi egy ilyen lámpa)?

Más: Gondoltam kipróbálom a cigarettagyújtót (még sosem volt használva), erre valami fehér füst kellett gomolyogni a konzol mögül... és kihúztam a gyújtót. Minden működik, mi lehetett ez? Van esetleg ezeken is valami szilikon réteg vagy amikor lefújták a használt bazárban akkor kerülhetett bele valami?

Igen ki kell szedni, kicsit nehéz úgy hozzáférni, hogy nincs kiszedve. Nekem még sohasem kellett cserélnem, lehet, hogy azt is csak meg kellene igazítanod.

A második részre nem tudok mit mondani, én sohasem kapcsoltam még be. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki, hogy Astra G-hez honnét lehetne kapni 2DIN méretű középkonzolt?

Webshopban talán, de ha egyben kell a 2DINes akkor nem értem a felhasználás célját. Suzukiból vagy H astrából akarsz átrakni rádiót?

Biztosíték ok. Szétkaptam, azért eléggé kell feszegetni, hogy kijöjjön. A csatik nem voltak visszatéve. Most ad le áramot, viszont a lámpa továbbra sem ég, hiába van fent a csatlakozó. Nem tudtam hogyan kell kivenni a lámpát, ebben tud valaki segíteni (ehhez is mindig ki kell szedni a panelt, meg mennyi egy ilyen lámpa)?

Más: Gondoltam kipróbálom a cigarettagyújtót (még sosem volt használva), erre valami fehér füst kellett gomolyogni a konzol mögül... és kihúztam a gyújtót. Minden működik, mi lehetett ez? Van esetleg ezeken is valami szilikon réteg vagy amikor lefújták a használt bazárban akkor kerülhetett bele valami?

Nézd meg hogy a szivargyújtót előtted sem hasznűálták-e. Ha igen akkor egyértelmű, ha még szűz akkor elvileg nem lehet rajta semmi. Ezt nem szokták bevonni semmivel mert tűzveszélyes alkatrésze az autónak. Többször használd és le fog róla égni ez a vacak.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

A kábel a világításon okésnak néz ki, akkor valszeg izzó lesz, de még majd kimérem. A füstölő gyújtót meg inkább csak GPS és telefon töltésre fogom használni, lévén nem dohányzom, de akkor ezek szerint lehet benne valami szűz trutymó még.

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős megkért kérdezzem meg tőletek a következőt:

Adott egy Astra G manuál klímával. Ő vett egy Digit klíma kijelzőt és egy ahhoz való középkonzolt is és az lenne a kérdése hogy csak ezeket kell kicserélni vagy ezen kívül még sokmindent kell csinálni a kocsin hogy ténylegesen is digit legyen a klíma?

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős megkért kérdezzem meg tőletek a következőt:

Adott egy Astra G manuál klímával. Ő vett egy Digit klíma kijelzőt és egy ahhoz való középkonzolt is és az lenne a kérdése hogy csak ezeket kell kicserélni vagy ezen kívül még sokmindent kell csinálni a kocsin hogy ténylegesen is digit legyen a klíma?

pls csak egy helyre írd be, a klima topicban már ott van, ott a helye. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megérkezett a váltószoknya, tegnap be is építettem. Kb. félóra az egész művelet. Nagyon jó lett, mindenkinek tudom ajánlani! Nagyon korrektek. Csak akkor kell fizetni ha meg vagy elégedve a termékkel. Ha nem tetszik akkor vissza is küldheted.

Itt van a honlapjuk!

Itt pedig az e-mail!

;)

Minőségi hazai termék barátságos áron. Ezzel is támogattad a hazai kisipart. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólagos tetőablakról vélemény? Beázik, nem ázik, melyik tipus vált be?

Nem igazán szeretem a klímát használni, ez meg állítólag huzatmentesen átszellőzteti az autót.

Előző Astrámban évekig megelégedéssel használtam egy elektromos Webasto-t. Nincs jobb, ezt a márkát használják a nagy autógyárak is, Maybach-ig bezárólag. Soha nem ázott be, Pazarul szellőztet.

http://www.webasto.hu/am/hu/am_automobile_3016.html

Link to comment
Megosztás:

Bluetooth kihangosító beszerelésén gondolkodom, de nem tudom milyet...

Az elvárások a következőek lennének:

-A gyári hangszórókon keresztül szóljon a rádiót lehalkítva

-Viszonylag legyen egyszerű, szóval nem kell kijelző meg hasonlók

+1: Jó lenne ha egyidejűleg több telefont is tudna kezelni, de ez nem létszkség

Tud valaki valamit tanácsolni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Bluetooth kihangosító beszerelésén gondolkodom, de nem tudom milyet...

Az elvárások a következőek lennének:

-A gyári hangszórókon keresztül szóljon a rádiót lehalkítva

-Viszonylag legyen egyszerű, szóval nem kell kijelző meg hasonlók

+1: Jó lenne ha egyidejűleg több telefont is tudna kezelni, de ez nem létszkség

Tud valaki valamit tanácsolni?

Köszi!

Talán a legcélszerűbb és legkézenfekvőbb egy olyan fejegység beszerzése volna, amely alapból tudja ezt a szolgáltatást.

Lehet, hogy a HiFi topicban találsz jó ötletet, vagy érdeklődj a vájt(white ;) )fülűeknél!

Link to comment
Megosztás:

Talán a legcélszerűbb és legkézenfekvőbb egy olyan fejegység beszerzése volna, amely alapból tudja ezt a szolgáltatást.

Lehet, hogy a HiFi topicban találsz jó ötletet, vagy érdeklődj a vájt(white ;) )fülűeknél!

Én is elgondolkodtam valami BT-s Sony-n, de valahogy nekem tetszik az eredeti "HIFI". De lehet mégis egy Sony lesz, az olcsóbb, hiszen azon legalább van AUX, USB...

Link to comment
Megosztás:

Talán mert gondoljátok végig! Gyárilag 1 dines a középkonzol. Gyári egy dinesből (kicsi) faragás/kivágás nélkül hogy a nyavajába csinálnál 2 dines (nagy) lukat?. Láttam már rá példát külföldi oldalakon de ott átszabták a középkonzolt és eltűntek a középső légbefúvók....Csak műanyagos munkával és festéssel oldható meg....SZERINTEM

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.