Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha ki szeretném cserélni az ablaktörlő kormánykapcsolót BC gombosra, akkor mindegy hogy milyen opel gyártmányú kocsiét teszem be?

Mindegyik jó?

Ahogy nézegetek a neten, látom, hogy van intervallumos BC kapcsolós kar is.Azt is be lehet szerelni, hogy az ablaktörlő sebességét állító kis potméter is működjön?

Ez az én művem!

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZWU4NjE1OTctNjUzMS00NDZlLTkzOGMtNWM3M2M1MTIwZjY2/edit?hl=en_US

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Az attól függ! Milyen évjáratú az autód, mennyire van kivezetékelve. Elvileg a vezető oldali ajtó csatiban benne van a tükörfűtés vezetéke a csatlakozóig. ami mindenképp kell neked az ajtókábel opel relé és biztosíték, no meg a két fűthető tükör ami elektromos működtetésű. Amihez kapcsoló is kell, gondolom az első ablakemelőd sem elektromos mert ugye karfából elég nehéz csak tükörállítósat találni (vagy nincs is)... kapcsolók helye meg ott lógna üresen?! O.o

Kevésbé szerencsés esetben (ami nálam is volt) el kell húznod egy (komplett elektromos tükör esetében 4et) vezetéket a jobb oldali tükörnek, mert nekem személy szerint oda nem ment el a vezeték.

DartVödör-nek köszönhetően itt egy kép a csatlakozó kiosztásról.:

P3244536S_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt az ajtócsatlakozót hogyan kell szétszedni? Van egy vastagabb és egy vékonyabb recés kör alakú valami. Ezenfelül van egy pici piros műanyag valami, de azt sem tudom leszedni.

Elvileg 90 fokkal balra kell forditani, de nekem nem ment.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A Veramon fed.számítógépnél van egy dolog amit a légkondihoz lehet megrendelni.

A kérdésem az lenne, hogy mi ez és minek?

Relay with wiring for air conditioning: 150,- CZK

Az csak egy egyszerű DS18B20 Dallas digitális hőmérő szenzor, amit bármelyik elektronikai boltban megvehetsz 450 Ft-ért. Ha bekötöd, egyből megjelenik a menüben a Temp. Internal sor. Itt lehet ki és bekapcsolni, és beállítani a légkondit. Kell még hozzá egy 12 Voltos relé (kb 500 Ft), amit a légkondi kapcsolójával sorba kötsz, a vezérlését meg a Vera csinálja. És már működik is a félautomata klíma. Nálam is így van.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az csak egy egyszerű DS18B20 Dallas digitális hőmérő szenzor, amit bármelyik elektronikai boltban megvehetsz 450 Ft-ért. Ha bekötöd, egyből megjelenik a menüben a Temp. Internal sor. Itt lehet ki és bekapcsolni, és beállítani a légkondit. Kell még hozzá egy 12 Voltos relé (kb 500 Ft), amit a légkondi kapcsolójával sorba kötsz, a vezérlését meg a Vera csinálja. És már működik is a félautomata klíma. Nálam is így van.. ;)

Most nézem, te is veszprémi vagy? :) Szívesen körüljárnám a géped... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

uraim, elakadtam, kb 1hónapja raktam utólag, gyári elektromos ablakot az astrába, illetve elektromos-fűthető tükröket is raktam fel. minden gyári cucc. kábelkorbácsokat is cseréltem az ajtókban, a tükör egyébként elő volt készítve, de az ablakok nem. a probléma az, hogy az ablakok tökéletesen működnek, de a tükrök közül csak a balt tudom vezérelni, a jobbost nem, +a fűtésük sem megy.. biztosítékok, és relé is bent van a helyén..

ma jött meg a cseregomb, amivel ugyanez a helyzet.. minden tippet ötletet szívesen hallgatok!

(a bal oldalra rádugva term. működik a jobb tükör, de a helyén nem..)

előre is köszi! rl.gif

Link to comment
Megosztás:

uraim, elakadtam, kb 1hónapja raktam utólag, gyári elektromos ablakot az astrába, illetve elektromos-fűthető tükröket is raktam fel. minden gyári cucc. kábelkorbácsokat is cseréltem az ajtókban, a tükör egyébként elő volt készítve, de az ablakok nem. a probléma az, hogy az ablakok tökéletesen működnek, de a tükrök közül csak a balt tudom vezérelni, a jobbost nem, +a fűtésük sem megy.. biztosítékok, és relé is bent van a helyén..

ma jött meg a cseregomb, amivel ugyanez a helyzet.. minden tippet ötletet szívesen hallgatok!

(a bal oldalra rádugva term. működik a jobb tükör, de a helyén nem..)

előre is köszi! rl.gif

Ha mindezt sikerült magad megcsinálnod, akkor igazán elárulhatnád, hogy hogyan kell szétszedni az ajtó csatlakozóját :)

Link to comment
Megosztás:

Ha mindezt sikerült magad megcsinálnod, akkor igazán elárulhatnád, hogy hogyan kell szétszedni az ajtó csatlakozóját :)

szia: az ajtó és az A oszlop közötti csatira gondolsz? piros kupak ki (a csatiból felfelé jön ki), utána szétforgatod a 2 csatit, utána az ajtó lemezén lévő csatira 2megoldás is van, van egy gyűrű, ami befeszíti a pöcöket az ajtó lemezébe, ezt el kell forgatnod 1/4-del kb, de lehet kevesebb is elég, és akkor már könnyedén be tudod nyomni a pöcköket, és az ajtó ürege felé ki tudod venni a csatit..

ha nem akar elfordulni a gyűrű, akkor sajna meg kell erőszakolni, ergo csavarhúzóval addig nyomod a pöcköt lefelé (a csatira merőlegesen), hogy be tudd nyomi a lemez mögé, közben hátulról csavarod az egészet amíg a következő pöcökhöz nem érsz, (asszem 3db van), ha kettőt sikerül benyomnod akkor már könnyen ki tudod venni.. :icon13:

üdv! helkis

Link to comment
Megosztás:

uraim, elakadtam, kb 1hónapja raktam utólag, gyári elektromos ablakot az astrába, illetve elektromos-fűthető tükröket is raktam fel. minden gyári cucc. kábelkorbácsokat is cseréltem az ajtókban, a tükör egyébként elő volt készítve, de az ablakok nem. a probléma az, hogy az ablakok tökéletesen működnek, de a tükrök közül csak a balt tudom vezérelni, a jobbost nem, +a fűtésük sem megy.. biztosítékok, és relé is bent van a helyén..

ma jött meg a cseregomb, amivel ugyanez a helyzet.. minden tippet ötletet szívesen hallgatok!

(a bal oldalra rádugva term. működik a jobb tükör, de a helyén nem..)

előre is köszi! rl.gif

Ahogy a népdalban is megénekelték: Testvezetééék, ha végigmegyek rajtad ééén..... ;)

Link to comment
Megosztás:

szia: az ajtó és az A oszlop közötti csatira gondolsz? piros kupak ki (a csatiból felfelé jön ki), utána szétforgatod a 2 csatit, utána az ajtó lemezén lévő csatira 2megoldás is van, van egy gyűrű, ami befeszíti a pöcöket az ajtó lemezébe, ezt el kell forgatnod 1/4-del kb, de lehet kevesebb is elég, és akkor már könnyedén be tudod nyomni a pöcköket, és az ajtó ürege felé ki tudod venni a csatit..

ha nem akar elfordulni a gyűrű, akkor sajna meg kell erőszakolni, ergo csavarhúzóval addig nyomod a pöcköt lefelé (a csatira merőlegesen), hogy be tudd nyomi a lemez mögé, közben hátulról csavarod az egészet amíg a következő pöcökhöz nem érsz, (asszem 3db van), ha kettőt sikerül benyomnod akkor már könnyen ki tudod venni.. :icon13:

üdv! helkis

Hálás köszönet érte!!!

Én már a piros kupaknál elakadtam, mert nem akart semerre sem mozdulni, erőltetni meg nem mertem.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szertném megkérdezni tőletek, hogy lehetséges-e hogy az y17dti G astrámba kicserélem a műszerfalat nem fordulatszámmérősről fordulatszámmérősre akkor az esetleg működni is fog, vagy esetleg tőnkreteszem a motorvezérlőt, vagy valami más elektromos kütyüt? Csatlakozók stimmelnek-e? Vagy kell-e vezetékelni, mert kispórolták-e belőle? Esetleg ha valakinek van ilyen tapasztalata vagy már hallott ilyen cseréröl, nagyom szépen megköszönném ha megosztaná velem, velünk.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy hátsó ködlámpával kapcsolatos kérdésem: Nem világít a kis dög. Lehet az a probléma, hogy nem 5W-os izzót tettem bele, hanem 21W-ost? A feszültség kint van, próbáltam a jobb oldali foglalatot is, de abban sem működik.

Valami tipp? Én a relére gondolok, csak nincs cserém. A mellette lévő többi fekete relé is ugyanolyan típusú? Azokkal felcserélhetem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy hátsó ködlámpával kapcsolatos kérdésem: Nem világít a kis dög. Lehet az a probléma, hogy nem 5W-os izzót tettem bele, hanem 21W-ost? A feszültség kint van, próbáltam a jobb oldali foglalatot is, de abban sem működik.

Valami tipp? Én a relére gondolok, csak nincs cserém. A mellette lévő többi fekete relé is ugyanolyan típusú? Azokkal felcserélhetem?

A ködlámpába 21W-os kell, de 5W-ossal is kellene világítania csak halványabban.

Takarítsd meg az érintkezőket és állítsd be mert lehet, hogy nem éri el az izzó érintkezőjét.

Ha a feszültség kint van akkor mi baja lenne a relének?

Link to comment
Megosztás:

A ködlámpába 21W-os kell, de 5W-ossal is kellene világítania csak halványabban.

Takarítsd meg az érintkezőket és állítsd be mert lehet, hogy nem éri el az izzó érintkezőjét.

Ha a feszültség kint van akkor mi baja lenne a relének?

Ha 21W-os, akkor eleve nem értem...

Csak arra gondoltam, hogy esetleg égett már az érintkező felülete, és nagy az átmeneti ellenállása. Terhelés nélkül kint a fesz, de leesik, ha áram folyik rajta.

Az érintkezőket megpucoltam mindkét armatúrában, egyikben sem működik a hátsó ködlámpa. Visszajelzés van a műszerfalon, a relét hallom kattogni, a biztosíték rendben (fesz kint van az izzó két érintkezőjén). Merre kutakodjak még?

Link to comment
Megosztás:

Ha 21W-os, akkor eleve nem értem...

Csak arra gondoltam, hogy esetleg égett már az érintkező felülete, és nagy az átmeneti ellenállása. Terhelés nélkül kint a fesz, de leesik, ha áram folyik rajta.

Az érintkezőket megpucoltam mindkét armatúrában, egyikben sem működik a hátsó ködlámpa. Visszajelzés van a műszerfalon, a relét hallom kattogni, a biztosíték rendben (fesz kint van az izzó két érintkezőjén). Merre kutakodjak még?

Nézd meg, hogy testet is kapnak-e az izzók. Egyébként pedig a relé érintkezőinek állapotát úgy tudod megnézni, hogy úgy mérsz feszültséget az izzónál, hogy bent van az izzó a helyén. Ha ekkor eltűnik a feszültség, akkor valóban valahol nagy az ellenállás útközben.

Link to comment
Megosztás:

Ha 21W-os, akkor eleve nem értem...

Csak arra gondoltam, hogy esetleg égett már az érintkező felülete, és nagy az átmeneti ellenállása. Terhelés nélkül kint a fesz, de leesik, ha áram folyik rajta.

Az érintkezőket megpucoltam mindkét armatúrában, egyikben sem működik a hátsó ködlámpa. Visszajelzés van a műszerfalon, a relét hallom kattogni, a biztosíték rendben (fesz kint van az izzó két érintkezőjén). Merre kutakodjak még?

Biztosan jók azok az izzók? Szerintem vagy nem éri el az izzó az érintkezőt, mint ahogy elöttem mondták vagy rossz az izzó?...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szertném megkérdezni tőletek, hogy lehetséges-e hogy az y17dti G astrámba kicserélem a műszerfalat nem fordulatszámmérősről fordulatszámmérősre akkor az esetleg működni is fog, vagy esetleg tőnkreteszem a motorvezérlőt, vagy valami más elektromos kütyüt? Csatlakozók stimmelnek-e? Vagy kell-e vezetékelni, mert kispórolták-e belőle? Esetleg ha valakinek van ilyen tapasztalata vagy már hallott ilyen cseréröl, nagyom szépen megköszönném ha megosztaná velem, velünk.

Előre is köszönöm!

Szia!

Tönkre biztosan nem teszel semmit. Ha ugyan az a csatlakozója - ami feltételezem így van - akkor a kiosztásának is egyezni kell. Esetleg az előfordulhat, hogy nincs benne a fordulatszámjel vezetéke a csatlakozóban, de úgy gondolom nem lehet nagy ügy pótolni, mert az sem csak ott szokott előfordulni, nagy valószínűséggel mindenképpen beviszik az utastérbe. De ennek majd pontosabban utánajárok. Holnap megnézem neked, hogy melyik vezeték a fordulatszámjel és akkor ha kiveszed a műszeregységet meg tudod nézni, hogy megvan-e.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tönkre biztosan nem teszel semmit. Ha ugyan az a csatlakozója - ami feltételezem így van - akkor a kiosztásának is egyezni kell. Esetleg az előfordulhat, hogy nincs benne a fordulatszámjel vezetéke a csatlakozóban, de úgy gondolom nem lehet nagy ügy pótolni, mert az sem csak ott szokott előfordulni, nagy valószínűséggel mindenképpen beviszik az utastérbe. De ennek majd pontosabban utánajárok. Holnap megnézem neked, hogy melyik vezeték a fordulatszámjel és akkor ha kiveszed a műszeregységet meg tudod nézni, hogy megvan-e.

Köszönöm szépen a gyors választ, remélem behúzták a kábelt az enyémbe is.

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan idegesítő problémám, hogy mostanában viccelődik velem a fényszóró kapcsolója. A helyzetjelzőt frankón rá lehet kapcsolni, de mikor a tompítottra kapcsolom, akkor néha nem érintkezik normálisan és ott kell vele játszadoznom, hogy "kapja el". Ez eléggé idegesítő, hiszen ugye országúton nappal is fel kell kapcsolni és akkor már ott filózok, hogy vajon világít-e vagy sem...

Tehát most muszáj ezt kicserélnem, vagy szét lehet szedni belenézni, hogy hátha van valami megoldása?
Mert láttam, hogy nem egy filléres alkatrész ez a kapcsoló..

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan idegesítő problémám, hogy mostanában viccelődik velem a fényszóró kapcsolója. A helyzetjelzőt frankón rá lehet kapcsolni, de mikor a tompítottra kapcsolom, akkor néha nem érintkezik normálisan és ott kell vele játszadoznom, hogy "kapja el". Ez eléggé idegesítő, hiszen ugye országúton nappal is fel kell kapcsolni és akkor már ott filózok, hogy vajon világít-e vagy sem...

Tehát most muszáj ezt kicserélnem, vagy szét lehet szedni belenézni, hogy hátha van valami megoldása?

Mert láttam, hogy nem egy filléres alkatrész ez a kapcsoló..

Üdv!

Nekem van egy elfekvő, tempomatosítás miatt. Megegyezhetünk... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....

Elhatároztam magam,és be szeretném szereltetni a tempomatot.

A irányjelzőkapcsolóm már megvan,és lassan megérkezik a tempomat motor is.

Az lenne a kérdésem,hogy ki foglalkozik ilyesmivel,mert nekem nincs gépem hozzá?

Ja.....és mennyi lenne az ára???? :-)

Budapest mellett lakom Tápiószecsőn.

Az autó Astra G 1999 X18E1 Automata

Köszönet előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan idegesítő problémám, hogy mostanában viccelődik velem a fényszóró kapcsolója. A helyzetjelzőt frankón rá lehet kapcsolni, de mikor a tompítottra kapcsolom, akkor néha nem érintkezik normálisan és ott kell vele játszadoznom, hogy "kapja el". Ez eléggé idegesítő, hiszen ugye országúton nappal is fel kell kapcsolni és akkor már ott filózok, hogy vajon világít-e vagy sem...

Tehát most muszáj ezt kicserélnem, vagy szét lehet szedni belenézni, hogy hátha van valami megoldása?

Mert láttam, hogy nem egy filléres alkatrész ez a kapcsoló..

Üdv!

Szét lehet szedni, és kitisztítani. Az érintkezőket kicsit megcsiszolni, újra bekenni szilikonzsírral és jó lesz.

Nekem is ezt produkálta, és megjavult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.