Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Vegyél egy gyári, de bontott készletet, s csináld meg. (kábelköteg, motorok, kapcsolók, mechanika)

Után gyártottal vigyázz, rossz minőségűek!

+biztik.. :)

de tényleg ez a legjobb, legegyszerűbb, mert mindennek meg van a helye..

ami nálam gondot okozott az a tekerőkar levétele volt, a rugót elég nehéz lett volna levenni passzoló szerszám nélkül, aztán találtam egy frankó videót, így 2s alatt ki lehet venni a rugót, szerszám nélkül!

1:05-től van a lényeg.. :icon13:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kinéztem egy nappali menetfényt amit majd ha jó idő lesz akkor be szeretnék szerelni a Veramonnal együtt.Kérdésem az lenne, hogy milyen relét kell vennem hozzá?

A menetfény vezérlőegység nélküli.

http://www.ledszalag.bolt.hu/auto-ledek/nappali-menetfeny.html

philips drl 4 led, ezek a kiválóak már a folyamatos világításnál is 1/3-ra csökkenti a fényt irány jelző esetén is,relé mi a csudának kell? a max áram felvétele 12w. én 1éve használom,hibátlan működés csak p+ véleményem van,Ha az előírásoknak nem felel meg a helyszíni bírság 30-50eft

http://kepfeltoltes.hu/120323/ASTRA_DRL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 2005-ös Astrámban szeretnék kormánykereket cserélni, vettem is egy kitűnő állapotút, de

mikor kiakrtam cserélni, akkor láttam, hogy a furat nem egyezik. Rá lehet azt műtteni valahogy, fúrás,marás?

Az új furata a kisebb. Vagy inkább nézzek másikat?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 2005-ös Astrámban szeretnék kormánykereket cserélni, vettem is egy kitűnő állapotút, de

mikor kiakrtam cserélni, akkor láttam, hogy a furat nem egyezik. Rá lehet azt műtteni valahogy, fúrás,marás?

Az új furata a kisebb. Vagy inkább nézzek másikat?

Köszi előre is!

Ha bőröztetni akarsz, akkor nekem van egy kormányom 2003-as G Astrából, nem multi.

Link to comment
Megosztás:

philips drl 4 led, ezek a kiválóak már a folyamatos világításnál is 1/3-ra csökkenti a fényt irány jelző esetén is,relé mi a csudának kell? a max áram felvétele 12w. én 1éve használom,hibátlan működés csak p+ véleményem van,Ha az előírásoknak nem felel meg a helyszíni bírság 30-50eft

http://kepfeltoltes.hu/120323/ASTRA_DRL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Végül is ezt vettem:

http://www.extracar.hu/spd/EC553247/Nappali_menetfeny_DRL_507

Azért kéne relé, mert ha a Veramonra akarom kötni, akkor kell.Ha jól emlékszem akkor úgy van, hogy ha 1000-es fordulatot eléri a motor, akkor bekapcsol a menetfény.

Link to comment
Megosztás:

Végül is ezt vettem:

http://www.extracar.hu/spd/EC553247/Nappali_menetfeny_DRL_507

Azért kéne relé, mert ha a Veramonra akarom kötni, akkor kell.Ha jól emlékszem akkor úgy van, hogy ha 1000-es fordulatot eléri a motor, akkor bekapcsol a menetfény.

Tulajdonképpen ekkora teljesítményre teljesen mindegy milyen relét veszel, egy a lényeg hogy 12V-os legyen a behúzó tekercse. Bemész egy autósboltba és kérsz egy közönséges 4 lábú autós relét, teljesen megfelel a céljaidnak.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni, hogy azt hogyan lehetne megoldani, hogy amikor a nappali menetfény ég, akkor a hátsó lámpa is égjen, de a tompított az ugye ne.A hátsó lámpákba meg ledes égőt raknék, hogy kevesebbet fogyasszon.

A 18w-os fogyasztás az szerintetek sok egy 5ledes lámpának?

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni, hogy azt hogyan lehetne megoldani, hogy amikor a nappali menetfény ég, akkor a hátsó lámpa is égjen, de a tompított az ugye ne.A hátsó lámpákba meg ledes égőt raknék, hogy kevesebbet fogyasszon.

A 18w-os fogyasztás az szerintetek sok egy 5ledes lámpának?

A menetfénynél nem szokott égni a hátsó lámpa, ha jól tudom... Vagy...? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jól tudod. A menetfénynek éppen az a lényege hogy a szemből érkező autó könnyebben észlelhető legyen. Távolodó illetve előttünk haladó autó gyalogosra és kerékpárosra nem jelent veszélyt a nagyobb sebesség miatt (nem érik utol), a többi autós meg a viszonylag csekély sebességkülönbség okán időben észlelheti hogy megy előtte valaki, és bőven van ideje reagálni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen.

A dobozán az van, hogy 0.5 A. Viszont amikor rátettem egy készülékre,az 12V 1.5A mutatott.Mondjuk most már nem tudok mit tenni,

Csak azzal vigasztalhatom magamat, hogy még így is kevesebb a fogyasztás mint a két normál izzó esetében.

Link to comment
Megosztás:

Jól tudod. A menetfénynek éppen az a lényege hogy a szemből érkező autó könnyebben észlelhető legyen. Távolodó illetve előttünk haladó autó gyalogosra és kerékpárosra nem jelent veszélyt a nagyobb sebesség miatt (nem érik utol), a többi autós meg a viszonylag csekély sebességkülönbség okán időben észlelheti hogy megy előtte valaki, és bőven van ideje reagálni.

Azért mikor esik nem kellemes, hogy nem látok előttem semmi fényt, mert csak elől világít.
Link to comment
Megosztás:

Azért mikor esik nem kellemes, hogy nem látok előttem semmi fényt, mert csak elől világít.

Egyetértek. Szerintem ez a nappali menetfény ebben a formában semmit sem ér azon idióták ellen, akik eddig sem kapcsolták fel a lámpákat esőben, ködben, havazásban. Most majd mégúgysem teszik, mert "világít a menetfény"...

Link to comment
Megosztás:

Azért mikor esik nem kellemes, hogy nem látok előttem semmi fényt, mert csak elől világít.

Esőben pont nem a menetfényt kéne használni hanem a fényszórót. A menetfény kizárólag nappali fénynél, jó látási viszonyok között használható. Aki ettől eltérően használja, az szerintem egyenesen egy büdös paraszt... Már elnézést a szóhasználatért, de kb. ez a véleményem. Már szürkületben is fényszórózni kéne.

Link to comment
Megosztás:

Esőben pont nem a menetfényt kéne használni hanem a fényszórót. A menetfény kizárólag nappali fénynél, jó látási viszonyok között használható. Aki ettől eltérően használja, az szerintem egyenesen egy büdös paraszt... Már elnézést a szóhasználatért, de kb. ez a véleményem. Már szürkületben is fényszórózni kéne.

Meg azért nem minden bóvlit feltenni a kocsira. Van amelyiket alig látni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A középkonzolban milyen típusú izzók vannak a szellőzés szabályzó tekerők mögött? A Cromaxnál az eladó azt mondta, hogy több fajta izzóval szerelték a G Astrákat.

A BEHR-be rizsszem. A delphiben passz. Szerintem erre a különbségre gondolt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Figyelemmel kísértem a navis középkonzolba tabletet szerelni műveletet. Már meg is rendeltem egy középkonzolt ami meg is jött itt volt belinkelve a fórumon ebay ről. Teljesen új és gyári GM! A srácnál még volt 7 db miután rendeltem. az ára 310 es euronál 17 18 E körül volt.

Az lenne a kérdésem mivel sajnos a munkám miatt nem sok időm van valaki esetleg tudna benne segíteni? Ezt lényegében úgy gondoltam, hogy készítene egy listát mit kéne megvennem hozzá (milyen elektronikai kütyüt tabletet bluetooth os obds cucc meg ilyenek), hogy jól működjön mint navi, és mint fedélzeti is. Miután megvennék mindent én el is mennék oda megcsinálni egy hétvégén ha valaki segít benne.

Előre is köszönöm a sagítséget!

Üdv.: Milán

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

"Kukáztam" egy 1.6-os astrából egy relét, az indításgátlóhoz..
A kérdésem az lenne, hogy melyik szál micsoda? Melyik a 12V és melyik a test?
Plusz, hogy ezt valahogy ki tudom próbálni itthon, hogy működik-e?
Nekem a gyári Bosch, ez pedig Siemens de gondolom nem problem.

http://kepfeltoltes.hu/view/130413/6818179211_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130413/11538105182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.