Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni. Tolató kamera beszereléséhez le kellene szednem a hátsó ajtó belső borítását. / 2007-es 1.4 Twimport Caravan. /

A Trox csavarokat kicsavartam az összeset, de mégsem tudom leszedni egyik elemet sem. Mi, és hol tartja még belülről ? Nem merem feszegetni.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a belsőtérvilágitás ledizzó parázslására végülis nem raktam be elenállást,azért köszönöm a tanácsokat és számolásokat :)

A mai nap gondoltam egyet és a kocsiban bent ülve lezártam a közponizárat a távirányitóval. gondoltam megnézem mi történik a világitással és láss csodát a lezárás után pár másodpercel a világitás kapcsoló felől valami relé kattan és lekapcsolja teljesen az áramot megszünik a parázslás.többször kipróbáltam és lekacsolja. ;) .

Mégegyszer köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Túl vagyok a Veramon beszerelésén (Z14XEP), de sajnos nem működik - legalább is nem jelenik meg a TID alsó sorában semmi. David Benda-val már többször konzultáltam, azt mondja, hogy részéről minden rendben, jónak kell lennie. A kijelzőm korábban át lett kódolva - nem gyári fejegységnél eltünt az alsó sor, Car300 rádiót pedig tökéletesen kijelezte. Miután beszereltem a Veramont és vissza ment a JVC; a rádió bekapcsolásánál üres sor (ok.), de a kikapcsolásakor nem jön vissza a dátum! Próbaként visszaraktam a Car300-at, de most már azt sem jelzi ki. A gyútás ráadásától a levételéig az alsó sor üres. A dátumot kikapcsolt gyújtásnál a TID felső nyomógomb érintésével láthatom. Az önteszt is mükxik k011 1B.

Elromlott a TID kijelző?

Előre is köszönöm a segítséget....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Túl vagyok a Veramon beszerelésén (Z14XEP), de sajnos nem működik - legalább is nem jelenik meg a TID alsó sorában semmi. David Benda-val már többször konzultáltam, azt mondja, hogy részéről minden rendben, jónak kell lennie. A kijelzőm korábban át lett kódolva - nem gyári fejegységnél eltünt az alsó sor, Car300 rádiót pedig tökéletesen kijelezte. Miután beszereltem a Veramont és vissza ment a JVC; a rádió bekapcsolásánál üres sor (ok.), de a kikapcsolásakor nem jön vissza a dátum! Próbaként visszaraktam a Car300-at, de most már azt sem jelzi ki. A gyútás ráadásától a levételéig az alsó sor üres. A dátumot kikapcsolt gyújtásnál a TID felső nyomógomb érintésével láthatom. Az önteszt is mükxik k011 1B.

Elromlott a TID kijelző?

Előre is köszönöm a segítséget....

Az ablakmosó karon a BC gombok rendben vannak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne! Aki szerelt már be utólag fényszórómosót az milyen csövet használt hozzá? A 8mm belső méretű benzincső külső fala van vagy 10-12mm és nem igazán hajlékony,és 1.5méteren már igen jó súlya is van! Nem fogja letörni a spricni kis műanyag csonkját a súly és a rázkódás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tempomattal küzdök már egy jó ideje.

Köszönet a leírásokért, így azért bele mertem vágni a dologba.

Be van kábelezve és a kapcsolók is bekerültek a helyükre, viszont a programozás része nem akar összejönni.

2003-as Z14XE motorkódú astráról van szó. Az opel szervizben kerek-perec elhajtottak,hogy másik motorvezérlő kell hozzá mert ezt így nem lehet felprogramozni. Találtam egy srácot aki foglalkozik motorvezérlőkkel, ő legalább megpróbálta, de sajnos neki sem sikerült. Azt mondta, hogy felkínálja mint lehetőséget a tempomatot, de hiába jelöli ki nem fogadja el a módosítást a vezérlő programja. Szerinte másik szoftvert kell rakni a vezérlőre és akkor talán menni fog.

Tud valaki Csongrád vagy Bács-Kiskun megyében olyan szakit aki fel tudja programozni az ECU-t?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tempomattal küzdök már egy jó ideje.

Köszönet a leírásokért, így azért bele mertem vágni a dologba.

Be van kábelezve és a kapcsolók is bekerültek a helyükre, viszont a programozás része nem akar összejönni.

2003-as Z14XE motorkódú astráról van szó. Az opel szervizben kerek-perec elhajtottak,hogy másik motorvezérlő kell hozzá mert ezt így nem lehet felprogramozni. Találtam egy srácot aki foglalkozik motorvezérlőkkel, ő legalább megpróbálta, de sajnos neki sem sikerült. Azt mondta, hogy felkínálja mint lehetőséget a tempomatot, de hiába jelöli ki nem fogadja el a módosítást a vezérlő programja. Szerinte másik szoftvert kell rakni a vezérlőre és akkor talán menni fog.

Tud valaki Csongrád vagy Bács-Kiskun megyében olyan szakit aki fel tudja programozni az ECU-t?

Az enyem is 2003-as Z14XE. Nekem nem volt vele problema, egybol sikerult a programozas!

Link to comment
Megosztás:

Az enyem is 2003-as Z14XE. Nekem nem volt vele problema, egybol sikerult a programozas!

A te leírásod alapján csináltam meg, elég rendesen szétborogattam a csatlakozókat :-)

Az aksi mögött van egy csatlakozó amiben találkoznak az ECU és az utastér vezetékei.

A vezérlő felőli 62 a 10-es pontra a 44 a 11-re a 29 pedig a 12-re ment. A kuplung 61 a 20-ra a fék 5 pedig a 7 es pinre megy. Én itt forrasztottam össze őket. A csatlakozó ellendarabján már a pinek is hiányoztak, ezt is sikeresen megspórolták. A kuplung kapcsolt ága nekem is elindult az utastérből, de már a közbenső csatlakozóba nem jutott el. Ha más nem akkor jöhet valami távolabbi szaki legfeljebb összekötöm valami más programmal.

Link to comment
Megosztás:

A te leírásod alapján csináltam meg, elég rendesen szétborogattam a csatlakozókat :-)

Az aksi mögött van egy csatlakozó amiben találkoznak az ECU és az utastér vezetékei.

A vezérlő felőli 62 a 10-es pontra a 44 a 11-re a 29 pedig a 12-re ment. A kuplung 61 a 20-ra a fék 5 pedig a 7 es pinre megy. Én itt forrasztottam össze őket. A csatlakozó ellendarabján már a pinek is hiányoztak, ezt is sikeresen megspórolták. A kuplung kapcsolt ága nekem is elindult az utastérből, de már a közbenső csatlakozóba nem jutott el. Ha más nem akkor jöhet valami távolabbi szaki legfeljebb összekötöm valami más programmal.

En is itt csatlakoztam ra az ECU-ra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb akadályba ütköztem a fényszórómosónál! Opeles autósboltban azt mondták hogy ezt a szelepet már nem forgalmazzák(14 52 667 GM 90507652) ami kellene hozzá hivatalosan de tudott szerezni helyette olyat amivel elvileg kiváltották ezt a szelepet(14 51 654 GM 13150757) Összerakva hiába nyomtam nem jött víz! Kiderült hogy ez a szelep nem engedi át a vizet! (nélküle nyomta a szivattyú a vizet) Milyen funkciót lát el pontosan ez a szelep? Nyomást csökkent vagy visszafolyás gátló? Szétszedtem csak egy rugós dugattyú van benne és egy nagyon vékony gumi membrán!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipróbáltam a frissen vásárolt OBD-II olvasó kütyümet.

Ez az: http://viewitem.eim....0729696273/item

Androidos telefonra telepítettem az OBD CHECK Torque free programot.

Az BT-s egység kulcs/gyújtás ráadás nélül is aktív, telefonnal párosítható, de nem kommunikál az ECU-val. Gyújtás ráadás után néhány másodperc alatt feláll a kapcsolat. Kb. 30-60 másodperc után már adatok is megjelennek.

A hardver részről nem igen tudok mást mondani. Ja, ami fontos: a mini verzió sem fér el a kézifékkar alatti burkolat alatt. Tehát keresek burkolatot, egy szürke (Njoy) változatot megvételre, amibe lyukat vághatok, hogy fixen ott lehessen. Esetleg nincs valakinek fölösleges?

A többi már gondolom a szoftveren múlik.

Ami kiolvasható:

Logged faults, Pending faults, Historic faults.

Mivel nálam még nem volt eddig hiba, ezért mindenre negatívat adott, ezért nem tudom milyen formában írná ki.

A megjeleníthető élőadatokból elég sok van, de jó pár nem működött. Ez lehet a kevés megtett km oka, vagy valamilyen más hiba.

Ami működik, kipróbált:

-Pillanatnyi fogyasztás

-Átlag fogyasztás

-Throttle position (folytószelep)

-Coolant Air Temp(hűtővíz hőfok, fok pontosan lépked. Itt kiderült, hogy az analóg műszerem teljesen pontos, és valóban 86-87 fokos a vizem üzemmelegen is. Fölé nem ment.)

-Engine Load (motor terhelés???)

-Intake Air Temp(beszívott levegő hőmérséklet)

- OBD Speed

- GPS Speed

- Engine RPM

- MAF g/s (légtömeg áramlás)

- Timing Adv (előgyújtás fokban)

Ami nem működött nekem:

- Voltage (V)

- Fuel (%)

- Ambient Air Temp

- Baro (kPa)

- Fuel Press (kPa)

Valakinek van ötlete ezek miért nem mentek?

A fizetős szoftver több adatot kezel. Továbbá kaptam hozzá telepítő lemezt is, de mivel nincs laptomon amin az autóhoz vinném, így nem tudom az mit tud.

üdv

ezzel hibakódot is tudok törölni? konkrétan a légzsák bejelzett, mikor egyszer kivettem a helyéről, ha ez így müködne, vennék egyet,,,

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is 2003 Z14XE. Wessz programozta gond nélkül. (Törökbálint)

Sziasztok!

A tempomattal küzdök már egy jó ideje.

Köszönet a leírásokért, így azért bele mertem vágni a dologba.

Be van kábelezve és a kapcsolók is bekerültek a helyükre, viszont a programozás része nem akar összejönni.

2003-as Z14XE motorkódú astráról van szó. Az opel szervizben kerek-perec elhajtottak,hogy másik motorvezérlő kell hozzá mert ezt így nem lehet felprogramozni. Találtam egy srácot aki foglalkozik motorvezérlőkkel, ő legalább megpróbálta, de sajnos neki sem sikerült. Azt mondta, hogy felkínálja mint lehetőséget a tempomatot, de hiába jelöli ki nem fogadja el a módosítást a vezérlő programja. Szerinte másik szoftvert kell rakni a vezérlőre és akkor talán menni fog.

Tud valaki Csongrád vagy Bács-Kiskun megyében olyan szakit aki fel tudja programozni az ECU-t?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légterelőt szeretnék tenni az oldalsó ablakokra.

Szatuna típusút szeretnék, sötétítettet.Nem tudom melyik jobb,a ragasztott vagy a kapcsos megoldás?

Úgy emlékszem volt valakinek itt a fórumon gondja a kapcsos megoldással.(nem engedte fel felhúzni a motoros az ablakot teljesen).

Tud esetleg valaki egy jó helyet,ahol viszonylag jó áron hozzá lehet jutni a 4 darabhoz (első-hátsó üvegre) ?

Köszönöm előre is az infót!

Link to comment
Megosztás:

Még valami: az utastérben a szofita izzók helyett szeretnék ledes szofitát,úgy emlékszem valaki már kicserélte.

Hány wattosat érdemes bele tenni ami jól világít,de még nem süti ki az ember szemét,és hány ledeset?

Honnan érdemes rendelni?

Köszi előre is az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légterelőt szeretnék tenni az oldalsó ablakokra.

Szatuna típusút szeretnék, sötétítettet.Nem tudom melyik jobb,a ragasztott vagy a kapcsos megoldás?

Úgy emlékszem volt valakinek itt a fórumon gondja a kapcsos megoldással.(nem engedte fel felhúzni a motoros az ablakot teljesen).

Tud esetleg valaki egy jó helyet,ahol viszonylag jó áron hozzá lehet jutni a 4 darabhoz (első-hátsó üvegre) ?

Köszönöm előre is az infót!

A Szatunát Fűzfőgyártelepen gyártják, tőled alig 15km-re. Sztem a gyártónál olcsóbban sehol nem fogod megkapni.

Szerintem is gyártónál a legolcsóbb. Nekem is onnan van, csak nekem az öcsém hozta el, sokat járt Veszprémbe, egyszer beugrott érte.

Nekem kapcsos van, ha ügyesen szereled fel, nem okoz problémát az ablak felhúzásakor.

Azt viszont észrevettem, hogy ahol a kapcsok vannak, ott nem szereti ha a légterelő és az üveg közé spriccelek a magasnyomásúval.

Beszivárog kevés víz. Másnál is előfordul?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még valami: az utastérben a szofita izzók helyett szeretnék ledes szofitát,úgy emlékszem valaki már kicserélte.

Hány wattosat érdemes bele tenni ami jól világít,de még nem süti ki az ember szemét,és hány ledeset?

Honnan érdemes rendelni?

Köszi előre is az infót!

Én innen rendeltem nagyon szuper:http://aprod.hu/hirdetes/42mm-30-smd-xenon-szofita-led-izzo-ID1hpiH.html#42881274ec

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.