Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni nappali menetfényt szeretnék felszerelni az autómra csak a bekötési rajzon nem tudok eligazodni tudna segíteni valaki hogyan kell bekötni szabályosan? Csatolok hozzá egy képet is. Itt a link :http://kep.psharing.com/762464.jpg

Előre is köszönöm.

Nem olyan bonyolult, ennél egyszerűbben nem tudják lerajzolni. Az egyik drót az akksi -, a másik bármi, ami már áram alatt van gyújtáskor (pl. gyújtáskapcsolóról elmenő +12V). Ha bővebben kell, írd be a fórumkeresőbe: menetfény. Mindenki máshogy oldotta meg, több út is van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem olyan bonyolult, ennél egyszerűbben nem tudják lerajzolni. Az egyik drót az akksi -, a másik bármi, ami már áram alatt van gyújtáskor (pl. gyújtáskapcsolóról elmenő +12V). Ha bővebben kell, írd be a fórumkeresőbe: menetfény. Mindenki máshogy oldotta meg, több út is van.

De ha így bekötöm világítás kapcsoláskor gondolom nem kapcsol le.Gyujtás kapcsolónál hol van elmenő +12V astra G

Link to comment
Megosztás:

kérdésem lenne .a bal hátso ajtozár hol müxik hol nem .hogy kell a tápvezetékét kiszedni a csatibol az ajto kárpit mőgőtt mert valoszinü cserélni kell a vezetéket ami müködteti a zárat .nekem csak ez a 3 szál van az ajtoban.

Hali!

A B oszlopból jövő vezetéket csak ki kell húznod az ajtócsatlakozóból. Ha leszedted a kárpitot, megfogod a csatlakozót, begyomod kivülről a csatlakozón a kék gyűrűt és utána el tudod fordítani, majd befelé kihúzod. A csatlakozó gumiharangját hátra húzod így hozzáférsz a belső csatihoz amibe a kábelek vannak, ezt egy kis pöcök benyomásával ki tudod húzni a csatlakozóból.

(Volt, hogy nekem sem működött az ajtózár, már rákészültem a komolyabb szerelésre, de kiderült, hogy szétcsúzott a csatlakozóm. Valószínüleg rosszul raktam össze amikor hangszórót szereltem.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kérdésem lenne .a bal hátso ajtozár hol müxik hol nem .hogy kell a tápvezetékét kiszedni a csatibol az ajto kárpit mőgőtt mert valoszinü cserélni kell a vezetéket ami müködteti a zárat .nekem csak ez a 3 szál van az ajtoban.

Nézted is már, vagy csak erre tippelsz? Mert szerintem annak van a legkisebb esélye, hogy a vezeték elszakadjon az ajtóban. Különösebb fizikai behatás nélkül nem nagyon fordul elő ilyen, ha törik egy vezeték akkor az olyan helyen szokott, ahol a használat során mozog, hajlik, pl. az ajtóátvezetőknél. Valószínűbb, hogy neked is ilyesmi hibád lesz: https://sites.google.com/site/opelrepair/koezpontizar

Én is nemrég javítottam az enyémet ugyan ezzel a hibajelenséggel (hol jó hol nem, míg végül végleg megállt), és nálam is dettó a mikrokapcsoló dobta be a törölközőt.

Link to comment
Megosztás:

Nézted is már, vagy csak erre tippelsz? Mert szerintem annak van a legkisebb esélye, hogy a vezeték elszakadjon az ajtóban. Különösebb fizikai behatás nélkül nem nagyon fordul elő ilyen, ha törik egy vezeték akkor az olyan helyen szokott, ahol a használat során mozog, hajlik, pl. az ajtóátvezetőknél. Valószínűbb, hogy neked is ilyesmi hibád lesz: https://sites.google.com/site/opelrepair/koezpontizar

Én is nemrég javítottam az enyémet ugyan ezzel a hibajelenséggel (hol jó hol nem, míg végül végleg megállt), és nálam is dettó a mikrokapcsoló dobta be a törölközőt.

én is azt hittem hogy a mikrokapcsolo dobta be a törülközöt de vettem egy másik zárat és azzal ugyanugy hol jo hol nemjot játszik de még megnézem a csatit hogy nincs -e szétcsúszva .

Link to comment
Megosztás:

én is azt hittem hogy a mikrokapcsolo dobta be a törülközöt de vettem egy másik zárat és azzal ugyanugy hol jo hol nemjot játszik de még megnézem a csatit hogy nincs -e szétcsúszva .

Akkor én még az átvezető gumiban nézném meg a vezetékeket, ott sokkal hamarabb elszakad mint az ajtóban, mert az hajlik minden ajtónyitásnál. Esetleg a csatlakozó is lehet kontaktos ha valamilyen oknál fogva vizet kapott.

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Vettem egy ilyen kütyüt:

http://www.ebay.com/itm/12V-24V-Digital-LED-Auto-Car-TRUCK-SYSTEM-Voltmeter-Gauge-Voltage-Volt-Meter/400561604732?_trksid=p3693.m2452&_trkparms=aid%3D333005%26algo%3DRIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D265%26meid%3D1750099755977128432%26pid%3D100102%26prg%3D1140%26rk%3D1%26rkt%3D1%26

5 nap garázs után gyújtáson 11.4 voltot mutat, járó motorral + lámpa+venti+ködös: 13.8-14.3.

Az előbbi adat (11.4) egy kissé aggaszt, az utóbbi rendben lévőnek tűnik.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Alacsonynak tűnik, de nem ártana egy mérés másik műszerrel direktben az akkun is úgy, hogy nincs semmi terhelés az akkun. Csak hogy biztos legyél benne, hogy tényleg annyi az akku feszültsége, és nem ez mér hibásan.

Villám vagy, köszi! :icon1:

Van itthon multimeter-em, de elég láma vagyok hozzá... :blush:

Addig talán OK., hogy DCV skála 20-as egység. A pozitív csatival vagyok elakadva, mert két helyre dugható a banán és a "felső" is "csak" 10 Amperes jelzővel bír, az alsó meg 200 mAmperes.

Én vagyok hülye hozzá, vagy ezzel a gagyi m.méterrel (MUT-108B) meg sem tudom mérni az akkufeszt?

Köszi előre is!

(Lehet röhögni a szakiknak, de csak nekik! :D )

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Vettem egy ilyen kütyüt:

http://www.ebay.com/itm/12V-24V-Digital-LED-Auto-Car-TRUCK-SYSTEM-Voltmeter-Gauge-Voltage-Volt-Meter/400561604732?_trksid=p3693.m2452&_trkparms=aid%3D333005%26algo%3DRIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D265%26meid%3D1750099755977128432%26pid%3D100102%26prg%3D1140%26rk%3D1%26rkt%3D1%26

5 nap garázs után gyújtáson 11.4 voltot mutat, járó motorral + lámpa+venti+ködös: 13.8-14.3.

Az előbbi adat (11.4) egy kissé aggaszt, az utóbbi rendben lévőnek tűnik.

Szerintetek?

OFF nekem is ilyen van, csak én 2000Ftért vettem ON

Nekem gyujtás ráadása után 12V körül van, majd járó motorral 14-14.4V körül, ha több fogyasztó megy, akkor leesik 1-2s-ig 13.8V-ig....

Link to comment
Megosztás:

OFF nekem is ilyen van, csak én 2000Ftért vettem ON

Nekem gyujtás ráadása után 12V körül van, majd járó motorral 14-14.4V körül, ha több fogyasztó megy, akkor leesik 1-2s-ig 18.8V-ig....

Szia imy!

Nem kötekedni akarok,de véletlenül nem 13.8v-ot akartál írni? :)

Különben nekem is kb ugyanezek az értékek ugyanilyen paraméterekkel,talán annyi különbséggel,hogy nálam járó motornál (minden fogyasztó kikapcsolva) 14.2 esetleg 14.3v-ot produkál.

Holnap reggel megnézem gyújtás ráadása után mennyit mutat.

Link to comment
Megosztás:

Villám vagy, köszi! :icon1:

Van itthon multimeter-em, de elég láma vagyok hozzá... :blush:

Addig talán OK., hogy DCV skála 20-as egység. A pozitív csatival vagyok elakadva, mert két helyre dugható a banán és a "felső" is "csak" 10 Amperes jelzővel bír, az alsó meg 200 mAmperes.

Én vagyok hülye hozzá, vagy ezzel a gagyi m.méterrel (MUT-108B) meg sem tudom mérni az akkufeszt?

Köszi előre is!

(Lehet röhögni a szakiknak, de csak nekik! :D )

Szia!

Ilyened van?: http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/sites/default/files/imagecache/product_full/dt838.jpg

Természetesen meg tudod mérni vele az akkufeszültséget, azok az áramértékek az áramerősség mérésre vonatkoznak (feszültségmérésnél a műszeren jelentéktelenül kis áram halad át). A fölső, 10A jelölésű csatlakozás egyedül az árammérés 10A-es méréshatárához tartozik, az összes többi méréshez a középsőt kell használni. Ezután úgy ahogy írtad, a DCV 20V méréshatárba tekered a műszert, és csak simán ráteszed a két mérővezetéket az akksi két pólusára, aztán leolvasod. Ennyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia imy!

Nem kötekedni akarok,de véletlenül nem 13.8v-ot akartál írni? :)

Különben nekem is kb ugyanezek az értékek ugyanilyen paraméterekkel,talán annyi különbséggel,hogy nálam járó motornál (minden fogyasztó kikapcsolva) 14.2 esetleg 14.3v-ot produkál.

Holnap reggel megnézem gyújtás ráadása után mennyit mutat.

De igen 13.8V, köszi! :)

Nah mennyi volt reggel?

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok, üdvözlök mindenkit.

Egy 5 éves G Astra tulajdonosa vagyok, egy izzó csere után valószínüleg a gumi védőharang rosszul lett vissza rakva, és belül csupa víz a lámpabúra.

Megpróbáltam kiszerelni, de csak a felső két csavarig jutottam, alul még valami kerek dolognál tartja magát.

Ha nem haragudtok meg a kérésért, kérlek szépen Titeket, segítsetek, hogyan kell kivenni a lámpatestet.

Előre is köszönettel, Jani

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok, üdvözlök mindenkit.

Egy 5 éves G Astra tulajdonosa vagyok, egy izzó csere után valószínüleg a gumi védőharang rosszul lett vissza rakva, és belül csupa víz a lámpabúra.

Megpróbáltam kiszerelni, de csak a felső két csavarig jutottam, alul még valami kerek dolognál tartja magát.

Ha nem haragudtok meg a kérésért, kérlek szépen Titeket, segítsetek, hogyan kell kivenni a lámpatestet.

Előre is köszönettel, Jani

Szia! Le kell venni a lökhárítót, alatta tartja még egy fül.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Mint ahogy előttem írták lökhárítót le kell szedni! Ezt 2*2 csavar fogja és fent 2 patent + meg ha van ködlámpa annak is ki kell húzni a csatalakozóit! Alul is van a lámpán egy fül azt is csavar fogja! Érsekes lesz belülről foltmentesen kiszárítani a lámpaburát!

Szervusztok, üdvözlök mindenkit.

Egy 5 éves G Astra tulajdonosa vagyok, egy izzó csere után valószínüleg a gumi védőharang rosszul lett vissza rakva, és belül csupa víz a lámpabúra.

Megpróbáltam kiszerelni, de csak a felső két csavarig jutottam, alul még valami kerek dolognál tartja magát.

Ha nem haragudtok meg a kérésért, kérlek szépen Titeket, segítsetek, hogyan kell kivenni a lámpatestet.

Előre is köszönettel, Jani

Link to comment
Megosztás:

Szia! Mint ahogy előttem írták lökhárítót le kell szedni! Ezt 2*2 csavar fogja és fent 2 patent + meg ha van ködlámpa annak is ki kell húzni a csatalakozóit! Alul is van a lámpán egy fül azt is csavar fogja! Érsekes lesz belülről foltmentesen kiszárítani a lámpaburát!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Holnap megpróbálom kiszedni, és kiszárítani.

Üdv, Jani

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ilyened van?: http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/sites/default/files/imagecache/product_full/dt838.jpg

Természetesen meg tudod mérni vele az akkufeszültséget, azok az áramértékek az áramerősség mérésre vonatkoznak (feszültségmérésnél a műszeren jelentéktelenül kis áram halad át). A fölső, 10A jelölésű csatlakozás egyedül az árammérés 10A-es méréshatárához tartozik, az összes többi méréshez a középsőt kell használni. Ezután úgy ahogy írtad, a DCV 20V méréshatárba tekered a műszert, és csak simán ráteszed a két mérővezetéket az akksi két pólusára, aztán leolvasod. Ennyi.

Köszönöm szépen a részletes válaszod, megpróbálom hamarosan megmérni, csak ma valaki tele itta a fejem. :D

Link to comment
Megosztás:

De igen 13.8V, köszi! :)

Nah mennyi volt reggel?

Szia!

11.5 v-ot mutat gyújtás ráadása után.

Kíváncsi leszek ha bejönnek a hidegek mennyit mutat majd.

Mindig garázsban áll a kocsi,csak szombaton éjszaka "alszik" kinnt a szabadban,akkor fogom Vasárnap reggelenként megnézni mi az ábra. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.