Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

a ködlámpát hogy lehet és kell beállítani? Jelenleg a tompítottal világít egy vonalban. Aki beszerelte, azt mondja, hogy ez így van jól. Szerintem meg inkább alulra kellene világítania. Tévedek?

A lámpatesten van az állítócsavarja, ha aláfekszel, megtalálod. A fényhatár a szabályok szerint max. 25m lehet. Hogy milyen széles sávot fog be, nincs meghatározva, úgy tudom. Szerintem minél szélesebben vetít, annál jobb, jobban belátsz a kanyarokba...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hello gyári kulcsom van immo-val bicskakulcsos riasztót akarok beletetetni a bicskakulcsba h fog belekerülni az immo és mennyibe fáj ez nekem?

A gyári kulcsból kiveszed az immo chip-et, amit átteszel a bicskakulcsba, és semmibe nem fog kerülni. Legalábbis az immo része. Ha meg szeretnéd megtartani a gyári kulcsot úgy ahogy van, akkor kell egy nyers chip kb. 1500ft + programozás aminek a költsége szakitól függ. (kulcsmásoló is meg tudja csinálni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 2 gombos kulcsházat(csak a házat) tudja valaki hogy Budapesten hol lehet olcsón vásárolni?

Köszi!

Ha elég csak a gombsor rész, akkor eredeti gyári kőkemény 830 forintért:

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/185598-taviranyito-felso-fedele-opel-astra-g-zafira-a

Ha kell a komplett ház, akkor nézz körül az ebay-en, bár olcsó lesz, de nem gyári. Ellenben néha silány minőség kínából.

Link to comment
Megosztás:

És riasztót tudnátok ajánlani valami normálisat ne csak ilyen tessék lássék legyen. De ne is legyen 100k pajzs mert az felesleges azért.

Szia!

Igazából rengeteg típus és márka van. Lopás betörés ellen egyik sem fog védeni, mert amit akarnak azt úgyis elviszik, lehet akár lebetonozva is az a valami...

Arra jók a mostani riasztók ha felakarják törni akkor hallani fogod, ha a közelben vagy.... Ha leteszed a kocsit és bemész vásárolni akkor úgysem veszed észre azt sem :icon1:

Jelenleg ilyet használok, két kiegészítő modullal : http://www.metroman.hu/product/Autoriaszto-kozpontizar-ablakemelo/-Autoriaszto/Mistral-max2t-autoriaszto

Eddig megvagyok elégedve vele, nem riasztott feleslegesen, nem is hatástalanította magát csak úgy egy gondolomra... Bár a bekötésről és a hozzá kapott kapcsolási rajzról inkább ne beszéljünk....

http://www.argep.hu/trend/ABLA/Ablakemeloe-modul.html

Komfort modulom sincs melyik lenne nekem a jó találtam ezeket de nem tudom h melyik lenne jó

Mielőtt veszel modult ezt olvasd el: https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek meglehetne oldani a külső hőmérő kijelzését utólagos kijelzőn? Akár egy 7 szegmenses két digites panelen? Hogy működik ez?

Azért kérdezem, mert a kijelző helyére ha egyszer végre kerül egy tablet, akkor csak a hőmérő fog nekem hiányozni, arról nem szeretnék lemondani.

Másik kérdésem: valaki használ esetleg 5"-os tabletet? Vagy tud róla hogy létezik Magyarországon? (nekem volt wayteq xtab-50 GPS, ez került volna bele a gyári navis középkonzolba, de beépítés előtti próbákon kiderült, hogy nem jól működik)

Sehol sem találok a Wayteq-en kívül, ami ráadásul már kifutott modell.

Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek meglehetne oldani a külső hőmérő kijelzését utólagos kijelzőn? Akár egy 7 szegmenses két digites panelen? Hogy működik ez?

Azért kérdezem, mert a kijelző helyére ha egyszer végre kerül egy tablet, akkor csak a hőmérő fog nekem hiányozni, arról nem szeretnék lemondani.

Másik kérdésem: valaki használ esetleg 5"-os tabletet? Vagy tud róla hogy létezik Magyarországon? (nekem volt wayteq xtab-50 GPS, ez került volna bele a gyári navis középkonzolba, de beépítés előtti próbákon kiderült, hogy nem jól működik)

Sehol sem találok a Wayteq-en kívül, ami ráadásul már kifutott modell.

Köszi!

Én nem 5 colos tabletben, hanem mondjuk 5 colos kínai telefonban gondolkodnék. Kb 135 dollár házhoz szállítással együtt, 4 magos 1 gb rammal és ZTE. 30 ezer forintból megvan. A célnak tökéletesen megfelel. Sőt :) Komplett multimédiás navigációs Android 4.2 egységet kapsz. Ezért az árért nem kapsz tabletet itthon.

http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14990-mtk6589-zte-v967s-quad-core-960540-1g-4g.html

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Eredetileg én is telefonban gondolkodtam. Atab5-öt akartam, de a telefon nagyobb mint a tablet, nem fér be a konzolba. Esztétikailag sem szép, ha a kijelző nem középen van. Kisebb telefon meg függőlegesen nem tölti ki a helyet! :-(

Én nem 5 colos tabletben, hanem mondjuk 5 colos kínai telefonban gondolkodnék. Kb 135 dollár házhoz szállítással együtt, 4 magos 1 gb rammal és ZTE. 30 ezer forintból megvan. A célnak tökéletesen megfelel. Sőt :) Komplett multimédiás navigációs Android 4.2 egységet kapsz. Ezért az árért nem kapsz tabletet itthon.

http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14990-mtk6589-zte-v967s-quad-core-960540-1g-4g.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, okoskodtam délután: egy led sort akartam betenni a csomagtartóba világításként. A gyári szofita rendben világított, elvileg csak a led sorhoz forrasztott kábeleket kell rácsavarnom a szofita érintkezőjére. Világított is egy pillanatra, majd amikor szétkaptam, majd vissza, hogy a helyére tegyek mindent, elment a szofita és a led sorból is a szufla, nem világít semmit. Azt gondoltam, hogy a csatlakozóban barmoltam el valamit, ezért lekaptam, de nem, a csupasz vezetéket a led sorra kötve sem gyullad ki a led sor égője. A led sor maga rendben van, másik autóban csomagtérben teszteltem. Az lehet, hogy biztosíték ment ki? Minden más ok az autón. Van olyan, hogy csomagtér világítás biztosíték? Vagy szedjem ki egyesével az összeset ellenőrzni? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, okoskodtam délután: egy led sort akartam betenni a csomagtartóba világításként. A gyári szofita rendben világított, elvileg csak a led sorhoz forrasztott kábeleket kell rácsavarnom a szofita érintkezőjére. Világított is egy pillanatra, majd amikor szétkaptam, majd vissza, hogy a helyére tegyek mindent, elment a szofita és a led sorból is a szufla, nem világít semmit. Azt gondoltam, hogy a csatlakozóban barmoltam el valamit, ezért lekaptam, de nem, a csupasz vezetéket a led sorra kötve sem gyullad ki a led sor égője. A led sor maga rendben van, másik autóban csomagtérben teszteltem. Az lehet, hogy biztosíték ment ki? Minden más ok az autón. Van olyan, hogy csomagtér világítás biztosíték? Vagy szedjem ki egyesével az összeset ellenőrzni? Köszönöm.

Most olvasom harmadszor...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, okoskodtam délután: egy led sort akartam betenni a csomagtartóba világításként. A gyári szofita rendben világított, elvileg csak a led sorhoz forrasztott kábeleket kell rácsavarnom a szofita érintkezőjére. Világított is egy pillanatra, majd amikor szétkaptam, majd vissza, hogy a helyére tegyek mindent, elment a szofita és a led sorból is a szufla, nem világít semmit. Azt gondoltam, hogy a csatlakozóban barmoltam el valamit, ezért lekaptam, de nem, a csupasz vezetéket a led sorra kötve sem gyullad ki a led sor égője. A led sor maga rendben van, másik autóban csomagtérben teszteltem. Az lehet, hogy biztosíték ment ki? Minden más ok az autón. Van olyan, hogy csomagtér világítás biztosíték? Vagy szedjem ki egyesével az összeset ellenőrzni? Köszönöm.

Van biztosítéka az biztos, vagy a 28-as vagy a 42-es 5A-es bizti lesz az. (ha az új mini biztis biztosíték táblád van)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, okoskodtam délután: egy led sort akartam betenni a csomagtartóba világításként. A gyári szofita rendben világított, elvileg csak a led sorhoz forrasztott kábeleket kell rácsavarnom a szofita érintkezőjére. Világított is egy pillanatra, majd amikor szétkaptam, majd vissza, hogy a helyére tegyek mindent, elment a szofita és a led sorból is a szufla, nem világít semmit. Azt gondoltam, hogy a csatlakozóban barmoltam el valamit, ezért lekaptam, de nem, a csupasz vezetéket a led sorra kötve sem gyullad ki a led sor égője. A led sor maga rendben van, másik autóban csomagtérben teszteltem. Az lehet, hogy biztosíték ment ki? Minden más ok az autón. Van olyan, hogy csomagtér világítás biztosíték? Vagy szedjem ki egyesével az összeset ellenőrzni? Köszönöm.

Felcserélted a polaritást! Kicsaptad a biztit!

Link to comment
Megosztás:

Felcserélted a polaritást! Kicsaptad a biztit!

LED: egyik irányba vezet, másik irányba szakadás....

Ettől miért csapná ki? Nincs benne ellentétes irányba egy normál Si dióda.... Vagyis nem szokott lenni a szalagokba, mert semmi értelme nem lenne.....

Inkább valamit össze zárt.

Link to comment
Megosztás:

LED: egyik irányba vezet, másik irányba szakadás....

Ettől miért csapná ki? Nincs benne ellentétes irányba egy normál Si dióda.... Vagyis nem szokott lenni a szalagokba, mert semmi értelme nem lenne.....

Inkább valamit össze zárt.

Biztosíték lesz, mert nem megy az utastér világítás elöl sem. Kézikönyvben kinéztem melyiket kell megnéznem, holnap remélem megoldódik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.