Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Meg tudná "mondani" valaki,hogy a képen látható piros/kék vezetékek minek a vezetékei? És ,hogy a magnó csatlakozójába hova kell bekötni őket?( ha egyáltalán oda kell kötni)

Nekem ez a két vezeték nincsen így össze kötve,hanem külön vannak,de csak vannak,mert semmibe nincsen becsatlakoztatva.

Egyik jön az egyik kötegből,a másik pedig más kötegből.

K_p321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van ennek a két vezetéknek köze a multikormányhoz?

Mert sajnos nem működik.Multikormány vezetéke melyik a csatlakozóban?

CCRT700 Philips-em van.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Alap esetben, 2 helyre:

- ISO/1-re megy kék/piros vezeték, ez a multikormány vezérlő szála.

- ISO/5-re megy szintén kék/piros vezeték, a sebességjel (WEG)

A CCRT700-asnál, az A (alsó csatlakozó) /1 SWC érintkező a multikormány vezetéke. (kék/piros)

Köszönöm szépen NAGYÚR az infót!

Esetleg,ha a két vezetéket véletlenül fordítva kötöm be,pl.ISO/1-re kötöm azt a kék/piros vezetéket amit amúgy ISO/5-re kéne okoz valami galibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Boldog Karácsonyt így utólag is. Volt egy kis szabad időm átnézni a verdát, pár dolgot ki is cseréltem, viszont vettem észre egy hibát. A fényszóró magasságállító motorról lenne szó. Nem működik. Néztem a csatin van 11,5V felkapcsolt lámpánál gyújtáson, a tekerőre nem reagál. Szétszedtem a motrot, semmi rendellenességet nem láttam rajta, az akkuról probálva mindkét irányba szépen teszi a dolgát. Mivel nemrég lett ködlámpám, gondoltam hogy az új kapcsolóval lesz a gond, de viszatettem a régit amivel működött és azzal sem jó. Van valami tipp? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Boldog Karácsonyt így utólag is. Volt egy kis szabad időm átnézni a verdát, pár dolgot ki is cseréltem, viszont vettem észre egy hibát. A fényszóró magasságállító motorról lenne szó. Nem működik. Néztem a csatin van 11,5V felkapcsolt lámpánál gyújtáson, a tekerőre nem reagál. Szétszedtem a motrot, semmi rendellenességet nem láttam rajta, az akkuról probálva mindkét irányba szépen teszi a dolgát. Mivel nemrég lett ködlámpám, gondoltam hogy az új kapcsolóval lesz a gond, de viszatettem a régit amivel működött és azzal sem jó. Van valami tipp? Köszi!

Egyik oldali sem működik?

Link to comment
Megosztás:

Nem.

A következőket kellene végignézni:

Az állítómotorok csatlakozójában kellene lenni felkapcsolt tompítottnál: egyik szélső test, másik szélső 12V, a középső érintkezőn pedig a kapcsoló állásától függően kb. 6V és 9V között változó feszültség.

A világításkapcsoló 31-es lábára testnek, a 4-esre 12V-nak kell jönnie, szintén felkapcsolt tompítottnál (a kapcsoló hátuljára írt számozás szerint). Kiszerelt állapotban az ajzatban tudod kimérni. A 3-as lábon jelenik meg az a 6-9V, ami a motorok középső lábára érkezik. Kiszerelt állapotban a világításkapcsolón mérve a 31-es és 4-es lába között ~5KOhm-nak kell lennie, a 3-4 és a 3-31 között pedig változó ahogy tekergeted az állítókapcsolót.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A következőket kellene végignézni:

Az állítómotorok csatlakozójában kellene lenni felkapcsolt tompítottnál: egyik szélső test, másik szélső 12V, a középső érintkezőn pedig a kapcsoló állásától függően kb. 6V és 9V között változó feszültség.

A világításkapcsoló 31-es lábára testnek, a 4-esre 12V-nak kell jönnie, szintén felkapcsolt tompítottnál (a kapcsoló hátuljára írt számozás szerint). Kiszerelt állapotban az ajzatban tudod kimérni. A 3-as lábon jelenik meg az a 6-9V, ami a motorok középső lábára érkezik. Kiszerelt állapotban a világításkapcsolón mérve a 31-es és 4-es lába között ~5KOhm-nak kell lennie, a 3-4 és a 3-31 között pedig változó ahogy tekergeted az állítókapcsolót.

Na kimértem a dolgokat. Van egy sima világításkapcsolóm, meg van egy amibe van első ködlámpa kapcsoló. A sorrend így lesz.

31-4-es láb között: 4,9kOhm 5,12kOhm

3-4-es láb között: 0 0,96kOhm 0,98kOhm

1 1,42kOhm 1,48kOhm

2 1,98kOhm 2,01kOhm

3 2,5kOhm 2,64kOhm

3-31-es láb között: 0 3,94kOhm 4,14kOhm

1 3,45kOhm 3,63kOhm

2 2,9kOhm 3,03kOhm

3 2,38kOhm 2,46kOhm

Lámpába a motornál a két szélén megvan a 12V, a középsőn 0V, de ha középsőt mérem meg a +-t, akkor ott is 12V van. A világításkapcsolónál mérve a 31-es és 3-as láb között 0V. Viszont van egy olyan észrevételem, hogy a motorról ha leveszem a tetejét, ugye oda 3-as csati lenne, a panelon viszont csak 2 van. De abból kiindulva, hogy működött még 3 éve biztos jó úgy. Mit nézzek még meg szerintetek? Bizti nincs kimenve, azt nem tudom, hogy 1-nél több e kell ami hozzá tartozik. Mert ha valahol ki lenne dörgölődve elvileg csett lenne.

Link to comment
Megosztás:

Na kimértem a dolgokat. Van egy sima világításkapcsolóm, meg van egy amibe van első ködlámpa kapcsoló. A sorrend így lesz.

31-4-es láb között: 4,9kOhm 5,12kOhm

3-4-es láb között: 0 0,96kOhm 0,98kOhm

1 1,42kOhm 1,48kOhm

2 1,98kOhm 2,01kOhm

3 2,5kOhm 2,64kOhm

3-31-es láb között: 0 3,94kOhm 4,14kOhm

1 3,45kOhm 3,63kOhm

2 2,9kOhm 3,03kOhm

3 2,38kOhm 2,46kOhm

Lámpába a motornál a két szélén megvan a 12V, a középsőn 0V, de ha középsőt mérem meg a +-t, akkor ott is 12V van. A világításkapcsolónál mérve a 31-es és 3-as láb között 0V. Viszont van egy olyan észrevételem, hogy a motorról ha leveszem a tetejét, ugye oda 3-as csati lenne, a panelon viszont csak 2 van. De abból kiindulva, hogy működött még 3 éve biztos jó úgy. Mit nézzek még meg szerintetek? Bizti nincs kimenve, azt nem tudom, hogy 1-nél több e kell ami hozzá tartozik. Mert ha valahol ki lenne dörgölődve elvileg csett lenne.

Szia!

A világításkapcsoló ezek szerint jó. A motorok csatlakozójának középső érintkezőjén megjelenő feszültség nagysága határozza meg, hogy milyen pozícióba álljanak be, ha itt 0V-ot mértél akkor az nem jó. Ezt kell megkeresni hol veszik el.

A biztosítékok, ha a tompított világít minkét oldalon, akkor kizárható, mert a fényszóróállítók is arról mennek, a motorok állandó tápja a bal oldaliról, a feszültségosztó a világításkapcsolóban pedig a jobb oldaliról van lekötve. Azt kellene megnézni, hogy a világításkapcsoló a 4-es lábára megkapja-e az áramot ha felkapcsolod a tompítottat. Mivel beszerelt világításkapcsolóval baromi nehéz hozzáférni, én úgy csinálnám, hogy kiveszed a kapcsolót, és vagy összekötöd az 56-os és 30-as lábakat az ajzatban ezután megnézed, hogy megjelent-e az áram a 4-esben, vagypedig csak simán szakadást mérsz a jobb oldali tompított biztosítéka (F2.6), és a 4-es érintkező között. Ezen kívül ki lehetne még mérni (kivett kapcsoló és lehúzott motorok mellett) a 3-as érintkező és a motor csatlakozók középső érintkezője között is a kapcsolatot, nem szakadt-e a vezeték útközben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Gyetekülés problémával küzködünk, amihez segítség kellene. Hátrafelé beköthető ülést szeretnénk a kocsiba, de ahhoz Isofix csatlakozás kellene. Lehet utólag ilyet beépíteni G Astrába?

Lenne nem Isofixes ülés, de a bekötéssel problémánk volt. Az övcsat annyira kilóg az ülésből, hogy eléri a gyerekülés műanyag részét, ami miatt nem lehet normálisan rögzíteni. Ez több gyerekülésnél is probléma volt.

Az is megoldás lenne, ha lehetne rövidíteni a csatokat. Erre esetleg vkinek ötlete?

Egyébként Besafe Izi Combi X3 gyerekülés, ha valaki G Astrában használ ilyet, az is segítség lenne, hogy sikerült bekötni:-)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A világításkapcsoló ezek szerint jó. A motorok csatlakozójának középső érintkezőjén megjelenő feszültség nagysága határozza meg, hogy milyen pozícióba álljanak be, ha itt 0V-ot mértél akkor az nem jó. Ezt kell megkeresni hol veszik el.

A biztosítékok, ha a tompított világít minkét oldalon, akkor kizárható, mert a fényszóróállítók is arról mennek, a motorok állandó tápja a bal oldaliról, a feszültségosztó a világításkapcsolóban pedig a jobb oldaliról van lekötve. Azt kellene megnézni, hogy a világításkapcsoló a 4-es lábára megkapja-e az áramot ha felkapcsolod a tompítottat. Mivel beszerelt világításkapcsolóval baromi nehéz hozzáférni, én úgy csinálnám, hogy kiveszed a kapcsolót, és vagy összekötöd az 56-os és 30-as lábakat az ajzatban ezután megnézed, hogy megjelent-e az áram a 4-esben, vagypedig csak simán szakadást mérsz a jobb oldali tompított biztosítéka (F2.6), és a 4-es érintkező között. Ezen kívül ki lehetne még mérni (kivett kapcsoló és lehúzott motorok mellett) a 3-as érintkező és a motor csatlakozók középső érintkezője között is a kapcsolatot, nem szakadt-e a vezeték útközben.

Szia!

56-30-as lábakat összekötöm, a 4-31-es lábak között 11,8V van. Ugye asszem a 31-es az test. Az F2.6 és a 4-es sípol. A 3-as és elől mindkét csati középsője sípol.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

56-30-as lábakat összekötöm, a 4-31-es lábak között 11,8V van. Ugye asszem a 31-es az test. Az F2.6 és a 4-es sípol. A 3-as és elől mindkét csati középsője sípol.

Na ez érdekes, mert ezzel végig is néztél mindent azon a körön, ez alapján meg kéne jelenjen az a 6-9V a motorok középső lábán. Az áramkör úgy néz ki, hogy a jobb tompított biztosítéka után levett áram csatlakozik a világításkapcsolóban levő potméter egyik végére, aminek a másik vége testen van, a középső, csúszkán levő kivezetésről az így leosztott feszültség pedig eljut az állítómotorokig. Külön külön megvizsgálva nálad minden jónak tűnik az általad leírtak alapján, így nem sok ötletem maradt hogy miért nem adja ki azt a szabályzó feszültséget mégsem :confused:. Meg lehetne még nézni a 31-esen megvan-e a test, de nem hiszem hogy ez lenne a gond, mert akkor nem 0, hanem +12V-ot mértél volna és más egyebek sem működnének. Megnézheted még a világításkapcsoló csatlakozásait, nem-e csak kontakthibás, nagyon kitágult, vagy becsúszott valamelyik érintkező a kapcsoló cserénél, vagy hasonló. Jobb ötletem hirtelen nincs.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány hónapja vagyok Astra G tulajdonos, a fórumot is kb azóta böngészem. Tanulom a típust :-) Eljött az ideje a pixelhibás központi kijelző cseréjének. Ez a fórumon írt tapasztalatok, leírások alapján könnyedény ment :-)

A kérdésem pedig az lenne, miszerint a szerelés során találtam csatlakozókat, amelyeket nem tudom mi lehet. Fotóztam, de nem tudom mikent mellékelhetem. Mutatva talán egyszerűbb lehet a válasz.

Valamint a váltó előtti kis panelon vannak csatlakozók, melyeken gyújtás alatt 12V mérhető. Lehet, hogy megfelelő ülés és kapcsoló beszerzésével aktiválhatom az ülésfűtést?

További dolog, hogy az akkuról szeretnék fix 12V -ot az utastérbe behúzni. HiFi-s topikban olvastam, hogy valami gumidugón keresztül ez megvalósítható... állítólag. Viszont én nem találtam ilyet. Esetleg tudtok fotót, vagy iránymutatást adni, merre keressem az átjárót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány hónapja vagyok Astra G tulajdonos, a fórumot is kb azóta böngészem. Tanulom a típust :-) Eljött az ideje a pixelhibás központi kijelző cseréjének. Ez a fórumon írt tapasztalatok, leírások alapján könnyedény ment :-)

A kérdésem pedig az lenne, miszerint a szerelés során találtam csatlakozókat, amelyeket nem tudom mi lehet. Fotóztam, de nem tudom mikent mellékelhetem. Mutatva talán egyszerűbb lehet a válasz.

Valamint a váltó előtti kis panelon vannak csatlakozók, melyeken gyújtás alatt 12V mérhető. Lehet, hogy megfelelő ülés és kapcsoló beszerzésével aktiválhatom az ülésfűtést?

További dolog, hogy az akkuról szeretnék fix 12V -ot az utastérbe behúzni. HiFi-s topikban olvastam, hogy valami gumidugón keresztül ez megvalósítható... állítólag. Viszont én nem találtam ilyet. Esetleg tudtok fotót, vagy iránymutatást adni, merre keressem az átjárót?

Szia,

a képeket ide töltsed fel, majd a linkeket bemásolva már látjuk is: http://www.kepfeltoltes.hu/

Az ülés alatt lehet hogy a légzsák átvezető kábeleket találtad meg.

Fékrásegítő mellett bal oldalt van egy gumidugó a tűfalban ott tudsz átvinni kábeleket: http://kepfeltoltes.hu/130616/DSCF0708_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány hónapja vagyok Astra G tulajdonos, a fórumot is kb azóta böngészem. Tanulom a típust :-) Eljött az ideje a pixelhibás központi kijelző cseréjének. Ez a fórumon írt tapasztalatok, leírások alapján könnyedény ment :-)

A kérdésem pedig az lenne, miszerint a szerelés során találtam csatlakozókat, amelyeket nem tudom mi lehet. Fotóztam, de nem tudom mikent mellékelhetem. Mutatva talán egyszerűbb lehet a válasz.

Valamint a váltó előtti kis panelon vannak csatlakozók, melyeken gyújtás alatt 12V mérhető. Lehet, hogy megfelelő ülés és kapcsoló beszerzésével aktiválhatom az ülésfűtést?

További dolog, hogy az akkuról szeretnék fix 12V -ot az utastérbe behúzni. HiFi-s topikban olvastam, hogy valami gumidugón keresztül ez megvalósítható... állítólag. Viszont én nem találtam ilyet. Esetleg tudtok fotót, vagy iránymutatást adni, merre keressem az átjárót?

Szia!

Itt is láthatod, hogy hol kúszik el a piros kábel:

http://kepkezelo.com/images/rt0elem1hc3tfdiibqfc.jpg

Mondjuk, egy ilyenhez: :D

http://kepkezelo.com/images/taa9uf4cqkm9f5sz4v80.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Nos. Az első, hogy mihez tartozhat? Nincs gondolatom rá.

http://kepkezelo.com/images/5gwbuyc1579hwlkuay4s.jpeg

Az ülésfűtés kapcsolói lehetnek az alábbiak, illetve a TC-é. A TC szerintem kizárva, hogy működjön. (Az 1.4 90ló alapból biztosítja, hogy ne tépjem fel az aszfaltot magam alatt :D )

Szóval van villany az ülésfűtés csatlakozóin. Lehetséges, hogy a hőhullám érzése átélhető legyen, ha van kapcsoló és megfelelő ülés? Az ülés alatt hol keressem a másik felét?

http://kepkezelo.com/images/6q66umkvzy6bz85a9mge.jpeg

http://kepkezelo.com/images/lcco4ipeiz2evwfh9z2.jpeg

http://kepkezelo.com/images/6vzvlm2jtlu176v7s4lr.jpeg

Link to comment
Megosztás:

Na ez érdekes, mert ezzel végig is néztél mindent azon a körön, ez alapján meg kéne jelenjen az a 6-9V a motorok középső lábán. Az áramkör úgy néz ki, hogy a jobb tompított biztosítéka után levett áram csatlakozik a világításkapcsolóban levő potméter egyik végére, aminek a másik vége testen van, a középső, csúszkán levő kivezetésről az így leosztott feszültség pedig eljut az állítómotorokig. Külön külön megvizsgálva nálad minden jónak tűnik az általad leírtak alapján, így nem sok ötletem maradt hogy miért nem adja ki azt a szabályzó feszültséget mégsem :confused:. Meg lehetne még nézni a 31-esen megvan-e a test, de nem hiszem hogy ez lenne a gond, mert akkor nem 0, hanem +12V-ot mértél volna és más egyebek sem működnének. Megnézheted még a világításkapcsoló csatlakozásait, nem-e csak kontakthibás, nagyon kitágult, vagy becsúszott valamelyik érintkező a kapcsoló cserénél, vagy hasonló. Jobb ötletem hirtelen nincs.

Szia!

Nos úgy néz ki megtaláltam a problémát. A világításkapcsoló alatt ami van panel az alján el van törve a rögzítő fül. Hátul ellentartottam neki és úgy nyomtam be a világításkapcsolót, egyből jó is lett a bal oldali motor. A jobb oldali még nem megy, de valószínű, hogy az akkor rossz, majd még átcserélem, hogy megy e mert aksiról jó volt. Köszi a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Nos. Az első, hogy mihez tartozhat? Nincs gondolatom rá.

http://kepkezelo.com/images/5gwbuyc1579hwlkuay4s.jpeg

Az ülésfűtés kapcsolói lehetnek az alábbiak, illetve a TC-é. A TC szerintem kizárva, hogy működjön. (Az 1.4 90ló alapból biztosítja, hogy ne tépjem fel az aszfaltot magam alatt :D )

Szóval van villany az ülésfűtés csatlakozóin. Lehetséges, hogy a hőhullám érzése átélhető legyen, ha van kapcsoló és megfelelő ülés? Az ülés alatt hol keressem a másik felét?

http://kepkezelo.com/images/6q66umkvzy6bz85a9mge.jpeg

http://kepkezelo.com/images/lcco4ipeiz2evwfh9z2.jpeg

http://kepkezelo.com/images/6vzvlm2jtlu176v7s4lr.jpeg

Az első képen szereplő csatlakozó az automata váltóé.

Az ülésfűtéshez meg ilyet keress az ülés alatt:

1294491-20131230-udap92.jpg

1294492-20131230-k7iIgD.jpg

A TC kikapcsoló erősen valószínű hogy nem fog működni attól hogy benne van a csatlakozó, nekem is benne volt, mégis kellett egy kis "ösztönzés" hogy működésre bírjam... Jut eszembe, az 1.4-ban alapból sztem nincs is kipörgésgátló egyáltalán (nekem szériában volt), szóval nincs mit kikapcsolni. Csak épp ilyen kábelköteg akadt a Günther kezébe az összeszereléskor, gondolom ezért van benne... Amennyire tudom a Multec vezérlőegységek (Z14XE, X14XE) nem tartalmazzák a kipörgésgátló funkciót, a Bosch Motronic ME 7.6.1 ill. 7.6.2-ről (Z14XEP) nincs infóm, de az tuti hogy a Siemens Simtec 71-ben benne van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.