Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

valószínű ülésfoglaltság érzékelés

amit csak arab és japán piacra szereltek

Hát ha az az ülésfoglaltság-érzékelő (ami könnyen lehet), akkor az nem piacfüggő volt, hanem az IsoFix gyermekülés-rögzítő rendszerrel együtt járt. Én már ideheza is láttam Astrát (történetesen Coupét) amiben volt ilyen, a belső világítás lámpatestjében van a visszajelző lámpája.

Link to comment
Megosztás:

Fékrásegítő mellett bal oldalt van egy gumidugó a tűfalban ott tudsz átvinni kábeleket: http://kepfeltoltes.hu/130616/DSCF0708_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem egy kicsit zsúfoltabb a motortér a gáz miatt... Az említett átjárót megtaláltam, de foglalt :icon9:

http://kepkezelo.com/images/zvx3p5i1ukdtxd2cwt6.jpg

http://kepkezelo.com/images/cfylpgvpdo8vu8kizj.jpg

Esetleg más lehetőség?

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy kicsit zsúfoltabb a motortér a gáz miatt... Az említett átjárót megtaláltam, de foglalt :icon9:

http://kepkezelo.com/images/zvx3p5i1ukdtxd2cwt6.jpg

http://kepkezelo.com/images/cfylpgvpdo8vu8kizj.jpg

Esetleg más lehetőség?

Ezzel én is így jártam, és akkor jöttem rá, hogy az a lyuk a gázbovdennek van ott eredetileg, ami meg csak az első évjáratokban volt, a több már elektromos gázpedálos így azokon már üresen maradt. Mi meg megszívtuk :) Ezért én is kerestem de sajnos nem nagyon találtam igazán jó alternatívát. Másik üres gumidugót nem találtam, amin még gondolkoztam mint lehetőség az a géptető nyitó bovdenje mellett behúzni, vagy jobb oldalon ahol a levegőt szívja az utastérbe bedugni, és akkor csak a műanyagot kell megfúrni valahol belül a fűtőmotornál csak annyira hogy kitaláljon rajta a vezeték. De ez csak elmélet maradt, mert én végül mégiscsak beerőszakoltam egy vékony, lapos kábelt a gázbovden mellett, de nekem csak jelátvitelre kellett, neked meg ugye egy jó vastagot kéne bepaszírozni valahol.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annak idején a ventilátornál lett fúrva egy lyuk, ott lett bevíve a tápkábel. nem ázott be soha egy kis szilóval meg lett kenve.

azóta át lett helyezve az említett nagy lyukba, azóta is ott a fúrt lyuk sziló nélkül és nem ázik be így se.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Classicba valaki már berakta utólag? Ha ennyire mondjátok, hogy jó, akkor belevágnék berakni...

Nézeggem nem is drága darabja a lámpáknak, 8e Ft-ból megvan a Cromaxban.

Én már csináltam egybe. A lámpát a lakatosok faragták bele.

Csak a műszerfalba volt meg a vezetékezés a tűzfali stekkerig. Világítás kapcsoló, bizti és relé kell. Majd a relé mögött a kimenő szálra ráforrasztottam és kivezettem a lámpához.

Link to comment
Megosztás:

Én már csináltam egybe. A lámpát a lakatosok faragták bele.

Csak a műszerfalba volt meg a vezetékezés a tűzfali stekkerig. Világítás kapcsoló, bizti és relé kell. Majd a relé mögött a kimenő szálra ráforrasztottam és kivezettem a lámpához.

Ha megnézed ez 3 éves hozzászólás.... :omg:

Már rég beletettem a ködlámpát.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha az az ülésfoglaltság-érzékelő (ami könnyen lehet), akkor az nem piacfüggő volt, hanem az IsoFix gyermekülés-rögzítő rendszerrel együtt járt. Én már ideheza is láttam Astrát (történetesen Coupét) amiben volt ilyen, a belső világítás lámpatestjében van a visszajelző lámpája.

Szia!

Kivételesen az én Astrám is ilyen! Meg is halt benne ez az érzékelő és nem kapok hozzá sehol sem!

Link to comment
Megosztás:

Én már csináltam egybe. A lámpát a lakatosok faragták bele.

Csak a műszerfalba volt meg a vezetékezés a tűzfali stekkerig. Világítás kapcsoló, bizti és relé kell. Majd a relé mögött a kimenő szálra ráforrasztottam és kivezettem a lámpához.

tűzfali stekker

Ez pontosan mi is?

Én utólag raktam ködlámpát, de nem tudtam hol a vezetéke...

Végül a motortérből bejövő vezetéket elölről dugtam be a relé kapcsolt lábához.

Tökéletesen működik, csak hülyén néz ki, hogy a relé alól elöl jön el a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Ez pontosan mi is?

Én utólag raktam ködlámpát, de nem tudtam hol a vezetéke...

Végül a motortérből bejövő vezetéket elölről dugtam be a relé kapcsolt lábához.

Tökéletesen működik, csak hülyén néz ki, hogy a relé alól elöl jön el a vezeték.

Abs kocka mögött bent a tűzfalon van egy nagy átvezető csatlakozó. Itt csatlakozik a külső és a belső kábelköteg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De, ez zárásra jó, de a retesz felhúzása után nyitható az ajtó. A célom az lett volna, hogy a hátsó retesz felhúzásakor az ugorjon vissza zárt állapotba. Viszont a gyerekeimet ismerve egy ilyen megoldásnál simán felhúzva tartják a reteszt és úgy mennek neki az ajtó nyitónak... Szóval marad a kulcsos gyerekzár... Persze ha van valakinek ötlete rá, az ne tartsa vissza!

A 100%-os megoldás számomra egy olyan verzió, amit a vezető oldalról tudok vezérelni, és megakadályozza az ajtó bentről és kintről való kinyitását.

Gyárilag van gyerekzár. A hátsó ajtót kinyitva a zár mellett egy kis fül. De már anno a wartburg is tudta.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel társak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy,rendeltem egy motorvédő burkolatot de nem volt hozzá szerelési anyag,ahogy néztem az autó alját nem sima csavarok kellenek hanem valami spéci cucc gondolom,lehet valahol ilyet kapni

Előre is köszönöm!

Honnan rendelted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2004es G astra Viva-m. Utolagos első villany ablka, riasztó és centrál zár van benne. B oszloptól hátrafelé sötétítés. Már az elején feltűnt, hogy a hátsó ajtók nyitására nem kapcsol fel a belső világítás. tegnap ráértem gondoltam megnézem. Kicsavaroztam a 2 kapcsolót. Sajnos van egy olyan sejtésem valami utólagos mókulás van ott. A bal oldali ajtóhoz 2 darab fekete 2 eres vezeték megy. 2ből a barna szál rákötve a nyomókapcsolóra, a harmadik 2 eres összekötve az egyik kapcsolóra kötött kék száljával.... A jobb oldalon szintén ilyen 2 eres fekete vezeték, a barna rákötve a kapcsolóra a kék levágva... Elől rendes gyors csatlakozó van a kapcsolókon.

A hátramenő barna szálakon a testhez képest akku feszültség mérhető (12,74V) Van rá esély, hogy komolyabb szétbontás nélkül beüzemeljem a hátsó ajtónyitásra is a világítást vagy inkább hagyjam?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel társak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy,rendeltem egy motorvédő burkolatot de nem volt hozzá szerelési anyag,ahogy néztem az autó alját nem sima csavarok kellenek hanem valami spéci cucc gondolom,lehet valahol ilyet kapni

Előre is köszönöm!

Nem kell oda semmilyen spéci cucc. Bemész egy normális csavarboltba és kérsz rozsdamentes önmetsző csavart és alátétet. Ha rám hallgatsz akkor 6lapfejü csavart veszel. 02_hlf_peremes_onfuro_lemezcsavar_tom_al

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2004es G astra Viva-m. Utolagos első villany ablka, riasztó és centrál zár van benne. B oszloptól hátrafelé sötétítés. Már az elején feltűnt, hogy a hátsó ajtók nyitására nem kapcsol fel a belső világítás. tegnap ráértem gondoltam megnézem. Kicsavaroztam a 2 kapcsolót. Sajnos van egy olyan sejtésem valami utólagos mókulás van ott. A bal oldali ajtóhoz 2 darab fekete 2 eres vezeték megy. 2ből a barna szál rákötve a nyomókapcsolóra, a harmadik 2 eres összekötve az egyik kapcsolóra kötött kék száljával.... A jobb oldalon szintén ilyen 2 eres fekete vezeték, a barna rákötve a kapcsolóra a kék levágva... Elől rendes gyors csatlakozó van a kapcsolókon.

A hátramenő barna szálakon a testhez képest akku feszültség mérhető (12,74V) Van rá esély, hogy komolyabb szétbontás nélkül beüzemeljem a hátsó ajtónyitásra is a világítást vagy inkább hagyjam?

Szia!

Nekem 2005-ös Classic II van.

Abban csak gumi vakdugó volt... Vettem bontóban két nyitáskapcsolót és azt raktam a helyére.

Belül levettem a B oszlop műanyag burkolatát és ott volt a gyári csatlakozó. A vége szépen becsomagolva szivacsba, hogy ne zörögjön. Csak ki kellett bontani, és a helyéhez pecázni egy darab dróttal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

14XEP-hez akkumulátort kell vennem, a mostani GM így megadni látszik magát :icon1:

Mostani 55Ah 550 indítóárammal, valakinek ötlet, hogy milyet érdemes venni ?

Esetleg valahol most valami jó akció ?

köszike

Nem én leszek a legjobb példa, mert az enyém drága.

Úgy voltam vele, hogy a lehető legjobbra akartam cserélni a gyári akkum, úgy hogy a mérete ugyan akkora maradjon.

VARTA SILVER dynamic

61 Ah - 600 A (EN) - 175 x 175 x 242 mm

Hátrány: 30.000 Ft

Előny: Hosszú élettartamot ígérnek, és nagyon erős (indítózás ellenére semmitől nem vonja meg a villanyt, jut energia mindenre... Pl.: Indítózáskor sok astrán láttam ugrálni a benzinmutatót, ezzel nincs ilyen... Sőt a rádió sem kapcsol le indítózáskor... )

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Varta van de meg nem mondom milyen típus. 55Ah, 480 A.

Indít szépen már lassan egy éve bent van, rádió nem halgat el indításkor itt sem, a benzinmutató ugrálását meg szerintem nem okozza, mert nálam is van de össze vissza jön elő.

Ára 20.000 Ft körül volt, garancia talán 3 év nem emlékszem pontosan

Link to comment
Megosztás:

Nem kell oda semmilyen spéci cucc. Bemész egy normális csavarboltba és kérsz rozsdamentes önmetsző csavart és alátétet. Ha rám hallgatsz akkor 6lapfejü csavart veszel. 02_hlf_peremes_onfuro_lemezcsavar_tom_al

NEM. Leírtam másik topicba, hogy mi kell!!! Van hozzá minden cucc gyári, csak meg kell venni. max 1000Ft....

Nem én leszek a legjobb példa, mert az enyém drága.

Úgy voltam vele, hogy a lehető legjobbra akartam cserélni a gyári akkum, úgy hogy a mérete ugyan akkora maradjon.

VARTA SILVER dynamic

61 Ah - 600 A (EN) - 175 x 175 x 242 mm

Hátrány: 30.000 Ft

Előny: Hosszú élettartamot ígérnek, és nagyon erős (indítózás ellenére semmitől nem vonja meg a villanyt, jut energia mindenre... Pl.: Indítózáskor sok astrán láttam ugrálni a benzinmutatót, ezzel nincs ilyen... Sőt a rádió sem kapcsol le indítózáskor... )

Kb 1 hónapja vettem 56Ah-s Vartát 18.000-ért. Ha kell a pontos típus keress privátban, s megnézem!

Link to comment
Megosztás:

Nem én leszek a legjobb példa, mert az enyém drága.

Úgy voltam vele, hogy a lehető legjobbra akartam cserélni a gyári akkum, úgy hogy a mérete ugyan akkora maradjon.

VARTA SILVER dynamic

61 Ah - 600 A (EN) - 175 x 175 x 242 mm

Hátrány: 30.000 Ft

Előny: Hosszú élettartamot ígérnek, és nagyon erős (indítózás ellenére semmitől nem vonja meg a villanyt, jut energia mindenre... Pl.: Indítózáskor sok astrán láttam ugrálni a benzinmutatót, ezzel nincs ilyen... Sőt a rádió sem kapcsol le indítózáskor... )

Én meg pont az ellenkező oldalt képviselem. Minőség terén lehet törekedni a minél jobbra, de nem kell azért elszállni sem. Kapacitás terén viszont teljesen felesleges a gyáritól nagyobbat venni, nem fogja az élettartamban visszahozni azt a különbséget, amit a vételár különbözete jelent. Inkább egy kéziműszert érdemes venni az árkülönbözetből, és néha rámérni a töltőfeszültségre, na meg tenni tisztességes keresztmetszetű vezetéket az akku és a generátor közé mind pozitív, mind negatív oldalra. Azt nagyon meghálálja az akku, ha rendben van a töltése, és nem a gyárilag alulméretezett vezetékeken keresztül kap bekapcsolt fogyasztók mellett 13,4-13,5V-ot, hanem a nagyobb keresztmetszetű vezetékeknek köszönhetően megkapja a 14-14,2V-ot.

Az, hogy indítózáskor a rádió elhallgat, az véleményem szerint nem azon múlik, hogy nem kap elég energiát a rádió, hanem azon, hogy az indítózás idejére le van a rádió kapcsolva. Ugyanez érvényes lehet pl. a fűtés ventilátorra is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 2005-ös Classic II van.

Abban csak gumi vakdugó volt... Vettem bontóban két nyitáskapcsolót és azt raktam a helyére.

Belül levettem a B oszlop műanyag burkolatát és ott volt a gyári csatlakozó. A vége szépen becsomagolva szivacsba, hogy ne zörögjön. Csak ki kellett bontani, és a helyéhez pecázni egy darab dróttal.

Áhh értem, vagyis mivel ez alap felszereltség gyárilag nem is volt benne csak utólagos próbálkozás nyomát látom. A B oszlop burkolat eltávolításának visszaszerelésének a menetét le tudnád írni nekem? Mert az erősítő telepítésénél a jobb oldali B oszlop burkolat félre lett húzva és elég szépen eláll, nincs a helyén, de nem merem jobban megbontani nehogy utána vissza se tudjam tenni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

14XEP-hez akkumulátort kell vennem, a mostani GM így megadni látszik magát :icon1:

Mostani 55Ah 550 indítóárammal, valakinek ötlet, hogy milyet érdemes venni ?

Esetleg valahol most valami jó akció ?

köszike

Ez az akció tavaly óta él: http://www.csergoe.hu/akkumulator-es-fagyallo-akcio A gyári GM-aksik jók, olvastam teszteket róla, és az Ex Calibrámban 12-évig bírta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.