Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Emlékeztek még az ablaktörlő problémámra? Vagyis a kocsiéra?

Tegnap írtam levelet a GM CCE-nek, ma meg bekérték a kocsi adatait, illetve hogy hol nézték, vagyis nem javították, és nem foglalkoztak vele. Kiváncsi leszek mi lessz a vége..Szerintetek utánnajárnak a dolgoknak rendessen?

emlékszem

Link to comment
Megosztás:

Szeva sracok!Lenne egy kerdesem van egy4 legzsakos autom 1998 20dtl belehet e rakni az elso elektromos ablakot ?Mert az ajtokban vannak a legzsak erzekelok.

Nem hiszem, hogy probléma lenne vele: talán még elő is vannak készítve rá. Kérj infót valamelyik kereskedésben vagy 1 öreg mohikánnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy "G" astrám 98. 7. havi

és a belső zümmer, amely akkor szólna ha égve hagyom a lámpát,

történetesen nem szól. Mit tehetnék az ügy érdekében.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Hello! Meg mindig en, az ulesfutesel kapcsolatba kerdeznem 1998 x20dtl gyari ulesfutes egeti alabamat ahol eget avezetek kitapinthato .Mit lehet vele csinalni?

Ha ügyes műszerész vagy, lehet vele mókolni....ha nem akkor csere... :D

Az új 7-8 ezer a bontott 3-4 ezer.... :)

Link to comment
Megosztás:

Emlékeztek még az ablaktörlő problémámra? Vagyis a kocsiéra?

Tegnap írtam levelet a GM CCE-nek, ma meg bekérték a kocsi adatait, illetve hogy hol nézték, vagyis nem javították, és nem foglalkoztak vele. Kiváncsi leszek mi lessz a vége..Szerintetek utánnajárnak a dolgoknak rendessen?

Válaszoltak...

Azt mondták, hogy nézzem meg a kezelési utasítást, mert nem csak magam felé, hanem a kart felfelé is nyomom egyidőben, és azért nem jó. :) :D :D Ezek most hülyének néznek? :P

elemgy a kedvem a hozzáálásuktól.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy "G" astrám 98. 7. havi

és a belső zümmer, amely akkor szólna ha égve hagyom a lámpát,

történetesen nem szól. Mit tehetnék az ügy érdekében.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sziasztok

Csak a lámpa miatt nem szól? A gyújtáskapcsolóban hagyott kulcsra jelez nyitott bal1 ajtónál?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap írtam levelet a GM CCE-nek, ma meg bekérték a kocsi adatait,

Má nem azé, de mi köze van a kocsi adatainak az ablaktörlőhőz? az 1,4 16Vnek máshogy müködik mint egy OPC-nek?

(na de ezt komolyan nem értem)

sajnos uhuhu ezen már lassan sírok, vagy én nem értek egy kar felnyomásához, mert nem tudom, hogy mikor kell elengednem, vagy szenzorokat építettek a kezembe, amibi rögzitti, hogy hogyan kapcsoloma kapcsolót.... :D

Imy,

astra g javítási könyvet kicsit olvasgasd át, és szedd szét nyugodtan az autót.... vagyis a karnál lévő részét. ha nem látsz semmi furcsát, akkor mindent lökdöss át kétszer,

esetleg szedd ki a kart és rakd vissza. majd rakd össze, ha nem segít, akkor nem tudom mi lehet.

( 300. hsz-em ünneplek :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettünk egy 1.6-os G Astrát (2001.dec.-i). Amikor először megnéztük a kereskedésben,működött az ablakok automatikus felhúzása a távirányítós lezárással (talán a másodikra..?a reteszeléskor) . Pár nap múlva elhoztuk,de csak 2-3 héttel később jutott eszembe hogy kipróbálom. Akkor nem ment. Ez egy picit gyanus,bár el is romolhatott.

Abban segítsetek légyszi, hogy hol találom ezt a komfort elektronikát! Kontakthiba lehet?

Még 1 kérdés: A gyári riasztó mit tud?Hogyan lehet kipróbálni hogy működik? Mert elvileg van benne.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Má nem azé, de mi köze van a kocsi adatainak az ablaktörlőhőz? az 1,4 16Vnek máshogy müködik mint egy OPC-nek?

(na de ezt komolyan nem értem)

Imy,

astra g javítási könyvet kicsit olvasgasd át, és szedd szét nyugodtan az autót.... vagyis a karnál lévő részét. ha nem látsz semmi furcsát, akkor mindent lökdöss át kétszer,

esetleg szedd ki a kart és rakd vissza. majd rakd össze, ha nem segít, akkor nem tudom mi lehet.

( 300. hsz-em ünneplek :) )

Az AsztaH, Corsa C-től már a karoszériavezérlő időziti ezt a funkciót. De én sem értem, hogy miért kérték az adatokat.

Garanciális autót én szerelgessek, amikor nem az én dolgom, na nemár, miért is van az opel szervíz. :D Vagy ezt otthol kell csinálni, gondolták. :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettünk egy 1.6-os G Astrát (2001.dec.-i). Amikor először megnéztük a kereskedésben,működött az ablakok automatikus felhúzása a távirányítós lezárással (talán a másodikra..?a reteszeléskor) . Pár nap múlva elhoztuk,de csak 2-3 héttel később jutott eszembe hogy kipróbálom. Akkor nem ment. Ez egy picit gyanus,bár el is romolhatott.

Abban segítsetek légyszi, hogy hol találom ezt a komfort elektronikát! Kontakthiba lehet?

Még 1 kérdés: A gyári riasztó mit tud?Hogyan lehet kipróbálni hogy működik? Mert elvileg van benne.

Előre is köszi!

Nekem csak (astra G 2007) kulcssal megy fel, távirányítóval nem.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékeztem,hogy kulccsal sem. Most megint megnéztem (ezúttal fordít,úgytart) és felhúzza.

Ez a normális gyári működése neki. Távirányítóra ha felmegy automatikusan, az már utólagos megoldás benne. Nekem is ilyen egyébként. Volt is hogy már elromlott... mármint az utólagos része, ami távirányítóra felhúzza az ablakokat reteszeléskor. Ugyanis nálam egy időzítő kondi elfáradt az utólagos elektronikában, és idő előtt, pár centire a végétől megállt a felhúzás, annak ellenére, hogy a gyári komfort elektronika felhúzta teljesen a belső kapcsolóval indítva.

Link to comment
Megosztás:

Ez a normális gyári működése neki. Távirányítóra ha felmegy automatikusan, az már utólagos megoldás benne. Nekem is ilyen egyébként. Volt is hogy már elromlott... mármint az utólagos része, ami távirányítóra felhúzza az ablakokat reteszeléskor. Ugyanis nálam egy időzítő kondi elfáradt az utólagos elektronikában, és idő előtt, pár centire a végétől megállt a felhúzás, annak ellenére, hogy a gyári komfort elektronika felhúzta teljesen a belső kapcsolóval indítva.

Ezt az utólagos dolgot honnan lehet beszerezni? Bonyolult beszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Ezt az utólagos dolgot honnan lehet beszerezni? Bonyolult beszerelni?

Ez engem is érdekelne... Már annak is örülnék, ha gyújtáslevétel után legalább fél percig lehetne az ablakokat tekerni.... elég idegesítő, hogy elfelejtem feltekerni és utána megint be kell rakni a kulcsot és ráadni a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az utólagos dolgot honnan lehet beszerezni? Bonyolult beszerelni?

Nem vagyok biztos benne, pontosan mi kell hozzá, de adhatok egy telefonszámot, aki nekem csinálta. Riasztós srác, a riasztómmal együtt csinálta meg az ablakfelhúzást. Ha jól tudom, a sima zárásra (első gombnyomásra) felhúzódó ablakok picit másképp voltak megoldva az előző, gyári riasztós Astrámnál, mint a mostaninál, ahol reteszelésre (riasztásra, 2. gombnyomásra) húzódnak.

Link to comment
Megosztás:

nem is fog...

kel belerakni egy relét ami jól felhuzza neked bezárás után...

Jól értem, hogy csak riasztóval együtt működik, mármint csak a riasztónak a távkapcsolójával lehet felhúzni az ablakokat? Én a kulcson lévő bezárógombbal szeretném megoldani. Így is lehet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.