Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hali!

Azt hiszem a meleg besegített a szakadásba, egyszer csak a dudagombtól kifelé felrepedt a burkolat, muszáj lesz vennem. Ha már le van bőrözve a kormány akkor színben attól nem tud elütni, a műszerfal meg ugye messzebb van tőle. Annyi érdekelne, hogy az anyaga is nagyon gagyi-e?

Köszike!

Szia!

Meg jött a burkolat, de még nem építettem be.

A lufi simán nyílna, ha akarna szerintem attól nem félek, viszont a felülete eléggé más mint a gyárinak.

Tulajdonképp egy fröccsöntött műanyag. Egy picivel jobbra számítottam ugyan, de nem sokkal.

Ezért az árért szerintem meg is éri, ha eltudod fogadni hogy nem ugyanaz az anyag, mint ami eddig volt.

Így néz ki az eredeti mellett:

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.50.39m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.51.17m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én egyelőre kicserélem magamnak, aztán ha nem tudom megszokni, majd meg reparálom a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szülők Astráján úgy van megoldva a ködlámpa "szakszerviz" által, hogy a hátsóval együtt kapcsol az első is.

Egy kapcsoló gomb, egy relé, egy biztosíték a 3 izzónak. (2 elől, 1 hátul)

Gondoltam elkezdem normálisan kiépíteni. Vettem egy két ködlámpás világításkapcsolót, és gyors meg is cseréltem a kettőt.

Gondoltam majd benyomom a relét biztosítékot, és átkötöm a vezetéket, ha lesz időm.

Viszont most elég furcsán működik a dolog.

Ha csak a hátsó kapcsolom, az ok.

Viszont ha a hátsó gomb mellé megnyomom az elsőt is, akkor kikapcsol ködlámpa. Hiába nyomom a hátsó gombot. Amíg nem nyomom meg újra az elsőt, addig a hátsó gombra nem reagál semmi.

Ennek mi lehet a magyarázata?

Másik kérdésem, a világításkapcsoló mindig a két első lámpa magasságát egyszerre állítja, vagy lehet a kapcsoló hibája hogy csak a jobb lámpa megy fel-le?

Köszi!

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szülők Astráján úgy van megoldva a ködlámpa "szakszerviz" által, hogy a hátsóval együtt kapcsol az első is.

Egy kapcsoló gomb, egy relé, egy biztosíték a 3 izzónak. (2 elől, 1 hátul)

Gondoltam elkezdem normálisan kiépíteni. Vettem egy két ködlámpás világításkapcsolót, és gyors meg is cseréltem a kettőt.

Gondoltam majd benyomom a relét biztosítékot, és átkötöm a vezetéket, ha lesz időm.

Viszont most elég furcsán működik a dolog.

Ha csak a hátsó kapcsolom, az ok.

Viszont ha a hátsó gomb mellé megnyomom az elsőt is, akkor kikapcsol ködlámpa. Hiába nyomom a hátsó gombot. Amíg nem nyomom meg újra az elsőt, addig a hátsó gombra nem reagál semmi.

Ennek mi lehet a magyarázata?

Másik kérdésem, a világításkapcsoló mindig a két első lámpa magasságát egyszerre állítja, vagy lehet a kapcsoló hibája hogy csak a jobb lámpa megy fel-le?

Köszi!

Amikor én építettem be az első ködlámpát, akkor én is vettem egy dupla ködlámpakapcsolósat. Kivettem a régit, be az újat, relé és biztosíték a helyére. Minden működött rendben. Igaz nekem a "szakszervíz" nem nyúlt bele előtte!

Szerintem, ha eddig működött a magasságállítás és most nem akkor mindenképp a kapcsoló hibája.

Ha valamit javítani kellene a két ködlámpás kapcsolón akkor nekem van itthon egy egykapcsolós donornak!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Benyomtad a relét, és a biztosítékot?

Csak a hátsó bekapcsoláskor az első nem világít?

Biztos van egy vezeték összekötés valahol. Ezért nem működik.

Egyszerre állítja mind a 2 lámpát. Beázás, a lámpaállító motor teljesen elrozsdásodik...

Köszi! Ha csak a hátsót kapcsolom, akkor világít minden, mert a vezetékeléshez még nem nyúltam.

Viszont ha az első gombot megnyomom akkor kialszik mindegyik, pedig se relé se biztosíték nincs még benne az első lámpának. Érdekes. És amíg az első kapcsoló benyomott állásban van, hiába nyomkodom a hátsót.... nem világít egyik sem.

Ha jó a lámpa kapcsoló, akkor nagyon kíváncsi vagyok mi a fene lehet összekötözgetve, hogy így megzavarodik.

Akkor az állító motort szétszedem. Remélem menthető. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nem mostanában jártam itt, de kicsit beleolvasva a topikba arra jutottam, hogy én is vennék egy bluetotthos OBD2 egységet, egy ilyet:

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Auto-V1-5-ELM327-OBD-II-OBD2-Bluetooth-CAN-BUS-Car-Diagnostic-Scanner-Tool-/390566659114?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item5aef96442a

Sajnos annyi időm nem volt, hogy utána olvassak a témának teljesen, szóval egy rövid felvilágosítást szeretnék a tapasztaltakról aki már szerelt be ilyet és Androidos telefonnal használja.

Kérdésem annyi lenne, hogy a jármű általános helyzetéről megfelelő képet ad e, a szoftver alkalmas e a "belepiszkálásra" is vagy csak eredményt mutat, ill. hogy ezt pontosan hogyan és hova kell szerelni vagy milyen egyéb alkatrész kell még hozzá? (tudom youtube de most itt a melóhelyen ilyet nézni nem tudok, de azért szóba elég ha valaki leírja).

Köszi előre is. (a türelmet is)

Link to comment
Megosztás:

Uff! Még a GSI-hez (6-7 éve?) csináltattam szőnyegszettet hímzett logóval. De nem találom melyik cég volt az :blink:

Most szeretnék az OPC-hez.

Valakinek esetleg valami ötet/tapasztalat?

Pest megye előnyben ugyebár :blush:

Csatlakozom, de nekem elég lenne sima mezei fekete szőnyegszett, csak méretpontos legyen. Lehetőleg ne aranypor áron.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nem mostanában jártam itt, de kicsit beleolvasva a topikba arra jutottam, hogy én is vennék egy bluetotthos OBD2 egységet, egy ilyet:

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Auto-V1-5-ELM327-OBD-II-OBD2-Bluetooth-CAN-BUS-Car-Diagnostic-Scanner-Tool-/390566659114?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item5aef96442a

Sajnos annyi időm nem volt, hogy utána olvassak a témának teljesen, szóval egy rövid felvilágosítást szeretnék a tapasztaltakról aki már szerelt be ilyet és Androidos telefonnal használja.

Kérdésem annyi lenne, hogy a jármű általános helyzetéről megfelelő képet ad e, a szoftver alkalmas e a "belepiszkálásra" is vagy csak eredményt mutat, ill. hogy ezt pontosan hogyan és hova kell szerelni vagy milyen egyéb alkatrész kell még hozzá? (tudom youtube de most itt a melóhelyen ilyet nézni nem tudok, de azért szóba elég ha valaki leírja).

Köszi előre is. (a türelmet is)

Belepiskálásra biztos nem. Diagnosztikára igen. De G astránál ez csak 1 progival megy nálam legalábbis, a Torque nem megy. Scan My Opel az jó. Nekem is van, sokmindenre nem használom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légzsákokról tud valaki mélyebb infókat? Állítólag nem mindegy ha használtan vesz az ember légzsákot, hogy 1 vagy 2 légzsákos kocsiba való-e a kormánylégzsák, mert más az indítása vagy mi. (vezérlője vagy ilyesmi) Tud erről valaki bármit? Esetleg ha tényleg így van miről lehet megkülönböztetni a 2 verziót?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Uff! Még a GSI-hez (6-7 éve?) csináltattam szőnyegszettet hímzett logóval. De nem találom melyik cég volt az :blink:

Most szeretnék az OPC-hez.

Valakinek esetleg valami ötet/tapasztalat?

Pest megye előnyben ugyebár :blush:

Szia!

Én itt csináltattam:http://www.tetoboxshop.hu/index.php?cat=37&stat=inic&sort=brutto_arp&gclid=CjgKEAjwq_qcBRDZ-PeZ7NGQiVwSJAATT7q2ZQbcXtdfoQ6CzHBjFQbmZy7JnOEpHRlck4nzV0bRLPD_BwE

Módosítva : Tomi 1.6
Link to comment
Megosztás:

Uff! Még a GSI-hez (6-7 éve?) csináltattam szőnyegszettet hímzett logóval. De nem találom melyik cég volt az :blink:

Most szeretnék az OPC-hez.

Valakinek esetleg valami ötet/tapasztalat?

Pest megye előnyben ugyebár :blush:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/autoszonyeg/opel_astra_meretpontos_szonyeg_1905062858.html

bár még nem rendeltem tőlük

Link to comment
Megosztás:

Nappali menetfény bekötése úgy, hogy az úgy működjön, ahogy a szabályoknak meg is felel, mennyire bonyolult feladat ?

Attol függ milyen menetfényed van. Az enyém tartalmazta az elektronikát igy nem kellett pöcsölnöm még egy plusz relével. A bekötés az kb 5 perc volt. A tyúkbeleket mire normálisan elrendeztem, az volt inkább idő.

Pedig én biztos ami ziher tettem rá egy külön biztosítékot, mivel az ördög nem alszik.

Link to comment
Megosztás:

Attol függ milyen menetfényed van. Az enyém tartalmazta az elektronikát igy nem kellett pöcsölnöm még egy plusz relével. A bekötés az kb 5 perc volt. A tyúkbeleket mire normálisan elrendeztem, az volt inkább idő.

Pedig én biztos ami ziher tettem rá egy külön biztosítékot, mivel az ördög nem alszik.

És a rendőr mit szólt hozzá? Vagy vizsgán hogy ment/megy át? Én is szeretnék, de azt viszont nem akarom, hogy baxogassanak érte folyton. Pedig, ha a szabályoknak megfelelően van bekötve, nem tudom mi bajuk vele.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

És a rendőr mit szólt hozzá? Vagy vizsgán hogy ment/megy át? Én is szeretnék, de azt viszont nem akarom, hogy baxogassanak érte folyton. Pedig, ha a szabályoknak megfelelően van bekötve, nem tudom mi bajuk vele.

A legutóbb beépített 3 autónál nem volt gond a vizsgán. Most voltak pár hónapja vizsgázni. Pedig az egyiknél a két lámpa közötti távolság 11 cm-el kevesebb mint a megengedett ;)

A napokban viszont megállította a rendőr az egyik autót, gondlom csak azért mert már 14 éves, bár a kor nem látszik rajta és belekötött a lámpába hogy nem szabályos, de a arra kérdésre hogy akkor mondja meg mi rajta a nem szabályos a fakabát nem tudott semmit sem mondani csak azt hajtogatta hogy nem szabályos. Mikor meg mondom neki van róla papírom akkor azt mondta hogy oké mehetek. Szóval fogalma sem volt miről beszél...

Szereld fel szabályosan, működjön szabályosan és nem kell mitől kitől félned.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Uff! Még a GSI-hez (6-7 éve?) csináltattam szőnyegszettet hímzett logóval. De nem találom melyik cég volt az :blink:

Most szeretnék az OPC-hez.

Valakinek esetleg valami ötet/tapasztalat?

Pest megye előnyben ugyebár :blush:

Én már rendeltem náluk:

http://www.autoszonyeg.net

elmész, kiválasztod a színt, anyagot, majd néhány nap múlva kész a szőnyeged.

Nekem a méretpontos gumiszőnyeg és a méretpontos csomagtértálca van tőlük.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.