Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Tud valaki nekem egy olyan kesztyűtartót amibe a cd tárnak van helye? Sikerült vennem egy NCDR 1100-ast és a hozzá való cd tárat de sajnos kesztyűtartót nem.

Ha nem titok elárulod mennyiért?

Annyira megszerettem ezt a g formát hozok egy y17dt sedan-t németektől abba az van de nekem nem kell hogy mégis mennyiért tudom esetleg eladni.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem titok elárulod mennyiért?

Annyira megszerettem ezt a g formát hozok egy y17dt sedan-t németektől abba az van de nekem nem kell hogy mégis mennyiért tudom esetleg eladni.

40e ft volt. MID, NCDR 1100 és a cd váltó. Minden működik! Már csak egy kesztyűtartó hiányzik és be tudnám üzemelni a váltót is.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódni látszanak a villanyos gondok. Az ajtóérzékelőt kivettem, kifújtam levegővel és láss csodát működik.

A csomagtérzár kábeleit megnéztem villamosságis, meg vannak törve a kábelek az átvezetőben ahogy wakond írta.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy szereztem egy ELM 327 OBD2 mini interface-t. Kipróbáltam telón TORQUE nevü szoftverrel remekül működik viszont feltűnt hogy ha csatlakoztatva van az interface akkor a légzsák visszajelző és a biztonsági öv visszajelző led jelez. Ez normális? Vagy van valami gond? Ha nem csatlakoztatom akkor meg nem jeleznek vissza....

Válaszotokat előre is köszönöm:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy szereztem egy ELM 327 OBD2 mini interface-t. Kipróbáltam telón TORQUE nevü szoftverrel remekül működik viszont feltűnt hogy ha csatlakoztatva van az interface akkor a légzsák visszajelző és a biztonsági öv visszajelző led jelez. Ez normális? Vagy van valami gond? Ha nem csatlakoztatom akkor meg nem jeleznek vissza....

Válaszotokat előre is köszönöm:)

Ez semmiképp nem normális! Sajnos nincs ötletem, mi okozhatja, nálam nem volt ilyen a Torque programmal, de nem kellene így reagálnia rá. A ScanMyOpel-ben volt olyan, hogy rá lehetett csatlakozni az ABS vezérlőjére, akkor annak a lámpája világított, és nem is működött, de az más program.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy szereztem egy ELM 327 OBD2 mini interface-t. Kipróbáltam telón TORQUE nevü szoftverrel remekül működik viszont feltűnt hogy ha csatlakoztatva van az interface akkor a légzsák visszajelző és a biztonsági öv visszajelző led jelez. Ez normális? Vagy van valami gond? Ha nem csatlakoztatom akkor meg nem jeleznek vissza....

Válaszotokat előre is köszönöm:)

Próbáld ki más progival is, van belőle jó pár. Ha azokkal is előjön ez a hiba, akkor tuti, hogy a hardver a hibás. Ha nem, akkor meg kell próbálni másik torque progival is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Vettem egy bontott òraegységet az autómba fehér számlaposat

A kérdésem az hogy nekem 1.7 dieselem van ez pedig 2.0 dieselből való

Minden egyezik, csak a fordulatszámmérő az enyémen 6000-ig van az újban pedig 7000-ig van

Attòl még működnie kell ha beszerelem?

Üdv. Működni fog. A megtet km. az lesz amit az óraegységeg tárol. Meg nézd meg hogy a fordulatszámmérőn megeggyeznek e a számkiosztások.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg van lehetőség a régi km óra állás beírására vagy tech2 vel vagy eeprom cserével. Utóbbit csak olyan csinálja akinek van hozzá felszerelése illetve hozzáértése. Ellenkező esetben a km óra kuka lehet. Havernak eepromot cseréltek de, a szerelő mondta hogy csak akkor lehet kivitelezni ha számra a két óracsoport megegyezik. Hiába jó másik számú abba a kocsiba ha a GM szám más akkor nem megoldható az eeprom csere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elvileg van lehetőség a régi km óra állás beírására vagy tech2 vel vagy eeprom cserével. Utóbbit csak olyan csinálja akinek van hozzá felszerelése illetve hozzáértése. Ellenkező esetben a km óra kuka lehet. Havernak eepromot cseréltek de, a szerelő mondta hogy csak akkor lehet kivitelezni ha számra a két óracsoport megegyezik. Hiába jó másik számú abba a kocsiba ha a GM szám más akkor nem megoldható az eeprom csere.

És az miért lehetett,hogy amikor más GM számú óracsoportot tettem be kevesebbet mutatott a kmóra meg a fordszámmérő is? :huh:

Link to comment
Megosztás:

És az miért lehetett,hogy amikor más GM számú óracsoportot tettem be kevesebbet mutatott a kmóra meg a fordszámmérő is? :huh:

Jó esélyel dieselbe valót tettél bele. Nem mindegyik jó mindegyikbe. A benzin diesel az teljesen más!! Azt hogy hiába jó abba a kocsiba mondatomat úgy értettem hogy mondjuk a régebbi évjáratú de mondjuk benzines kocsiba belemegy a pár évvel újjabb szintén benzines kocsi óracsoportja viszont más a száma ott az eeprom csere megoldható. Nálad vagy modellév váltás elötti esetleg utáni vagy a benzin diesel csere okozhatja a gondot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Szeretném kicserélni a műszeregységem háttérvilágítását LED-re

Azt tudom, hogy T5-ös LED izzó kell hozzá!

Viszont nem találtam ezzel az elfordítòs foglalattal együtt lévőt!

Csak foglalatnélkülit

Tehát csak szedjem ki a régi izzókat a foglalataikból és tegyem bele a LED-et?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Jó esélyel dieselbe valót tettél bele. Nem mindegyik jó mindegyikbe. A benzin diesel az teljesen más!! Azt hogy hiába jó abba a kocsiba mondatomat úgy értettem hogy mondjuk a régebbi évjáratú de mondjuk benzines kocsiba belemegy a pár évvel újjabb szintén benzines kocsi óracsoportja viszont más a száma ott az eeprom csere megoldható. Nálad vagy modellév váltás elötti esetleg utáni vagy a benzin diesel csere okozhatja a gondot.

Benzinesbe valót tettem bele,de már az újabb változatú volt,tehát a sürübben skálázott(az enyém a régebbi,ford.számérő 1x1000 skálázású)

A fordulat kb.2-300-zal a kmóra 10km/h-val mutatott kevesebbet.

Akkor nekem a coupé óra se mutatna pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Benzinesbe valót tettem bele,de már az újabb változatú volt,tehát a sürübben skálázott(az enyém a régebbi,ford.számérő 1x1000 skálázású)

A fordulat kb.2-300-zal a kmóra 10km/h-val mutatott kevesebbet.

Akkor nekem a coupé óra se mutatna pontosan?

Ha fix értékkel mutatott eltérőt, akkor szerintem a mutató volt rossz helyen a léptetőmotor tengelyén, és csak le kellett volna venni, és a helyére tenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Egítségetbszetetnék kérni, hogy a hátsó ablakemelő tekerőjét hogyan lehet a legegyszerűbben leszedni, mert szeretnénk hangszórót cserélni, de ahhoz ugye le kell szedni a kárpitot, és a tekerőt is. Na itt el is akadtunk, eltörni meg nem akartuk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Egítségetbszetetnék kérni, hogy a hátsó ablakemelő tekerőjét hogyan lehet a legegyszerűbben leszedni, mert szeretnénk hangszórót cserélni, de ahhoz ugye le kell szedni a kárpitot, és a tekerőt is. Na itt el is akadtunk, eltörni meg nem akartuk.

Egy "omega" alakú drót fogja a kart a tengelyen, legegyszerűbb kiakasztani ha egy rongyot behúztok alá és jobbra balra mozgatjátok. Arra kell vigyázni hogy el ne repüljön a drót. Én már 2x elhagytam, és meg sem találtam.

Van fent videó is a youtube-on de most így hirtelen nem találom, de van helyette két kép amit ha megnézel már menni fog a leszedés:

http://users.atw.hu/hyundaiaccent/temp/szereles/kilincs/pic/rongy.jpg

https://cromax.hu/img/P0475580.JPG

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Egy "omega" alakú drót fogja a kart a tengelyen, legegyszerűbb kiakasztani ha egy rongyot behúztok alá és jobbra balra mozgatjátok. Arra kell vigyázni hogy el ne repüljön a drót. Én már 2x elhagytam, és meg sem találtam.

Van fent videó is a youtube-on de most így hirtelen nem találom, de van helyette két kép amit ha megnézel már menni fog a leszedés:

http://users.atw.hu/hyundaiaccent/temp/szereles/kilincs/pic/rongy.jpg

https://cromax.hu/img/P0475580.JPG

Nagyon köszi, megpróbálom!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hol lehet kapni hátsó kapaszkodót beépített lámpával? A vaterán egy Angliait találtam, de inkább nem. Jó lenne budapesti beszerzési lehetőség.

Meg valahol láttam a beszerelés menetéről is leírást, de most nem találom. köszi előre is.

Módosítva : nyikszi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.