Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nem tudok forrasztani, autóvillamosságis meg 8000 forintért vállalná......

Egy másik opeles ismerős ajánlotta a wago-t és gondoltam rákérdezek itt is.

Szerintem jo paran szivesen segitenenk egy forrasztassal. Ird meg hol laksz, merre jarsz. Hatha jelentkezik valaki. Durva a 8e. De lehet o hibat is keresne, ellenorizne, es esetleges hibakodot is torolne ennyiert.... nem tudom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudja-e melyik szálon megy 5volt az elektromos gázpedálon, vagy a motorvezérlőben melyik kábelkötegben van és milyen színe van. Arra az 5voltos vezetékre van szükségem ami padlógázon 5volt és ha fel engedem "kopra" a pedált akkor 0 voltra esik vissza. Lefújó szelep vezérlőhöz kellene. Az autó G astra 2000évj. Y17DT

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jo paran szivesen segitenenk egy forrasztassal. Ird meg hol laksz, merre jarsz. Hatha jelentkezik valaki. Durva a 8e. De lehet o hibat is keresne, ellenorizne, es esetleges hibakodot is torolne ennyiert.... nem tudom

 

Ebben az árban benne van a forrasztás, zsugorcsövezés és a hibakód törlés. Annyi hogy nekem a törlést máshol autószerelő barátom ingyen is megcsinálja.

B vectrás ismerős ajánlotta a wago csatit + 1-2 villamosmérnők barát is ezért gondoltam hogy jó megoldás lehet. Amúgy kisvarsányi vagyok de hétközben debrecenben vagyok mivel ott vagyok egyetemista. :)

Link to comment
Megosztás:

Ebben az árban benne van a forrasztás, zsugorcsövezés és a hibakód törlés. Annyi hogy nekem a törlést máshol autószerelő barátom ingyen is megcsinálja.

B vectrás ismerős ajánlotta a wago csatit + 1-2 villamosmérnők barát is ezért gondoltam hogy jó megoldás lehet. Amúgy kisvarsányi vagyok de hétközben debrecenben vagyok mivel ott vagyok egyetemista. :)

 

Nem rossz a wago sem, csak elektromos szempontból a forrasztás a legjobb kötési mód, azért ajánljuk azt. Egyszer kell megcsinálni jól, és örökké tart.

 

Amúgy úgysem hiszem el, hogy nincs egy ismerős, aki tud forrasztani. Villamosmérnökök között azért szokott akadni, akinek van kéznél páka.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eladóvá vált az opc 1es multis bőr kormányom, 4db ajtó nyitó, es 5ajtósra valo hibátlan díszlécek, ha valakit érdekel pü-ben a többit.

Kormany: 15000. Iá

Díszlécek: 5000ft

Ajtó nyitó: 4000ft

https://www.dropbox.com/s/60hi48tl23izpzk/20150918_155327.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/388ffblaml3ymf0/20150918_165718.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hmygqkhivojp0w7/20150521_150754.jpg?dl=0

Módosítva : morattila
Link to comment
Megosztás:

Nem rossz a wago sem, csak elektromos szempontból a forrasztás a legjobb kötési mód, azért ajánljuk azt. Egyszer kell megcsinálni jól, és örökké tart.

 

Amúgy úgysem hiszem el, hogy nincs egy ismerős, aki tud forrasztani. Villamosmérnökök között azért szokott akadni, akinek van kéznél páka.

 

A forrasztással csak az lehet a baj hogy ha ki kell venni az ülést akkor szét kell vágni a kábeleket, tehát roncsolás nélkül nem oldható a kötés.

 

Én ilyen csatikat rendeltem kínából, ha így lennék az ülés alatt tuti ilyennel raknám össze: http://www.ebay.com/itm/Set-2-Pin-Way-Waterproof-Sealed-Electrical-Wire-Auto-Connector-Plug-Car-Kit-/400909547318?hash=item5d58123736

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A forrasztással csak az lehet a baj hogy ha ki kell venni az ülést akkor szét kell vágni a kábeleket, tehát roncsolás nélkül nem oldható a kötés.

 

Én ilyen csatikat rendeltem kínából, ha így lennék az ülés alatt tuti ilyennel raknám össze: http://www.ebay.com/itm/Set-2-Pin-Way-Waterproof-Sealed-Electrical-Wire-Auto-Connector-Plug-Car-Kit-/400909547318?hash=item5d58123736

 

Itthoni autóvillamossági szerelő barátom is ezt ajánlotta hogy legyen oldható a kötés ha úja ki kellene venni az ülést. Ilyen csatlakozót nálunk is lehet kapni valahol?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Ismét jelentkezem a beltérlámpa problémámmal!

Megvan a megoldás! Német motor-de fórumon megtaláltam a hiba okát.

Évjáratonként más az autó elektromos hálózata. Máshogy van bekötve a 2001-es a 2002-es és a 2003-as évjárat is....

Tovább nem néztem, de minden modellévhez külön kapcsolási rajz tölthető le. :D

Ezt a döbbenetet.....  :omg:

Szóval ezért nem működött.

A gyári lámpa állandó 12V-ja nálam nem állandó, ezért volt a szívás.

Az jó volt, hogy magára a lámpára mit kell kötni, de ki kell egészíteni egy rövidzárral két láb között:

 

Szóval a térképolvasós lámpa helyes bekötése, csak akkor, ha nincs gyári riasztó az autóban:

 

1-es láb: MUT (eredeti lámpa szürkéjével megegyezik)

2-es láb: gyújtáskapcsolt 12V

5-ös láb: TEST

8-as láb: TEST

9-es láb: állandó 12V, évjárat függvényében máshonnan kell venni 

Van ahol jó az eredeti lámpa pirosa, van ahol szintén F1.28, de nem = az erdeti lámpáéval, és van ahol F3.stb biztosíték.

 

:blink:  :D  :blush:

 

Módosítva : Stofl
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. autovillamossági guruk .arra szertnék jó válszt hogy tönkrement a gyujtáskapcsoló betétem volt itthon egy uj, kicseréltem /német gy./és nem indul az auto a oilny. és a töltés jelzö müxik minden ugy van ahogy agy. ráadom viszont nem indit.Kénytelen voltam szétkapni a gy. kapcsoló betétet mind a kettöt és amelyik alkatrész rossz volt /égett/az ujbol kicseréltem és igy elindult . a tünet az volt hogy nem,inditozott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Ismét jelentkezem a beltérlámpa problémámmal!

Megvan a megoldás! Német motor-de fórumon megtaláltam a hiba okát.

Évjáratonként más az autó elektromos hálózata. Máshogy van bekötve a 2001-es a 2002-es és a 2003-as évjárat is....

Tovább nem néztem, de minden modellévhez külön kapcsolási rajz tölthető le. :D

Ezt a döbbenetet.....  :omg:

Szóval ezért nem működött.

A gyári lámpa állandó 12V-ja nálam nem állandó, ezért volt a szívás.

Az jó volt, hogy magára a lámpára mit kell kötni, de ki kell egészíteni egy rövidzárral két láb között:

 

Szóval a térképolvasós lámpa helyes bekötése, csak akkor, ha nincs gyári riasztó az autóban:

 

1-es láb: MUT (eredeti lámpa szürkéjével megegyezik)

2-es láb: gyújtáskapcsolt 12V

5-ös láb: TEST

8-as láb: TEST

9-es láb: állandó 12V, évjárat függvényében máshonnan kell venni 

Van ahol jó az eredeti lámpa pirosa, van ahol szintén F1.28, de nem = az erdeti lámpáéval, és van ahol F3.stb biztosíték.

:blink: :D :blush:

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. autovillamossági guruk .arra szertnék jó válszt hogy tönkrement a gyujtáskapcsoló betétem volt itthon egy uj, kicseréltem /német gy./és nem indul az auto a oilny. és a töltés jelzö müxik minden ugy van ahogy agy. ráadom viszont nem indit.Kénytelen voltam szétkapni a gy. kapcsoló betétet mind a kettöt és amelyik alkatrész rossz volt /égett/az ujbol kicseréltem és igy elindult . a tünet az volt hogy nem,inditozott.

ERRE VALAKI és VALAMI
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.